Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Stavíme byznys jménem trading I.


Doporučené příspěvky

To NLA
hmm.. veru keď sa na tým zamyslím máš aj pravdu... Ja som slabý intraday obchodník veľmi slabý... Reagujem prudko a dosť často som sa nechával napáliť cenou, ktorá ma vždy oklamala :) z 10 obchodov 8 stratových!!! Takže v dôsledku veľmí prísneho MM celková strata takmer bezvýznamná avšak tá frustrácia bola veľká. Bol som z tradingu veľmi sklamaný a vynervovaný. Ale potom som našiel DAILY TUNNEL method tu na financnik.cz a ručne som si začal zaznamenávať odrazy od FL smerom do tunela a von z tunela na každý major pair od roku 2000, drina jak hovado. Plus som si vymyslel vlastný indikátor a backtestoval do zblbnutia. Po pól roku driny, začali kapkať prvé pipsi a kapkajú furt doteraz. ale aj dnes som doma mám dovolenku a nedovolím si otvoríť platformu, proste nie.. Otvorím iba po NY forex session, keď sa vlnenie na FX utíši a vyberiem zisk alebo stratu. A vec je hotová.. Takže NLA vlastne máš pravdu, že by som si to zbytočne pokazil, keby som pri tom celý deň sedel. Avšak aký je to trader, ktorý sa nechá "napáliť" na intraday? Proste si plánujem koncom roka založiť ďalší účet u IB a naučiť sa zvládať emócie počas intraday.. a keď sa to naučím, tak potom to tak nechám zrejme a budem tradovať iba pozične s order-mi.. ale chcem to zvládnúť, pretože pre mňa je dôležité pochopiť aký je to mechanizmus, ktorý spôsobuje ten fenomén, že som sa nechával pravidelne zlákať na zlú stranu v trhu vo veľmi zlý čas. Proste je to fascinujúce, chcem to pochopiť a pridať sa k profitujúcej strane, aby som si dokázal, že aj toto viem zvládnuť..


To Motley... okej ja som len komentoval tvôj predposledný príspevok.. takže sorry ak som sa ťa nejak dotkol
s pozdravom nickirout

PS: škoda, že sa už cez financnik.cz nedá zriadiť IB účet.. fakt škoda....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

V pohode, nijak ses me nedotknul:). Muj nazor na obchodovani s 500 dolarama je, ze je to jen takova hra, a ja chci vydelavat a ne si hrat. Takze proste kdyz uz do toho pudu s petseti dolarama, tak mne pride divny se pritom nejak stresovat. Je to proste jenom na takovy otukavani trhu a nema vyznam do takovyhle miry na penezich lpet. To potom az clovek prejde na 5000 dolaru, tak se z toho muze taky zhroutit :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

junior111


Ja obchoduju pouze pri praci.Mam staly prijem uplne v jinem oboru a trading je spis Hobby ,nez zdroj stalych prijmu.I tak to beru jako velice seriozni business.
Zalezi na tom co od tradingu ocekavas a jak se k nemu stavis.Ze zacatku jsem tomu venoval podstatnou cast volneho casu ,ale pozdeji jsem vyrazne zpomalil .Trading muze byt solidni zakladni prijem a jiste je tady par takovych,kteri se tim zivi na plny uvazek.Vyber si to ,co Ti vyhovuje a hura do toho ;)

hodne stesti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Junior111:

Dá. Záleží to na tobě. Pokud chceš sedět před monitorem 2-5 hodin denně s napnutými nervy, kdy se velice snadno můžeš díky nervům špatně rozdodovat, tak si zvol intradenní obchodování. A nejlépe ER2, ať máš to obchodování rychle za sebou. :)

Když se chceš věnovat obchodu jen třeba hodinku denně (nebo méně), tak si zvol něco jiného, také podle velikosti účtu. Třeba akcie, futures, opce a dělej swingové obchody. Pak ti stačí jen zkontrolovat trhy a jít si na pivko. :)
Já se většinou dostanu k trhům až před zavíračkou, takže je kontroluji (i zadávám příkazy) v práci pomocí webového rozhraní. Obchoduji opce na akcie a v pohodě. Jde to.

Ale na tohle jsem si kdysi přišel sám. Přečetl jsem finančníka a jiné cz-weby, forum, otevřel stránky brokerů a trochu popřemýšlel. Nemusel jsem se ptát, protože je to jasné. Zkus to také. Aspoň pak nebudeš na někoho naštvaný, že se ti "díky jeho radě" nedaří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S Tomášovým příspěvkem 100% souhlasím. Malé částky jsou určitě dobré na to, aby si člověk vyzkoušel jak se reálně obchoduje, jak probíhají exekuce, co dokáže vaše psychika. Ale začínat např. v intraday v trzích ER2, YM, SP s jakoukoliv částkou dle mého soudu pod $5000 s tím, že se s tím budu chtít okamžitě živit je podle mého názoru a vlastní zkušennosti nereálné.

Samozřejmě pokud začnete s částkou např. pod $5000 a budete postupně tuto částku pomalu navyšovat po určitém čase se vám bude dařit stále zvyšovat tuto částku je možné, že se do budoucna budete skutečně dle dosažených výsledků chtít živit pouze tradingem. Ale to už je na preferenci každého jedince a přístupů s jakou částkou začít, když chceme, aby nás trading časem živil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím ...

Nevím proč si všichni myslí že zrovna akciové indexy jsou to nejhorší a nejdestruktivnější řešení co se týče trhů ? Já si naopak myslím, že se dají docela solidně obchodovat, tedy alespoň pokud jde o E-mini verze. Díky marginům, nízké hodnotě plného bodu a dnes už i díky slušné likviditě si myslím, že je to to nejdostupnější s čím se dá začít, tedy pokud nepočítám forex ? A pro ES, NQ, ER2 nebo YM přece 5K stačí (i když je to opravdu to minimum) ... a pokud ne tak pro kterou komoditu tedy ano ? .... názory ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud počítáš jen margin, tak máš pravdu. Ale co také počítat s psychikou? Samozřejmě, že všichni začínající si myslí, že jsou bouráci, a že to zvládnou. Někteří možná ano, ale myslím si, že mnoho utrpí vážné šrámy na duši i účtu.

Proto bych radil začít na nějakém klidnějším trhu, třeba eurodollar. Jistě, nebudou tam tak velké zisky, ale také ne tak velké ztráty. A o ty jde na začátku (1-2 roky) především. Ale každý je svého štěstí strojvůdcem. :)

Proto tedy [bold]začínejte obchodovat ER2 s 5000$, nejlépe 3 min tf[/bold]. Užijete si za tu cenu dooost adrenalinu. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zaujimave ze vsetci hovoria o 5000 dolaroch len preto, ze si to niekde precitali... a tak sa to podava dalej... najskor to ospevovane cislo asi pochadza odtial, ze je to standardne minimalna ciastka aku vyzaduje broker. Zasnem. Ved to nema nic spolocne s tym, ci to staci alebo nie. Ako komu. Niekto ma scalpovaciu strategiu a staci mu aj 2000 dolarov na margin, niekto obchoduje na vacsich timeframoch a potrebuje aspon 10 tisic dolarov, ja viem, ze potrebujem 20 tisic dolarov a bez toho ani nejdem obchodovat. Napriklad na strategiu v komoditach 34/21-daily break je treba az milion dolarov. Treba si proste otestovat strategiu na velkej vzorke dat, zistit maximalny drawdown, vynasobit dvoma-troma a to je ta minimalna ciastka aku potrebujete, aby ste prezili.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 petr : Nemyslel jsem tím konkrétně Vás, ale spíš je to takový všeobecný názor veřejnosti a i zde v diskuzích si spousta lidí myslí, že jsou rizikovější než ostatní. Je pravda, že jsou docela rychlé a divoké, ale na druhou stranu, kteý "obchodovatelný" trh není. A souhlasím s Vámi, že začít na YM, kde hodnota plného bodu činí pouhých $5 je ideální a vlastně snad ani neznám pro začátečníka finančně dostupnější trh. Určitě je volba 5K a YM pro toho kdo to myslí opravdu vážně lepší a poučnější než 0.5K a FX.

Jinak díky za nový seriál, těším se na pokračování ... good job (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobne si myslim, ze otazka nestoji s kolkymi $ treba zacat obchodovat, ale ako naznacil Tomas s kolkymi $ zacat abchodovat, aby to[bold]obchodnika uzivilo[/bold]. Ak ma napriklad niekto strategiu, ze dokaze permanentne ziskat z trhu povedzme 30%, a na zivot mu staci 1000 USD, staci mu aj 3500 USD na zaciatok, no kto ma napr. strategiu so ziskom 10% a jeho cielom je zisk tiez 1000 USD, potrebuje 10000$.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Docela bourliva diskuze k tomuto tematu. :-) Souhlasim skoro se vsema. :-)
A za dulezity povazuji nadpis tohoto slanku - Stavime byznys. Pak souhlasim s tim, co Tomas v clanku pise.
Nejsem jeste v tradingu uspesny, proto nebudu jinym moc radit. Upozornim ale na to, ze obchodni platforma (pro Forex) pri live obchodovani se chova trochu odlisne od dema - zejmena pri vyhlasovani dat a pri jinych (nervoznich) okamzicich.
Proto mi prijde rozumne testovat obchodni strategii na minilotech v live = zacit velmi brzy. A maly ucet muze naucit jeste jedne veci - bat se o penize. Kdyz mate totiz vetsi ucet, a soucasne jsou to penize o ktere "muzete prijit", nebudete si davat tak velky pozor na moneymanagement.
Ale hlavne obhajuju nazor "At si kazdy zacne tak, jak mu to prinese uspech".
Kdyby Sablikova verila tomu, ze bez bruslarskeho stadionu a bez urciteho financniho zazemi se nikdy nemuze naucit bruslit na svetove urovni, asi by jsme jeji jmeno neznali. Kazdy zkuseny bruslar by ji predtim rekl, ze to co dela neni seriozni sport, ale "pouze hraní si a zkoušení čehosi".
Hlavni je si verit, mit tu praci rad a nevzdavat to !
Pavel

P.S.: To Airmike: Mesic live na minilotech ve Forexu mi dalo mnohem vic nez pul roku na demu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...