Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 27: všechno je to ve vaší hlavě


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

PaJaSoft

no nechcem sa pustat do diskusii o nicom, dlhodobo uspesny traderi tu alebo u nas , alebo tych ktorych poznas, alebo ...

bolo tu vela diskusii o tom ako dokaze vykonnost systemu ovplyvnit slip. dalsie diskusie o tom ci je vlastne overtradovanie dostatocne stabilna strategia. a podobne. to moze byt vec nazoru. ale urcte neplati, ze dlhodobo uspesni si myslia ze 150 je dost a dlhodobo neuspesni ze 150 nieje dost :). to je trosku smiesne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Airmike

k tomu co psal PajaSoft...je to opravdu tak. Ve svete financi, kde se toci daleko vetsi objemy penez, ale i u traderu (obchodnik obchodujici na vlastni ucet) je opravdu daleko castejsi mensi profit, ale casteji. Je pak take mensi draw down a dlouhodobe vydelavajici obchodnici to jen potvrzuji. Mimo jine byla kdysi zminka v clanku i zde na Financniku o teto veci.
Samozrejme, ze jde hlavne o ID, nikoli pozicni obchody.

Na FX jsou sice mozne velke pohyby, ale take je to dost zmanipulovany trh temi brokery, pres ktere se obchoduje. Je to trh, ktery nikdo nekontroluje a broker s vama muze udelat cokoli. Vim to z vlastni zkusenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fénix

Ja samozrejme nechcem pochybovat o doveryhodnosti PajaSoft-a alebo niekoho ineho, ide skor o vec nazoru. niekto proste sedi za kompom a scalpuje,iny nechava svoje obchody rast a stara sa o ne, manazuje ich.

co sa tyka zmanipulovaneho trhu FX :) vobec nemusime ist cez brokera, kludne sa da obchodovat aj na medzibankovom trhu, to je fuk, o regulaciu tu vobec nejde. ide skor o to ze na FX mozes chytit vacsie dlhodobe trendy

aby bolo jasne ,jedina vec preco som to napisal je , ze som chcel poskytnut iny pohlad na to ako odlahcit hlavu. pomocou volneho Moneymanazmentu. co sa tyka tej kratkozrakosti, mozno to znelo ako agresivne slovo, ale myslel som tym nedostatok informacii, resp. nekompletny pohlad na to co za indtrumenty su na trhu k dispozicii.

a co sa tyka toho sveta financii :) , dakujem , mam nejaky slaby prehlad :) o tom co a v akych objemoch sa obchoduje, a ver mi niesu vsetci scalperi :)

ak som sa niekohodotkol. ospravedlnujem sa

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...