Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 5: milujete peníze


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 69
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to Renda,

vzdy bude niekto kto ti bude zavidiet a bude ti tvrdit ze peniaze krivia charakter a ze treba byt skromny. peniaze a skromnost mozu ist kludne ruka v ruke, to je na cloveku, tak isto ako je na cloveku aky je ci uz je v nejakej cirkvi alebo je tvrdy ateista. vsetko je to na ludoch. je hromada skromnych ludi s velkym majetkom a potom sa najde jeden co je s krivym charakterom a zrazu su vsetci bohati odsudzovani ze su taki isti, ale to iste plati aj o tom duchovnom, lebo pri hromade ludi co kazu vodu a aj ju piju sa vzdy najde jeden co vodu kaze a vino pije a potom su vsetci chudobni a skromni povazovani kvoli tomu jednemu blaznovi za zavistlivych. takze tymto sposobom ako si to napisal by som vasne radsej nerozduchaval. nezalezi na tom kam patris ale ci si spokojny alebo ci stale zavidis niekomu respektive ci ti stale nieco vadi a potom si ten kvoli ktoremu je akakolvek skupina ludi pri vhodnej prilezitosti hned pranierovana. o dobrom sa hovorit nikdy nebude aj keby ho bolo vela, a to iste plati aj s peniazmi, nikto si nevsimne dobre pouzite peniaze, ale na svetlo sveta sa vzdy na samy vrch vyderie zopar hluposti co ludia s peniazmi urobili.

nie som sice zastanca takych slov ako napriklad milovat peniaze, lebo mi to pride az prehnane ale podstata tohto clanku by bez takych ostrych slov asi nefungovala takze to beriem.

na tvojom mieste by som sa vobec nerozculoval nad niekym co vodu kaze a vino pije. takych zivot vytresta sam. netreba klesnut na ich uroven a hovorit o nich aki su lebo potom dopadneme presne tak ze budeme ti ktorym peniaze pokrivili charakter - teda aspon tak sa medzi nimi bude hovorit o nas. ziaden slusny skromny clovek ti zavidiet nebude a nebude ta ohovarat, ale prave ked zautocis na tych co vino piju a vodu kazu tak ti sa toho chytia hned a bude to len jeden zacarovany kruh plny konfliktov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super článek - zase mě trochu nakopl zabývat se dál činností zvanou trading. S tím podvědomím souhlasím - je fakt, že říct nahlas "miluju peníze" není většinou úplně lehký, protože člověk byl vychovávanej k tomu, že peníze jsou špatný, že kazí charakter apod. A přitom toho s nima člověk může udělat i spoustu dobrýho-hodně lidem může pomoct- pokud k tomu má vůli. Články zabývající se psychologií se mi tu hodně líbí. Obecně si myslim, že člověk může dosáhnout úplně všeho čeho chce a jedinou bariérou je mu právě jeho podvědomí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj :o), clanek se mi moc libi. Souhlasim s tim, ze je hezke (spise vice nez hezke) mit penize a objem dostatecneho mnozstvi je vzdy individualni, ze ;o) .
Reakce okoli na penize ostatnich jsou bohuzel vetsinou negativni, zavistive, opovrhujici ... atd. - v ceske republice je to do oci bijici! Ja s mym manzelem zijime druhym rokem ve skotsku, mysleni a chovani lidi tady je jako kdyz srovnavate, jak se rika, nebe a dudy. Tady muzete v klidu rict: my jsme si zrovna koupili byt nebo auto nebo jedem na 14 dni do portugalska. A ty lidi (i kdyz nemaji penize a casto zijou z vyplaty do vyplaty), kterym to rikame reaguji asi takhle: no to je super! :o) Skvely! To jste dobry! To vam fakt preju! A jaky to tam bylo? :o) atd.
Tohle cloveka opravdu povzbudi a nebereme mu to pozornost, kterou pak muze venovat dalsimu rozvoji.
Je skoda, ze v cechach se pozitivni reakce znamych, kamaradu nebo kolegu objevuji velmi zridka. A proto je SUPER, ze tady na financniku se schazi bezvadna particka lidi, kteri maji tolik energie a touhy byt svobodni po vsech strankach!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny přispívající a hlavně tvůrce tohoto absolutně parádního serveru.

Předem se omlouvám, že nepřispívám úplně k tématu, ale čekal jsem až se zde objeví nový díl o psychologii.

K těmto stránkám jsem se dostal před rokem a byl jsem do nich celý blázen. Pročítal jsem manuál i diskuse. Postupem času jsem si však řekl, že sedět doma u počítače a studovat grafy nebude pro mne to pravé ořechové. Ale udržel mě zde seriál Psychologie úspěchu a mé podvědomí, které říká, že se na tomto serveru děje něco, co mě může dostat do „jiného života“.

Jelikož jsem ještě student (ale už VŠ:( tak přemýšlím především jak sehnat peníze, které mne osvobodí a mé budoucí rodině zajistí poklidný život.
Hledám proto tu nejlepší cestu, jek toho dosáhnout. A tady je právě ten problém: Která cesta to je??? V jedné knize jsem četl, že nejlepším klíčem k úspěchu je přesně vědět, co chci dělat.
A to já právě nevím. připadá mi, že cíl znám, ale cest je k němu řada. Mám nejdříve studovat trading, akcie, nemovitosti nebo (nějakým) podnikáním si na ně nejprve začít vydělávat? Odpoví mně na tuto otázku mé podvědomí? Proč jsem se dále nezabýval (ale táke jsem ji nezavrhl) myšlenkou vydělávat tradingem? Je to právě mým podvědomím?

V předchozích dílech se právě o podvědomí psalo a to v souvislosti s odstraňováním bloků pomocí odkrývání různých vrstev. Tady bych se rád zastavil u autosugesce, která žádné bloky neodkrývá a jen nahrává „nový program“. Je to tak, že ten nový program přebije svou intenzitou staré bloky?-co se financí týče např. pomocí knihy Myšlením k bohatství. Jestli ano, pak by to znamenalo, že díky nahrání nového programu se nemusím zajímat o nějaké další hlubší bloky, když jsem si vytvořil silnější (a lepší) povrchový program. Četl jsem, že u autosugesce by měla být hesla krátká a hlavně by neměla být v rozporu se starým programem, aby se podvědomí nebránilo. Př. místo odříkávání „Jsem bohatý“ raději říkat „Každým dnem jsem bohatší“. Zajímala by mě tedy funkčnost autosugesce v porovnání s odkrýváním bloků - otázka nejen pro Kutiho/ Pavla

Ještě zkusím k tématu této diskuse: v článku bylo na závěr napsáno „milujte peníze“. Jestliže něco miluji, pak k tomu mám citový vztah a z toho vyplívající silné emoce. Není to nakonec na škodu? U jednoho úspěšného obchodníka s akciemi jsem se dověděl, že nejlepší je investovat peníze, které nepotřebuji. Právě proto, abych se zbavil těch emocí. ???

Velmi děkuji za případné reakce a zároveň se omlouvám za tento delší text.

Zdraví Endorfin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Endorfinal
"U jednoho úspěšného obchodníka s akciemi jsem se dověděl, že nejlepší je investovat peníze, které nepotřebuji."

To je divne:) Bije sa mi to s Zurich Axioms, a to hned prvou axiomou. Ta hovori, ze pokial sa malo obavas, neriskujes dostatocne [If you are not worried, you are not risking enough]. Osobne zvyknem riskovat podstatne viac, nez kolko som ochotny stratit. Inak je to onicom ;) Ale na druhej strane vzdy ratam pravdepodobnost, ze o to pridem.
Tak napriklad ja som zacal s obchodovanim uz pocas VS aj ked som nemal ziaden kapital. Pozical som si rovno vacsi uver z banky a sup do toho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nerozumím nikomu kdo říka: "peníze jsou zlo" a zároveň si nemyslim že človek to tak také upřímne myslí. Spíš to vnímám jako jeho nespokojenost se svou vlastní situací kterou si ve lži sobě samému zabalil do slov.
Peníze nemají kouzelnou moc, maji pouze nějakou hodnotu, misto toho bychom vymeňovali stado koní třeba za starší skodovku...
Kouzelnou moc jak se zdá, má pouze naše ego(ego jsou brýle nevedomosti co vytváří iluzi "JÁ" oddělené od vnějšího "TY"), které se zuby nehty drží všech možných šancí být viděno a vyhrát nad námi další bitvu. Peníze jsou fenomén, kteří slabší jedinci z pozice své vlastní zbabělosti olepili různými nálepkami.

Osobně k penězům mám vztah malinko jinný.Pro mě je důležitá motivace, proč a za jakým účelem věci dělat. Miluji stav spontanní radosti, všechno kolem (stesti, svoboda, peníze, láska, přátelstvi atd.) jsou konsekvence toho, jestli tento stav prožívame, jak často a jak dlouho, je to stav naší přirozene podstaty. Je to jedine co nemizi, a proto něco na co se človek může naprosto spolehnout. Všichni chceme být štastní, jen si pleteme jak tento stav trvale prožívat(a vetšina ani neví že existuje něco jako "prožívat"... Proto je určite dobré rozdělovat mezi tím co chceme a co potřebujeme a také mezi tím co říkame a co děláme...Když k sobě přistoupíme upřímě, tak každý z nás chápe naprosto zásadní rozdíly v těcho čtyřech fenoménech...Jsou to již dlouho moji výborní ucitelé. Jenom težko s radostí půjdu za velkým bohatstvim když moje motivace bude že si koupím jachtu a zaparkuju s ní na zahradě abych Horáčkům přes plot vytřel zrak (s nadsázkou). Nebo jenom obchodovat proto, protože je hodně sexy v kavárně rozložit notebook s grafama a vnímat desítky zvědavých očí...tyhle situace ego miluje, jakkoliv si to pripouštíme nebo ne!
Jak jednoduché je zjištení že každý máme neomezený potenciál a že jakýkoliv limit který prožíváme jsme si sami vytvořili. Z tibetu je to známo jako karma, neboli zákon příčiny a následku, v novodobém nedualním pojetí kvantové fyziky je to nazýváno třeba jako "law of atraction" (zákon přitažlivosti). Urcitě všichni určitě podvědomě vnímáme že když sedíme na emocionalních kaktusech že jsme to byli právě mi kdo je sázeli...je těžši si tohle otevřene přiznat.

Mohu doporucit tři výborné filmy-dokumenty:
www.amazon.com/What-Bleep-Do-We-Know/dp/B0006UEVQ8/ref=pd_bbs_sr_1/105-2119828-2166820?ie=UTF8&s=dvd&qid=1189514330&sr=1-1
www.amazon.com/What-Bleep-QUANTUM-Three-Disc-Special/dp/B000FKO3JO/ref=pd_bbs_2/105-2119828-2166820?ie=UTF8&s=dvd&qid=1189514330&sr=1-2
www.amazon.com/Secret-Extended-Rhonda-Byrne/dp/B000K8LV1O/ref=pd_bbs_3/105-2119828-2166820?ie=UTF8&s=dvd&qid=1189514330&sr=1-3

!!!dopuručuji všemi deseti nejen traderům!!! (myslím že první dva se dají koupit s českými titulky, the secret určitě)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]PENIAZE NIKDY NIKDY NIKDY NIKDY NEKAZILI CHARAKTER ČLOVEKA[/bold]

[bold] IBA HO ZVÝRAZŇOVALI!!!!!!!!!! [/bold]


Dobrý článok..fakt dobrý...ja som na podvedomej úrovni tiež odmietal peniaze, lebo som sa bál, že keď zarobím prachy povedzme na forexe ako ich budem daniť, lebo u nás v SR to ešte nie je doriešené s týmto druhom príjmu, nikto nič neviem a každý si dáva ruky preč od toho, ...myslím daňové úrady... :) .. bál som, že mi vyrubia pokutu a mal som podobné haluze z toho....

tak som si teda založil účet v Singapúre a profit zdaňujem sadzbou 19% a vec je vybavená nikto mi to zatiaľ nemôže z tadiaľ zobrať..takže som si tento problém vyriešil....a myslím si že už by som nemal mať nič v podvedomí o peniazoch, iba svoje ciele..... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesně tak

Před pár měsíci jsem se začal zajímat o peníze víc, protože jsem se docela dlouhou dobu
živil tím co mě baví, jenže celkový výdělek nějak neodpovídal mým představám..
Tak jsem si začal klást otázku, kde je chyba?
Pár dní na to jsem začal v knihovně a obchodech objevovat knížky, které mi ukázaly svět docela
jinak.. Našel jsem v nich mnohem víc, než jen odpověď na mou otázku - hlavně jde o způsob
přemýšlení ( mimochodem naprosto shodný s tím co je tady uvedeno v článcích o psychologii :-)

A během čtení článku se mi jen vybavovalo, jak to většinou vypadá, když se s lidmi bavím o penězích.
Jak to vypadá? Po prvních větách se není o čem bavit.. škoda, přijde mi to, jako docela zábavné
a zajímavé téma - třeba se dozvídat o nových způsobech investování a zkušenostech s nimi..

Osobně jsem moc vděčný za články ( hlavně o psychologii ) na těchto stránkách a doufám,
že pomůžou co nejvíce lidem pochopit, proč a jak můžou dělat to, co chtějí.

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Článek je podle mého názoru dobrý a výstižný. Jen bych byl trochu opatrnější s použitím slova "milovat". Jeho spojení s penězi mi přijde nevhodné. Když ztratím něco, co miluji, rve mi to srdce a cítím smutek, žal. Ztratil jsem v podstatě kus sebe. Při ztrátě peněz tohle rozhodně neprožívám. A neříkejte mi, že vy ano. Vždyť je to jen věc, kus papíru, výmysl lidí nutný k současnému životu. Cítíte se stejně při ztrátě milované osoby, jako při ztrátě peněz? Já tedy ne. Peníze nemiluji a nikdy milovat nebudu. Miluji svoji ženu, děti, Boha. Osobně se ztotožňuji s těmito větami:

- Peníze nejsou nejdůležitější věcí na světě, ale ovlivňují věci, které jsou důležité.
- Nikdy nedovolte, aby měl tenhle byznys přednost před rodinou, Bohem a vámi.
- Peníze nejsou špatné. Milování peněz však ano. (Bible)
- Peníze nejsou cíl, ale cesta... (Gordon tady v tomto vláknu)
- Radši budu bohatý a šťastný, než chudý a šťastný.

Možná bych těch vět mohl napsat víc, ale už mě žádné nenapadají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdárek Endorfinal,

dle mýho to teoreticky moc řešíš.. Prostě s něčím začni a všechno potřebné dostaneš cestou.
A jestli nevíš s čím, sepiš si věci, které děláš nejraději, vyber si z nich tu nejlepší a začni si jí vydělávat.
A způsobů jakými to dělat, najdeš v dnešní literatuře spoustu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...