Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

ad reálné/opravdové ceny na forexu:
nerozumím jak se zde vykládá pojem "reálná-opravdová" cena/kurz.
Co vás jako frx obch.zajímá? Přece každý má svého brokera, který mu poskytuje jisté a jasné kurzy. Za co u svého brokera obchoduji jasně vidím v bid/ask, to je to z čeho se odrážím, co mě zajímá.
Nerozumím pak napsanému "nikdy nevíte jaká je reálná cena". Chcete snad někdo jinou,lepší, než jakou vidíte v bid/ask?
Ano, pokud není na frx centrální burza, která by poskytovala jakýsi "oficiální" kurz, jako možné měřítko porovnání s kurzem brokera, tak je to snad o ničem?
Mj.: pustťte si na jednu obrazovku kurzy různých brokerů, uvidíte zda a jak se liší.
Za podstatně důležitější mám výši spreadu u jednotlivých měnových párů a tím se tedy někteří frx brokeři opravdu liší docela dost, (vztaženo k hodnotě 1pip). To by i začínající myslím mělo zajímat víc než to, jakýže a o kolik odlišný kurz (odlišný ale od čeho, když není centrál.kurz???) mu broker poskytuje.
A pokud si projedete, spočítáte a porovnáte s jinými brokery detailně podmínky XTB vč.takových detailů jako počítaní tzv."swapových bodů" a dalších tak uvidíte zda XTB vám bude vyhovovat. Navíc výklad a počítání jednotlivých pojmů, např. "výše marginu 1 lotu" a dalších mají vztažen k proměnlivému kurzu eu/usd/czk ???
Vyšlo mi z toho docela dost počítání, abych se dobral toho, co jinde vidím na 1kliknutí.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

miciko: a co bys rekl na okradani, ktereho se dopousti cenotvurce pri kotaci ceny pro tebe... - myslis si, ze si cenotvurce uctuje vuci tobe pouze spread (Ask - Bid)? Vezmi v potaz, ze oficialni spread je casto pouze zlomek z vydelku brokera - kotace od banky X, tobe napr. X+5+spread pri vstupu do Long, pro uzavreni pozice Y-5... velmi krasne je to videt u vselijakych CFD, spreadbetting apod. versus podkladove futures market ceny.

Dalsi (legalni) praktiky pro zisk cenotvurce byly jiz rozebirany... nic hezkeho a feroveho.

Obcas jeho posupu lze vyuzit - viz napr. oblibeny Sencoruv tunel - ale to se povede jednu za cas, v opacnych pripadech je klient oskuban.

Co treba rucni chyba operatora dealing desku (u reklamne NDD brokera) pro spread pred vyznamnym fundamentem, kdy mel byt spread 20pips a byl 200pips? Jak souvisi tato rucni (zrejma) manipulace s cenou se skutecnym stavem na Intermarketu? (nemam nic proti vyraznemu - mnohabodovemu spreadu ve vyjimecnych situacich - je to uplne normalni vec, mam dost zasadni vyhrady proti naprosto zrejme manipulaci s cenami a kotacemi)

U FX retail brokeru je ta okolnost, ze protistranou tvych obchodu je tvuj broker a ne jiny participant trhu, ktery ma jiny nahled na aktualni trh. Broker vydela statisticky i kdyz nechces...:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PaJaSoft:
OK, to ale není myslím debata o tom kolik si na mě vydělá broker. Když chci konat, musím, bohužel, vždy přes někoho.
Typické nářky na výdělky brokera neberu, pokud mám šanci vydělat i já. Podmínky brokerů jsou porovnatelné, mohu si - a kdokoliv - vybrat toho co mi vyhovuje. Když nevyhovuje nikdo, frx holt nedělám.
A že je broker mou protistranou? Nevidím taky problém, vždy je někdo na opačném konci.
Pomíjím výklad termínu "cenotvůrce" a co asi rozumět pod "naprosto zřejmá manipulace s cenami a kotacemi".
Pokud má někdo pocit že se na něj hraje habaďůra manipulační, ať uteče.
howgh (to je ze starých indiánek Karla Maye...)
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Stanley: Nemohu ten odkaz otevřít. Každopádně právě díky tomu, že jsem mohl otevřít současně více účtú u 4 brokerů, reaguji tak jak reaguji. Ceny v dané chvíli se lišily pouze o max 3 pipsy. Šlo o Interbank, FXDD, XTB, MIG, což není mnoho, takže si dovoluji tvrdit, že nejsou příliš rozdílné. Je možné, že u brokerů používajících jinou platformu než MT4, je to jinak, ale u těch 4 brokerů jsou ceny více méně stejné. Co se týče gapu, nemohu souhlasit s tím, že není častý. V tomto roce jsem zaregistroval u XTB minimálně 6 gapů a to nepočítám gapy při ukončení a otevření trhu. Je to moc, málo, to je diskutabilní. U Futures jsem jich ve stejném časovém horizontu zaregistroval podstatně méně. Souhlasím s tím, že margin i spread je více určující pro výběr brokera. Ale těch aspektů je samozřejmně více.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,
chci se podělit o zajimavý poznatek. no poznatek, jak se to vezme. Dnes jsem byl v pozici short na USACASH. SL nastaven na 12 286. Trh šel s mou pozicí, pak proti. Exekuoval SL a pak po čase začal opět klesat. To se stává... jenže po chvíli jsem si všiml, že max. High dnes bylo jen 12 279. Takže xtb platforma se zřejmě "sekla" a vyhodila z pozice úplně neoprávněně a přišel jsem díky tomu o zisk. Stalo se to již někomu? Může mi někdo poradit, popř. myslíte si že mám právo na nějakou náhradu. Toto mi připadne opravdu neskutečné a dlouho mi trvalo než jsem se dostal pod kontrolu.
Pěkný večer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luk.popelka,

zdravím, taky se mi něco podobného stalo, avšak naštěstí pouze na demu. Jak u mne, tak u Tebe, jak koukám, je velikost toho "nešvaru" menší než spread, tak jsem si to odůvodňoval tím, že s velikostí spreadu musím kalkulovat nejen při otevírání pozice, tak i v jejím průběhu. Se stop-level je to myslím podobně. Zkušenější to však mohou vysvětlit přesněji, příp. mne poopravit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No já jsem to na demu schválně podrobně studoval. Při otevření short se cena otevře přímo na ceně kterou vidím na grafu, řekněme třeba 100, to samé se zapíše i do "terminálu" a zobrazí se linka do grafu. není to jak při long vstupu, kdy se cena automaticky posune o 7 pipu nahoru ( v případě USACASH ) a tím pádem mám vlastně o tyto pipsy stíženou pozici, musím vlastně čekat než se cena dostane o 7 pips nahoru - což se mi vrátí spread a pak teprve začínám vydělávat.
Jenže u short je to jinak, sell cena je cena kterou přímo vidím na grafu, kde se mi zobrazí i linka. A při otevření se mi automaticky otevře pozice, která je v mínusu (těch 7 pips). No a kdyz od vstupní ceny přičtu SL 68, tak SL mám nastaveno na 168 a vyhodit mě to musí až na ceně 168 a ne jindy. A potom moje ztrata dělá těch 68pips plus samozřejmě oněch 7 co se mi zaúčtují hned v začátku v můj neprospěch.
Na demu vše valilo ok, s tímto jsem problém neměl, ale toto se stalo poprvé a každopádně v pondělí volám do xtb. Nejenže jsem přišel o zisk, ale také o předem definovanou ztrátu, která neměla nastat. jsem z toho opravdu rozladěn. Obchoduji jen 0,1l, ale i tak v poměru k mému účtu jsou to pořád ty stejné peníze jako kdybych obchodoval třeba s 1 lotem. I když pochybuji, že s 1 lotem s němi někdy budu obchodovat. nevím jestli je to normální, ale někdy čekám na splnění příkazu třeba 20 sekund...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to luk.popelka

myslím si, že reklamaci na 100% neuznají, protože to je v pořádku. Pokud jsem short, musím počítat s tím, že pozici uzavřu příkazem buy (resp. za nabídku) - tj. že k ceně, kterou vidím na grafu musím ještě připočíst spread. Přesně to vychází - pokud přičtu k 12279 spread 7bodů, vyjde mi 12286. Což je správně.
Líp je to vidět, když si nastavíš v možnostech "zobrazit hladinu nabídky".

Jinak něco podobného už se mi taky stalo u NATGASu i u některých měn (a kolikrát to bylo opravdu o tisíciny debo desetitisíciny) a začínám mít trochu pocit, že jsem neměl smůlu, ale že si u XTB hrajou s kurzem. Asi se nad tímto budu muset zamyslet trochu víc - i po přečtení příspěvků výše.

Např. pokud je moje protistrana broker, myslím si, že jsem ve značné nevýhodě, protože broker si může dělat téměř co chce - třeba na chvilku rozšíří spread (a SL příkazy se aktivují v můj neprospěch). Pokud bude moji protistranou jiný klient, ten je na tom stejně jako já a on ani já nemáme možnost ovlivnit kurz. Netuším, do jaké míry je toto možné u klasických brokerů a u těch, kteří jedou jen CFD. I co se týče těch protistran. Doteď jsem žil v přesvědčení, že mým jediným protihráčem jsou klienti jako já, třeba i firmy, ale ne, že je to broker.

Jedním z možných řešení by možná bylo nepoužívat stop-loss (ač by to bylo proti všem doporučením - i zde uváděným) ale s tím, že budu po dobu, kdy jsem v pozici, neustále sledovat graf u počítače, a SL budu mít pouze ve "svojí hlavě". Pokud kurz překročí můj pomyslný SL, pozici zavřu ručně. Je to sice

Link to comment
Sdílet pomocí služby

toecha - už to tu několikrát padlo. V případě CFD a podobných produktů jde o mimoburzovní obchody a broker jde přímo proti Vám. Tj. neobchodujte proti dalším spekulantům, ale proti brokerovi, který vidí klientům do karet a může se podle toho zachovat. Proč myslíte, že by to bylo jinak pro brokery tak výhodné, nabízely bezplatná data a bezplatné platformy aby k sobě nalákali klienty? Mohou si to dovolit, protože klient je výhradně v jejich moci :)

Proto jsem nikdy žádné tyto produkty neobchodoval a vždy vyhledával klasické burzovní prostředí. Zde je broker jen zprostředkovatel, ceny se vytvářejí jinde a broker si pouze bere komisi z toho, že mi obchod zprostředkoval.

Toto je opravdu dobré promyslet, občas mám pocit, že se lidi skutečně ženou někam jen proto, že jsou tam malé marginy, všechno zdarma a ale už příliš neuvažují nad tím "proč"...

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to toecha:
Ano já vím, že když přičtu 7p spread tak mi to dělá přesně hodnotu na které mě to vyhodilo. Ale v tom případě se neubráním pocitu, že proti mě jde celkem 14p. Spread, který se mi odečte hned při vstupu a pak těch dalších 7p. Jenže to je úplná hloupost a totální "vychcan...st" od XTB. Omlouvám se, ale nemohu si pomoci. Když rok obchodujete na demu a nikdy se toto nestane a při pozici short vystoupíte vždy na SL takovém jakém si určím a založíte si na tom systém a SL, tak předpokládáte, že v reálu se platforma bude chovat stejně. Asi bych s vámi souhlasil, že to až taková náhoda nebude. tím pádem nevím, jestli se mám vůbec pustit do další pozice, co když se toto bude opakovat. Bez SL obchodovat nebudu, já obchoduji na denním a nemohu si dovolit celý den sedět u PC a zadaný Sl považuji za základ. A i když bych mohl, tak se mi stalo, že když jsem byl jednou v pozici, bouchly mně doma pojistky a najednou jsem byl mimo. A nemít zadán SL tak nevím nevím. No v pondělí stejně zkusím zavolat, uvidím jak se k tomu postaví a co se dozvím. výsledek tu mohu opět napsat, ať si udělá každý obrázek.

to petr:
petře máte pravdu asi to tak bude. mohl byste mi tedy poradit? U XTB jsem proto, že jsem úplně na záčatku s tímto odvětvím narazil na brokera, který poskytuje demo MT4 na neomezenou dobu a mohl jsem tedy bez časové tísně zkoušet, poznávat tuto platformu a učit se na demu, zaměřit se na DJIA i když jako CFD, obchodovat s 0,1 kde pohyb dělá nějakých 10Kč a já mohu obchodovat i s účtem 25, 30 tis. Toto není v žádném na vydělávání peněz, ale je výborné pro začátek a mohu si dovolit obchodovat živě s mým systémem ( není to žádný extra systém, ale je to systém , který splňuje veškeré požadavky a pro první seznámení s trhy dobrý ) a při tomto obchodování živě pozorovat psychiku a jak mě to celé ovlivňuje. Chtěl bych se zeptat, mohl byste mi doporučit jinou alternativu, jiného brokera, který by splňoval co nejvíce těchto věcí o kterých jsem psal? A ještě jedna otázka, můžete mi prozradit, kdy bude otevřen další kurz Úvodní kurz do intradenního obchodování .... 30. 3. to bohužel nestihnu. děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Málo kdy s finančníky souhlasím, leč toto je asi nejzásadnější úvaha .

Proč se lidé a nováčci zvlášť vrhají do problémových vztahů.

To že si někdo vymyslí "NĚJAKÝ" instrument a podbízí se s ním přece ještě neznamená, že nevhodné, až nerovné postavení musím akceptovat popřípadě dokonce i aktivně vyhledávat.

I mne XTB lákali, tak proč něco nového nezkusit, že. Jen s pistolí u hlavy.

rarit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luk.popelka:

Když jdeš na sell, tak se ti vstup neposune o 7 pips jako při buy. Výstup je posunutý o 7 pips! Chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvyknul, ale teď už to mám zažité a je to pro mne automatika. Takže když otvíráš krátkou pozici, kupuješ za aktuální cenu, protože graf je tvořen cenou poptávky. Jakmile jsi ale už v krátké pozici, tak je pro tebe aktuální cena nabídky(za tu vystoupíš), čili posunutá o těch 7 pips v tvůj neprospěch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to petr, rarit:

To, proč je forex zajímavý, má dva důvody: 1)Možnost začít obchodovat s malým kapitálem při zachování MM a risku např. 3% účtu na jednu pozici.(např na denních grafech si na forexu vystačíte se SL 70-150 pips, takže Vám v pohodě stačí startovní účet 50000Kč). 2)Možnost papertradovat na demu, kde máte k dispozici všechny instrumenty jako v reálu, aniž byste museli fundovat účet či platit za data.
Jiné výhody ve forexu nevidím, ale jsou to výhody poměrně podstatné.
Kdybych ale měl k dispozici kapitál 5-10tis.$ pro obchodování na denních grafech(i když dneska se mi zdá i těch 5tis. USD málo vzhledem k volatilitě), rozhodně bych o Forexu ani neuvažoval a obchodoval futures, kde proti Vám nehraje broker.
Výše počátečního kapitálu je tedy to, co podle mne tlačí spoustu lidí(i mne) do Forexu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...