Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Recenze software a poskytovatele dat eSignal


Doporučené příspěvky

Zdravím, stáhl jsem si demo od eSignalu a překvapilo mě, že si musím platit za data. Inu, šel jsem do toho. Objednal jsem si data od eSignal pro Eurex, takže jsem počítal s náklady USD 12 na měsíc. První překvapení bylo, že se na účtě objevilo jakýchsi dalších 25 USD, o kterých mi předem nic neřekli (objednávka proběhla po telefonu). Pak se k cenám připočetla DPH cca 17%. Najednou bylo z USD 12 něco přes USD 40. Mnohem větší překvapení ale bylo, že mi program eSignal jen během prvního dne čtyřikrát zhavaroval a vygeneroval vždy i "crash report", který se odeslal na jejich podporu. To mě opravdu vyděsilo. Znovu se mi potvrdilo, že neexistuje nejlepší řešení pro všechny, každý si najde to své. Věřím, že tady je spousta lidí, co jim eSignal dělá super služby, já si s ním ještě pár dní budu hrát, ale každopádně od něj dám potom ruce pryč. Nevím, proč k chybám docházelo, ale ani to nebudu řešit, jiné programy mi takové potíže nezpůsobovaly (testoval jsem zatím cca 6 demo verzí).

Jak vidíte, pro mě by například eSignal byl opravdu velmi drahý. A na předchozí otázku fyzika si dovolím svůj názor - jestli dám za eSignal a potřebná data 150 USD + 12 USD Eurex + 30 USD e-mini + DPH 17%, tak to dělá cca 225 USD každý měsíc a to je už 17% z fyzikem uváděných 1.300 USD, které dal brokerovi. Protože si hrajeme s malými čísly, ze kterých chceme udělat velké peníze, zdá se mi, že úspora 17% nákladů není vůbec zanedbatelná. Je to 2.700 USD za rok a to by blya třeba krásná dovolená, ne?

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 56
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kuti: Ja vravim len ze e-Signal je cenovo dobra volba pre tych, ktori z toho vedia nieco viac vytazit. Su traderi, ktori vyuzivaju rozne funkcie a nadstavby e-Signalu a zarobia tak niekolkonasobne viac ako by zarobili bez e-Signalu. Pripadne by nezarobili nic (v Raghee Club vyuzivaju pre obchodovanie specialne komercne pluginy pre e-Signal a bez nich sa ani nezaobidu). V takom pripade na cenu netreba vobec hladiet. Ale ak z e-Signalu vytazis tolko co z Metatradera, tak je to fakt zbytocne draha vec. A pre zaciatocnika uplne zbytocna (zvlast ked este ani nevie, ci v tradingu vobec uspeje). Poznam vsak takych, co si bez e-Signalu nevedia predstavit zivot :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik: To zní velmi zajímavě. Protože jsem začátečník, tak jsem se eSignalu zatím s klidným srdcem vzdal. Ale určitě by mě zajímalo dozvědět se víc o tom, co jste tu naznačil. Snad to bude zajímavé i pro ostatní. Hlavně bych se rád poučil, v čem spočívá to, že s eSignalem vydělají zkušení tradeři několikanásobně více než bez něj, v tom bych se rád zorientoval. eSignal jsem si chtěl vyzkoušet právě proto, že jsem si říkal, že nebudu od samého začátku šetřit na datech a že si dopřeju pořádná data, abych měl šanci třeba právě o to vydělat víc (i když jsem neuměl posoudit, jak velký přínos by to byl).

Rád si tedy počtu více podrobností, děkuju,

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuti:

Pretoze e-Signal obsahuje mnoho funkcii a dodatocnych pluginov, ktore mozno ziadna ina platforma neobsahuje. Ak je obchodna strategia zavisla na nich, tak neni o com. Preto niekto e-Signal nutne potrebuje a je ochotny platit aj ovela viac, pretoze ovela viac zarobi za pomoci nastrojov e-Signalu. Pre e-Signal existuju aj vynimocne uspesne automaticke obchodne strategie a komercne funkcie (s ukrytym zdrojovym kodom) a ich ceny su astronomicke. Na jednej stranke som raz nasiel balik 2 x CD s nastrojmi a funkcnymi strategiami pre e-Signal za cenu 7000 dolarov. A ludia to kupuju jedna radost... ale asi len ti zbehlejsi, co 7000 dolarov zarobia asi tak za mesiac obchodovania. Niekto e-Signal potrebuje, inym je nanic. Tak je to s kazdym software.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ví někdo zda existuje možnost získání realtime dat z [bold]eSignal[/bold]-u aniž by bylo nutno pořizovat jejich eSignal Premier a jak to z nich dostat do Sierry ev. Medveda?

[bold]Medved Quote Tracker[/bold] to označuje jako "a streaming, real-time quote service", ale jejich tech. podpora si dává na čas, stejně tak i u eSignalu a eSignal market live neví ani ň.

Prozatím mám [bold]MarketCenter LIVE from eSignal[/bold] se [bold]StreamingCharts[/bold] který sice chodí, ale data z něj mi nikam napojit nejdou (kromě převodníku oči-ruce-klávesnice do Excelu).
Potřebuji vidět realtime jednu akcii z DAXu a Prahu současně s [bold]Woodie[/bold]ho čárymáry.

U [bold]SierraChart[/bold] sice tvrdí, že umí [bold]Comstock/Interactive Data Support[/bold] jenže oni (ID) na www.interactivedata-rts.com/ směrují zase na eSignal tak se kolečko uzavírá.
IB mi nenapovídejte je pro mě mimo hru.

Předem děkuji tomu kdo ví jak na to a věnuje mi svůj čas.

Jiří S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Kolegové, pro mě dnes velmi radostná zpráva - jak jsem zde psal, vzdal jsem se eSignalu, ač se o něm ví, že má spolehlivá data. Dnes jsem si otevřel účet u Open E Cry a jelikož mi ještě dobíhá placené demo od eSignálu, dal jsem si oba grafy vedle sebe. K veliké radosti jsem zjistil, že data u Open E Cry jsou zcela totožná s tím, co mi jde od eSignalu. A co se mi líbí opravdu hodně, že OEC jde s vývojem rychle dopředu. Pár týdnů jsem s ním nepracoval a než jsem si otevřel účet, tak už mají spoustu nových funkcí a kromě jiného také TICKOVÉ a VOLUME grafy, kvůli kterým jsem také testoval eSignal.

Snad tohle zjištění někomu pomůže ušetřit cca 200 $ měsíčně... Pro mě je to v začátcích obchodování dost podstatná suma.

Pavel

P.S.: Zatím nemají Woodieho, jen ve velice primitivní podobě, ale je to už prý v dohledu!



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Pouzivam data pro Volume grafy ER2 od eSignal 3. mesic, svice se vykresluji presne podle nastavene hodnoty, napr. svice na Volume grafu 2000 ma volume =2000. Hodne mi vsak vadi, ze se mi data kazdy den neukladaji do souboru, ale pri kazdem otevreni grafu se odkudsi nacitaji, navic v deformovane podobe a pouze max 2 tydny nazpet, takze nelze pouzit pro zpetnou kontrolu, nebo backtest.

Preji hezky den.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

911: Muzete mi osvetlit, proc se takhle hloupe vyptavate, a neporadite ? Imho kdyz nechcete poradit, tak nereagujte, to se mi zda logictejsi. Vy sam na jinem miste v jinem vlakne uvadite, ze pouzivate kombinaci SC a eSignalu, tak k cemu ta otazka misto odpovedi ? Kdyz to tu rozvedu, proc to tak potrebuji, tak mi zas neschvali prispevek. Tak nic no, uz se radsi nebudu na nic ptat.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99: Data z eSignalu do SC nedostanete. Ovsem, jak se zrejme snazil naznacit Lukas, bylo by to celkem zbytecne. Kdyz si zaplatite eSignal, dostanete k dispozici i velice propracovanou chartingovou platformu, ktera je imho vyrazne flexibilnejsi nez SC. Pouze pokud byste chtel pouzivat RB, tak Vam eSignal moc nepomuze, protoze je bohuzel neumi (jako naprosta vetsina chart. platforem). Tam uz ten zajem o propojeni se SC chapu... ale bohuzel, Sierra s daty z eSignalu pracovat neumi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...