Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 5: milujete peníze


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 69
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ahoj všem,

ono je v podstatě smutné, že se musí psát články jako jsou tyto, protože to vypadá, jako by se majetní lidi museli dovolovat většiny, opatrně se jich ptát, jeslti jim nevadí, že majetní jsou bohatí. Jak už z předchozí věty plyne, jde o problém většin a menšin. Pokud si vezmeme jakoukoliv menšinu, určitě je v lidech zakořeněný despekt. Ať už jde o rasu, vyznání, orientaci.

Majetní lidé jsou také menšina. A průměrní lidé je nebudou mít rádi, protože průměrných je většina. Změní se to jedině, až se všichni lidé naučí milovat peníze platonicky. Protože jak Tomáš píše, rádi přijímáme jen to, co milujeme. A jak můžeme milovat to, co nemáme? Jedině platonicky. Pak by většině nevadilo, že jimi platonicky milované peníze mají majetní lidé. A pak by majetní lidé nemuseli opatrně psát podobné články s obavou, že je většina ukamenuje jako cosi podivného, vymykajícího se průměru.

Tak jako se pomalu mění práva menšin, snad se změní pomalu i vnímání většiny lidí k majetným menšinám.

P.S. záměrně píšu o majetných a ne o bohatých. Bohatý může být člověk čímkoliv: láskou, vědomostmi, štěstím, přáteli, vnímáním. Tohle dokáže člověk i bez peněz.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Profesor
Ono to ode mne nebylo myšleno že je to odpovědnost za peníze a jejich rozmnožování a správu. Ale hlavně to, aby díky tomu že jste bohatý, jste nezpůsobil újmu ostatním členům, jedno jestli rodiným příslušníkům a nebo znamým, nebo těm které obdarujete, nebo Vám samotným. Samozřejmě že jsou to Vaše peníze, a můžete je dát komu chcete. Jen si je třeba uvědomit že jako bohatému Vám hrozí trochu jiná rizika než člověku chudému. A čím víc budete rozhazovat, tím to riziko bude vyšší. Můj názor je že je vše třeba dělat nenápadně, promyšleně a charitu pokud možno anonymě. :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dekuji za pekny clanek. Libi se mi tento nazor na penize. Osobne mam penize rad... zejmena pro ty moznosti, svobodu a dusevni klid, ktere davaji.
A urcite bych kazdemu, kdo chce mit "hodne" penez doporucil, aby se o uspech snazil v tom, co ma rad. At uz je to treba fotbal (a penize), nebo hra na housle (a penize), nebo trading (a penize). Nezustat jen u toho mit rad fotbal... :-)
Ze sveho okoli znam nekolik lidi, spokojenych se svym zivotem, kteri krome uprimneho zajmu o obor, ve kterem pracuji, maji take zajem o penize. Staci natuknout debatu na tema investice a "chytaji se". Proste maji zajem a pozitivni vztah k penezum. Venuji jim cas a energii. A vysledkem je, ze ty penize maji...
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ze rodice se ptaji : A co kdyz ti ta burza nevyjde ? :D a jim vzdycky rikam : I kdyby me ta burza nevysla ( i kdyz nevidim duvod proc by nemela vyjit ale to oni nevi ), tak ted v 18 letech vim o dalsich 2 vecech ve kterych muzu udelat karieru na urovni nejbohatsich lidi a pak jen dodam : s takovym myslenim jakym mam se absolutne nebojim ze bych nekdy nastoupil do zamestnani a oni se jen dokazi tak smat a rikaji ze me jeste zivot vyskoli :) vubec nechapou o cem tohle vsechno je....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdarec všem

to Tom

vidím to možná ještě trochu z jiného úhlu, nebo hlouběji fylozoficky, at už to nazveme jak chceme, moje a nejn moje zkušenost mě praví:
....peníze, teda jejich vydělávání jen jen transformace jedné energie v druhou, a jde jen o to zprávně tento princip zvládnout, sám vím a prošel jsem si tím, že peníze by člověk neměl vidět jako svůj cíl, nýbrž jako cestu, cestu transformace energií, a cílem je právě zvládnutí této energie, pozitivní energie, ta potom zpětně posiluje nás a povznáší nás o level výše až dospějem k tomu že peníze plynule přicházejí a odcházejí a to tak že vždy tvoří dobro, jako příčina a důsledek. Pro někoho z vás bude asi tento článek nepochopitelný ale já jsem to poznal sám na sobě, peníze mít, tvořit dobro ale i vytvářet "zlo" ... myslím tím ne penězma vědomě ubližovat , ale žít jen skrze ně a ostatní at třeba živoří , když jsou hloupí. A situace se obrátila a já "pochopil"
A tak závěrem jen opakuji: vydělávat peníze je "JEN" cesta, nikoliv cíl.
děkuji gordon

"dívám se na trh pod úhlem 361°"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06

Na tom být, alespoň dočasně, zaměstnaný není nic hroznýho.Pokud budeš dělat vše co zde bylo 100x napsáno, důkladně se připravíš a v live obchodování tě nezradí psychika nebo nějaká velká začátečnická chyba tak je dost pravděpodobné že nikdy nebudeš zaměstnanec.
A taky se může stát že to nevyjde a ztratíš všechny své, nebo rodinné či cizí peníze a holt tam budeš muset (do zaměstnání).Je potřeba to mít vždy na paměti.Tradeing není snadná rychlá a jistá cesta k penězům.

Jinak držím palce, samozdřejmě.Také po maturitě nechci skončit jako zaměstnanec s dlouhou pracovní dobou a platem tak akorát na zaplacení složenek. (tu)

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konecne dobry clanok:) Mam ho bookmarknuty, aby som ho mohol poslat kazdemu zarytemu hlupakovi, co mi hovori, ze "nerobim nic poriadne, len sa prizivujem na burze". Nemam rad lenivych ukecanych ludi, ktori zavidia peniaze ostatnym, a pritom sami nikdy nic neurobia (nie ze by nevedeli urobit, ale neurobia), ale za tento postoj im ziadne peniaze ani neprajem, nezasluzia si ich.
Dik za clanok!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA:
"...lebo za takyto clanok by ma ludia z mojho okolia asi zo sveta zniesli keby som to napisal ja."

Tak to uz chodi. Preto je lepsie velmi nevyskakovat a mat nad ostatnymi psychologicky nadhlad (proste nechat ludi nech ziju vo svojej iluzii). Ja sa o tom v okoli nesnazim velmi rozkecavat. Ludia su vselijaki. Uz len preto, aby som nemusel z obchodovania platit az tri komisie: komisie brokerovi, komisie statu a komisie vypalnikom ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to roman06:

priciny preco su tvoji rodicia, alebo znami a kamarati takehoto nazoru je totalna absencia informacii. ziju totiz v uplne inom svete ako zijes ty a teda dufam ze vacsina z nas. raz som to na iny web uz pisal nieco podobne ako napisem teraz,a pre toto forum sa to myslim celkom hodi. napadlo ma to lebo som vcera pozerakl v telke matrix :)

vacsina ludi si mysli ze zije v realnom svete, a ze vsetko co ich obklopuje je realita, praca, zabava, a podobne. je to ale omyl, vsetko co ich obklopuje je podla mojho nazoru fikcia, zijeme pod vplyvom totalneho medialneho a marketingoveho tlaku a osialu , kde ta s kazdej strany bombarduju perfektne pripravene kampane , ktorych cielom je vychovat s teba idealneho konzumenta vsetkeho co ti ponuknu. system v ktorom zijeme s toho profituje, snazi sa s kazdeho jedinca vychovat bateriu ktora ho bude nabijat,( paralela z matrixu) je jedno ci uz su to banky ktore ta presviedcaju ze je normalne ak im platis za to ze mozu disponovat z tvojimi peniazmi, a pritom ti ponukaju fantasticke urocenie, zamestnavatel ktory ma dojem ze ma pravo na vsetok tvoj cas, pretoze ti dava plat, a bez neho by si bol odpisany. alebo ide o spolocenstva a skupiny nasiaknute takzvanou "moralkou" pri ktorych sa musis citit previnile ak si nahodou myslenim niekde inde ako je to " pripustne a spravne". skolstvo je kapitola sama o sebe, to je prakticky tou najpodstatnejsou instituciou v tejto masinerii, to ma za ulohu vstepit ti tie "najspravnejsie" hodnoty, popri podstatnych veciach ti do podvedomia naprogramuje univerzalne pravdy (Bez prace niesu kolace, ked sa nebudes dobre ucit , nic s teba nebude, peniaze krivia charakter, nerastu na stromoch), pod vplyvom ktorych sa stanes platnym clenom spolocnosti.
je tu az prilis vela podobnosti uz zo spominanym matrixom.

a co som tym chcel vlastne povedat?

k svojim rodicom by si mal mat uctu koli tomu ze ta vychovali, ale pamataj ze ziju v inom svete, ziju s kablom v hlave , a keby si sa im pokusil povedat pravdu ako to v skutocnosti je, ci MOZE byt, iba ta vysmeju, oni totiz potrebuju verit tomu ze zili zivot spravne a podla pravidiel, a ak by pochopili ze svet je iny, mohlo by im to ublizit.ty si mlady a mozes sa kludne odpojit, este stale sa dokazes prisposobit realite a preprogramovat si svoje vedomie aj podvedomie podla toho comu veris, a co si ty myslis ze je spravne . mozes byt spokojny ze si schopny mysliet inak, a ze mas rozsirene obzory, narozdiel od ostatnych ludi v tvojom okoli :)

BtW: mozes si vsimnut ze na tomto fore sa nachadza vela Morpheusov a Neov , ktori sa odpojili a dokazu sa v matrixe (systeme) pohybovat, a stvarat pre beznych smrtelnikov neskutocne veci, ktore su ale ovela skutocnejsie ako si vacsina mysli .

neviem ci moj prispevok bude pochopeny (autor je cvok :) , ale dufam ze ak nie aspon ste sa pobavili :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dexter:
upřímně, pro mě je to nejlepší článek na finančník.cz. Tomášovi s Petrem jsem vděčný za otevření zcela nového světa obchodování na burze. Kluci napsali mnoho hodně dobrých článků, ale tento je pro mě skutečně nejlepší, protože mi vyřešil mnohaleté dilema, které ve mě utvářel život. Až z Tomášova článku jsem si uvědomil, jak moc je naše firma závislá na velkých a bohatých klientech. Bez nich bychom přežívali stejně jako všichni naši střední a menší klienti, kteří také jen přežívají. Ještě, že tito velcí klienti existují a dávají nám zakázky, které nám dělají vyjímečné profity. Tito velcí klienti asi myslí stejně jak popisuje Tomáš.

To Tomáš:
určitě pokračujte dál ve své práci. Vaše články jsou velkým přínosem. Dnes dopoledne jsem si přepracoval své cíle. Vím, že do roka budu na lepší cestě, než jsem dnes. Čas mi přinese nové finanční možnosti, protože vím, že mít peníze je dobrá věc. Doteď jsem v tom neměl jasno, teď už to vím a nepochybuji, díky Vám. Vše chce svůj čas a i tato změna vyžaduje svůj čas. Jak jsem psal, mám s tímto nějaké zkušenosti a vím, že je to otázka mnoha měsíců. Mám potvrzeno, že tato změna myšlení funguje i díky Vaší knize o psychologii obchodování. Na základě této knihy jsem si vytyčil nějaké cíle a některé z nich už se naplňují. Jednoduše jsem si vytyčil nový cíl a nechal plynout čas, který najednou začal přinášet příležitosti k naplnění mého cíle. Moje cílevědomost začala přinášet své ovoce. Mluvil jsem s lidmi o svém cíli a najednou se mi začali ozývat zpětné vazby. Věděl jsem, že chci realizovat jeden krok a tak jsem 5 měsíců čekal, až se objeví příležitost. Příležitost se objevila a pár týdnů poté hned další. Tyto dva kontakty způsobily, že jsem poznal nové lidi, kteří mi nabídli další příležitost. Nejtěžší je, stanovit, co přesně člověk chce. A tak jsem to měl i s penězi. Nevěděl jsem, co vlastně chci. Teď to vím :)

futurestrader

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se týče toho charakteru, tak peníze opravdu kazí charakter podle některých lidí i kdyby přispívali na charitu sebe víc, tak vám spousta lidí řekne, že jsou to stejně jen bezcharakterní hajzlové, kteří mají lepší životní úroveň, auto, dovolené, bydlení a já nevim co všechno mají lepší než ostatní.
A vzhledem když zůstaneme u tradingu, tak pokud si někdo na své lepší živobytí vydělal právě tradingem, tak z něj bude opět bezcharakterní prachatý hajzl protože nenosí na krku řetěz s velkou cedulí ,,Proto abych se měl dobře jsem hodně obětoval, pilně jsem se sebevzdělával, trénoval a šetřil, abych mohl být tam kde jsem dneska a živým se tradingem'' ... asi málokterý úspěšný trader takovouto ceduli u sebe nosí :o) takže většina lidí ani neví co dělá, vidí jen to, že nechodí do práce, ale je zabezpečený a dopřává si luxus nebo to co si nikdo bez chození do práce dovolit nemůže. Takže si většinou každý, kdo vidí jen toto řekne ,,Ten nechodí do práce vůbec, Bůh ví co vůbec dělá!!'' a rázem se z úspěšného tradera stane drogový dealer, převaděč lidí, obchodník s orgány nebo bílým masem v lepším případě finanční podvodník.
A v naší zemi je se třeba připravit na to, že vždy bude trader brán spíše za podvodníka a nemakačenka než za to čím skutečně je.

K té závisti. Já osobně když si sáhnu na srdce, tak lidem, kteří něčeho dosáhli a jsou zajištění či úspěšní, tak jim taky trochu závidím a teď nevím jestli používám správné slovo. Protože asi je v mém případě potřeba rozlišovat závist a Závist. Pro mě to je silně motivační ,,Když to může mít jeden, tak já taky můžu!'' a snažím se řešit sám sebe a jak se dostat na jeho úroveň ale určitě pro mě závist není v tom smyslu ,,On má úspěch a já ne, doufám že zkrachuje!'' na to jsou jiní experti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...