Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Recenze software a poskytovatele dat eSignal


Doporučené příspěvky

Pokud jde o pouze data z eSignalu, tak DATAMANAGER byl od MarketCenterLive odstřižen kolem 15.11.2007 a už to tak bohužel nejde provozovat. Byla to nejlevnější varianta (15$). Nyní nezbývá než pouze Chat s Sales reprezentative a domluvit si jen DATAMANAGER za 50$ a k tomu data podle ceníku a prozradit číslo kreditní karty (jde s nimi otevřít 2 chaty současně a do každého napsat jen část čísla). Nižší cenu dohodnout nechtěj.

Mám ale odzkoušeno, že jedno jediné přihlášení na heslo z MarketCenterLive jde (leden 2008), ale nesmí se ukončit, jinak už podruhé to nepůjde (nějakej jejich automat to už navždy zablokuje) a skončí to třeba i tím když ADSL ztratí signál a rozpojí se byť jen na okamžik.

Druhá nejlevnější varianta kterou znám, je objednání Qcharts který pod ně přešel a naučil se chroustat data z DATAMANAGERu a ten je k mání dle ceníkové ceny za 95$ samozřejmě první měsíc zdarma (jenom data se ihned platí) a prozatím mi účtují o více než naše 19% DPH méně (druhý měsíc to bylo výrazně méně a raději se jich na to ptát nebudu). Výhoda za cenu je ta, že není nutno se s někým na jejich chatu dohadovat neboť to vše jde zvolit přes WWW www.qcharts.com/sign/ úplně stejně jako MarketCenterLive a kdykoliv v budoucnu dělat jakékoliv změny bez účasti jejich operátora.

Jenže tam je ještě jeden háček - je nutno kvůli tomu vytvořit jiný eSignal účet neboť nelze sloučit produkty eSignalu s produkty www.quote.com (které vycházejí levněji) a za druhé může být problém pokud již u nich je stejné číslo kreditní karty jednou evidováno (doporučuji těsně před zrušením jejich staré služby změnit expirační měsíc, pokud to jde, na nejbližší, ale až po jejich posledním PAY zúčtování (aby nevznikl dluh), jinak to po zrušení služby už změnit nejde). Nebo použít jinou kartu.

Samozřejmě jdou-li data do DATAMANAGERu, pak je lze využít v QuoteTrackeru i NinjaTraderu.
Qcharts i QuoteTracker provozuji současně, ale při bouřkách to společně nešlape a tak pak jedu jen QuoteTracker.

Na www NinjaTraderu je dokonce umístěn papírový formulář eSignálu pro objednání pouze DATAMANAGERu ze kterého vyplývá, že víc jak 50$ by chtít neměli, ale v mém případě si v chatu s jejich Sales reprezentative (několik) vymýšleli ještě nějaké dodatečné příplatky (každej jinak) nebo jsem je špatně chápal.

Pokud ale porovnám cenu za pouze DATAMANAGER (50$) a to málo co umí QCharts (95$) tak připlatit si za eSignal Premier (135$/měsíc či najednou 12x95$/rok s ohledem na vývoj cenového kurzu) je jako nebe a dudy. Navíc eSignál umí naši Prahu za 4$ (a o cca 30 vteřin dřív než Patria) a vidí do karet i Slovákům.

Odkaz na samostatný DATAMANAGER u eSignalu: www.esignal.com/download/dm/default.asp
ale v balíku s jejich SW se instaluje verze o pár čísel novější.

Ještě připomínám, že do SierraChart data z eSignalu nikdo nedostane byť eSignal je pobočka Interactive Data a s nimi Sierra svého času kamarádila (teď to tam nevidím) a ani jeden to neumožní pouze odzkoušet - asi i tady platí: bez peněz do hospody nelez.

Tak ať se zadaří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 56
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Objednal jsem si ESignal data only service pro Ninja Trader.

Cena:
50 USD za to, že vůbec existuju (eSignal Data Access)
+ 35 USD / US and International Futures
+ 15 USD / CBOT Minis
+ 19 USD / 19% DPH

Celkem 119 USD měsíčně.

Vše bych přežil, ale bohužel jsem si neprozkoumal financnik články ani pořádně jejich nabídku a právě jsem zjistil, že neposkytují historická tick (volume) data, jen pár dní zpětně. A kvůli nim jsem to samozřejmě dělal :-) Ještě to řeším s podporou, ale myslím, že mám smůlu, a vyhodil jsem 119 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,
pořeboval bych trochu poradit prosím. Zajímalo by mě porovnání esignalu s tadestation - chci využít pouze ticková data. Vím, že esignal nemá historii, tradestation má půlroční. Oba dva poskytovatele považuji za kvalitní. Ale když jsem se díval na ceny, tak jsem se v tom trochu ztratil. Zatím potřebuji ticková data pouze pro ER2, případně teď "nový" russel na Ice (myslím že TA) a nový trh na globexu podobný ER2 (nevím název).

Pokud jsem to dobře pochopil, tak když si zaplatím u esignalu na rok, tak by mně to mělo stát 95 USD/měs.
U tradestationu se v tom ale moc neorientuju, pomohl by mi někdo stanovit cenu (klidně s ročním předplatným) pro výše uvedené trhy?

Děkuji za odpovědi a případné porovnání poskytovatelů.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gloomer:

Pokiaľ Vám ide len o dáta vo vysokej kvalite, alternatíva je zaplatiť si ich priamo na burze. Burzy poskytujú platformy pričom aj cena je porovnateľná s esignalom. Historické dáta neposkytujú zadarmo.

Napr. CMEGroup poskytuje tzv. E-Quotes (možné ľahko prepojiť napr. s excelom na zber dát) :

www.cmegroup.com/market-data/quotes-charts/overview.html

Cenník máte tu:

www.cmegroup.com/market-data/quotes-charts/packages.html,

porovnanie packages tu:

www.cmegroup.com/market-data/quotes-charts/package-comparison.html

Skúste sa informovať, či po prechode ER2 na ICE budú dáta ER2 naďalej poskytovať. Prípadne nájsť či niečo podobné neposkytuje ICE. Je to alternatíva.

Pavel


Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloomer:

otevřeš-li si u TradeStation účet, dostaneš k dispozici obchodní platformu včetně půlroční historie tickových dat. Za platformu se platí 100 USD měsíčně. Pokud však uskutečníš měsíčně minimálně 10 RT obchodů, budeš mít platformu zdarma. Dále se platí za data. CME real time data pro e-mimis stojí 25 USD měsíčně.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ticker:

Děkuji moc, mrknu na to. Půjdou natahnout do NinjaTrader?


bullin:

A kdybych chtěl od TradeStation jenom data (teda pokud to vůbec jde), tak to už by asi nestaly "jen" 25 USD, že? Platformu nechci, chtěl bych používat Ninju + IB a k tomu bych potřeboval kvalitnější data.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Taky bych neměnila . A můžete mi prosím poradit nějaký front-end (na intradenní e-mini)? Ať pročítám místní diskuze nebo nabídky brouků, všechno se točí kolem dat, grafů a backtestů, což já vůbec nepotřebuju. Jak jste psal v knížce - správná exekuční platforma pro ID má aktuální cenu a tlačítka Buy a Sell . A pokud možno nevypadává.
Díky
Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

×
×
  • Vytvořit...