Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Důležitost výstupů u intradenního obchodování


Doporučené příspěvky

Tome, děkuji za Tvou odpověď, cením si Tvého času a ochoty vysvětlení. Tvé nastavení CCI zkusím. Máš pravdu, je to třeba otestovat. Každému sedne něco jiného. Co se týče Tick grafů, Volume, Range Bar atd....v tom mám cellkem jasno. Zde jsem zcela přesně nespecifikoval můj pohled na jednotlivé "tf". Jedná se pouze o vizuální rovinu cenového grafu a CCI. Pokud si nastavíš konkrétně vedle sebe Tvé VOL200 a můj TICK190, vizuálně budou oba grafy podobné (ne samozřejmě stejné), vč.CC50 a CCI14. Podobně by se měly chovat i z hlediska patternů, či-li vstupů i samotného pohybu.Jinými slovy řečeno bychom mohli mít za určitých okolností obdobné výsledky...ale jedná se samozřejmě o můj úhel pohledu. Nastavení jsem změnil stejně jako ty po přechodu z ER na TF.
Ještě otázka, patternem 100/V myslíš obdobu patternu 0/V od Petra z FinWin II. ? Považuješ i za významné S/R úrovně EMY204, popř.34? (tedy za předpokladu, že je požíváš a nejedeš vše podle swingů).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 71
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To W01554:
Ohledně paternu 0/100 nalezneš odpověd zde: www.financnik.cz/forum/read.php?14,103628 . Ohledně S/R úrovní: Posuzuji vše pouze z ohledem na swingy. EMA používám, ale v nastavení 34 a 120, ale používám je jen jako orientační pomůcku nikoli jako pravidlo (že bych například mezi nimi neobchodoval nebo tak něco). Když si zkusíš tohle nastavení, tak sice přijdeš na to, že v chopu se oba EMA větinou kříží a pak pokrčují naplocho velmi blízko sebe, ale je to pro mně jak říkám jen pomůcka stejně jako ty range bars. Primárně mě zajímá vol 200 a S/R pattern z hlediska swingu nebo denního rozpětí z premarketu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Píšeš 0/100, ale předpokládám, že myslíš 100/v jak jsi ho pojmenoval. Díval jsem se na Tvůj odkaz a je to skutečně 0/V z FW II.
Ještě k EMA...Ptal jsem se proto, neboť se často chovají jako odrazový moment v rámci pohybu, já upravil na můj TICK190 EMY 190 a 50. Jsou přesnější v odrazech. Ale pokud používáš Tvůj systém vstupů podle CCI a FinWin, tak to není až tak důležité. Nemáš prosím tě zobchodovaný den 7.1.2009? A pokud ano, podělil by ses o svůj výsledek obrázkem?Je celkem jedno, jak den dopadl. Teď myslím LIVE, ne paper. Obchoduji LIVE, ale dal jsem si malou pauzu, neboť jsem našel chybějící článek v mém systému a potřeboval bych to kromě hlubšího osoního back testu s něčím podobným porovnat. Což jak jsem psal v úvodu, se mi jeví Tvůj způsob obchodování.Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To W01554: Jo jasně myslel jsem 100/V. Mno co se týče live tradingu: teď jsem se vrátil k paper, protože budu-li naprosto upřímný, systém mi funguje skvěle na sim účtu, ale jak jdu na live, nějak to psychycky nedávám a dělám spoustu chyb, takže po měsíci live jsem byl na nule. Takže jsem se vrátil k paper a trénuju psychiku. A v paper to dopadlo viz obrázek z obchodního deníku. Graf se mi do jednoho obrázku nevleze, ale když si graf nastavíš jak jsem výš popsal podle času to uvidíš. Tom

7150

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prima tome, díky. Mrknu na to. Jj, psychika je něco, co je občas mimo běžné chápání. Já osobně tohle mám jako nejtěžší věc celého obchodování a to se na burzách potloukám už nějakou dobu. Na stará kolena dokončuji studium na fakultě psychosociálních studií. :) To abych neklikal když nemám a klikal, když mám. Však to znáš. Držím palce, ať se pohneš rychle dále. A sobě to přeji taky.. ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To W01554:
Naprosto souhlasím, psychika je na celém tradigu klíčová a nejtěžšší. Já jsem si pořídil takové ty čínské meditační koule, co se se točí v ruce. :-) Trochu to pomohlo. Ale abychom si z toho tady nedělali soukromé diskusní fórum, napiš mi na musica(zavináč)centrum.cz a ještě se můžem o systému pobavit blíže, jsou-li naše nastavení podobná. Tedy pokud chceš.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tome, pokud začneš obchodovat NT a přerušíš TS, okdud budeš tahat data v rámci filtrování vstupů? Tím myslím např. TICK graf, UVOL-DVOL apod. Tedy za předpokladu, že je používáš. Já jedu přes Zen-Fire a tam to neposkytuí. E-signal je relativně drahý, tyto 2 filtry cca 100USD/měsíc a musíš mít spuštěnou samostatnou platformu...to jsem už zrušil. Zatím se obejdu bez nich, nicméně bych byl klidnější, kdybych alespoň jeden z nich měl. :) Logicky :) třeba UVOL-DVOL.Petr píše, že je to možné vytáhnout přes Thinkorswim,ale nějak mi to nejede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S-Tick a UVOL-DVOL jsou indikátory, kterým jsem nepřišel na chuť, takže mně to ani příliž netrápí. Myslím, že každý by měl zohledňovat to co mu vyhovuje a upravit si Finwin tak, aby odpovídal jeho povaze a nastevení k tradingu. Takže já jsem si vzal něco od Tomáše, něco od Petra a něco jsem si poměnil podle sebe. Důležité je se v tom cítit dobře a umět si odpovědět na to proč ten či onen TF nebo indikátor používám, nebo naopak nepoužívám a rozumět tomu a vědět co mi ten či onen indikátor ukazuje a jak se počítá. Vsadím se s Tebou že tady řada lidí používá CCI nebo jiný indikátor, aniž by měla tušení co to vlastně je. A jen tak mimochodem, kdoví jak to s TS bude, zatím ho pořád máme. TS zas neumí RB. Dokonalé řešení neexistuje. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...
  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...