Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Stavíme byznys jménem trading I.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

toto by mohl být přínosný seriál, už jsem zvědav na další díl...
k tomu forexu bych něco dodal. Souhlasim s tím že s pár set dolarama a miniloty moc nevyděláte, ale můžete hodně získat po psychologické stránce. Když já začínal s Forexem a miniloty bral jsem to dost vážně, protože 250 dolarů (bylo to asi 5500 CZK) bylo pro mě tehdy jakožto studenta neuvěřitelné množství peněz, které vidět pohromadě bylo i po letních brigádách docela obtížné. Takže tím, že jsem to dal dohromady jsem se totálně vyždímal, a proto jsem si z toho nechtěl udělat hru, ale seriozní byznys, takže jsem měl striktně daný OS. Pravdou je, že mnoho úspěchu jsem nenadělal bylo to ze začátku kolem nuly a potom mírně do ztráty, potom jsem školu ukončil a forex už nedělám.
ALE co bylo nejdůležitější! Za celou dobu toho obchodovaní na forexu jsem neporušil pravidla svého OS!! Toho si z téhle zkušenosti považuju nejvíc.... Psychologie je základ a já se přesvědčil, že dodržovat lze a vyplatí se to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MiroslavCZ
Presne tak, naprosto souhlasim s Tvym nazorem. Momentalne jedu taky miniloty na forexu a to jen z jedineho duvodu a to, ze jsem student a dat dohromady 5000$ je nemozne. Porad mi to prijde lepsi moznost, nez jet pouze papper nebo demo. Ted uz take vim, ze jakmile ty penize sezenu, prvni co udelam je, ze je budu spravovat na komoditnim trhu, ale momentalne je pro me forex jedina moznost, jak aktivne obchodovat a trenovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
přesně tak. Přidávám se také. Obchoduji také miniloty s CFD na DJIA. Není to o zbohatnutí, ale o tom se naučit pohybovat v reálném prostředí a zkoumat svou psychiku. Jako student mi také nic jiného nezbývá a přesně souhlasím s názorem, že můj hlavní cíl bude nastřádat prvních 5000$ a přesunout se na komoditni trh. Zatím se mi tato možnost jeví jako nejlepší. Studovat, pořád se vzdělávat, backtestovat, papertrading a pak se přesunout na real s minilotama a pohybovat se v reálu, kde se nemůžu "šidit" tak jako na demu. Nedá se vydělat miliony, ale za první 4 týdny se účet zhodnotil o 5,4% což beru jako náznak toho, že to musí a jednou bude fungovat, když za tím člověk půjde. Jsem za to velmi rád a věřím tomu.
Pěkný den

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc nechápu, proč otevřít si forexový účet s 500 USD a jít obchodovat mini-loty (já bych chtěl třeba začít na 250 USD s mikroloty u Interbank fx) by měla být ta nejhorší možnost jak začít s obchodováním. Pokud těch 500 USD mám a nebudou mi příliš chybět (což se o 5000 USD říct nedá), tak radši budu ze začátku obchodovat s malým reálným účtem než s demo účtem. Pokud budu ztrátový, tak mi to moc nevadí a pokud budu ziskový tak tím lépe - vydělal jsem reálné peníze. Jediný rozdíl vidím v tom, že na 5000 USD účtu vydělám/prodělám 10x víc než na 500 USD účtu. Pokud chci obchodováním zbohatnout (předpokládejme, že na to mám obchodní systém) a dejme tomu účet za rok desetkrát zvětším, tak z 500 mám za rok 5000 a to už je částka, s kterou se podle vás dá začít. Když to vezmu realisticky, tak např. první rok prodělám 150 USD, druhý vydělám 100 USD, třetí vydělám 500 USD a už jsem si v obchodování jistý, tak na účet přidám těch 5000 USD a můžu vydělávat slušné peníze.

Jednoduše řečeno nevidím jediný důvod, proč by jakákoliv částka pod 5000 USD měla být nedostatečná do začátku. Nemůžu riskovat rovnou tolik peněz, když jsem předtím ještě reálně neobchodoval. Z hlediska obchodního systému mi přijde stejné obchodovat s 5000$ u brokera, u kterého můžete obchodovat pouze loty, jako s 500$ a miniloty a 50$ s mikroloty. Jediné co se liší jsou výdělky a ty můžu upravit tím, že svůj účet ve vhodnou chvíli navýším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BrozekP,

abychom si to trochu ujasnili - nerekl jsem, ze je to nejhorsi moznost jak zacit, rekl jsem, ze je to dobre na hrani, ale ne na seriozni obzivu.

Zaprve, abyste se byl takto schopen zivit, pocitam, ze musite zhodnotit mesicne svych 500 USD o 300% = t.j. na pokryti zivotnich nakladu. Pokud to nekdo z vas ve forexu dokaze, poslete me statementy a ja vam okamzite dalsich 500 USD prispeju. Takze ano, otevrte si, hrajte si. Je to v poradku. Ale nerikejte tomu prosim seriozni byznys a seriozni obziva. S tim to nema nic spolecneho.

Za druhe, mozna by obcas nebylo od veci zamyslet se, proc brokeri nabizeji ucty s vkladem 200 USD, mikro loty a jeste vam k tomu daji zadarmo tisice veci. Myslite si, ze je to skutecne z jejich dobre vule?

Za treti, riskovat 50 USD neni riskovani. Pokud nekdo dokaze vydelavat na mikrolotech (o cemz silne pochybuji, nikoho takoveho jsem doposud nepoznal), pak stejne nebude schopen zacit obchodovat ve vetsim objemu. Vetsina lidi proste prechod z radoby risku 50 USD na risk 500 USD neunese.

Ja samozrejme rozumim tomu, ze lide, kteri nemaji penize na vetsi ucet nemaji jinou moznost, nez jit do podobnych mini a mikro zalezitosti a tak si tuto svou vizi tvrde haji. V tom je ale zakladni problem - obcas by nebylo od veci misto dogmaticky zaslepene viry ze zbohatnu z mikro-lotu se postavit k cele veci realisticky a realisticky si priznat: ok, mikro-loty a mini-loty nejsou na zbohatnuti. Naucit se obzive s pocatecnim uctem 500 USD NENI realne. Je-li neco realneho, tak pak osahat si s temito penezi prostredi trhu, vyzkouset si, jak to cele funguje, jak funguji exekuce, udelat si par obchodu pro zabavu - a to je cele. T.j. ano, DOBRY zpusob jak zacit, NEREALNY zbusob jak se takto zacit full-time zivit a udelat z toho seriozni byznys. To je asi totez, jako bych rekl, ze si jdu vybudovat sit restauraci s pocatecnim kapitalem 5000 kc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital]Cokoliv pod částku 5000 USD bohužel považuji za nedostatečné a cokoliv pod částku 2000 USD jako zbytečně strávený čas, protože s touto částkou se rozumě začít vydělávat nedá. [/ital]

skutocne zaujimavy nazor,ale v skutocnosti ide len o pocit a nie o ziadny fakt. a hned uvedie preco si to myslim

1) dovod - matematika, matematika je neuprosna vec, a kedze som si par krat vsimol ze vacsina veci sa tu kruti okolo citu, psychologie a podobnych veci, tak mi pride spravne trosku sa sustredit na cisla.

aky je rozdiel obchodovania na FX s 2000USD a 20000USD. ak by obchodoval stroj tak rozdiel nieje absolutne ziadny, okrem jednej veci, a tou je jedna nula. ci si na FX zriadim standard ucet alebo mini ucet, vstupny objem bude 1 lot ci ide o lot 100k alebo 10k , vzdy to bude zodpovedat urcitemu % s uctu a pri vypocte ci dam SL 10 bodov na standardnom alebo na mini, , bude topreste zodpovedat, 100 USD alebo 10 USD , co je rovnake %. ak by ale obchodoval clovek . mohol by mat POCIT, ze to je rozdiel

2 ) dovod - obchodny styl a MM
obchodnych stylov je vela a tak isto pozname rozne druhy MM a PS. tu ale v zakladnych clankoch venovanych problematike MM, je dane striktne pravidlo, ze RRR musi byt jednoznacne vyssie ako 1:1, to ale vo svete tradingu nieje samozrejmostou, a je vela skusenych obchodnikov, ktory pouzivaju aj RRR 1:1. a s toho nam vyplyva ze aj pri ucte 2000 USD sa pri risku 2,5 % sa da otvorit pozicia, kde pri 10 bodoch SL a rovnemu alebo vyssiemu PT (povedzme 12) dostaneme zisk ci profit 50 USD, pri spreade na EURUSD, ktory je od 0-2 . nebudem zabiehat do podrobnosti, ake maju scalpovacie metody na FX uspesnost, a podobne, lebo to kazdy FXak velmi dobre vie. dalej upravene metody podla joa rossa alebo podobne patterny s dobrou pravdepodobnostou su len dalsim dovodom na zamyslenie, preco by nemohol byt trading uspesny.

MM je dalsia kategoria, zatial co vidime ze v clankoch o komoditach a indexoch sa ze sa vala obchodnikov snazi co najviac zdvihnut objemy a obchodovat multykontrakty, tak na FX si vsimam skor vec ze obchodnici nepotrebuju zdvihat objemy na nezmyselny pocet lotov, ked im trhy pekne nadeluju dlhocizne streky, a tak radsej prikupuju pozicie, a riadia ich , ako keby mali na jeden obchod do zaciatku riskovat extremne velky objem. a naco aj, vsetci FXaci vedia ze ked sa librojen odtrhne, tak si kludne urobi aj 500 bodov a viac.ak pouzivame MM posadeny na FX , tak si otvorim dva miniloty, prvy zavriem na PT v zdialenosti kde mam SL , a druhy nech si bezi kam len chce, aj tri dni, ak skonci na 50 je dobre a ak na 350 aj tak dobre. takto sa totiz na FX zdviha RRR, a postaci nam na to uplne v klude aj ucet mensi ako 2000 USD, (len aby som nezabudol, pri SL 30 bodov je risk na jeden minilot okolo 25 USD, cize ak otvorim dva dostanem sa do naseho risku, ktory nieje vacsi ako 3% )

3) dovod - statistika

dalsia neuprosna vec :) , ziadne cisla nedam do eteru, ale ak vas tak velmi zaujima, skuste urobit na financniku anketu pre FX. otazka 1: s akym objemom ste zacinali? , otazka 2: keby ste mali porovnat co vam dalo viac pol roka demo alebo mesiac Live? otazka tri : ako rychlo sa vam pri zatmeni mozgu podarilo vymazat ucet, nech bol akykolvek velky ?

co sa tyka tomasovych skusenosti s , povedali ste za poznate velke mnozstvo ludi co sa podkapitalizaciou odsudili na koniec s tradingom, a tak mi napada dalsia vec. 80% ludi v trhoch straca, , a je jedno ci uz maju velky ucet alebo maly. predpokladajme ze velke % s nich nemalo dostatocny kapital, Tak a teraz mi povedzte akym vypoctom pridete na to ze skutocnym dovodom ze ludia s tredingom sekli je to , ze nemali dost penazi.

skutocnost je taka ze sa to zratat neda, ide tam totiz o prilis vela faktorov, a preto je to zase len pocit.
mna pri tomto napada skor nieco v teoretickej rovine, existuje vobec podkapitalizacia na FX?.
Nehovorim o fullTime tradingu, hovorim o tom co ste napisali na zaciatku clanku, a to ze [bold] cokoliv pod částku 2000 USD jako zbytečně strávený čas [/bold]. s tymto sa proste neda suhlasit. zacinal som s malym uctom a dakujem bohu, alebo neviem comu :) ze som nemal tolko penazi k dispozicii ako mam teraz :)

a teraz mi povedzte preco sa my Forexaci, nemozeme zaoberat malimi objemmi.To ze komodity su limitovaneako poctom a vykonnostou trhov, tak aj Moneymanagementom je skor problem ludi ktori ich obchoduju, a nie ludi co obchoduju FX. Ale preco by sme mali odmietat fakty , ktore su podlozene cislami. to ze niekto nema 5000 usd do zaciatku nieje vobec hendikep, ja by som priam povedal ze je to pre neho vyhoda, ma totiz kopec casu na to pochopit ako trhy a specialne Forex funguje a nemusi pustit taky obrovsky kapital , ked si nieje isty ci to zvladne.

zabudol som dodat ze suhlasim s chlapcami nadomnou :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Len som este zabudol dodat, ze tak ako tu spominaju FXaci, ye si nasporia a prejdu na komodity, tak to ja rozhodne neurobim, nebudem obmedzovat vykonnost a ani svoj MM len s dovodu toho ze niekto prisiel na to ze komodity ci indexy su lepsie. ak pridam do portfolia, komodity ci akcie , bude to s uplne inych dovodou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

uvádíte pouze jediný rozměr a tou je matematika. Zcela opomíjíte psychologický faktror. Rozdíl obchodovat 500 USD a 5000 USD nebo 2000 USD a 20000 USD na forexu nebo čemkoliv jiném je zcela zásadní. Kdo má jenom trochu pokročilejší zkušenosti z obchodování, ví moc dobře, o čem je řeč.

Znám mnoho lidí, kteří byli schopni obchodovat účet 5000 USD, ale už ne 50 000 USD. Prostě nezávisle na racionálním MM , position sizingu, matematice...to psychicky nezvládli.

S Petrem jsme již poznali stovky traderů po celém světě a bezpečně mohu řicí jendno: paradoxně nejvíce nezvládají přechod lidé, kteří začali s co nejmenší částkou.

Lidé, kteří začínají s 500 USD tak začínají z důvodů, že nejsou majetní a o to více mají emotivní vazbu ke každé koruně. Mají problém se ztrátou už 50 USD a pokud náhodou něco vydělají, přechod na risk 500 USD prostě nezvládají.

Lidé, kteří začínají s částkou 5000 USD už trochu vědí a cítí, co je to risk.

Pro jednostranně racionálně a matematicky uvažující lidi toto nejsem schopen "věděcky" a "emiricky" dokázat, ale těch případů a pozorování mám za sebou již tolik, že moc dobře vím, jak vypadají teoretické úvahy o tom že 2000 a 20000 USD je totéž a jak pak vypadá praxe.

Mohu i mluvit za sebe. Zatím co intradenní obchodování je můj několikaletý full-time job, znám své meze. Minulý rok jsem začal s obchodováním opcí a myslíte, že jsem hned začal s účtem 100,000 USD i když jsem si to mohl dovolit? V žádném případě, protože prostě zatím NEVÍM co až v tomto směru snesu. Začal jsem s účtem 13,000 USD, pak navýšil na 30,000 USD a nyní se v brzké době chystám 50,000 USD - to celé však trvalo rok, než jsem jakožto již ZKUŠENÝ obchodník vypracoval své vnitřní hranice tolerance rizika v opčním obchodování natolik, abych si mohl dovolit riskovat kolik nyní riskuji. Samozřejmě plánuji pokračovat k ještě podstatně většímu účtu, ale co já vím, kde se to zastaví? Každý má svou toleranci rizika, já jí znám u ID a doufám, že bzry již poznám u opcí.

Bottomline: jsem si moc vědom racionálních věcí jako position-sizing, znám všechny ty matematické teorie a poučky, mám dostatečný účet a přesto mě trvá psychologicky pokračovat tak, abych byl schopen riskovat více a více! To tedy znamená, že psychologický faktor je KRITICKÝ a pokud někdo tvrdí, že obchodovat 2000 USD a 20 000 USD je naprosto totéž, pak je vidět, že nemá s tradingem zatím žádné praktické zkušenosti - možná tak na úrovni teoretické nebo nezávazného hraní si. Sorry, to neberte osobně - je to jen diskuze s výměnou názorů, nic z toho není osobního.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes,

s tím, co jste napsal, v podstatě souhlasím. Jen jsem z formulace v článku nabyl dojmu, že obchodovat s malým účtem je něco špatného a začátečník by se toho měl vyvarovat. Obchodování s malým účtem samozřejmě nepovažuji jako možnou obživu, ale jako přípravu po paper-tradingu a před obchodováním s větším účtem. Unést přechod z risku 500 USD na 5000 USD mi přijde jednodušší než z 0 na 5000. Přestože si můžu dovolit ztratit 5000 USD i víc, tak raději budu postupovat po menších krocích.

Nepochybuji o tom, že nabídka brokerů není z dobré vůle, samozřejmě jde o zisky. Nemám ale pocit, že by brokeři příliš vydělávali na těchto malých účtech, myslím, že jim jde o to nalákat začátečníky právě k sobě. Většina začátečníků skončí, ale část těch, co začnou vydělávat, u brokera už zůstane, navýší účet a z těch má potom broker zisky. Představuji si to podobně jako např. u bank - ty nabízejí studentská konta, kde máte téměř všechny služby zadarmo (narozdíl od běžných účtů), nedá se předpokládat, že si studenti budou ukládat statisíce, přesto se to bankám po určité době vyplatí.

Souhlasím s Airmike, jen bych dodal, že já jsem ještě ani nezačal obchodovat forex, jsem totiž úplný začátečník, takže ani neuvažuji o tom přejít na komodity.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten kapital ma tiez zoziera. Vypocital som si, ze na to, aby som mohol bezpecne aplikovat svoju strategiu v komoditach ako zlato, soybeans, ... alebo ER2 potrebujem kapital 15 az 20 tisic dolarov. Lenze to, co zarobim na forexe, vacsinu z toho minam na splatky a ucty... a zamestnat sa - to ani vo sne. Ked som nedavno pochopil, ze takto si na poriadny kapital rychlo nezarobim, opustil som na chvilu trading, vybral som si vsetko z forexoveho uctu, aby som mal na prezitie a zacal som sa venovat online marketingu a tvorbe webu. Kapital je fakt svina :)

Tiez zdielam nazor, ze komodity, indexy su lepsie (forex je anarchia), ale forex je podla mna najlepsi na ucenie sa. Je toho vela popisane, najdete vela online seminarov a zadarmo vygooglite spustu strategii, z ktorych mozete trenovat taku, aka sa vam paci a tie dobre strategie su aplikovatelne aj v komoditach. O komoditach nie je na nete vela reci. Preto tych 500 dolarov s minilotmi nepovazujem za strateny cas, takto som sa velmi dlho ucil a takto som opustil svet lúzrov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fyzik,

souhlasím s váma, že je kapitál sviňa. A to máte jednu obří výhodu - dolar za 17 kč. Já když začínal, dolar stál 40 kč. Byl nadlidský úkol dát dohromady 5000 USD. Musel jsem rok a půl čekat na velkou reklamní zakázku a opravdu se hodně ohánět, abych jí dostal. Měl jsem štěstí, že jsem pracoval v oboru, kde se dalo na jedné zakázce 5000 USD vydělat, ale byl to nekonečný boj a peníze rozhodně tvrdě vydřené....

Kapitál je prostě problém. Ale na druhou stranu, když člověk chce, tak to jde. Chce to jen trochu dřiny a potu :-) Samozřejmě, během roku až dvou co se někdo snaží dát dohromady kapitál (byl jsem tam, znám to..) nemusí být od věci být v kontaktu s trhy s pomocí mikro-lotů. Avšak bez naivních představ a iluzí.

Držím palce, aby vám vyšlo dát dohromady kapitál - resp. přeji to samozřejmě všem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
kdyz uz se tu pokladaji otazky co zkusit tyto?
1.za jak dlouho vydelam 5000 z pocatecniho kapitalu 500 pri zhodnoceni 100%/mes?:)
2.za jak dlouho vydelam tutez sumu v prumernem zamestnani?
otazkou zustava jestli porovnavame porovnatelne, protoze uvedenemu zhodnoceni by spise odpovidaly mnohonasobky prum. mzdy:)
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím s fyzikem a Airmikem
začít na fx s malou částkou je dle mě rozumné. Nejdřív demo, pak malý účet, pak velký. Ano, není to na obživu, ale je to na učení se. O 5000 USD se dá stejně rychle přijít jako o 500USD. To, čemu se tommes řekněme posmívá, bych naopak označil za strašnou výhodu forexáků proti komodiťákům a opcařům. Máme možnost si osahat živý trh s pravými penězi a učit se při daleku nižším riziku. Spousta lidí přijde o svůj první účet. Přijít o 500USD ve forexu není podle mě taková emocionální rána, jako přijít o 5000USD někde jinde. Vše je o psychologii, tak proč si odrovnávat psychyku tím, že zruším 5 nebo víc tisíc dolarů (což je pro dost lidí docela slušnej peníz). Zruším 500USD, OK, ještě to není dobrý, vyladím strategii, MM, psychologii, poučím se z chyb, dám dalších 500USD, obchoduju, dobrý, jsem v zisku...můžu navýšit účet. I sám tommes, jakožto kritik malých částek tu píše, že začínal na opcích s malým účtem (pro něj malým účtem) a pak ho navýšil, když zjistil, že to jde. Dost by mě zajímalo, jaký má na tohle názor Sid, pokud sem zabrousí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...