Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COLOSEUM


Pavla

Doporučené příspěvky

RomanKralicek:

V názoru na Colosseum a Global Futures se shodneme.

Články na Colosseu píší obvykle jejich analytici. Nepsal jsem, že podle nich obchoduju, nebo že se podle nich má obchodovat. Jen mě zarazil ten zvláštní výběr - pokles na kukuřici o 3,75 centu jim stál za napsání článku a následný limitní pohyb opačným směrem přešli mlčením (jak jsem předpokládal).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Indyjones:
Tak jsem tu debatu přesunul sem.
Před lety jsem u Colossea taky obchodoval. Pokyny po telefonu, následné telefonické potvrzení realizace ...
S tím, jak obchoduju dnes, je to nesrovnatelné. Sedím u počítaše, koukám na graf on-line, prakticky bez zpoždění vidím každou změnu ceny, vidím bid/ask, volume .... Když chci udělat obchod, kliknu na Buy/Sell. Komfort nesrovnatelný, nepřímé náklady nula (platforma zdarma, telefon není potřeba), přímé náklady (komisní poplatky) zhruba pětinové než u Colossea. Mám brokera, se kterým se v případě nějakých nesrovnalostí dohodnu česky.

Nic proti Colosseu, ve své době mělo smysl u nich obchodovat, dnes je ale jejich nabídka naprosto nekonkurenceschopná.
Na jejich stránky se dívám, čtu komentáře, i když jsem výše kritizoval jejich selektivní přístup - napíšou komentář k naprosté ptákovině a zásadní pohyby ceny ignorují. A mají přehledný kalendář FND/LTD u jednotlivých komodit, to používám často - ale obchodovat přes ně, to ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Kadly:
Máš pravdu, v tom, je základní problém, jinak by se nic nedělo. Když zkrachovalo REFCO (a následně přešlo pod MF Global), klient si toho takřka nevšiml.
Každopádně pokud by došlo ke zpronevěře, brokeři, kteří používali MF Global, by byli v těžkém průšvihu - to by svým klientům těžko vysvětlovali a o většinu by přišli. Bohužel klienti by tratili též. Nicméně doufám, že pojištění vkladů pamatuje i na tento případ - jinak nevím, k čemu by bylo, segregovaným vkladům snad nic než zpronevěra nehrozí. Ale nejsem na to odborník, může to být úplně jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...