Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 5: milujete peníze


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 69
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to fyzik

„pokial sa malo obavas, neriskujes dostatocne“
Je to asi otázka jak kdo má postavenou hranici, kam až chce s riskováním zajít. Mně osobně se peníze , které dostanu bez práce (třeba k narozeninám) utrácejí lépe než ty, na které si vydělám na brigádě. Je to tím, že k nim nemám takový vztah. Nemiluji je tak, protože mě nestály žádnou námahu. Neznamená to však, že je bezhlavě utratím. Proto si myslím, že se mi budou v brzké budoucnosti investovat snadněji. K riziku ztráty přistupuji úplně stejně, jako bych si je vydělal sám, ale když se něco vychýlí z kolejí jsem klidnější, nejsem tolik ovlivněn emocemi a případnou „totální“ ztrátu jsem schopný eliminovat lépe a nebo při úplné ztrátě se dalšímu obchodování nevyhýbat a dostatečně se poučit z chyb.

Tím tedy souhlasím se Stanleym – peníze nemiluji, ale jsem velmi rád, když je mám.

Myslím si, že vztah k penězům je z velké části ovlivněn prostředím, kde se pohybujeme (rodina, škola, kamarádi) a je to zapsáno v našem podvědomí. Jsem proto rád, že existuje tento server (a net vůbec), protože si máme možnost vytvořit realitu jinou než tu, kterou nám nabízí okolí a co je také důležité - nemáme nejmenší důvod této „nové“ realitě nevěřit.
Řekl bych, že vztah k penězům vychází z našeho finančního čtverce (jak bylo uvedeno v předchozích dílech Psych. obchodování nebo úspěchu). Vracím se proto k mé předchozí otázce: Jak si zšířit finanční čtverec a zlepšit si život po všech stránkách vůbec? Autosugescí, odkrýváním podvědomých bloků, četbou úspěšných …?

to elyogiachi

Díky za reakci. Řeším jestli si přidat obor na VŠ s ekonom. zaměřením (=ztratím čas např. na tvorbu webu, případně trading, akcie...), ale na druhou stranu se přiučím něco o penězích a o podnikání, které mi na investice budou vydělávat. No jo, život je otázkou priorit.
Nabízí se proto otázka na vás v diskusi: Byla pro vás VŠ pro dnešní život důležitá? Třeba by mě zajímalo jestli Libic ke svému podnikání potřeboval studovat VŠ nebo jestli se vše naučil za pochodu.

Díky za reakce.
Zdraví Endorfin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Tomasi,

chtel bych Vam podekovat za dalsi ze serie velmi zajimavych clanku (cela serie clanku o psychologii je naprosto skvela; zvladnuti psychologie je zaklad k lepsim zitrkum). Taktez bych Vas chtel poprosit, zda-li byste mohl doporucit nejakou anglicky psanou knihu na podobne tema psychologie vitezstvi, pozitivniho mysleni apod.

Jiz se tesim na dalsi skvely clanek!

Frankie
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry clanok, poukazuje na to, na co moze prist vacsina ludi, ak sa nauci spravne pytat a logicky odvodzovat.
No cele to vyzaduje myslenie poslednej vety, s ktorou 100%- ne suhlasim a ktoru by som dal ako hlavnu myslienku celeho clanku, pretoze v nej je vacsinou pes zakopany. Ludia sa radsej nechaju viest akoby mali byt vodcami, boja sa zodpovednosti, vytrcat z radu, prezentovat svoj vlastny nazor a stat si za nim, tak su radsej ovcami, ktore sa castokrat nechaju viest baranom. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jean Luck
a hádej, proč to tak je. V přírodě se obvykle nevyplácí vybočovat z davu a lišit se. Viděl jsi někdy bílou vránu? Pokud se bílá vrána narodí, ostatní vrány jí zabijou. Je prostě jiná, divná. Když se narodí bílý tygr, špatně se mu loví, protože ho zvěř vidí. Proto tygři obvykle bílou barvu nemají. Analogicky to platí u lidí. Ideální strategie jak žít relativně bezpečně je nevyčnívat z davu. Ti, kdo mají odvahu vyčnívat končí 2 způsoby: buď dopadnou špatně (většinou), nebo dopadnou VELICE dobře. Opět analogie z přírody-samci se často předvádějí v přítomnosti predátora. Většina jich zařve, ale ti co sou fakt good získají sladkou odměnu ve formě hooodně samiček.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli mohu pokracovat metaforou, tak pokud se narodis s mentalitou bileho tygra, tak je dobre byt smart boy(chytrý chlapec), otuzit se a jit na sever lovit ledni medvedy...tolik penez aby po me sla ruska mafie mit netouzím a s mensíma zavistivima zviratkama si budu muset holt psychicky poradit a naucit je zakonum prirody (protože nepopiratelne silnejsí vyhravá). Zalezi na kazdeho svedomi a vnitrniho pochopeni zakona priciny a nasledku jak ciste se k necemu dostane. Aneb kdo umi ten umi, kdo neumi ten cumi a blbe u toho keca...Me bavi ta moznost delat si co chci. Netouzim po kaviaru a limuzinkach. Penize jsou zkratka zajimava vyzva...Dánové říkaji: poslední košile nema kapsy". Smysl ma veci delat naplno ted a tady, tzn cesta je onen cil, penize jako hmota cili cil je velkou iluzí...kdo skakal treba padakem , nebo chvilku meditoval vi o cem mluvim...
chtel bych zde dat link na nepopiratelne vybornou knihu, bohuzel plnou slov (carodejove, svet vidoucich atd) ktere clovek musí brát s vlastnim urcitým odstupem a pochopením. V teto knize kterou mi doporucil kamarad, který je na svuj vek ve svete financi hadam hodne daleko, jsem se mimo mnoho jineho docetl: "Napln svuj sen tak, aby jsi se probudil".

www.minotaur.cz/sfaf/catalog/product_info.php?products_id=1960

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uz temer rok studuji tento server, ale az tento clanek ve mne vyvolal potrebu prispet do diskuze. Pomerne brzy jsem pochopila, ze "nastudovat komodity" sice vyzaduje urcitou energii, ale v principu to neni nic sloziteho. Proto jsem stale nechapala, co mi brani v tom, abych se jim skutecne zacala venovat, co je tim mym blokem. Diky tomuto Tomasovu clanku jsem si to uvedomila. Ano, je to pravdepodobne fakt, ze podvedome nemiluji penize a nechci je mit. Po precteni clanku jsem o nem diskutovala s manzelem, ten vstal, sahl dozadu do knihovny a vyndal tenkou knizecku, ktera vysla nekdy na zacatku devadesatych let, jmenuje se "Penize jsou moji pratele". Jednim dechem jsem se do ni zacetla a dosla mi spousta veci. Autor vychazi z principu, ze objektivni realitu si vytvarime sami svymi myslenkami, pricemz zdroj myslenek je nekonecny. Pomoci tvurciho procesu premenujeme myslenky v objektivni realitu. Z toho vyplyva, ze neexistuji problemy, ktere by nesly pomoci tvurciho procesu resit, tvurci proces spolecne s nekonecnem myslenek nam umoznuje stat se pany sveho zivota a uvedomit si, ze jelikoz jsme sami svymi stvoriteli, muzeme si i svuj zivot utvaret tak, aby nam vyhovoval. Je to pro me dost slusny material ke zpracovani a postupne zmene vlastniho mysleni :-))
A na zaver posilam jeste velky dik vsem, kteri se podileji svymi zkusenostmi na tvorbe techto stranek, ktere jsou jiste nejen pro me obrovskym zdrojem inspirace!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tomnes:
Omlouvám se, že dávám tento dotaz do tohoto vlákna, ale jiné vlákno mě nenapadlo. Chtěl bych se Vás zeptat, zda-li neuvažujete o prodeji nějaké strategie pro obchodování? Myslím, nějaké komplexní strategie založené na mechanických pravidlech. Přeci jen by to byl asi velký pomocník pro tradery. Zaplatím třeba i 10.000,- Kč nebo 20.000,- Kč. Ve vlákně AOS pro ID trading (VIP sekce) jste jednou s Petrem zveřejnili základní pravidla systému založeného na EMA 34 a %R s ukázkou money managementu (equity křivka). Tak třeba něco takového.

Díky
futurestrader

Link to comment
Sdílet pomocí služby

futurestrader:
Na internete najdes kopec strategii okolo 100 dolarov. V googli najdes milion linkov, pretoze predaj funguje na principe MLM, su hodne rozsirene a plati sa cez clickbank. Mam s tym skusenosti a ja na to tiez lakam ludi (za kazdy predaj mam 50%). Vsetky strategie su uplne alebo scasti mechanicke, niektore strategie su naozaj zaujimave. Odporucam: najprv predaj zopar ludom, daj reklamu na svoj referral link a z toho co zarobis si kup, staci ti polovica z ceny = jeden predaj, je to easy:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to futurestrader:

predpokladam ze postupom casu prides na to ze AOSky zalozene ciste na mechanickom principe sa ti vobec neoplati obchodovat a nie este ich od niekoho kupovat, za par tyzdnov ci mesiacov si vytvoris vlastny automat ktory pravidelne nadeluje par % , a potom prejdes vlakna a zbadas ze na tomto fore najdes niekolko dost vydarenych kuskou a nemusis za ne platit, v principe plati ale ze naco riskovat kapital koli programu ktory ti nadeli par desiatok % za rok ked ho mozes ovladat a zarobit tak aj niekolko 100%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nechápu proč chcete kupovat strategii, když ji máte jak sám píšete zdarma na internetu.Pokud jste ve VIP sekci tak jste určitě byl na kurzu a vaši učitelé vás učili obchodovat tak nechápu tedy kde je problém.Myslím,že strategie založená na Ema a %R jde dobře obchodovat bez nějakých složitých pravidel. Vše závisí na důkladném treningu!!
Dám příklad: Chcete se naučit řídit auto. Přečtete si knihu o řízení auta a myslíte, že už to umíte- vždyť je to tak jednoduché.Poté jdete na kurz- autoškola. Ted už jste určitě borec a nic se nemůže stát-omyl. Sednete do ferari(např. rychlý trh mini russel) a jeden karambol za druhým. Ják je to možné? Nedostatečný trening! Vzdyt jste netrénoval ani ve škodovce(pomalý trh) a hned jste sedl do ferari. Vidíte tady tu analogii mezi trhy a řízením vozu?
Vy můžete mít strategii(řidičák), ale pokud netrenujete dostatečnou dobu tak je vám celá strategie na nic. Pokud nechcete nebo neumíte řídit tak si najměte řidiče(budou obchodovat za vás). Bude to ovšem něco stát a taky nemáte jistotu zda vás někde nevyklopí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
V tom mas pravdu. Niektore strategie funguju len hypoteticky a clovek na to pride po dlhej dobe. Ja som vsak vlastnu strategiu zalozil na inych strategiach, ktore som si kupil a naucil. Sice neviem ako a kde som ich vyuzil, ale v podvedomi urcite, ziskal som cit co by mohlo/nemoze fungovat. Problem je, ze strategiu jednotlivca nevie kazdy reprodukovat. Musis mat vlastnu. Najlepsie je zacat nejakou hotovou, intenzivne pozorovat, spravit si z kazdeho obchodu screenshot a skusat nieco pridavat a menit. Mravcia robota...;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

futurestrader:

jenom chci rici ze prijit ke komoditam a koupit szstem za 20tis a zacit je obchodovat je pomerne naivni. jenom se staci zamyslet proc bz tim lide ztraceli tolik casu kdyby to bylo tak jednoduche...a jeste jedna vec a ta se tyka toho ze kdyz se tu podivas kolem dokola, tak zjistis ze trading neni zvetsiny o tom mit strategii,ale prevazne mit poradek v hlave, mit odstup od vseho co se deje (protoze prevazne na celodennim menu jsou nekonecne se stridajici emoce jako strach, ocekavani, zmatek, chamtivost a my jim bezmezne duverujeme misto obychom se na ne divali jako na obrazky na platne mysli. I kdyz logicky chapeme ze je vsechno jednouche a jasne je to jeste veliky krok k tomu tuhle skutecnost spontanne prozivat...Doporucuji nejaky kurs tu, stoji mene jak dvacku a da odpoved na spoustu otazek a nasmeruje, a to je dulezity v dobe kdy je tisice serveru desitky casopisu a miliony systemu...pak se muzes vydat svoji cestou a to je lepsi nez byt spoutam mechanickym systemem a nerozumet jeho podstate...v tom preji hodne stesti!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dopředu se omlouvám za to , že můj příspěvek zřejmě nebude přímo navazovat na ten poslední. jelikoš bych se rád vyjádřil a přímo tak navázal na článek o němž se na tomto vláknu diskutuje.


Především stejně jako mnoho lidí na tomto vláknu přede mnou děkuji autorovi za to že ho vytvořil apředložil nám ho. Mslím , že ona nevraživost nebo nesnášenlivost k penězům pramení ze skutků lidí které lidé v historii i v současnosti kvůli penězům dělají. Těchto skutků je opravdu mnoho. Zmíním třeba kácení deštných pralesů, nebo neustále využívání fosilních paliv v větším množství než je v daleké budoucnosti pro existenci lidstva přijatelné. Právě kvůli těmto skutkům lidé nenávidí peníze. A možná po právu. protože at už přímo nebo nepřímo, jsou příčinou těchto problémů. -to lidem dochází a jsou pro to vůči penězům od přirody nevraživí. Jenomže řešením není zrušení peněz, ale eliminace špatných skutků ketré jsou kvůli nim páchány.-což si navzájem neprotiřečí a nebrání.

Nejsem si vědom toho že by treadři páchaly skutky ketré ubližují nebo škodí lidem. maximálně při neopatrnusti ubližují sami sobě. A s tímhle vědomím, můžou treadeři bez výčitek peníze vydělané treadingem bez výčitek milovat.

Výborný článek Tomáši.

PS: Všem lidem jejichž příspěvky obsahovaly podobné myšlenky se omlouvám a prosím- berte je v takovém případě jako můj souhlas s těmi vašimi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...