Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Stavíme byznys jménem trading I.


Doporučené příspěvky

Ano, ten chlapik sa lola Warren Buffett myslim a jeho strategiou bolo to, ze nakupoval akcie o ktorych si myslel ze su podhodnotene, takze ziadny DayTrader. Tento rok predbehol Billa gatesa, a podla jeho odporucani sa riadia aj niektore fondy. takze ak si myslis ze Buy Low sell High nieje dobra strategia, :) ides proti nemu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike,

sak ja by som ani proti nemu nesiel, ale chyba tam take drobne upresnenie, ze asi si vyberal ktore z tych podhodnotenych kupil a nadhodnotenych predal. to je taky rozdiel medzi mnou a nim, ja by som musel kupovat vsetky podhod. a predavat vsetky nadhod. zatial co ona asi na to ma aj nejaky ten filter, asi svoju hlavu.

tento typek prognozoval aj hypotekarnu krizu ktora prisla nakoniec. ale to asi nebol sam :)

tak asi budem sladovat jeho vyhlasenia nech je moje "chudobnenie" v mensej miere. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...

Jsem úplný začátečník, finančníka čtu týden, otevřel jsem si demo účet a objevuju, o čem všem to je. Zkouším woodyho strategii, učím se, jak backtestovat, jak číst grafy, přicházím na to, že intradenní obchodování není pro mě.... a přijde mi to naprosto fascinující.

Říkal jsem si, že tímhle by se dalo pěkně přivydělávat k běžnému příjmu, aspoň z počátku.

Pak mě zarazilo, že minimální rozumná částka je $5000. To mi osobně přijde jako naprosto nedosažitelné. Zatracená hypotéka. :-) Přijít o to, tak mě asi žena eufeministicky řečeno "nepochválí". Znáte někoho, kdo začínal s menší částkou a o peníze nepřišel?

Ještě můžu několik let tradovat na nečisto a dávat si 2k měsíčně stranou, jen si říkám, jestli se toho dožiju... :-)

Díky za reakce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, vítej v klubu těch, kteří neobchodují intradenně :) Já obchoduju pozičně, respektive swingově (hlavně US akcie), a jako minimum bych viděl spíš 10000 USD než jen 5000. Jasně, technicky se dá něco málo vydělávat i s menším účtem, ale čím menší účet, tím víc (procentuálně) z něj budou užírat poplatky a hlavně to nebude na živobytí. Já osobně asi začnu uvažovat o opuštění jiných zdrojů příjmu s účtem minimálně tak 50000 USD (1 mega v českých), a to opravdu zdůrazňuji to slovo minimálně. Jinak o své strategii píšu v tomto vlákně, je to včetně konkrétních ukázek: www.financnik.cz/forum/read.php?19,211245
Happy trading :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

2jetpac
tech $5k je minimum pro ID, o kterem pises, ze neni pro tebe. cili na jakoukoli jinou rozumnou cinnost pocitej s nasobky teto castky. jak tu nekdo psal (tusim petr) - trading je jeden nejhorsich zpusobu jak si vydelat 100 000 kc...to by si mel kazdy uvedomit. zde dosti rozsirena predstava, ze si otevres ucet s $500(forex, cfd apod.) a "privydelkem" si ho zvetsis a pujdes na futures je podle me uplne scestna a osobne neznam nikoho kdo by to takto provedl.
je potreba se stavet k vecem pozitivne, ale zaroven nema cenu si nic nalhavat a malovat na ruzovo - cili pokud vis, ze momentalne je pro tebe takova castka neskutecne vysoka, ma tedy cenu se tomu vubec venovat, jak moc apod.? osobne si myslim, ze studovat na necisto vice jak rok je silne neproduktivni a nikam nevede...
navic ze svoji vlastni zkusenosti vim, ze k "malemu" uctu(co je maly ucet je samozrejme silne individualni) se clovek nechova tak jak by mel. paradoxne jsem zacal konzistentne vydelavat az pote co jsem zacal obchodovat multikontrakty - najednou jsem videl, ze staci i podprumerny mesic k zajimavemu vydelku kdezto s 1-2 kontrakty jsem se stale hnal za "skvelym" mesicem...
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...