Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Stavíme byznys jménem trading I.


Doporučené příspěvky

Kazma,

ono vzdy sa na to pozri tak ze ked niekto tvrdi ze sa nieco neda alebo ze je to zle pre trhy tak s tym nevie robit alebo s tym ani nema skusenost. ja osobne tvrdim ze je to uplne jedno ci indexy komodity alebo forex ci opcie, je to len o tom na co si zvyknes, aky obchodny system si najdes, teda ci je vhodny na dany trh atd atd. ak ja dokazem zarobit na forexe tak to urcite nedokazem s komoditami lebo s nimi nemam ziadnu skusenost a ak by som to skusil tak budem tvrdit ze sa to neda. a takychto kombinacii teda najdes viac. proste kazdemu podla chuti, treba obchodovat to co komu vyhovuje. ved na indexoch ako mastne sa nabaluju carry obchodnici napriklad, potom pri naruseni carry sa zas nabaluju opcny obchodnici, toto sa zas vykresli do forexu. a tak to ide dookola.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

rocho,

lenze stale sa bavime o robote ktora je na hraniciach toho co ucet unesie. nie je to len o tom kto kolko potrebuje na zivot a podla toho mu staci kapital. treba brat do uvahy aj to ze uplne inak s kludom a bez velkych problemov sa da obchodovat s vecsim kapitalom narozdiel od maleho kde ides stale na hranici a bojis sa kazdeho pokazeneho obchodu lebo je to vzhladom na ucet velka strata. cest obchodnikom (vynimkam, su to len vynimky) ktori maju taky OS kde im to moze byt jedno.

pm.mail,

vzdy je lepsi obchodnik ten co si zazije prax naostro ale realne prachy cloveku nepadaju z neba aby nimi mrhal na to ze sa s nimi nauci pracovat nazivo, preto radsej dlhodobo demo, a pokial hovorime o mikrolotoch tak aj to je lepsie riesenie nez demo ak uz mame nieco odskusane ale ani to ta nenauci tak ako poriadne objemy s vecsim kapitalom a tam uz plati to ze nebudeme len tak vyhadzovat peniaze, to by bolo pridrahe studium. cas netreba znasilnovat a hrnut sa hned do realu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rocho,

hej ja viem. ved ja ti neprotirecim len upozornujem na ten fakt co som pisal. ale aj dalsiu drobnost by som este. pokial by sme to brali vyslovne tak ze ta to ma zivit ako naklady na byvanie na potreby co ma clovek a ine zakladne veci aby si zil dostojne tak aj tam treba pomerne velky kapital pokial aj chceme percentualne vzhladom na roky svoj kapital aj zvecsovat. uskromnit sa zivotne da, ale ci by to potom stalo za tie nervy...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Velmi zajímavý článek.

Jsem naprostý gringo, na Finančníka chodím týden, proto chci znát názory zkušenějších.
Nemám ambice (zatím) stát se full-time traderem, mám slušnou práci, ale chci to zkusit jako přivýdělek. Jsem schopen najít cca 2.000 USD, reálně se tomu můžu věnovat 2-3 hodiny denně, obvykle v noci. Dotaz zní - je vůbec reálné něco takového rozjet (pochopitelně po patřičném tréninku), nebo to je jenom ztráta času a peněz?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mive,

tiez sa nepovazujem za nejakeho famozneho tradera ale je to moja jedina praca ktoru mam tak pridam nazor:
ten forex by sa tymto sposobom dal pomerne "lahko". sak poznam cloveka co je na to presne ako ty a celkom slusne mu to dava naviac. akurat si len budes musiet najst nejaky obchodny system ktory ti bude na takyto sposob vyhovovat. nocne grafy by som ako novacik neobchodoval. skor si najdi OS ktory bude na dlhsi cas ako je intradenne obchodovanie, nieco co mozes den dva drzat otvorene a vecer to mozes vyhodnotit, tychto systemov je viac tak len si taky najdi venuj tomu trochu cas a ked budes mat casom vecsi kapital a pojde ti to tak sam zbadas ze uz budes chciet byt fulltime :) ako vecsina ludi. ale ako sa vravi a suhlasim s tym, pomaly dalej zajdes. trading je byznys na dlhe trate.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moj nazor na kapital je taky, ze cim mensi pociatocny kapital, tym do vacsieho rizika idete... je to teda opacne ako by sa mohlo zdat. Niekto si povie, ze zacnem s malym kapitalom, lebo nechcem vela stratit. Lenze to je blbost, lebo vykyvy na equity krivke budu velke a len maly pokles odreze cely kapital, takze pravdepodobnost straty je vysoka. Potom sa rozhodnete kapital zase navysit tiez o malu sumu a zase sa to odreze... a tak stale dokola budes stracat a stracat. Pritom stacilo hned na zaciatku zacat s vacsou sumou. Takze povedal by som, ze cim mensi kapital, tym viac penazi riskujes :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik,

s tym kapitalom suhlasim, tiez presadzujem tento postoj, uz druha vec je ze ked niekto nema na vecsi alebo nechce vecsi, no ale zas treba brat do uvahy aj to ze viac prerobenych obchodov za sebou uz nebude chyba kapitalu ale chybne obchodovanie, 2 - 3 prerobky este nic nie je ale viac za sebou 5 napriklad to uz sa treba zamysliet nad obchodovanim nie nad kapitalom. aj ked uznavam ze plusove obchody nahradia tie stratove a zarobia aj naviac ale to je jedna strana, druha strana je to ze po tych stratovych clovek nebude schopny robit spravne obchody ked bude mat v hlave myslienku ze sa mu ucet zmensil a teraz riskuje este omhoho viac respektive vsetko. take obchodovanie si moze dovolit hlavne skuseny obchodnik.

mive,

pokial by tie obchody boli ID teda nejakych 20 az 30 pipsov minus ked by boli stratove tak to je OK, to sa s tym uctom bude dat psychicky v pohode robit ale ak je ten tvoj pripad taky ze by si to len obcas kontroloval vecer nejake dlhsie obchody tak sa moze na jednom obchode spravit minus 200 az 300 usd a to uz nastrbi myslenie. nezda sa to a kazdy na zaciatku mysli ze je pripraveny a ze je dost flegmaticky ale ono je to viac nez 50% uspechu ked sa obchoduje s chladnou hlavou a to aj skuseni profici maju co robit aby si ju chladnu udrzali. tak na to treba davat pozor vzhladom na kapital tak ako pise fyzik, je to velky risk.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA: ja mam v hlave este spomienku z pred roka, ked som si vytvoril ziskovy system a ked som ho zacal obchodovat, mal som z 20 obchodov 15 strat a 5 ziskov! Stratil som takmer cely kapital a dlho som dumal nad tym, ako je to mozne... po pol roku som ten system znovu backtestol a zistil som, ze to som mal vtedy obrovsku smolu - zrovna ked som zacal obchodovat, chytil som maximalny drawdown (dokonca maximalny za poslednych 5 rokov), ktory bol asi len vysledkom statistiky (ked dlho obchodujes, niekedy sa to stat musi a nemusi to byt chyba systemu). Keby som pokracoval v obchodovani, vsetko by islo dalej normalne. Lenze nebolo s cim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik,

kamarade, toto ja doverne poznam, obchodujem pozicne dlhodobo, obchody su od tyzdna az do polroka, ale primerne su take mesacne, idu fajn, obchodny system klape, ukazuje presne tak mu veris, na jesen mi zacal ukazovat ze je libra podhodnotena voci yenu a nakolko sa to obchoduje sposobom carry tak som otvoril obchod s tym ze ked pojde do minusu tak este prikupim a ono staci ako vravis blbe obdobie chytit ked sa veci narusia a je to v .... hypotekarna kriza, inflacie rozne, ropa sa se*ie - teda dolac presnejsie vdaka rope. a razom mas naruseny OS tak ze ono to sice pojde aj tak ako ma aj keby clovek na to cakal rok, ale a zarobit to zarobi len ti to musi vydrzat ucet. ked som si pozrel aky bol vyvoj 2 roky dozadu tak tie najvecsie extremy, odchylky v systeme pri ktorych som zvykol nastupovat do obchodov sa na libre zvecsili stvornasobne. dalo by sa povedat ze teraz je 4nasobna prilezitost o to viac zarobit takymto sposobom akym robim pokial sa zas vsetko dostane do normalu a rozbehne sa carry, ale zatial clovek musi robit hedgujuce obchody aby to kapital zvladol, a to uz musis robit na zaklade ID obchodovania alebo kratkeho pozicneho a nie je to ani trochu jednoduche. ale pritom vsetko klape ako ma a toto ze je exrem taky aky uz dlho nebol to je tiez uplne Ok, obcas sa stane, ved to nic neznamena, ale zvladnu to len ti co maju poriadny kapital. proste nahoda je blbec, presne ako pises, blbe obdobie nic viac. a ono to pojde zas casom ako ma len aby clovek mal s cim obchodovat respektive mal odvahu a nepodlahol emociam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to NLA,fyzik

Asi nie je príliš šťastné dávat začiatočníkom zovšeobecnené rady,ktore platia len pre forex,alebo intraday,čo ja považujem za segment,ktorým sa zaoberá pomerne mala čast traderov. Obchodovanie s akciami,opciami,pozičné futures,komoditné spready,atd. ma uplne iné systémy,pravidlá a zákonitosti

herman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

herman,

ved nic specificke, nejak viac konkretne neradime. tvrdime len ze je lepsi vecsi kapital. a ze prave forex je jeden zo sposobov kde sa aj s malym kapitalom da ako tak slusne obchodovat ale uvadzame aj to ze aj tam je to rizikove a vecsi kapital je podla nasho nazoru lepsi. a ked by uz mal niekto obchodovat forex tak som napisal nazor vzhladom na kapital aj na obetovany cas co by sa asi najviac hodilo. mozno aj opcie by sa dali vzhadom na nedostatok casu ale tam je to tiez o prachoch. kazdy na co si zvykne na aky trh a potom podla moznosti velkosti prostriedkov. propagandu forexu tu nerobime (podla mna je to echt tazky trh na obchodovanie, velmi nevyspytatelny) ale nebudem hovorit o tom do coho vidim menej.

kazdy ti povie iny nazor na to ktory trh je tazky, je to len o tom na co si zvyknes alebo na aky trh mas OS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...