Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Zkušenosti: Nový počítač pro obchodování s Windows Vista


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 47
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Honzin Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> Komponenty pasivně chlazené jsou dražší, ale není
> to nic hrozného. Přikládám fotky mých komponent.
> Grafickou kartu jsem nakonec nevolil integrovanou
> (přece jen občas PC hry apod.), přece jen má 2x
> výstup DVI-I (digitální).
>
> Bohužel jak jsem psal, cena komponent je vyžší
> (minimálně 2x než běžné), ale kdo chce stejně jako
> já zapnout PC a nic neslyšet, respektive 10 dBA
> opravdu neslyšíte, musel jsem dát ucho asi 10 cm
> od větráčku procesoru abych něco slyšel .
>
>
> _____________
> Money, it's a hit.

Co ten pasivně chlazený zdroj, nehřeje se moc?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,
nečetl jsem příspěvky, proto se omlouvám, pokud budu psát něco co už je napsáno. Myslím si Petře, že výběr procáku, pamětí a disku, pokud jde o Seagate s kolmým zápisem, je dobrá volba, nicméně osobně bych nikdy nepoužíval integrovanou grafiku. Procák má sice síly na běžný trading síly dost, ale pokud používáte PC i na optimalizace, je výkon procesoru potřeba a integrovaná grafika velkou část svých výpočtů pokud vím, přenechává na procesoru. U mě byl výběr grafiky úplně jasný, protože mám kromě jiných i 30" monitor, musel jsem vzít dual-DVI kartu, mám tuším Leadteka GS9850 nebo něco takového, kupoval jsem jí někdy zjara a přestože je chlazená aktivně, grafika si umí s větráčkem slušně poradit a prakticky se neprojevuje. No a jako vedlejší efekt se na ní hrajou skvěle hry :D Jináč skříň doporučuju chladit pomaloběžnými 12cm větráky, v podstatě na 1 HDD stačí mít vzadu pod zdrojem 1 větrák a je to v pohodě. On zase velký vítr ve skříni taky není dobrý, je z toho akorát vysavač, usazuje se tam veškerý prach a pak je v pytli i chlazení.

Zdroj je absolutní základ, takový Eurocase je sázka do loterie a vstupenka do maléru, osobně jsem si vybral Seasonic, mám na ně reference, že jde o skutečně profi zdroje a funguje mi už cca rok k naprosté spokojenosti. Jináč tiché jsou dneska prakticky všechny zdroje i ty příšerné EC, ale jenom kvalitní zdroj je tichý i při plné zátěži....

Pokud byste uvažovali o diskovém poli, mám teď v počítači RAID0 a je to sice paráda, nicméně na trading ani optimalizace to není nijak zásadní věc, pro tyto účely je potřeba zejm. dostatek RAM (4GB optimum) no a pro trading speciálně hlavně spolehlivý net s rychlými odezvami, to sebenadupanější PC nenahradí, přestože jsou na trhu občas siuace, kdy mašina nestíhá (pusťte si v pátek na nonfarm payrolls TS a uvidíte :) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mihail,

nezkoušel jsem teplotu zdroje měřit, ale pokud dám ruku na pasivní chladič vylézající ze zdroje, nedá se to moc dlouho vydržet (teplota tedy více než 50°C).
Přímo výrobce zdroje doporučuje mít dobře odvětranou skříň, respektive docílit ve skříni proudění vzduchu. U zdroje je možnost připojit externí větráček umístěný ve skříni (jdou klidně i 2) a v případě teplotní "krize" je zdroj sepne (mám to tak, ale zatím zdroj nikdy nesepnul :) ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

kozidech:

zmiňovaný software bude určitě fungovat na obou operačních systémech..sám používám XP a vše funguje bez problému..

co se týče Vist: Microsoft zřejmě zakrátko uvede na trh nový Windows 7, který má odstranit nedostatky Vist, na které si uživatelé (ne tradeři) stěžovali..ale otázkou je, jestli má smysl několik měsíců čekat..

jinak pokud mohu doporučit, tuším, že za stejnou cenu jako Windows Vista, lze koupit i balíček Win Vista, který obsahuje i downgrade na Win XP...to se ovšem týká pouze koupě počítačů bez operačního systému, do kterého si systém kupujete sám..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pouzivam tuto sestavu k plne spokojenosti pro backtesting & papertrading:
HW sestava 5 let stara: Intel Pentium 2,9 GHz, RAM 1 GB
OS: Win XP sp2
SW: NinjaTrader, Openoffice

myslim si, ze XP nebo Vista je z hlediska obchodovani jedno, dulezitejsi je sw pro obchodovani.
Win Vista lze downgradovat (jak uz psali kolegove), ale jen OEM verze, pekne popsano a vysvetleno zde: www.cdr.cz/a/24720

Slysel jsem, ze uzivatele Win Vista budou moci bezplatne upgradovat na Windows 7, ale tuto informaci nemam overenou, doporucuji vygooglovat nebo se zeptat na microsoft.cz

Zdravim, Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja se vam divim, ze se tak zaobirate Windows 7. Ja bych do toho MOMENTALNE nesel ani kdyby mi to davali zadarmo. Pri predstave, ze zaplatim za system a potom v podstate delam Microsoftu Testera. No nevim. Ja bych radeji volil ty XP. Ty jsou odzkousene a odladene. Ne vzdy je vsechno nove super. Vetsinou to potrebuje hodne casu nez se to odladi. Vzpomente si jaky propadak byly Windows ME. Z nich se potom vyvinuly XP a i tak XP-ckam trvalo nejakou dobu, nez byly odladene a pouzitelne .
Mnohalete zkusenosti me varuji pred bezhlavym nakupovani vseho noveho. Clovek nemusi byt porad IN, stabilita u tradingu by myslim mela byt na prvni miste. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam :) Drzim palce a pak kdyztak poreferujte. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanslama:

nikdo nerika, ze budeme stat v prvni rade pred obchodem, az se win7 objevi na trhu..jde o to, ze vsechny hotove PC sestavy nebo notebooky uz winXP v zakladu nemaji..maji pouze winVista..a jde o to, ze win7 ma byt prave neco jako opravny balicek winVista (ale namisto balicku z toho microsoft udelal cely novy system - komercni tah?)...

PS. samozrejme souhlasim a sam uvazuju take podle hesla "ne vsechno nove musi byt best of" - i proto stale jedu na XP

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen pro doplneni pridavam odpoved tuzemskeho zakaznickeho centra Microsoftu o Windows 7:

"V tuto chvili bohuzel nemame informace k OS Windows 7 k dispozici; spol. Microsoft zatim zadne informace nevydala. Na ceskem trhu by tento OS mel byt dostupny priblizne v prvni tretine pristiho roku. Cena upgradu zatim neni znama. Informaci, ze by mel byt pro majitele Windows Vista zdarma, nevydala spol. Microsoft. Cenove relace budou dostupne az teprve ve chvili, kdy bude tento produkt na nas trh distribuovan."

nechci vyvolavat zadnou rozsahlou diskusi o tomto softwaru, od toho jsou jine servery..jen zakoncuju predchozi prispevky...

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...