Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Má soukromá prognóza pro rok 2008


Doporučené příspěvky

911 Napsal:
-------------------------------------------------------
> podle tehle logiky, si sem ale take muze napsat
> kadzy co ho namane. jak se lisi, jestli ti napisu,
> je to fajn, broker je takovy a tyhle indexy jsou
> fajn proti tomu, kdyz to napise nejaky amik ve
> vlakne "zkusenosti s trhama na blizkym vychode"?
>

Server Finančník nepovažuji za jen tak nějaký server odnikud. Když pročítám diskuse, připadá mi, že diskutující jsou spíše vedeni snahou pomoci, než vystavovat ego. :)
U neprověřených serverů nevím, kdo to píše a proč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

To Honzajs

Nádherný názor na situaci kolem bank. Krásně se mi to četlo (tu). ALe osobně si myslím, že to zas nebude tak horké jak je tu nastíněno, určitě se ještě nějací kostlivci vysypou, ale nemůže se podle pár informací dělat až tak katastrofální scénáře. Nicméně mě tento názor tak zaujal, že si sám prověřím tyto skutečnosti. Opravdu děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirro:

[ital]Zajima mne jak se chranite proti jeho klesajici hodnote.

Musi to byt neprijemne, kdyz (uz konecne po dlouhem testovani) vytvarite profity na svych uctech a nakonec ty sezere nizssi hodnota USD. [/ital]

To je jednoduche, lebo dolar klesa zanedbatelne pomalsie v porovnani s tym ako rastie ucet.
Btw ak ti robi starosti klesajuci dolar, otvor si na forexe long poziciu GBP/USD a mas vybavene, potom ju nezabudni o par rokov zavriet :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Panove a damy.
Nechavam zde link na velmi zajimavy dokumentarni snimek, jenz diky ceskym titulkum muze konecne oslovit i ty, kteri neprilis vladnou anglictickemu jazyku. Trading je o prognozach a musim rict ze Tomovy, i uvahy ostatnich, se mi libi. Zajimalo by me, jak se vase nazory a pohledy zmeni, pokud onen snimek shlednete a uverite skutecnostem v nem obsazenych. Co se tyce me sameho, nemam zadnych pochyb o pravdivosti onech fakt. V dusledku toho se mi cely trading, a jeho touha po generaci zisku, jevi jako detska bezvyznamna hra, ve ktere o nic nejde , protoze skutecny zivot je o necem jinem.
Takova uvaha o vode jako komodite budoucnosti je nejspis spravna, ale pouze z pohledu tradingu. Pokud pohledneme na celou vec z jineho uhlu, muzeme treba zjistit, ze i kdyz na tehle nasi spekulaci vydelame obrovsky balik, ve skutecnosti to bude nasi prohrou, nebot vydelame na problemu spolecnosti jejiz celkovy stav se zhorsi. Zavedeme-li tuto uvahu do extremu (ktery muze nastat), pak penize ve zdevastovane spolecnosti nebudou mit zadnou hodnotu. Nebude si za ne proste co koupit. Az pak teprve vytanou ony dulezite otazky o smyslu byti. Uverime az jakmile se to dotkne nas samotnych, ale to uz bude pozde.
video.google.com/videoplay?docid=-686108267122535204

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak stím souhlasím. Berou mě všeci čerti, když obchodníci neustále hledají prognozy,hlavně při intradenním obchodování, kterým směrem pujde trh. At jde kam chce! Pokud ted jde nahoru tak nakupuji a hotovo. Pokud za tři minuty pujde dolů tak budu prodávat. A vubec se nestarám jestli šel trh v průběhu dne celkově nahoru nebo dolů. Hlavně je to o tom používat kvalitní MM a ne stát s otevřenou pusou v případě otočení trhu jak to většina lidí dělá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To budivichr:
Otazky o smyslu byti (a smysluplnosti tradingu) jsou urcite zajimave.
Ja ovsem ve svem zivote a "touze po generaci zisku" vychazim z predpokladu, ze vyvoj sveta se bude ubirat pozitivnim smerem a zivot bude prijemnejsi ve vsech svych strankach. A k tomu aby byl prijemny jsou vhodne penize. Nemam ambice menit system, kterym funguje svet... tudiz se zajimam o to, jak ziskavat velke mnozstvi penez.
A muzou nastat dve situace:
1) svet se bude dal dynamicky rozvijet a ja a moje deti se "budeme mit dobre", pozname zajimava mista (pri cestovani), doprejeme si kvalitni zdravotni peci a kvalitni stravu + vodu.
2) svet "se stane zdevastovany" s nulovou hodnotou penez - v tom pripade spokojene zemru (zrejme na nedostatek vody) s pocitem, ze jsem toho hodne videl, prozil aktivni zivot a pro sve deti udelal maximum.
Vzhledem k tomu, ze pravdepodobnost varianty 2 nevidim na vic nez 1% delam trading. :-)
A ostatnim preju spokojeny zivot v soucasnem krasnem svete.
Pavel



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hladina spodni vody na nasem uzemi nijak zavratne neklesa - mohu-li soudit z bezne roviny (!) zvane Hana, tak za poslednich 15 let neubylo ani nˇ. Samozrejme, tam kde je nejaka nova vystavba nebo developerska cinnost, meni se vodni pomery (a nejenom ty), ale aspon podle novych pravidel se nemuze jednoduse stavat, ze si ja i soused navzajem budeme stahovat vodu...

Dle obcasnych diskusi s mymi znamymi (VaK Brno napr.) maji vodohospodari ponekud jine problemy k reseni nez vyse nacrtnuty problem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyz uz jsme u tech valek a USA, stalo by za to take poukazat na tu druhou stranu a tou jsou teroriste. Tim neobhajuji USA a jejich valecne akce, spise chci poukazat, ze je tu vice "valcicich" stran :)

Moje osobni prognoza je, ze prave terorismus bude stat za mnoha velkymi zmenami, ktere nas drive ci pozdeji cekaji a myslim si, ze i v burzovnim svete. Je to jen muj nazor, nechci jej nikomu vnucovat nebo se o nej s nekym prit.

Kazda udalost, at uz dobra nebo spatna [nemam na mysli jen terorismus, ale jakoukoliv udalost], je prilezitost, a to je to nejpodstatnejsi, predevsim pro nas tradery. Vcera bylo centrum USA, dneska je to Dubaj, zitra to bude zas neco jineho. Zivot je krasny, pokud jej krasne vidime.

Padl tu jeste jeden maly nazor na otazku smyslu byti atd. Lidstvo bude zniceno, o tom neni pochyb. Ta otazka neni jestli ano ci ne, ale kdy? Dale, clovek se cely zivot vzdelava, aby nakonec umrel. Z toho vseho plyne, ze nejdulezitejsi je uzivat si zivota plnymi dousky kazdy den, protoze jsme tuto moznost dostali :) Kazdy by mel delat, co jej bavi nejvice, pro nekoho je to veda, pro jineho zase jina prace. Nekdo chce vydelavat 10 minut denne a zbytek dne si uzivat, pro nekoho jineho je zabava treba delat modni navrhy a chce to delat od rana do vecera. Jak se rika: Mej rad co delas a delej co mas rad.

Toto je muj maly a skromny prispevek do diskuse.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...