Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Důležitost výstupů u intradenního obchodování


Doporučené příspěvky

Za zvážení stojí i strategie Joea Rosse, kterou popisuje ve svých knihách. 1.část kontraktů uzavře velmi brzy a to tak aby pokryl všechny náklady a vytvořil minimální zisk. Poté posune SL na b/e. Se zbytkem jde dále a snaží se posouvat SL tak, aby si vždy ochránil alespoň polovinu otevřeného profitu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 71
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

já vždy používala 120. ale zjištění mého muže je že když vstoupíš přesně na začátku trendu a trend se opravdu rozjede tak si všimni že svíčky co po sobě následují třeba do longu mají low tam kde je open a nebo malinko podtím. a když jsem si udělala analýzu - když jsem obchodovala na 3TF woodiho tak opravdu u všech ziskových obchodů by stoplosss stačil do 60dolarů. samozřejmě vystupuju po hooku či při první korekci. tento stoploss není na dlouhé pobývání v trhu ale jen vybrat trend a šup ven.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika22: Ross uplne zastrcene v jedne knize hovori o posouvani S/L (runneru) pod Low kazde svice, ktera vytvorila nove High... - je to spis o nakoukani trhu - striktne jit pod Low je dobra cesta na indexech (IMHO), jit pod Low pouze kazde High by mi ubralo nejaky profit, ale na druhou stranu by lepe vybralo nejake opravdu velke pohyby (s korekci pouze uvnitr dlouhe svice)... takze je to take otazka citu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika22

to co si vsimol tvoj muz je dobra cesta ale napr na forexe toto malo funfuje lebo je prilis poblazneny a rozlietany. to by bolo malo dobrych obchodov. niekedy si vsimni aj take drobnosti ked sa deje postupne toto co hovoris a jedna zo sviecok urobi prazdny chvost naopak a este sa stihne vratiti do spravneho smeru ze je to ako ked natahujes gumu a potom ju pustis a ona svihne opacnym smerom a potom len opadne a delej uz nezasiahne. tam sa to vypinanie podla indikatora neoplati napriklad ale naopak sa oplati zaveiet to PT alebo rucne ked vidis ze sa trh neposuva dalej uz nejakych 15 minut. obcvykle su to obchody ktore maju hlavne tahy do piatich minu a moze byt 2 az try tie tahy a potom je to uz len nahoda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika 22,

vstoupit přesně počátku trendu (vlny) chce dost agresivní přístup. Je třeba sledovat CCI6 (na WCCI) a mít tyto situace dost nakoukané. také záleží jdete - li long či short. Při shortu bývá pohyb podstatně strmější a hlavně rychlejší (tedy u ER2). A zrovna tak je třeba mít na paměti jde-li o trendový, či protitrendový obchod. U CT jsou časté pullbacky hlavně jdete-li long.
Pokud se ale zadaří, pak se opravdu dá SL posadit i na 40 - 60.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika22 >> takže hlavně stavíš na TCCI ? vidím, že se začínáš zlepšovat v technických záležitostech, jen tak dál :) já jsem ještě pořád woodiovské batole :) můžu se zeptat jak zvládáš vstupy na range barech ? vím, že je to trochu nepohodlné než u klasické časovky, dochází ti v paperu velké odchylky od backtestu ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vstupy mám na close - limit teda nepoužívám ale dá se vstupovat včas +- 2ticky. ale jde stejně vždycky o výstupy kolik člověk utrhne a s tím mám teda problémy protože jedna špatná svíčka už znamená o 1,5 bodu méně. tak jsem začla zkoušet že si budu dávat profit targety na sr úrovně ale nejméně 200dolarů. a za poslední dva dny mě to hodně potěšilo tak uvidím jak to bude vypadat dál. jsem taky woodista ale vždy spoléhám na to co mi ukazuje TCCI :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika22,

já si s TCCI hodně pohrál. Zapisoval a zakresloval jsem si všechny možné opakující se formace a tvary a jsem přesvědčený, že právě přes TCCI najdu přesný vstup i slušný výstup. Ne, že by to jinak nešlo, ale TCCI velmi pěkně potvrzuje, co přijde. Jsem drobet agresivnější na vstupech, tak se z toho snažím udělat výhodu. Jedu teď na RB, ale s nižší hodnotou 0.9. Standart 1.5 se mi zdá velmi hrubý. Volatilních prvních 15 - 20 min někdy ani s RB nelze brát. Testuji začátky naopak na nižších TF s rukou na myši. SL mám standartně 100 a pokud nestačí, většinou zjistím, že ten vstup měl chybu. Vstupuji na close nebo těsně před. U RB se tak nějak špatně hlídá:-). Největší problém se vstupy mám u reg. divergencí. Přide pullback, nebo jsem už bezpečně pod / nad 100?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

divergence mi taky daly zabrat. tak teď jsem je omezila na to, že cena musí ležet po celou dobu než CCI vykreslí dva vrcholy jinak veliké. a pak je úspěšnost dobrá. když cena leze nahoru a CCI opačně dolu to už neberu. protože to se za den děje 50x a výsledek by byl na nule či v mínusu. ale vnuknul jsi mi dobrý nápad že zkusim si dát RB nižšní hodnoty.

má tady taky někdo pozitivnější výsledky s nižšími hodnotami rb než 1,5?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Veronika,

To, je právě ten problém výstupu (vstupu do divergencí). Velmi často CCI vykreslí dva vrcholy, ale někdy i tři či více. Záleží na síle trendu. Přitom mezi nimi CCI klesne na 100 (long) či lehce pod a znovu se v poměrně tupém úhlu odrazí vzůru. Filruji si to takto: pokud je mezi dvěmi vrcholy extrémní rozdíl (200 - 100) a navíc divergence, bývá to jasné. Pokud se CCI propadá níže (ca.50) a vrací se nad 100 (trend pokračuje), zkusím to vzít jako ZLR. pokud jsou ZLR hodně otevřená a v oblasti 100, sleduji CCI50. Je-li CCI50 celou dobu vysoko nad 200, jde o silný uptrend a mohu zůstat. Stoupá-li konstantně bar po baru šikmo vzhůru, zůstávám. Vyhodnocuji zalomení všech tří CCI. Často se stane, že CCI50 je poslední bar rovné, CCI14 vytvoří zalomení, ale TCCI míří stále vzhůru. Pak zůstávám. Toto se často děje i v oblasti 0 -100. Stává se, že se mi 2 či 3 CCI sejdou v jednom bodě (vrcholu). To je téměř vždy konec pohybu v mém směru, či následuje korekce. Snažím se hodnot situaci S TLB. A porovnávám TL na CCI14 s TL a na TCCI. Velmi pomáhají double top a double bottom na TCCI. Jde o výrazné vrcholy vytvořené v rozahu ca. 5-10 barů se stejnou nebo lehce rozdílnou výškou v oblasti 100 a výše. Dalším, co sleduji je lehké zalomení CCI i TCCI. Popř. "plateau" (seseklý vrchol pod úhlem nebo dokonce rovný). Ať už ho vytvoří TCCI nebo CCI, v oblasti okolo 100 a výše, většinou znamená změnu pohybu. Bývá lepším ukazatelem, než klasický hook (HFE). Někdy CCI vykresluje profil ostrého zubu. Pak vím, že pohyb nebude dlouhý již před vykreslením vrcholu a sleduji TCCI. Pokud vstoupím do "Slingu" a sejdou se mi CCI14 a TCCI v jednom bodě, končím. Pokud CCI14 a TCCI běží paralelně těsně vedle sebe či na sobě leží, bývá to dobrý obchod.
Striktní pravidla WCCI neberou formace na TCCI v potaz, ale v kombinaci s následujícím X-TCCI s CCI14 a TL, víš 2, 3 bary předem, co přijde. Funguje to na všech TF i vol. RB grafech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

challenger
Toto je asi příklad jak jde obchodování na trzích zkomplikovat. pokud vám to vychází tak nic proti tomu, ale jjá bych to neobchodoval i kdyby mě zlatem platili. Nechápu, kde berete čas na sledování ceny v grafu. A těch podmínek. Dojde vůbec někdy k jejich splnění?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Není to ani složité, ani moc promakané. Pořád to jsou jen tři čáry. Stačí během backtestů a papertradingu zapisovat, na co člověk přijde. Trochu mě k tomu nakopl článek "CCI and Turbo CCI Tips and Nuances". je dost dobrý. Stáhl jsem ho kdysi někde na netu. Asi na stránkách Dr. Boba.
Live teď nejedu. Obchodoval jsem Forex, ale ID obchodování E-mini trhů mě láká víc. Během února chci založit konto u Infinity. A stejně poté budu provozovat sim. trading. Už jsem o tom psal ve vlákně WCCI.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...