Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 4: zodpovědnost


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 77
  • Vytvořeno
  • Poslední

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrej článek.
> Mám rád články kde je nějaký příklad z praxe.
>
> Pozoruji kolem sebe jak si každej bere hypotéku a
> jak jí každej má za super investici. Já to vidím
> tak že sazeb končí, ČNB bude zvedat sazby, a
> jelikož každej hypotékář dá na radu finančního
> poradce vzít si fixaci na co nejkratší dobu - tak
> bude každej platit více a více a co dál každej
> hypotékář vidí že svůj byt (většinou 2+kk) za čas
> výhodně prodá.


Fixace na rok má smysl pro ty kteří nějakou nemovitost vlastní a prodávají ji a z peněz chtějí předčasně splatit hypotéku, na tři roky pro ty kteří vydělají nějaký many a splatí předčasně alespoň část. A fixace na 5 let a více pro ty beznadějce kteří žijou z výplaty do výplaty. Já jsem uprostřed a jesltli to svý 2kk dobře prodám to záleží na tom jak jsem nakoupil. Ti co koupili byt v paneláku dříve či později dost ošklivě tratí, / až bublina praskne někteří z toho ohluchnou/ ti co mají novostavby ve stylu ekospol a central možná na tom nebudou tak zle ale výdaje za opravy se jim v nejbližších letech nasčítají. A ti co mají pěkný slunný bytečky se zahradou 120 m2 a lesem za barákem jako třeba já na tom i něco vydělají. Respěktivě díky cenám panelových bytů / po loňském létě/ už vyděláno jest. :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911
Tak jsem to špatně formuloval, banky nestojí o byty v panelaku, ale když se naskytne nějaká ta vilka kterou nechce ani ředitel ani zástupce ředitele, ani nikdo z manažerů, ani jejich známí protože už všihcni něco mají, tak se obratem prodá podruhé a je vyděláno. Je to stejný jako v leasingovkách, to nejlepší pro sebe to něco málo horší pro známýho v autobazaru a to co nikdo nechce do dražby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lisakus: kdyby mi banka dala fixaci na celou dobu splaceni tak jdu do toho... - ve smyslu tradingu se budu chovat jako commercials - proste vim cenu, ktera je pro mne vyhodna a profituji na pridane hodnote... - neresim aktualni trend...

Ja jsem loni opravdu sel opet na 5 letou fixaci - tu jsem si vyzadal a delsi (potrebuju 5.5 roku) mi banka nedala (na jednorocni fixaci bych na splatce usetril ani ne 100,- Kc mesicne a nejake to promile p.a.) - lepe uz bylo a nebude.

Moje pocty byly trivialni - hazet z vokna v najmu to same co za 10 let investuji do zcela sveho? (s nepomerne lepsim zazemim, okolim atd.). Jako investice to byla dobra volba, uz nyni se moje investice jako takova zhodnotila okolo 40% - mereno aktualni realnou trzni cenou obdobnych bytu v oblasti.

Samozrejme, byly doby kdy jsem pocital koruny, dneska resim predevsim cas, nikoli korunu a vrtak v kolene.

Navic jak tu zaznelo - zajistit se proti vypadku v prijmech (dite, ztrata zamestnani)... - zkuste se rozhlednut - investicni pojisteni (hodna toho jmena) jsou tu od toho - samozrejme, zhodnoceni v radu (do) 10%p.a. jsou pro zdejsi day tradery naprosto nezajimava, ale to pojisteni neni jen dlouhodobou investici, ale take treba pro slusne zabezpeceni ovdovele manzelky s detmi a pokud si dokazete spocitat a navrhnout komplexni plan, pak to krome nekolikaleteho zabezpeceni elementarnich potreb rodiny muze pokryt i doplaceni hypoteky ci jineho zavazku, kterym je rodina aktualne zatizena.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nekde jsem nedavno cetla, ze banka vam nemuze zakazat prodat nemovitost zatizenou hypotekou, je to udajne zkresleny pravni pohled ty "banky berouci lidem strechu nad hlavou". Zastavena nemovitost je moje a nedovedu si predstavit situaci, kdy bych ji banku nechala zabavit.. asi bychom museli byt oba s partnerem v komatu ;-).

Cili pokud nebudu schopna splacet, tak samozrejme bud prodam nebo pronajmu.

Ale jinak s poselstvim clanku souhlasim - mne osobne tato 'zodpovednost' pripada hezky vylozena v Bohaty tata, chudy tata (Kiyosaki), na tomto prikladu:

- kluci chteji po 'bohatem tatovi', aby je naucil 'vydelavat penize'
- on je necha makat za par centu ve svem obchode
- oni zuri, ze utraceji volnou sobotu misto baseballu nedoceneneou praci
- ... on je necha vydusit a pak to rozkryje: tak jako vy, kluci, se citi miliony lidi, kteri se domnivaji, ze problem je "sef, ktery dava malo penez". Ale sef nema sebemensi duvod davat vic penez, protoze lidi od nej nikdy neodejdou, zastavuje je jejich strach! Drtiva vetsina lidi neunese tihu zodpovednosti "zivit se sam" a zustavaji v rezimu "sef / stat / nekdo by mi mel davat vic penez, protoze ja tvrde pracuju!". Ale svet naprosto nezajima, jak moc clovek tvrde pracuje, svet neni zadna hodna maminka, ktera spravedlive rozdeluje bonbony...

Problem je v te vychove "tvrde pracuji a ONI (nekdo) te odmeni". Preklopit se do zodpovednosti 'nothing venture, nothing win' je tezke...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vespolek!

Opravdu krásný a motivující článek!

Já, sám za sebe, mohu řící: TRADING mě naučil EXTRÉMNÍ ZODPOVĚDNOSTI! Hned ve svých live začátcích jsem si uvědomil, že si mohu za všechno já a jen já, nikdo jiný...

Jsem relativně mladý (23) a po řádné "výchově" v tomto skvělém a úplně jiném světě (myslím trhy) jsem naprosto změnil svůj normální život a přístup k němu. Například jsem začal řídit zodpovědně :-) - když usednu za volant, tak si např. řeknu, že já nechci nikoho zranit či zabít... Snažím se alespoň ovlivnit sám sebe a své chování, jednání...

O dalším svém případu zodpovědnosti: když jsem nedávno kupoval byt na HYPOTÉKU :-) tak jsem uvažoval tímto způsobem: je to vysoce riskantní. ANYTHING CAN HAPPEN! :-) Musím být připraven! A tak jsem si to vše předimenzoval tak, že mám na účtě trvale rezervu, ze kt. jsem schopen platit hypotéku na 10 měsíců. Jsem psychycky v pohodě a užívám si to :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Clanek je velmi pekny a poucny a zacit za sve ciny brat plnou odpovednost urcite da vetsine lidi spoustu prace a bude hodne tech , kterym se to nikdy nepovede vubec.
Jen bych asi ty lidi co zijou od vyplaty k vyplate nenazyval jako "beznadějce" .Podle me je to vuci nim nefer a bohati a uspesni by bez tech chudych "beznadějcu" asi neexistovali.
Lidi kteri maji vyplatu mezi 8000 - 12000 a maji deti je ohromna spousta a nevim jak jim rozumne poradit jak si zajistit bydleni (hypoteku) aby pri tom neriskovali a nemuseli pouzivat vetu - ono to nejak dopadne.
Jasne ze spousta lidi by reklo, tak at si najdou lepe placenou praci. Jenze misto nich tam musi nastoupit zase nekdo jiny za tu samou malou vyplatu a holt nekdo tu praci delat musi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi dobry clanek k zamysleni. Take si myslim, ze lide v postkomunistickych zemich jeste dlouho budou hledat co to znamena zodpovednost (sam za sebe a za svuj uspech) a vetsina k tomu ani nebude chtit dospet (je to pohodlne nadavat na vladu, system, Brusel a uspesneho souseda...).
--------------------
Na pujcky mam jednoznacny nazor. Posuzuji to hlavne ekonomicky. Pokud hodnota dane "veci" (dum, obraz, lahev archivniho vina, Bentley,...) s casem roste rychleji, nez je urok z uveru, souhlasim s pujckou (hypotekou). Ale samozrejme vzdycky musim vedet, co budu delat v pripade necekane udalosti = mit dum pojisteny, vedet za kolik ho jsem schopny prodat... atd... Osobne bych si nikdy nevzal hypoteku na castku vyssi, nez je aktualni hotovost. Hotovost samozrejme vyuziji jinak - k investovani = musi vydelavat vic, nez je urok hypoteky a musim ji mit k dispozici pro pripad, ze bych hypoteku potreboval splatit okamzite.
---------------------
Na odevzdavani svych penez "do trhu" mam tento nazor: Nevidel bych jako nezodpovednost pokud nekdo prijde o svuj prvni ucet ve Forexu (komoditach). Podle diskuzi vetsina obchodniku takto zacina... :-)) Dulezite je, aby velikost toho uctu byla tak mala, ze to ani neodradi od tradingu, ani neovlivni zivotni uroven (rodiny). Staci, kdyz to zvysi vas osobni pocit zodpovednosti a vedomi toho, ze jsem skutecne zacatecnik a jeste se musim hodne ucit (a testovat). Nekteri lide takto potrebuji nastartovat.... Zvlast kdyz vidi ty grafy a predstavuji si zisky – teoretickou metodou ”kdybych tady nakoupil a tady prodal”). Je to jako divat se na spickoveho tenistu a rikat si ”on si tam jen tak pinka”. Prave nekomu pomuze, kdyz bude stat na druhe strane site a hrat skutecny zapas… Nevyhraje. Ale uvedomi si jak velky je rozdil mezi nim a spickovym tenistou... A zacne na sobe drit. Nebo to vzda a pujde na pivo kritizovat Brusel (a zavidet sousedovi).

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

agent,

nemusi. nastoupi na jejich misto nejaky ukacko nebo slovak (nic proti slovakum, zadny flame). je to jak v zahranici. proste jsou profese, co amik, francouz, brit nebude proste delat. proc si myslite, ze mladi jezdi do anglie trhat jahody? no protoze tam to nikdo nesbira. kdyz jsem tu mel anglany a sel na ostruzny tak na me cumeli, jako co delam, proc si to nekoupim radsi.

kazdy by mel znat svoji cenu a pod tu nejit, je to jak s managerama. nikdy neklesne pod to co uz mel, az na vyjimky.
je jasne, ze bohati potrebuji taky ty "chude" nebo proste normalne pracujici. staci si zjistit neco o teorii elit. jsou lidi a je jich dost, co nechteji "byt extreme bohati", maji radi svou praci, maji byt/barak auto a jsou spokojeni. to je v poradku.

me spis zarazi trochu, ze kdyz tu tomas pise tyhle clanky, diky za ne, ze ja na ne takova odezva jaka je. mozna je to vychovou, nebo tim ze jsem pracoval jen pro cizince a jsem s nima porad v kontaktu, ale brat odpovednost sam za sebe je prece neco tak samozrejmeho. premyslim v cem to je. prece sem chodi i lidi co nezazili minuly rezim, tak by meli vedet ze proste uspech neco stoji a kazdy jede sam za sebe, bez prace nejsou penize a dalsi jasne pravy. nejsem zadyn amerikanofil, ale treba tohle tam je krasne videt uz od mladi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...