Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COLOSEUM


Pavla

Doporučené příspěvky

vldn:
Pěkný odkaz na srovnávací tabulku poplatků brokerů.

Ale ne ve všech případech jsou ty údaje porovnatelné. Nejjasnější je to v případě FLAT, tj. sumární poplatek zahrnující vlastní komisi brokera i veškeré burzovní poplatky.
Z poslední doby znám z vlastní zkušenosti jen Global Futures, a v jejich případě je info v tabulce zavádějící. Skutečnost je pro malého tradera následující

* * * * * * * * * * C O N F I R M A T I O N * * * * * * * * * *
THE FOLLOWING TRADES HAVE BEEN MADE THIS DAY FOR YOUR ACCOUNT AND RISK.
TRADE SETTL AT BUY SELL CONTRACT DESCRIPTION EX TRADE PRICE CC DEBIT/CREDIT
------- ------- -- -------------- -------------- ------------------------------ -- ----------- -- --------------------
5/31/1 01 1 SEP 11 CBT WHEAT 01 8.68 1/4 US
SPREAD
ELECTRONIC TRADE
01 1* TOTAL COMMISSION US 1.35DR
01 CLEARING & EXCHANGE US 1.81DR
01 NFA FEES US .02DR
01 TRANSACTION FEE US .18DR
01 TOTAL US 3.36DR
5/31/1 01 1 DEC 11 CBT WHEAT 01 9.18 1/4 US
SPREAD
ELECTRONIC TRADE
01 1* TOTAL COMMISSION US 1.35DR
01 CLEARING & EXCHANGE US 1.81DR
01 NFA FEES US .02DR
01 TRANSACTION FEE US .17DR
01 TOTAL US 3.35DR

Neuměle jsem překopíroval část výpisu. Je to nákup jednoho spreadu, takže vlastně jeden obchod RT. Je to grains, meats jsou o pár centů dražší a třeba miniindexy nebo bondy výrazně lacinější, ale konkrétní příklad z poslední doby nejsem schopen poskytnout.
Když to posčítám:
Vlastní komise: 2,70 USD
Burzovní poplatek 3,62 USD
Poplatek NFA 0,04 USD
Popl. za transakci 0,35 USD
------------------------------------
celkem 6,71 USD

Tohle platí pro bezplatnou platformu RAN, ve Strategy Runner platím navíc 0,50 USD za platformu.


Dokáže se někdo kvalifikovaně vyjádřit např. k IB nebo AMP? Z tabulky to vypadá tak, že jejich celkové poplatky na grains jsou nižší, než je u GF jen poplatek burze, a to snad ani není možné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ještě ke Colosseu:
Mně výpisy chodily přímo od MF Global z Anglie. V tabulce od vldn je u MF Global kompletní poplatek 7,50 USD, takže 30 dolarů účtovaných od Colossea je opravdu hodně. A to je na lacinější službě MAX, kde nedostáváte žádná konkrétní doporučení, ani se o vás nijak nestarají. U ASISTENT se platí tuším 80 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Pajo1,

takze jestli dobre rozumim, u Colossea jsi to zasekl? Pouzivam ten jejich CQG Trader, ale tam se neobchoduje s grafem, ale s cisly, koukas jak se meni cena ve sloupci cisel... nemas s tim nejakou zkusenost? Jeste jsem nepotkal na Financniku nikoho, kdo s touto platformou obchoduje. Premyslim o zmene brokera kvuli poplatkum, ale protoze obchoduju minimalne, tak se mi nevyplati platit za sluzby typu dodavka dat nebo drahe grafove platformy - kam jsi pripadne presel ty? Dik!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ejx:
Zdravím,
já jsem u Colossea začínal před mnoha lety (2000-2001). V té době nebyly, aspoň u nás, možnosti jako dnes. Pokyny se zadávaly po telefonu, žádná on-line platforma. Po pár letech celkem neúspěšného obchodování jsem u nich přestal obchodovat, ale účet mi tam zůstal.
S tím, co dnes vím, mě nenapadá žádný důvod, proč mít brokera v ČR, zejména pokud požaduje tak vysoké poplatky.

Každý má jiné priority, já jsem hledal brokera komunikujícího česky, nízké komise a pokud možno nulové poplatky za data a obchodní platformu. S pomocí Finančníka jsem našel Global Futures. Účet jsem zakládal e-mailem (odeslání naskenovaných dokumentů), dnes to prý jde vyplnit on-line přímo. Pan Kužel je vstřícný a má zájem případné problémy (které se asi vždycky nějaké objeví) řešit. Komise jsou orientačně mezi 4-7 dolary, podle trhu. Mám platformu RAN a TurboTrader2, ty jsou úplně zdarma, ale bez grafů. Grafy + živá data mám na platformě Strategy Runner a za to platím 50 centů na obchod realizovaný přes SR. Jsem vcelku spokojený.

O CQG Trader nevím nic, leda že je to podobná platforma jako TurboTrader2.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paja1 : Diky za info. Pravdou je, ze ty vysoke poplatky 30 dolaru me vedly casto k tomu, ze jsem nebyl obchod hned ochotny skoncit, pokud se zacal jevit jako nevyhodny. Coz take vedlo ke znacnym ztratam.
Rozumim ti dobre, ze Strategy Runner ziskas zadarmo s tim, ze platis data?
Mam zato, ze CQG Trader je v podstate to stejne jako TurboTrader2 - jen cisla, zadne grafy.
Dnes jses s Global Futures spokojeny?
Dik!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ecx


CQG je lidrom v poskytovani dat a podla mojho nazoru ma jednu z najlepsich platforiem. treba ale rozlisovat CQG trader a CGQ IC. ICcko je spoplatnene a najlacnejsia verzia je od 300 GBP . a kedze colloseum je len introducing broker ,zrejme nema zaujem poskytovat plnu verziu . pretoze je draha. naproti tomu CQG trader jelen akysi exekucny terminal.

data CQG pouziva vela inych introducing brokerov, ale charting ponukaju iny, vacsinou taky ktory je free.

takze v podstate realizaciu pokynu vybavi za colloseum niekto iny a oni len charguju tu obrovsku commision . nevidim ziadnu pridanu hodnotu.

btw. commision ktoru introducing broker charguje taku ako ju pozna bezny trader 4-5 USD RT je zhruba to co ma obycajny trader k dispozicii. ale stale je to prilis vela. pretoze im charguju ti realni direct acces brokeri minimalne o polovicu nizsiu commision. podla toho, aky objem cez nich preteka. skuste si vyratat, kolko to je

www.tradewithvelocity.com/commissions/product-commissions.aspx?productID=46

www.openecry.com/openaccount/ratestable.cfm
kalkulacka commision + fees burzam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ecx:
Mám mimo jiné platformu SR. Když se na grafy, bid/ask, hloubku trhu a všechno co nabízí, jen koukám a obchoduju na jiné platformě (třeba TT2, kde grafy nejsou, resp. jsou za příplatek 60 USD/měsíc), neplatím nic. Obchod, který uskutečním přes SR, je dražší o 50 centů (např. za obchod, který na TT2 stojí 6,50 USD/RT dám na SR 7,00 USD/RT). Protože neobchoduju intradenně, nemám na SR moc obchodů, takže ten příplatek je finančně bezvýznamný. Kdo obchoduje hodně, může si vybrat variantu, že platí paušál (před dvěma lety to bylo 20 USD/měsíc) a komise má o těch 50 centů nižší. Takže se to vyplatí od 40 obchodů RT/měsíc.

Když mrkneš na web Global Futures, najdeš všechno - kontakty, info o platformách, marginy. Pan Kužel Ti bez problémů zajistí k libovolné platformě demo, aniž bys musel mít otevřený účet, takže je to bez rizika. Pokud bys chtěl platformu, která má grafy (ještě lepší než má SR) a je úplně zadarmo, zkus Global Zen Trader.

S GF jsem spokojený, nejspíš bych našel brokera s o pár centů nižší komisí, ale nemám důvod měnit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

CQG ma v dnesni dobe asi nejlepsi data. NinjaTrader umoznuje konektivitu na data od CQG a je to doporucovano vic nez ZenFire. Ja jsem s daty od CQG max. spokojeny. Jsem toho nazoru, ze data+NinjaTrader za $50 mesicne je dobra volba. Komu se zda 50 $ moc, tak o tom premyslejte tak, ze 50 $ je 5 ticku na TF nebo CL nebo 4 ticky na 6E s 1 kontraktem.... grafy od Ninja Trader vam to pri intraday vydelaji mnohokrat zpatky. Navic mate moznost si to vyzkouset na demu.


U Global Futures globalfutures.com/ je broker ktery mluvi cesky - George James Kuzel, pise i do konference pandora.idnes.cz/conference/ctiapis/

Stejne tak u AMP Trading je slovensky mluvici broker - Miro Sabo, viz www.amptrading.cz/ vic treba tady @$&@&$*

Mimochodem, kdyz budete obchodovat vetsi pocet kontraktu vickrat denne, tak se nestydte rict si svemu brokerovi o snizeni poplatku :S funguje to :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Indyjones:
Diskutuješ sám se sebou, nebo je vás víc?

Nepsal jsem, že by klienti prohrávali vinou Colossea, nebo že jejich doporučení jsou většinou špatná. Jen to, že co u nich stojí 30 USD, mám u amerického brokera za 4-7 USD. Nebo jakou další přidanou hodnotu má služba MAX?
Po tom, zda se dá obdoba služby Asistent opatřit u amerického brokera, jsem se moc nepídil, ale mám pocit, že jsem viděl nabídky full service kolem 30 USD.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Včera 2.8.2011 odpoledne vyšel na Colosseu krátký článek

Deště ve Spojených státech srážejí cenu kukuřice
Cena kukuřice v průběhu dnešního obchodování míří k jihu. Příčinou jsou deště ve vybraných oblastech Spojených států, které pomohly úrodě. Statistiky USDA odhalily, že se přibližně 62 procent úrody nacházelo v týdnu do 31. července v dobrém až výborném stavu, což je stejná hodnota jako v předchozích týdnu. Deště pomohly úrodě především ve státech Iowa a Illinois, které patří k největším pěstitelům kukuřice v USA. Cena kukuřice klesá o 3,75 centu (0,55 procenta) na 682 centů za bušl.

To by samo o sobě nebylo až tak zajímavé, jde o to, že po tomto v podstatě nepatrném poklesu jen o pár hodin později posílila kukuřice o limit. Že by přestalo pršet? :)
Nepsal bych o tom, kdyby to byla výjimka. Značná část aktualit na Colosseu je ale takto postavena. Analytici si všimnou nějakého pohybu, který je z pohledu denního grafu naprosto bezvýznamný, najdou pro něj zdůvodnění a napíšou článek. Mnohdy než článek vyjde, je už realita úplně jiná. Skoro by se dalo proti těm "zprávám" obchodovat.

Jsem zvědav, zda ten včerejší večerní pohyb bude stát Colosseu za další článek. Asi ne, pohyb o 3,75 centu je přece mnohem zajímavější :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já se Colosea zastanu z pohledu obchodníka. Koloseum generuje perfektní zisk na jednoduchých principech ....POKUD JSTE KOLOSEUM! Co se týče tradingu u nich, poplatky jsou dvojnásobné, ID margin 4x vyšší než u jiných brokerů. A prakticky to samé platí pro další české ferdy mravence XTB. Pokud někdo začíná, výsledek je jednoduchý. Aby jste vydělali měsíčně rozumné peníze budete potřebovat u těchto brokerů mnohem vyšší startovní kapitál a rozdíl mezi Vaším hrubým a čistým ziskem bude propastně vyšší. Tedy se Vám také může stát, že na malých pohybech trhu, kde jiní vydělají, vy nevyděláte nic, protože všechno nasypete do kapsy brokera.

A abych nedával jen negativní doporučení, já osobně jsem u Global Futures, které považuji za pravý opak. Je to zahraniční broker ale mluví plynně česky a zákaznícký servis je na úrovni.

Jinak co se týče nějakých doporučení od brokerů na které dát a nedát....Broker není analytik. A už vůbec není trader. Někde jsem četl větičku "nikdy jsem neviděl brokera který by sám dokázal tradingem vydělat peníze". Broker má zprostředkovávat obchod, to kdy nakupovat nebo prodávat je na Vás.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...