Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COLOSEUM


Pavla

Doporučené příspěvky

paveln

odbornici sa najdu vsade, problem je vsak v tom ze system ohodnocovania, nezalezi na zisku ktory makler pre klienta urobi, a dokonca nezalezi ani na tom kolko klientov obchodnik ma, zalezi respp. kedysi zalezal na aktivite na trhu, pocet zrealizovanych prikazov . a pri sucasnej vyske poplatkou by som sa necudoval ak by tomu tak bolo aj teraz. skutocne nevidim do novodobych nadhanacov pre velke financne domy ,ale uprimne si povedzme, ako je mozne ze niekto ma commision 2,5 USD a niekto iny 15-20 USD, je to proste chore

rad by som ti vysvetlil presny postup ako to ohodnotenie funguje, ale nerad by som porusil nejake pravidlo , ktore uz nemusi platit a za druhe mozem si narobit nejake problemy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To paveln:
Já si myslím, že problém je i ve způsobu myšlení. Tito analytici používají standardní, naučené postupy. Podívejte se třeba na portfolia akcií, které spravují, nebo, které doporučují. Tito lidé neinvestují své peníze a nemají k tomu takový vztah, jako vy, nebo já. Trpí strachem, aby nebyli o moc horší než průměr, aby neudělali nějakou botu. Jejich cílem je si udržet svou práci. A tak se věnují bezpečným názorům a dají na názory podobných analytiků a tak jeden něco řekne a ostatní to opakují a stane se z toho "pravda", ten správný názor.
Určitou dobu jsem se pohyboval v okruhu těchto lidí. Jsou vzdělaní, ale nemají čuch na příležitost. Dokázali jsme se několik hodin přít o ceně ropy. Tehdy byla za 56 dolarů a oni mi (fundovaně, i s analýzami) tvrdili, že teď zase půjde dolů, já si to nemyslel. A jaká je cena dnes? Není to proto, že bych byl nějaký borec, to vůbec ne, ale kdekdo ví, že v Iráku je v podstatě válka, že zdroje jsou omezené a že elasticita je velmi nízká, že poptávka je skoro rovna maximální možné nabídce, ropu zkrátka potřebujeme, ať to stojí, co to stojí. Takže je jasné, že ta cena má tendenci růst a bude růst, dokud se nenajde alternativa.
Je to o tom, že ačkoli měli vzdělání, nedívali se na problém v širších souvislostech. Ostatně, proč by měli, to se od nich nežádá. Musí umět zdůvodnit své názory, ale stačí v omezené míře, stačí prokázat "nějaký" názor apokud se podloží podobným názorem jiného analytika, jsou v pohodě.
Osobně si těchto lidí vážím, ale rozhoduji se sám. Občas si přečtu názor analytiků, ale vezmu si z něj jen něco a nikdy ne doporučení. A je jako názor jeden z mnoha.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe01, vysvetlete mi, prosim, co je vlastne core business firem typu colosseum?

Vztahnu to na sebe... Podnikam, mam firmu, hledam dlouhodobe partnery a navazuji spoluprace, od kterych si slibuji zvysovani produkce a obratu. Dbam na kvalitu, coz mi dava jakousi garanci, ze se sluzbami bude klient spokojen a bude je dale vyuzivat. Sluzba, kterou poskytuji, funguje a klienti jsou tudiz spokojeni. Celkem pruhledny jasny model, ktery aplikuje rada firem.

Stale mi nejde do hlavy, z ceho vlastne zije spolecnost typu colosseum, ktera laka klienty na produkt, ktery vlastne nefunguje (nebo funguje?). K cemu je produkt typu managed account?

Urcite bych nehledal chybu v prodejcich. Ty jsou zde skutecne patrne od toho aby oslovovali klienty a prodavali sluzbu. Je to specificka prace, ktera se spekulativnim tradingem nema co delat. Zvednout telefon a aktivne neco nabizet je uplne jina disciplina. Osobne problem nevidim ani v analytickem oddeleni. Zasady MM nejsou zase takova veda, aby se ji vzdelani lide nenaucili pouzivat. Problem ja osobne spatruji ve vedeni.

Domnivam se, ze pokud vedeni dostatecne durazne netlaci na kladne vysledky obchodovani klientskych uctu, nedovede najmout

Muj nazor je takovy, ze u nas se zatim vyplati orientovat se jednoznacne na corporatni klientelu, ktera obchoduje a zajistuje se ve vetsich objemech (takze i vyssich objemech komisí), nez starost o jednotliveho tradera. Stale vsak nechapu, co ma tedy znamenat sluzba MANAGED ACCOUNT ktera nefunguje... Ma smysl venovat energii na ziskani klienta, kteremu pak ubyvaji penize z uctu, takze od nas stejne odejde a to kvuli par komisim za obchody? Muze se toto rentovat? Proc tam nesedi nekdo, kdo bude provadet smysluplne obchody? Oni to delaji zamerne? Nebo nejsou schopni vydelat? Skutecne nikomu nevydelali?

TO Pepe01:
> Já si myslím, že problém je i ve způsobu myšlení. Tito analytici používají standardní, naučené postupy.
No dobre, ale proc tam takovy analytik sedi? Proc tam nesedi analytik, ktery firme vydela, nez aby repetoval neci nazory?

TO Airmike:
Vy znate system ohodnoceni v Colosseu? Nebo v podobnych firmach? Proc to neni opreno o vykonnost? Nedava to smysl. Prece obchodnika ohodnotim podle obratu ktery vytvoril (pocet klientu a jejich vklady), coz je jeho cil. Analytika nebo tradera ohodnotim podle ziskovosti provadenych obchodu apod. Proc by to melo byt jinak?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To mutton47

Od několika makléřů + jednoho privátního bankéře vím, že nikdo z nich není odměňován za to, že něco klientům vydělá. Největší odměny mají za to když vydělají pro svou firmu co nejvíce na provizích z obchodů jejich klientů. K tomu někteří dostanou nějakou odměnu za novýho klienta, případně za další peníze, které si k nim uloží.

A k tomu Money Managementu. U firmy Cyrrus mně obchodovali stylem: už ta investice vydělává 300, mělo by se to prodat a když to náhodou prodělávalo 3000 - 4000, tak si toho vůbec nevšímali a doufali, že to snad někdy stoupne. Tak co to je za MM? Vůbec tam nic o MM netušili. Dělali přesný opak toho Cut your losses early and Let your Profits Run. Prodělali mi taky pořádný prachy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PAVELN:
To znamena ze obchodni filozofie techto firem je skutecne postavena na tom, obvolat a zmanipulovat co nejvetsi mnozstvi lidi, na jejichz uctech delaji maximum obchodu kvuli realizaci provizi? No kdyz nad tim tak premyslim, ono to muze hodit peknej balik. Zacina mi svitat... Kdyz spravuji desitky (mozna stovky) uctu a delam se vsemi stejne obchody, tak administrativni zatez je minimalni a prepalene komise mohou generovat celkem slusny obrat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mutton47

Už mi v pár ČR firmách prodělali celkově pěkný balík, takže mám už s nima trochu zkušenosti :) Jak to je si může člověk domyslet, když se podívá, jaké znalosti a schopnosti jsou požadovány od budoucích makléřů a finančních poradců.

Například jeden inzerát:

Finanční poradce v oblasti kapitálových trhů
Požadujeme:
SŠ, VŠ vzdělání ekonomického směru
základní znalost Aj
počítačovou a internetovou gramotnost
[bold]základní ekonomický přehled
dobré komunikační schopnosti[/bold]

Jsou zdůrazněny dobré komunikační schopnosti a stačí jen základní ekonomický přehled. Jakékoliv porozumění investicím není potřeba! Z toho člověka totiž bude prodavač investičních služeb po telefonu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To paveln:
kvuli tomu bych se na ne ani tak nezlobil. Na to aby nekdo prodal produkt po telefonu potrebuje skutecne hlavne vymluvnost a trochu drzosti. Sam jsem provadel jednu dobu aktivni telemarketing a mame nekolik zamestnancu, kteri prodavaji pres telefon. Podle mne to nesouvisi s tim, jestli prodelali nebo ne. Pokud by bv pozadi byla fungujici sluzba, tak se ani nedivim, ze se analytik, ci trader ktery obchoduje ucty nezabyva telemarketingem, protoze je to jina disciplina. Trader nemusi umet komunikovat. Ten musi hlavne vydelat na burze a ne videt cely den na drate s potencialnimi klienty. Ja prave vydim problem v tech traderech, kteri provadeji obchody na burze. Jen rikam, ze bych se na ne nezlobil, pokud by ta sluba fungovala. Kdyz udelam primer, nekdo vyrabi hodinky a nekdo je prodava. Za to ze hodinky nejdou muze vyrobce. Prodejce nebo dealer si proste vybral spatnej produkt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mutton47

urcite by som slovo trader nepouzival v spojitosti s panmi , ktori klienta dotiahnu a zazmluvnia, telemarketing sice robia, ale velka cast s nich nema ani tolko skusenosti ako hociktory poctivy demo obchodnik. robia sa proste nabori, 2-3 dnove skolenia, 1 den zaklady technickej analyzy 2 dni strategia ako uzavriet klienta po telefone. jednoduche ucinne . od rana do vecera na telefone, ak sa podari vybudovat si portfolio klientov, nakupia sa nejake akcie, ktore maju prijatelny rating, za poplatky sa vezme provizia , ak sa urobi zisk, pozicie sa uzavru a nakupi sa iny titul, dalsie provizie s poplatkov a takto do kolecka, je vsak pravidlo, ak akcie klesaju , broker nepretaca, lebo by mohol byt obvineny ze to robi schvalne, pokial ide titul do zisku, vzdy je padny dovod pre zatvorenie a otvorenie inej pozicie. :) a tym je provizia :)

toto je moja skusenost, do tohoto vlôakna to sice nepatri, lebo s toho co som cital coloseum ma asi iny system, kazdopadne by stalo za zmienku, povolanych sa opytat preco maju niekolko nasobne vacsie poplatky ako konkurencia

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano panove, je to legracni, protoze tolik ty programy za dobu co se obchoduji opravdu tolik nikdy neztraceli, samozrejme byli mesice, kdy se nedarilo, ale nikdy nenarostly ztraty meritek, jak pise pan vyse. Navic 95% klientu na tech programech vydelava, 3% ztraci, kdyz neustoji par ztrat a zbytek dostane co vlozil. Rocne je na asset managementu cca 10 - 20%. Zaroven spolecnost vydalava, kdyz klient assetu vydelava, zainteresovanost na kazdem novem zisku je 30%.

Ano, par opravdu zkusenych lidi je jak v Colosseu, tak v Cyrrusu, take u BH Securities, a snad i v Afinu, ale asi tam na to maji zaludek, porusovat eticky kodex a ztracet licence...- Prijde mi zvlastni ta ztrata 20% a ve finale dokonce 39%....

A to ze dolar klesa se preci dalo dost dobre ocekavat hned po prvnim snizeni urokovych sazeb o pul procenta Fedem, nemluve o dalsim snizovani, take snizovanim diskontu v USA. Mluvi se o dalsim snizeni, hypotecni krize se prohlubuje,ostatne vsechno je to hodne zajimave, diky tomu je preci ropa i zlato, dve nejzajimavejsi komodity, na maximech. Kam jinam lide utikaji od penez, nez ke zlatu, kdyz mena ztraci? A ropa na ktere je svet tak zavisly a cela amerika ji kupuje za rychle se znehodnocujici se dolar, do toho prichazi pokles zasob, docasne problemy s dodanim. Draha ropa znamena vetsi naklady na tezbu zlata atd.., vse bylo tak ocekavatelne a dalo se na tom velice slusne profitovat. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vážený pane futurest, těch mínus 39% je moje celková ztráta po investování do programů společnosti Colosseum. Kdybyste si pečlivěji přečetl moje příspěvky, zjistil byste, že ta ztráta 20% byla v USD a těch 39% je celková ztráta po převodu peněz zpět na Kč. Prostě vzal jsem X Kč vložil jsem je do Colossea. Po zrušení jsem si je poslal na účet, převedl na Kč a [bold]měl jsem o 39% peněz méně, než předtím. 300 000 Kč v pr...[/bold] Už tomu rozumíte?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


ad Colosseum a jejich byznys:

Někdo obchodovat umí a tak obchoduje a vydělává, někomu se moc nedaří a tak si vydělává psaním knih, nebo poradenstvím v oblasti obchodování na burze. Coloseum radí klientům a z jejich obchodování má provize. Cílem je tedy mít (získat) co nejvíce klientů a přesvědčit je k co nejvíce obchodům. Proto jejich rady jsou zaměřeny tímto směrem, pokud je něco nejistého, rychle prodat, pokud je nějaká šance, rychle koupit. Samozřejmě chtějí radit dobře, ale to není ten hlavní cíl. Tím je nákup/prodej klienta.
Jedná se o mezičlánek mezi brokerem a vámi, který se živí tím, že radí klientům a pokud klient souhlasí, rovnou tyto pokyny i provádí. Je obvyklé, že společnosti tohoto typu jsou často vidět v médiích. Nejlepší reklamou je, pokud člověk z této společnosti vystupuje v televizi v roli experta na investování do cenných papírů (ať už komodit, nebo akcií). Proto se snaží se dostat do televize, lze nalézt jejich analýzy na internetu atd. Příznačné je, že obvykle říkají to, co si najdete na internetu.

To vše je OK. Problém je v tom, že nikdo nezná budoucnost a je obtížné určit, zda zítra ropa půjde nahoru, nebo dolů. Vy neznáte systém, podle kterého taková společnost určí, kdy a kam investovat. Dokonce ani nevíte, jestli vůbec nějaký má! A tak jediné kritérium pro vás je, zda s nimi vyděláte, či nikoli. A to poznáte až po nějaké době. A nebo se můžete logicky zamyslet, proč, pokud jsou tak dobří, sami neobchodují. Proč sami tráví svůj čas s žabaři, kteři investují malé částky a tráví s nimi moře času, proč nejsou raději na golfu s kapsami plných prachů. Úspěšní tradeři nevolají lidem aby s nimi investovali. Pro úspěšného tradera, nebo společnost je výhodnější založit hedgeový fond nechat si zaplatit procenta z vašeho zisku, který vám vydělají. To je čisté a přehledné. Radění typu Colosea průhledné není. Neznám a ani jsem neslyšel o nikom, kdo by s nimi vydělal. Slyším jen o prodělcích. To ostatně koresponduje s faktem, že po vás nechtějí procenta z vašeho zisku, ale poplatky z obchodů.
Osobně jsem přesvědčen, že jejich přáním je dávat dobré tipy, ale to víte, někdy se netrefí. Takovéto společnosti mohou existovat i když jejich klienti nejsou úspěšní, protože trvá nějakou dobu, než si to uvědomí. Mnoho lidí vydává knížky o obchodování, aniž by aktivně obchodovali, přesto si tím něco vydělají. Lidé často svěří své úspory druhým, pokud věří, že jsou to profíci. A takový dojem není ve skutečnosti až tak těžké udělat.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odborníci a jejich názory:
Pokud mluvím o odbornících, myslím tím analytiky, kteří dávají různá doporučení, zda koupit/ prodat to či ono. Analytikem není paní v call centru a není to ani makléř, který obchoduje a komunikuje s klienty.
Proč jsou analytici poněkud zkostnatělí ve svých názorech?

Uvedu mou osobní zkušenost z práce analytika.
1. Celý systém vás jako zaměstnance tlačí do vyjetých kolejí standardních analýz a standardního myšlení. Od okamžiku kdy nastoupíte a kolega vás zaučuje jak se to správně dělá, až po situaci kdy už sám pak něco obhajujete.
Když jsem cokoli prezentoval, vždy jsem musel své závěry mít podložené standardními analýzami a nejlépe je srovnat mé závěry se závěry jiných analytiků. Jakýkoli nový, netradiční postup, nebo pohled nebyl vítán. Protože mí nadřízení přece věděli jak se to dělá. To znamená, že si seženete nějaké výsledky od jiných analytiků a víte že vám to má vyjít zhruba podobně a jste v pohodě. Pokud nemáte analýzy, víte ze zkušenosti, kde se ta firma, nebo trh může pohybovat a použijete standardní postup, kterým vám vyjdou očekávané hodnoty. Pokud se ukáže, že vývoj jde jinak, než jste čekal, nevadí. Vaše očekávání bylo v souladu s trhem a tohle jste přece nemohl čekat. Jste stejně dobrý jako ostatní a máte pořád jisté pracovní místo. Taková minela se v pohodě okecá.
Pokud ale naopak budete trvat na tom, že si myslíte něco jiného, než je všeobecný názor, riskujete. Vývoj vám dá třeba za pravdu, ale obvykle se to prokáže až za řadu měsíců, nebo za rok. A to je dlouhá doba. To už se pozapomene, co jste říkal. Nic není jisté, tak proč riskovat neotřelým názorem?
2. Já jsem se nikdy nesetkal s tím, že by se sedlo a zhodnotily se výsledky práce analytiků za určité období se skutečností. Pouze namátkově, nepravidelně jsem musel zdůvodňovat, proč se liší můj názor od toho a toho. Za půl roku, nebo za rok si už pořádně nepamatujete, co a proč jste dělal. V takovém případě je opět výhodou jít s převládajícím názorem na trhu. Konkurenční názor v pohodě rozstřílíte. Když jsem měl neotřelý, nový pohled na situaci, měl jsem problémy i když jsem měl pravdu. Protože mí oponentí měli bohatou zásobu agumentů většinového názoru.

3. A proč sedí ve firmách lidé, kteří "repetují" něčí názory? No protože jsou důvěryhodnější, pokud říkají něco podobného tomu, co jste už někde slyšel. A také proto, že je velmi obtížné vymyslet něco nového, podívat se na firmu, nebo obchodní systém z jiného úhlu, v širších souvislostech. A pokud to umíte, pak si více vyděláte sám, než chozením do práce a přením s nadřízenými.
Nebo můžete pracovat v nějaké společnosti, která sama obchoduje a kde budete hodnocen podle výsledků. Taková společnost ale nemá zapotřebí radit lidem, kam investovat. Pro takovou společnost je výhodnější, jak jsem už uvedl, založit hedgeový fond a nechat si zaplatit procenta z vašeho zisku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Problem je v tom, ze nemuzu docist konce, kdyz tu ctu ty nesmysly a castecne take proto, ze prispevky se tu objevuji az po schvaleni.

To paveln: To, ze kurzova ztrata je riziko o kterem jste vedel, uz kdyz jste si ucet zrizoval a za to, ze sel dolar o 30% dolu nemuze Colosseum, ale inflace v USA, kterou podporuje Fed,jenz tiskne dolary na bezicim pase. Mimochodem, pokud uvadite kurzovou ztratu 30%, musel by jste si otevirat ucet nekdy v breznu v roce 2004, kdy byl kurz USDCZK mirne pod 27.80 - Tou dobou ovsem stale jeste asset management v Colosseu vyvijeli a o te vasi ztrate 20% si myslim sve. Nechcete mi rict od kdy do kdy jste mel ucet otevreny?

Vsem ostatnim: Prodavaci jsou motivovani z objemu penez a sluzby, kterou klient zvoli. U Managed account je pochopitelne provize mnohem nizsi, nez u sluzby Assisten. I Zde je to uplne minimum.

U Managed Account neboli Asset Managementu jsou spravci uctu motivovani par procenty ze smluvni provize 30% z kazde nove castky, ktera navysi predchozi maximum na uctu. Mesicne probehnou cca 3-4 obchody a poplatek za vstup 15 USD a vystup 15 USD. Vubec nezalezi na poctu zobchodovanych kontraktu, ale na celkovem vysledku. Dale je poplatek za spravu 1,8% z nominalniho vkladu rocne a to je vse.

Z toho vyplyva, ze cilem je udrzet si profitujici klienty a ziskat jich co nejvice. V soucasnosti je u sluzby Saturn od zacatku roku cca 20%, u Venus je to cca 25% po odecteni vsech poplatku. Jsou tam i klienti, kteri maji nakoupenou 3x Venus a davaji prodavacum darky, ze je k te sluzbe privedly. Takze prednost ma kvalita, ne kvantita.

U sluzby Asistent si klient obchoduje sam, nikdo mu neprovede na ucte (kam ma pristup 24h denne 7 dni v tydnu) nic, bez predchozi konzultace a prikazu s heslem provedenym pres telefon a hovor musi byt ze zakona archivovan 5 let.

Analytici moc dobre vedi, jak to s temi analyzami je, dostavam je vsechny, zhruba 1 max 2 mesicne, tak mi nerikejte, ze "nuti" klienty obchodovat co nejvice prikazu. Naopak! Vse je zalozeno na trendfollowingu, nasledovani dlouhodobych trendu. Ne prodat na vrcholu a koupit na dne kazde vlny.

Nejake otazky?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pane futureste, vy si děláte srandu nebo neumíte číst? Kde jsem psal o kurzové ztrátě 30%? Psal jsem 24%: www.financnik.cz/forum/read.php?4,57,85267#msg-85267

Jestli pochybujete o mé ztrátě, můžeme se domluvit. Jestli si tady vymýšlím, dám vám těch 300 000 Kč. Jestli jsem těch 300 000 Kč skutečně prodělal investicí do programů Colossea, tak mi je dáte vy? Rád se s vámi sejdu a ukážu vám všechny výpisy. OK?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...