Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Opentick – alternativní zdroj levných realtime a bezplatných historických dat


Doporučené příspěvky

Pinokio88,

stahnul jsem si taky programek na ukladani dat do CSV. Zkousel jsem priklad uvedeny v Readme.txt "HistCsv data.csv feed1.opentick.com 10010 login password /e Q /s MSFT 05/1/2006 16:00 05/1/2006 17:00 /q". Program mi nahlasi "Progress:100%, Data was successfully downloaded", ale ve vytvorenem csv souboru je jenom zahlavi a zadna data.
Zda se, ze tobe to funguje. Mohl bys sem hodit priklad zapisu, kterym jsi uspesne stahnul nejaka data? Diky moc.

Popr. netusis, proc mi na zapis
"HistCsv data.csv feed1.opentick.com 10010 login password /e em /s esh8 01/5/2008 9:30 02/5/2008 16:00 /o minutely 10"
vyhodil program hlasku "No data [1003]"?

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 132
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to zito:
ahoj, u tohoto prikazu

"HistCsv data.csv feed1.opentick.com 10010 login password /e em /s esh8 01/5/2008 9:30 02/5/2008 16:00 /o minutely 10"

ti to vyhodilo tu hlasku protoze u toho symbolu musis mit lomitko, tj /ESH8 a mozna je to citlive i na velikost pismen, to nevim jiste.

tady je cely prikaz (musis samozrejme vyplnit login a heslo):
HistCsv ES-08-H.csv feed1.opentick.com 10010 LOGIN HESLO /e EM /s /ESH8 01/1/2006 00:00 01/1/2009 00:00 /tm /o minutely 1

nebo taky muzes zkusit druhy port 10015:
HistCsv ES-08-H.csv feed1.opentick.com 10015 LOGIN HESLO /e EM /s /ESH8 01/1/2006 00:00 01/1/2009 00:00 /tm /o minutely 1

Jak sis asi vsiml, datum od - do mam ve velkem rozpeti, to abych mel jistotu ze tam budu mit vsechno, pak akorat menim kontrakty a cilovy soubor, je s tim mene prace kdyz toho stahujes vice.
Jinak ted jsem zkousel stahnout tento soubor, a trvalo to 5 minut nez to zaclo stahovat, takze hlavne hodne trpelivosti. Jinak kdyby se ti to nepovedlo, tak se mrkni na emini-data.ic.cz, napis do guestbooku ktera data chces a ja ti je tam hodim - no problem :)

S pozdravem
pinokio88

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pinokio88,
super, uz to stahuje. Ani to netrvalo tak dlouho.

Zkousel jsem porovnavat minutova data pro 28/2/2008, 29/2/2008 a 3/3/2008 pro ESH8 z openticku oproti feedu IB (export ze Sierry) a malem mi vypadly oci z dulku. 28/2/2008 a 29/2/2008 jsem mel cca asi jenom 20 rozdilu (pouze o 1 tick) za den na 1560 datovych bodech. Vetsina rozdilu, tj. asi 280 tak spada na 3/3/2008 ale zase temer 99% je rozdil pouze 1 tick. Takze statistika za cele tri dny a 4680 datovych bodu vypada nasledovne
+/-2 ticky -> 0.2%
+/-1 tick -> 6.7 %
presne -> 93.1 %

To je dost slusny, rekl bych. Vzorek by bylo potreba rozsirit i vice do historie, ale i tak si myslim, ze dobry. Dejte vedet, jak jste na tom s kvalitou vy. Cau.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DObrý den, zdravím všechny tradery a jim podobné živly! Jsem naprostý začátečník a chtěl jsem se zeptat nainstaloval jsem si program ninjatrader a zaregistroval jsem se na opentiku a teď řeším problém jak tyto data načíst do programu?Konkrétně by mě zajímalo v části TOOLS-ACCOUNT CONNECTION jaký je rodíl mezi EXTERNAL DATA FEED,SIMULATED DATA FEED a MARKET REPLAY CONNECTION. Co z toho si mám vybrat pro poziční backtesty. Díky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to adam.w : zaregistruješ se na OpenTick, spustíš NinjaTrader a v menu vybereš Tools, Account Connestions, otevře se tě nové okno, Add.. Connection name(libovolne), provider OpenTick, next, username, password(zadáš co jsi získal na registaci OpenTick), zaškrtneš use delayed ..next, finiš. Potom pujdeš zpátky do menu, File, connect a v menu se ti otevřou všechny připojení včetně toho, které si vytvořil, klik a v levém dolním roku se zobrazím connect opentick a pokud to zezelená, si připojen. pozor na firewal ... a dál už to asi znáš, menu File,New,Chart ...
Jinak mě toto spojení maximálně vyhovuje, začínám backtestovat je to úplně zuperka :-))

hodně úspěchů ..

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...