Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 27: všechno je to ve vaší hlavě


Doporučené příspěvky

to Ouklend

tak na tomhle se shodneme urcite na 100% :) Tak nejak jsem to myslel a sam si tim prosel a stale prochazim. Ted napriklad zvysenim kontraktu. Zjsitil jsem sam na sobe, ze musim zvysovat postupne, postupne privykat. Jinak kdyz mi tam ta cisla skacou o stovky tak jsem nervni a zbytecne jsem driv vystoupil. No a u nekoho jineho to zase muze byt uplne opacne a klidne si muze dovolit skokove zvysit o pet kontraktu a nic to s nim neudela. Je potreba poznat predevsim sam sebe. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Fenix: oč by jsi to měl jednodušší, kdyby jsi žádná čísla nesledoval a jen se soustředil na graf a snažil se o co nejlepší výkon na trhu. Pokud tě čísla vyrušují a jsi neschopen přemýšlet tak si vše odstraň a ušetříš tím spousty nervů a tvé obchody budou mnohem více profitové

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fénix Napsal:
-------------------------------------------------------

Je potreba poznat predevsim sam sebe.
>
> __________________________________________________
> ____________________
> Mnozi se podivuji nad tim, co se na burze deje:
> cini tak pouze proto, ze burzu neznaji.


Jo, poznat sám sebe, to je, oč tu běží....

Člověk se nestačí divit, jaký vlastně je a to poznání bývá nejen překvapivé, ale někdy i bolestné. Tuhle pravdu o sobě samém odhalí snad jen trhy.

Pořád bojuju sama se sebou a svojí hlavou. Vím, že má obchodní strategie je úspěšná, mám to ověřeno, na demoplatformě pro mě není problém-při striktním zachovávání všech důležitých pravidel-vydělat na kontrakt 150-300$, ale sotva přepnu na live, mám zatemnění, srdce mi začne bušit, a nejsem schopná včas kliknout. Pak jen koukám, kolik jsem mohla mít, kdybych do toho šla jak jsem chtěla. Nebo v poslední vteřině před kliknutím přepnu na simulátor, a opět jen koukám, o co jsem přišla. A když přece jen se rozhodnu, že jdu do toho live, tak pořád chci nějaká potvrzení mého vyhodnocení současné situace na trhu, až už je pozdě - pak buď vstoupím a prodělám (kdybych neváhala, vydělala bych), nebo to vzdám a potenciálně ziskový obchod si nechám utéct. Takže s tímto pořád bojuju, a je to jen a jen v mé hlavě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tatiano,
připadá mi jako by jste nevěřila své trategii, jako by jste neměla ještě něco vyřešené-např. SL a jeho posun nebo něco podobného. Pokud obchodujete na demu a víte , že vás nic nepřekvapí a jste většinou v zisku tak tedy klikněte! Jednou tu bariéru musíte překonat. Já osobně si zadávám stop příkazy a čekám až trh nakoupí sám. Taky je dobré si dát pauzu od tradingu-třeba měsíc. Vůbec se tomu nevěnovat ani nic nečíst, prostě totálně vypnout a jen relaxovat. Zjistíte po této době jak jste klidná a v hlavě máte vše krásně usazeno a klid na duši a s tímto pocitem pak budete obchodovat o 100% lépe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak:

Tak tento názor s pauzou mě potěšil, protože zjišťuji, že nejsem na něj sám. Zrovna jednu takovou delší pauzu si sám teď dopřávám. Vím, že systém mám v pohodě a vím, že mu můžu věřit, ale poslední dobou jsem měl pocit že jsem nějaký "přeobchodovaný" a začal jsem dělat nevysvětlitelné hlouposti. Řekl jsem si dost a zahájil protestní dovolenou od veškerých tržních grafů.

Začínal jsem mít také totiž pocit, že se stávám otrokem trhu, což nemůže dopustit kdokoliv, kdo chce být v trhu úspěšný. Přitom je myslím každého cílem, či snem, kdyby tomu bylo přímo zrovna naopak ....
Chci plně ovládat své obchody, nechci aby oni ovládali mě ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MNovak

no v DOOMu ty cisla nejdou nastavit na jeden kontrakt a tak kdyz jedu pet tak to pak pekne skace. A vnimam to stejne i kdyz dam DOOM na pozadi a sleduju jen graf. Proste potrebuju navysovat po jednom a postupne privykat.

to Ouklend
to je hezka veta: Chci plně ovládat své obchody, nechci aby oni ovládali mě ... (tu) (tu) To ej naprosto presne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mě jde vlastně o to, že profík se zviklat nedá, a ten co by jím chtěl být by podle mě na rozdíl od té první skupiny Tomášova článku měl znát jaké veškeré nástrahy ho čekají a umět se jim vyhnout či alespoň vědět jak jim čelit a pokoušet se o to.

Samozřejmě, že když není ta špatná zkušenost a obulíkovávání od neznalých tak to asi jednodušší je - viz ta první skupina, ale možná jen do doby než 2x pořádně nabouraj díky nějaké nestandardní situaci kterou neznali. Mimino se asi mravence v pelíšku nelekne a možná ho bude chtít ochutnat než ucítí štípanec. Také se říká - čím toho člověk ví víc, tím to je složitější. Kdo by si s chutí nekous' do citrónu, že?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří S.

praxou a dlhodobym tradingom sa clovek nauci ovladat si hlavu tak aby fungoval ako ti z prvej skupiny, alebo aspon podobne. a nauci sa pohybovat vo svete nastrah bez toho aby stratoval a mal strach. ale urcite by som radsej zveril peniaze tej druhej skupine :) ktora uz daco za zivot zobchodovala.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA, nechci tě brát za slovíčka, ale máš zde hrubou chybu. Nelze se pohybovat v tradingu a nemít ztráty. Ztráty jsou součástí tradingu a bez nich to nejde! Právě na tohle si musí naše hlavy zvykat. Přijímat ztráty. Toto je věcí MM, kde tyto ztráty musíš zakomponovat a počítat s nimi. Pokud tak neučiníš, nikdy na trhu nezvítězíš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fénix Napsal:
-------------------------------------------------------
> to MNovak
>
> no v DOOMu ty cisla nejdou nastavit na jeden
> kontrakt a tak kdyz jedu pet tak to pak pekne
> skace. A vnimam to stejne i kdyz dam DOOM na
> pozadi a sleduju jen graf. Proste potrebuju
> navysovat po jednom a postupne privykat.
>
> to Ouklend
> to je hezka veta: Chci plně ovládat své obchody,
> nechci aby oni ovládali mě ... To ej naprosto
> presne
>
> __________________________________________________
> ____________________
> Mnozi se podivuji nad tim, co se na burze deje:
> cini tak pouze proto, ze burzu neznaji.

v tomto ja vidim hlavny problem komoditakov, napor na hlavu.
vy proste nemate adekvatnu volbu v moneymanazmente. Hostalkova pise ze zisk na kontrakt, 150 - 300 USD, to je pre mna nieco nepredstavitelne. pokial nemam na kontrakt aspon 700 USD obchod je pre mna nezaujimavy. proste mate obrovsku nevyhodu v manazovani obchodou, na FX nieje nic nezvicajne mat RRR 1:7 , 1:10, riskujeme malo

preco nakladat obrovske objemi a vybiehat s malimi targetmi, trh vas moze zozrat, a s toho prameni aj neistota, ked polozim stopku ja 30-50 bodov tak viem ze je to SL na ktorom pojde trh mojim smerom, alebo sa definitivne otoci, a je len na mne, ci tych 30 bodov bude risk 30, 300, alebo 3000 USD. alebo hoci aj 235,89 USD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dalsia vec, vela ludi si mysli ze ked niekto obchoduje miniloty, tak to zo serioznym tradingom nema co robit. a to len potvrdzuje kratkozrakost ludi. aky je rozdiel medzi tym ked niekto zobchoduje 0,3 lota a ma s toho 300 USD a niekto 1 kontrakt s obrovskym marginom a ma tak isto 300 USD

hostalkova: to nieje nic proti vam, len ma to napadlo ako dobry priklad vysvetlenia, preco ma niekto problem s hlavou, a kludne by ho mohol odstranit zmenou brokera alebo instrumentu.

keby donho samozrejme nebol tlaceny nejaky ucelovy marketing :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AIRMIKE, průměrný zisk na kontrakt ER 150 $ je pěkný zisk.Vy jste určitě nezačínal s větším. Otázkou je na jakém TF. Pokud obchoduji na 1 min. tak je to pěkné a jinak to ani nejde. Pokud jedu na 4 hod.grafu např.forex pak je to samozřejmě nic, zde se dosahuje podstatně jiných profitů při stejném způsobu obchodování. V komoditách si nemůžem nastavit velikost bodu, jedině můžeme změnit komoditu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak

nie nezacinal, ER neobchodnujem :), prave s vyssie uvedenych dovodou

ale ide o to, ze pri obchodovani komodit si mozete vybrat instrument, komoditny derivát a tym padom si mozete zvolit aj velkost bodu.

150 USD a kontrakt je podpriemerny zisk bez ohadu na trh , podla mna hlboko podpriemerny , myslim ze to nieje len moj nazor, par krat som si to precital aj vo vasich vlaknach. ale je to samozrejme zavisle od TF a pristupu.

kazdopadne, myslim si ze prave nizky TF je pricinou, preco tolko ludi straca

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...