Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 5: milujete peníze


Doporučené příspěvky

Čím viac článkov čítam na financnik.cz, tým viac ich "hltám na jeden dych". Mám pri článkoch čudné, až láskyplné :) pocity - veď obaja ich autori rozmýšľajú presne ako ja! Je extrémne poľahčujúci pocit vedieť, že takí ľudia na svete existujú.

Celý seriál o psychológii úspechu je presne v súlade so spôsobmi vývoja charakteru človeka, odstránení strachu, prijatia zodpovednosti atď., o ktorých som sa dočítal vo viacerých knihách a videl vo viacerých videoseminároch, ktoré som začal študovať ďaleko predtým než som sa dostal k financnik.cz.

Nasledujúca veta je jedna z najsilnejších, ktoré som počas svojho života čítal:

"Pokud závidíte, automaticky dáváte světu najevo, že to, co má ten druhý, vy nikdy mít nebudete. Tím si také sami dobrovolně vybíráte nikdy to nemít."

Vďaka za tento článok. Jedno z pravidiel úspechu znie: treba sa obklopiť úspešnými ľuďmi, od ktorých sa môžeme učiť. Je fantastický pocit takýchto ľudí stretnúť - vzdávam hold vynálezcovi internetu.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • Odpovědí 69
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

ja suhlasim s tym co povedal moj krajan :) . musim priznat, takisto je financnik.cz moja nadej a smer ktorym sa chcem uberat, tato brandza nie je len o peniazoch, a to je to co sa mi na tom paci. ano, priznavam, pochvalil som sa kamaratom, vsak som bol v nadseni, a vysledok? vysmech,,, uz to je rok a mna euforia stale drzi,,, vysledok? zavist,, a to som este ani nezacal. len proste moje plany a vysledky testov zapadaju jeden do druheho a podporuju sa. som si vedomy toho, ze ked zacnem, a bude sa mi darit, ja o tychto znamych pridem. som s tym zmiereny, uz som prisiel o znamych este ked som bol len student vysokej skoly - ja som mal sance a oni boli nezamestnani uz 2 roky ,,, mal som inych znamych, vysokoskolakov.... nuz ale aj tu bude zmena, pridem o nich, lebo oni budu tvrdnut v praci 8-10 hodin a ja budem spat a vecer sa zabavat... nevadi, proste na svojom zivote som pochopil, ze vzdy k vam niekto pride. osobne si zelam, aby to boli ludia v pohode, vysporiadani, uspesni, cielavedomi ako ja a to hlavne, ze medzi nich zapadnem taky aky som, prijmu ma aky som a nikto mi nebude zavidiet a hadzat mi polena popod nohy.
chcem dodat este jednu vec, to, aky je vztah k peniazom,,, bezni ludia su na ne naviazani, tezto uspesny clovek mysli o peniazoch iba ako o prostriedkoch,, neviem ako vy, ale ja chcem mat peniaze nie preto, aby som mal doma v skrini potlacene papiere, alebo aby mi na vypise z uctu chodili niekolkomiestne cifry.. ja chcem moznosti, ktore sme schopni za tie peniaze ziskat - zabavu, peknu zenu, cestovat, kvalitne bezpecne auto, dbat o zdravie.,,, povedzte mi, co z tohto ziskate bez penazi?
este mi neda poznamenat jedno moje zistenie...zakladne pravidlo komunizmu - vsetci su si rovni, len ti hore su si rovnejsi. vazeni, toto plati vsade v byvalom vychodnom bloku, tu si ludi nikto nevazi. trvalo mi dlho kym som pochopil, ze ludom vstepuju odmietavy postoj k peniazom a tak sa ich dobrovolne vzdavaju,,, a dovod? pozrite sa tych, kto to ludi nutia hovorit a mysliet si to - su to ludia, ktori nas spoluobcanov, kolegov, kamaratov okradaju a este k tomu s usmevom na tvari. su to oni, kto zije na ukor nas,,, my sa vzdame a tie hyeny to maju, preto su na nas, ktori sa chceme osamostatnit, take tlaky,, lebo stratia silu, ktora im tie prachy produkuje - budu okrateni... najdite silu a myslite na seba tak, ako tie hyeny myslia na seba a neberu ohlad na okolie. inac skoncite vyuzivani, zneuzivani a nestastni.

Marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Sice jsem tu jiz jen par tydnu, ale pridavam se k Markovi z predchoziho clanku.
Myslenky, ktere pise tomas a petr tak se s nema naprosto stotoznuji a dekuji jim timto za tyto clanky, nebot to vidim sam, kdyz se zacneme bavit o penezich, tak sklizim jenom posmech a kazdy si o mne mysli ze sem blbej nebo co....
Ale to mi je absolutne jedno, co si kdo o me mysli, jdu si vlastni cestou.
Sice se ucim jen par tydnu, ale jiz za tu dobu, jsem se stacil dockat posmechu od ostatnich, kdyz jsem jim rekl, ze se budu tim v budoucnu zivit.
Predtim jsme spolu vychazeli, ale postupem casu, vidim, ze se rozdelujeme a oddalujeme od sebe.
Nazorove a myslenkove, stane se to, ze se prestaneme bavit uplne. S tim jsem se jiz dokazal smirit.
A co se tyce
to Marko
tak s tebou souhlasim, koho bavi kazdy den stavat, jit do prace a po praci neco podelat doma ap....
Neni lepsi, pracovat doma, v klidu tak 4-5 hodin a potom si jit uzivat?
Nikdy me pracovat nebavilo a nebavi, ale nez se dostanu na cestu, ze se budu zivit traidingem (jakoze v budoucnu budu) ubehne jeste hodne casu, takze se zatim musim smirit s tim, ze musim chodit do prace a poslouchat sefa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Stanley (pokud se tu ještě po těch letech vyskytuješ):

Po přečtení článku o lásce k penězům jsem chtěl napsat svůj názor, ale po přečtení toho tvého (September 11, 2007) jen konstatuji souhlas s tím, co jsi napsal.

Pouze dodám, že peníze z nikoho lepšího člověka neudělají. Pokud je někdo poctivý v malém, bude i ve velkém, a naopak.

Někdy si to trochu zjednodušujeme a myslíme si, že až budeme mít ty peníze, po kterých toužíme, vše bude O.K. Ale život je složitější. S více penězi se žije lépe, ale žádná záruka na šťastný život to není.

Dring

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...

Ahoj,
čtu poctivě každý článek a každý mě dokáže něčím překvapit. Už nějakou dobu se trochu zajímám o psychologii, pro vlastní sebepoznání a je až neuvěřitelný jakou to má spojitost s tradingem. To co se dá použít na trading se dá zároveň použít i do běžného života a naopak. Z Vašich článků poznávám blíž a blíž sám sebe a zároveň souvislosti s obchodováním. Zatím pracuji na systému, co zaručí pravidelný zhodnocování, a doufám, že mi tyto články pomohou lépe obchodovat a díky za ně.

Teď k tomuto článku. Jak teda bych mohl naučit své podvědomí např. „mít rád peníze“ (já zrovna mám peníze moc rád, ale jde i o jiné věci) pro to abych je přitahoval? Stačí si sám sobě vědomě nalhávat, že mám je rád, mám je rád a ono se to podvědomí po nějaké době naučí?

Jinak díky Vám Tomáši a Petře za tento web a všem ostatním za rady

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Předně chci poděkovat za tenhle server, studuji ho poslední dobou poněkud pravidelně a přečetl jsem si mnoho článků.

A tak teď když jsem narazil na tenhle článek, uvědomil jsem si že jeho název neodpovídá jeho obsahu. A chci na to upozornit protože tenhle název může svádet k postoji k penězům, který je pro obchodování naprosto nevhodný. Je to přesně to, co je v článku www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/akcie-komodity-forex-traders-mindset.html označeno jako "špatný model myšlení".

Navážu na pozorování člověka jménem Stanley: "Peníze nemiluji a nikdy milovat nebudu. Miluji svoji ženu, děti, Boha." Já si myslím totéž a když jsen o tom přemýšlel, došlo mi, proč. Představte si, že by jste byli postaveni před obchodní příležitost: "Když půjde kukuřice nahoru, vyděláte X milionů dolarů (nebo EURO), když půjde dolů, odtneme vaší ženě nohu". Brali by jste takový obchod? Já ne ... a vůbec mi nezáleží na tom jaké velké X v té nabídce uvidím.

Mentalita v článku popsaná je "přijímame peníze", ne "milujeme peníze". "Přijímám peníze" znamená, že jsem otevřený jakékoli činnosti která je schopna vyprodukovat peníze. "Přijímám peníze" znamená, že když mi někto představí činnost která je schopná vyprodukovat opravdu hodně peněz, nebudu se cítit že ta činnost je "špatná" jen kvůli tomu potenciálnímu peněžnímu zisku. Ale "přijímám peníze" taky znamená, že jsem ochoten peníze riskovat abych mohl přijmout příležitost nejaké získat. A "přijímám peníze" taky znamená, že nejsem ochoten dělat věci se kterými nesouhlasím pouze proto, že tyto věci umožňují větší zisk peněz (v mém příkladu by to bolo třeba obchodování s drogami nebo "bílým masem") A to je ten rozdíl mezi "přijímám peníze" a "milujem peníze". Člověk, který "miluje peníze" je impulzivní, protože když vidí ztrátu, začne dělat nesmysly ve snaze ztrátam zabránit, jenomže to vyprodukuje další ztráty a ty vyprodukují další nesmysly a ... v článku www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/akcie-komodity-forex-traders-mindset.html to je popsáno do mnohem větších detailů a nehodlám to tady opakovat. Jenomže když "přijímám peníze", pak mně ztráty zas až tak nerozhodí, když se předtím v popisu dotyčné činnosti dovím, že ztráty jsou normální součástí této činnosti.

Lidi kteří jsou v článku popsáni jako "peníze nemilující" jsou ve skutečnosti "peníze nepřimající". Nejsou ochotni přijmout peníze protože věří, že peníze jsou špatné. A taky věří, že lidé, kteří Ohánějí se Biblí a přitom si nedají ani tu námahu, aby si tu Bibli přečetli pořádne. Kdyby to totiž udělali, zjistili by nasledovné:

1. Peníze jsou nazývany "požehnání".
2. Když Bůch chtěl ukázat, že někdo má jeho přízeň, dal mu bohatství, které dotyčný člověk získal poctivou prací.
3. Chudoba je nazvána prokletí a Bohu se nelíbí.
4. Bible je plná pokynů jak zacházet s majetkem. Kdyby Bůch chtěl aby jeho lidi byli chudobní, nepotřeboval by tolik prostoru na instrukce jak zacházet s majetkem.
5. Bůh slibuje "život v hojnosti" každému, kdo je ochoten podřídit se jeho instrukcím.

Taky je zajímavé, že Bible mluví o "lásce k penězům" a popisuje toho, kdo miluje peníze ako toho, kto má "špatný myšlení" podle onoho článku o mentalite tradera. Říká třeba, že takoví lidé nemají pokoje protože pořád chtějí víc (příklad z tradingu: soustředí se na to "kde mohl vydělat a kolik", soustředí se na tyto peníze, ztrácí pokoj a tak opouští své pěčlivě otestované patterny a ...). Postoj popsaný

A ješte poněkud šokující zjištení: Ježíš v některých ze svých podobenství mluví o traderech. A o tom, že to s traderem, který neudělal to co měl aby svěřené peníze rozmnožil tradingem, nedopadlo zrovna nejlíp.

Takže na závěr - jsem přesvědčen že mentalita "milujeme peníze" je pro tradera extrémně nebezpečná a pokud s ní polezete do trhů, tak si ty trhy dají váš účet k večeři.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

to hstech:
Podle mě jste úplně nepochopil, jak Tomáš článek původně zamýšlel :-) Ono je přece jasné, že každý trader musí počítat s tím, co se tu říká, že: ztráty jsou přirozenou součástí tradingu. Myšlenkou bylo, že pokud peníze nebudeme žádat (Tomáš použil slovo milovat), tak se k nám přece vůbec nemusejí dostavit. Někdo peníze má rád, někdo je miluje - každý jsme jiný a každý má jiné preference.

Dušan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...