Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COLOSEUM


Pavla

Doporučené příspěvky


RE:
petrdravec Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, nechci se nějak colossea zastávat, také jsem
> tam nechal své peníze a to hned 2x, ale pouze díky
> sobě!! Myslím že pokud očekáváš že budeš milionář
> protože oni řeknou teď nakupuj teď prodávej tak
> jsi trochu vedle. Já bych se nikdy nespoléhal na
> něčí rady. Můj názor je že ti určitě neradily ...........


. Ahoj
ANO máš pravdu , jenže jak jsem psal , tak oni oslovuji po telefonu firmy , a zjiš´tují zda s tím ten dotyčný má nějaké zkušenosti , no a když ne , tak nabízí jejich službu , která je právě určena laikům (samozřejmě s rizikovostí obchodování ), ale dle jejich řeči mají službu a zaměstnance , kteří se nám o to starají a vědí co je dobré a co ne. Proto laik tomu lehce uvěří . Jenže za 1 rok že by měli cca 10% úspěšnost ? A pak při schůzce mě bylo řečeno investovat do něčeho jiného a ne do spousty obchodů od A až po Z . Bohužel jsem stále poslouchal jejich pokyny atd..... To je neseriózní jednání. Nejsou upřímní a není pro ně důležitý zisk klienta, tak jak na schůzce je řečeno , ale jejich zisk. Já kdybych říkal něco mým zákazníkům a pak by realita byla poněkud jiná , tak bych tu už nebyl .

Celkově realita byla poněkud jiná než to o čem hovořili , než mě dostali !

Teď neobchoduji , věnuji se tomu čemu rozumím ( tedy doufám ) , nic méně nebyl bych v budoucnu proti tomu se do toho trochu více ponořit. Zřejmě tomu rozumíš více než já. Tak ti přeji hodně úspěchu

A ty máš jaký systém ?

díky
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...
  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj všem,

sice už tu bylo všechno řečeno, tak jdu s křížkem po funuse, ale rád bych shrnul svou zkušenost. Vstoupil jsem do Colossea jako naprostý laik, tj. ideální klient.
Z podnikatelského hlediska to dělají perfektně, mají svůj obchodní model, který je bezesporu ziskový, navíc díky svému monopolu v ČR působí jako jakýsi komoditní guru.
Já jsem z Colossea utekl se ztrátou kolem $8000, ale beru to jako školné (byť vysoké) a odnesl jsem si z toho následující ponaučení:
- než se pustím do podnikání, tak si udělám market study, to samé platí i pro komoditní obchodování
- aby daytrading měl smysl, musí být systematický a pravidelný, občasné vstupy na základě doporučení kohokoliv nemají obchodní smysl
- a hlavně: dobře si vybavuji ten rozjařený pocit, kdy jsem vydělal za den cca $800. Ve skutečnosti byl můj účet -$4000. Emoce jsou špatný rádce.

Tímto chci poděkovat Petrovi a Tomášovi za jejich činnost, s pomocí tohoto serveru jsem se posunul od neuvědomělého gamblingu k zodpovědnějšímu přístupu ke svým financím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 3 týdny později...
  • 8 months later...

muj nazor na tuto spolecnost.
nejsou to podvodnici, jsou to brokeri zijici z komisi. asi nemaji spatnou vuli, ale proste jim jejich systemy nejdou. tot vse. bohuzel je vesele nabizeji a my jim to financujeme.

ja u nich prisel asi o 400 tis v dobe, kdy to pro me znamenalo dvoulety prijem ze zamestnani. byli to blbci? ne, blbec byl na druhe strane, ten co slepe veril tomu, ze mu nekdo neco da zadarmiko. takze jsem je zadotoval, zadotoval burzu a dnes jsem za to vdecny.

Jeste u nich mam ucet asi s 1000 USD, protoze jsem byl linej to vybrat. Vedle toho mam svuj ucet u IB, ktery by nikdy nevznikl, nebyt teto zkusenosti. Vlastne prispeli na me ceste k nezavislemu traderovi :)

Takze diky Colosseum, bylo to skolne. Skolne o tom, ze holubi do huby neletaji :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

muzu napsat svoji mini zkusenost, mozná pomuze:
mojeho otce (má firmu) kontaktovali s Collosea a nabizeli mu ze pres ne muze obchodovat, ze "staci" vlozit min. "jenom" 8000EUR. To odmítnul, kontaktovali ho zase, zase odmitnul a takhle to slo mozna i 5-krat. Cetl jsem i ty jejich nejaké papíry, samozrejme nejaké oblbovacky pro neznalé, ale kdyz jsem to cetl, tak to bylo fakt o nicem. A co bylo nejhorší, v podstate oni nabízeli rekneme poradentství, takze zavolají otci, ze by mohl napr. koupit to ci ono, jake to ma pozitiva a negativa a on rekne bud ze souhlasi nebo nesouhlasi, nebo neco jineho. No co on muze rict, kdyz tomu nerozumi.
Ja bych jim nesveril ani cent, natoz 8000EUR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Mě kontaktovali dealeři z Collosea už mnohokrát, když jsem se ptal na historii jejich doporučených obchodů tak se mi nikdy nedostalo žádných konkrétních odpovědí, vždy jen sliby "my vám to pošleme po emailu". Většinou mě poslali jen odkaz na nějaký ten obchod/doporučení který se jim povedl, ale dlouhodobé statistiky žádné. Pak mě zkoušeli nabízet brokerské služby za 30$ RT futures (td) .

Vidím, že většina lidí co tady píše, tak s těmi jejich radami prodělala. To ovšem neznamená, že něco takového nemůže fungovat. Existují přece "managed futures" a Commodity Trading Advisors (CTA), kteří jsou regulovaní např. am. FNA a kteří obchodují s vaším účtem svůj systém. Mají většinou zveřejněné a certifikované výsledky systému za několik posledních let a je předem dané jaký trh obchodují. Zároveň jim nejde o poplatky a počet obchodů, protože nemají žádnou spojitost s brokerem. Pouze mají přístup k vašemu brokerskému účtu na dělání obchodů. Tohle třeba funguje. Odměna CTAs bývá 20 až 25% vašeho výdělku s tím, že se se započítává "high water mark". Někteří si účtují i roční poplatek 1-2%.
Některé hedgové fondy dělají něco podobného, akorát jim peníze převádíte na jejich účty (další riziko) a je to jen pro kvalifikované investory - minimální investice 100 tisíc $.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 4 týdny později...

Přátelé,

Je to asi měsíc co jsem se vůbec začal zajímat o trading a tak z mladické nerozvážnosti, jsem jsem se regisrtoval kde se dalo. Jako první mi zavolal člověk ze Saxo Bank, příjemný člověk, co nabízejí moc nevím, časem se budu více zajímat.
Ale dneska jsem měl telefon volal mi "náhončí" od Colosseum. Pán se mě zeptal jetli chci obchodovat a já mu řekl, že ano. To byla jedna z mála věcí na které jsme se shodli :-). Pán se mě zeptal v čem obchoduji a já mu řekl, že ještě ne, že nejdřív je třeba něco je naučit v podobě Backtestů a Papertradingů, ještě než jsem to stačil doříct, pám mi oznámil, že to je "blbost", že nezná nikoho, kdo Backtestuje a Papertraduje, že by vydělával peníze. A prý je nejdůležitější psychologie(na tom jsme se shodli, i když já to nezmiňoval, protože každý obchodník to musí brát jako samozřejmou věc, bez který to ani náhodou nejde), pak jsem se dozvěděl, že na komoditách nevidělá velké peníze (i když já mu neříkal, že chci vydělat velké peníze), na Forexu už ano a že daytradingem se taky nevidělávají peníze. A že ví o čem mluví, že taky obchoduje. Když jsem namítal, že mám známý, kteří se na komoditách úspěšně živí a myslím si, že se živí velmi úspěšně(to se nedá přehlédnout), tak mi řekl, že by je chtěl poznat. :)
Rozhovor po vzájemných přestřelkách byl ukončen tím, že jsem řekl něco o základním kapitálu 6000 USD, tak mi řekl, že to je sbevražda, tím náš rozhovor končí, neb jsme se už potřetí shodli, že si náme co dál říct. ;)

To je moje zkušenost s někým od Colosseum.

P.s.: Když tak přemýšlím nad tím, že 6000 USD pro začátek je sebevražda, tak už mi to došlo co tím myslel. Byla by to sebevražda, pokud bych ty peníze investoval u nich.

Prostě můj dojem: Hnus fialovej (td)

Přeji pěkný den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poradci od Colosseum maji zajem na tom abys vydelaval penize. Jenze zaroven maji zajem na tom abys delal co nejvic obchodu. Takze vam pak budou kazde 3 dny nadsene volat ze maji tutovy obchod (treba zlato long) aby si vydelali svych 20 $ za obchod. Kdyz to takhle dela kazdy jejich poradce se 100 klienty, tak si to spocitej.
Rano maji poradu a tam jim nejaka chytra hlava ukaze par grafu a rekne, ze dneska budou doporucovat napr. zlato long, ropu short a index S&P long, k tomu si vsichni poznamenaji duvody proc to tak ma byt a pak se rozebehnou k telefonum a obvolavaji sve klienty a s nadsenim jim povidaji o "dnesni" sanci vydelat. A kdyz klient namitne, ze uz ma nakoupeno, tak mu doporuci uzavrit ten obchod ve kterem je a skocit po nejnovejsi sanci na vydelek. Takhle nejak to tam funguje. Nic z toho ale neni zaruka toho, ze klient vydela, ikdyz je to pranim i pro maklere v Colloseu a podobnych firmach.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobry den jsem zatim teoretik zacinajici "trader" Jelikoz jsem dal na radu ze mam nejdriv obchodovat na simulatoru tak jsem si stahnul na co jsem prvni narazil a to metatrader 4 od coloseea. Do tydne se mi ozval makler od nich, jestli nechci obchodovat na zivo a podobne. minimalni vklad je 2000 $ a nabidnou mi jejich obchodni strategii MA cross. Byla mi poslana i prezentace zminovane strategie kde na videu v testeru strategii vydelala za 9 mesicu 3600 $. Mne hlavne zajima jestli je realne ze by automaticky system takhle vydelaval a muj ucet 2000 $ rostl o nejakych 400 $ mesicne pri nastaveni lotu 0.5 ? Jsem novacek teprve srotuju v hlave zakladni pojmy takze mi kdekdo muze lecos cokoliv "nakukat" :). Chci do budoucna obchodovat planuju teorii jak dlouho bude potreba. A za zeptani nic nedam.


Za odpovedi predem dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj gsk,
ja som tiez zaciatocnicka, ale co som nieco precitala, tak mi z toho vyplyva, ze ako zaciatocnik v ziadnom pripade nezacinaj s AOS.
a po druhe, ked sa este len zoznamujes so zakladnymi pojmami, tak isto neotvaraj ucet (to chce urcite cat, ale to isto vies aj sam)
keby ta ten broker tak "hnal" do ucenia, ako do otvarania uctu..
nech sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Ahoj vsem - diskuze o Colosseu uz je relativne stara. Prave si u nich oteviram naostro ucet s paltformou CQG Trader. Poplatky jsou 30 USD za otevreni a uzavreni pozice. Mate nekdo nove zkusenosti s touto spolecnosti, pripadne s obchodovanim pres CQG Trader?

Diky a pekne svatky!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...