Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

JAK SE TO DELA


911

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 210
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Everest: V zadne vysi se nenachazim. Jen rikam, ze trh neni ovladan patterny na CCI, divergencemi, market profilem ani nicim jinym. Tyto nastroje pouze interpretuji urcitym zpusobem chovani trhu a je v konecnem dusledku uplne jedno, jestli sva obchodni rozhodnuti provadis na zaklade price action, CCI nebo fazi mesice. Vsechno muze fungovat se stejnou uspesnosti a mirou pravdepodobnosti, bude-li to doplneno vhodnym money managementem. Neni jedna cesta lepsi nez jina.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opravdu zajímavá série, ale řekl bych, že někteří z nich by mohli posloužit jako odrazující příklady. Ještě jsem neviděl všechny díly, ale třeba ten kluk, co se snaží o vlastní hedge fund a obchoduje z domova (Tim se myslím jmenuje), tak ten sice udělal z $13 tis. asi $1,5 mil., ale ten jeho přístup mi přijde dlouhodobě neudržitelný. Nemá totiž žádný obchodní plán, bylo to vidět na tom dni, kdy měl doma nějaké jednání. Začal obchodovat, vlezl do short pozice a pak mu přišla ta návštěva. Poskakoval sem tam, vedl jednání a zavíral pozice jako ho napadlo a pak si nadával (v ukázkách z dalších dílů bylo vidět, jak doma bourá nábytek, takže se mu to asi opravdu nepovede). Celkem zajímavé jsou také jeho představy a jeho vrstevníků traderů o bohatství, jak o nich diskutují u oběda.

To samý ti kluci co odvodili, že SanDisk je tutovka, protože kvůli videím v mobilech a jiných zařízeních poroste dramaticky poptávka po flash pamětích, přesvědčili o tom spoustu svých klientů a pak se jen potili, že jim to moc nevychází. Říkali tam myslím, že pokud do roka (od natočení videa) nevylezou akcie SanDisku nahoru, tak si asi totálně zničí jméno a můžou s tímto podnikáním skončit.

Ale dobrej tam byl třeba ten Rus, Andrej, nebo jak se jmenoval, intradenní obchodník, co od roku 1999 neměl jediný ztrátový měsíc, tak to už je něco. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pavel, od druheho dilu je pak v kazdem. kazdy dil stoji za to

Lip,
jinak k Timovi. s nim je problem. Jeho chovani je velmi zvlastni a cela amerika se mu smeje. vetsina lidi ho ani neuznava. jen si vymysli a porad hraje divadlo jak z 15k udelal 1,6mega za 4 roky. od te doby vetsinu ztratil. Lidem vadilo, ze se k mame chova jak dobytek, hraje si tam na panaboha pri te veceri a pred kamaradam hral divadlo, jak ztratit 50.000$ je v pohode, to psychicky zvladne, ale pak se tam raduje nad kazdou penny stock co mu prinese 100$ a nadava jsk svine kdyz ztrati 3000. v jednom tydnu pak prisel o 350.000$. jako investor bych mu nedal ani cent.

nicmene kazda z tech postav je necim zajimava. me osobne se libil jak ten rusak, tak oba floor brokeri (to sou fakt profici), zajimavy je i Brett. bonbonek je pak Rogers a ti hedge fung hosi.

P.S. ti brokeri skoncili ve ztrate a jejich klienti taky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

caba,

jestli myslis tu blondatou "krasku" tak to neni analytikca. to je dealmaker. a je velmi schopna. s obchodovanim ci predikovanim nema nic spolecneho.
nevim v jakem dile, ale analyticka tam je ta holcina co ma ted vlastni firmu, beha tam, cvici a par mega $ si vydelala.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ten šéf té blonďaté slečny sám říkal, že její šarm značně pomáhá při přesvědčování pánů k podpisu smlouvy. Říkal o ní, že má za úkol odhalovat budoucí star manažery, takže jedna z věcí co dělala, bylo zkoumání fondů, jak obchodují, jaké mají lidi, šéfy, atd., jestli by nebylo dobré do nich nalít nějaký kapitál a podílet se. Bylo tam také řečeno, že drtivá většina schopných traderů chce zůstat mimo pozornost veřejnosti, "below radar" ...

Škoda, že se tam více neobjevila ta slečna francouzského původu, která se chtěla školit přímo v tradingu ve firmě těch dvou pánů. To by nás všechno asi zaujalo nejvíce, jak taková výuka traderů vypadá...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lukáši, díky za videa. Zatím jsem zhltnul dva díly. Fakt super motivace. Úplně na mě dýchla ta americká atmosféra. Ono to sice vypadá, že to je hrozně dramatizované (ta muzika na pozadí atd.), ale sám jsem se měl možnost přesvědčit, že muzikou to opravdu není :) Obzvlášť v NYC. Je to prostě ta nejvyšší liga a má to svoje kouzlo, a v tradingu obzvlášť.

Jinak jsem také rád, že mi někdo konečně vysvětlil, jaký je smysl short sellingu. Je to motivace k hledání negativních informací, které by jinak trh měl tendenci ukrývat. Což je i vyvrácení tvrzení, že short sellers byli odpovědní za krach 1929. Dělali prostě svojí práci a odhalili ohromnou bublinu a nadhodnocení akcií.
Ale překvapilo mě, že tam říkali, že ve Francii se nedá shortovat - je to pravda??

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...