Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím , jako poznám že data která mám zobrazena v grafu jsou ticková a ne minutová?

Mám v plánu backtestovat + paper trading. Zaplatil jsem sierru service pack 3 a ted zakládám účet u AMP kde je poplatek za poskytování dat.

Zatím používám SC historical data od Sierry v rámci balíčku ale tam je jen pár měsíců a nevím právě jestli jedu na minutových nebo tickových. Mohl by mi to nekdo polopaticky nastínit.

Mockrát díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Karler:
Nikdy jsem neměl pouze minutová data, takže s tím nemám zkušenosti, ale předpokládám, že když použiješ Numbers Bars a neuvidíš, jak tam tickají jednotliví nakupující/prodávající - nemáš ticková data. Ale ty je vlastně NB nemáš, neboť jsi na package 3. Ticková znamená, že ti tam naskakují nakupující i prodávající po ticích - nikoliv v nějakém průměru po minutách. To se zřejmě ani Numbers Bary nebudou zobrazovat - pro NB potřebuješ ticková data.

Nevím, co chceš obchodovat, ale jestli máš v plánu FIMS, tak budeš potřebovat SP5 (nikoliv 3) - ale to se domluv u AMP. SP3 je u nich zadarmo a za SP5 u nich něco připlácíš. Navíc k tomu budeš platit měsíčně $15 - což je poplatek CME, který bude platit každý od 1.1.2015. Domluv se ještě na to, abys dostával data od Rithmic - nejsou v běžné nabídce AMP - ale jsou údajně nejlepší. Takže abych to zrekapituloval - já jsem v tom sám měl hokej.
Pro FIMS potřebuješ:
1) Sierra Chart 5 - kvůli Volume Profilu a Numbers Bars (doplatek myslím u AMP 25 USD)
2) ideální data od Rithmic
3) poplatek CME 15 USD.
Suma poplatků 40 USD měsíčně, což je luxus za to, co dostaneš.

Jinak nevím, jestli komunikuješ již s AMP, ale doporučuju to domluvit se šikovným Slovákem Miro Sabo - najdi si ho na Skype. Někdy nereaguje hned - je hodně vytížený a je v USA - tak ber časový posun ;)

Zde je specifikace SC historical data - jukni na to:
www.sierrachart.com/index.php?page=doc/SierraChartHistoricalData.html
Vím, že minimálně poslední 3 roky jsou ticková data dostupná u SC historical data.

Pokud je nevidíš, musíš si je pospojovat prostřednictvím funkce Continuous Concract Data (vidíš pouze poslední contract - nikdo ti s tím moc nepomůže - je to hlavně na tobě - hledej v diskuzích.

Jsi úplně na začátku - takže Good Luck!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...

Zdravím,

po roce jsem se opět začal zabývat a zajímat se o trading, ovšem po přečtení článků a mnoha diskuzí pořád nevím jak se posunout dál. Konkrétně nevím jaký program použít pro backtesting a kde naleznu historická data. Dříve jsem používal NinjaTrader, ale nyní už nevím jak tam dostat data, hodně věcí se změnilo. Stáhnul jsem Multicharts trial verzi na 30 dní a nyní bych potřeboval historická data pro backtesting, ovšem nemám ponětí, kde bych je mohl zdarma sehnat. Mohl by mi někdo prosím pomoci?

;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 4 týdny později...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dobrý den,
mám za sebou backtest (cca 100 obchodů) z dat, která jsou k dizpozici ke trialu SC a mám pocit, že nejsou velmi kvalitní. Někdeté dny chybí a některé končí třeba okolo 18. hodiny. Také volume na TF 3min je velmi nízké.

Chtěl bych provádět opravdu kvalitní backtest a potřebuju kvalitní intraday data. Poradí mi prosím někdo, kdo získal aktuálně kvalitní historická data pro backtest? Většina rad je již několik let stará. Najde se trader, který je ochotný se podělit o cestu k datům? Je mi jasné, že nebudou zdarma. Je toto forum ještě živé?

Díky moc :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

mám začátečnícky dotaz ohledně tradingu komodit, futures kontraktu.

u sojovych bobu ZS, dle specifikace kontraktu
1 kontrakt = 5000 bushelu
1 tick = 1/4 centu bushelu tj. 0,0025 dolaru, tzn. při pohybu jednoho ticku je min. fluktuace ceny 12,5 dolaru (5000* 0,0025)

Pokud vstoupim do obchodu na 1 kontrakt ZS za cenu např. 700,00 dolaru, trh stoupne na 700,25dolaru, znamena to že jsem na 1 kontraktu vydělal již 100 ticku? trh stoupl o 0,25dolaru, 1 tick = 0,0025dolaru... Příjde mi to jako nesmysl a zřejmě to nechapu..

Může to někdo prosím objasnit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Úplně jednoduše - když si nevíte rady, na stránkách burzy je specifikace kontraktu:
www.cmegroup.com/trading/agricultural/grain-and-oilseed/soybean_contract_specifications.html

Je tam jasně napsáno, že 1 tick pohybu je 12.5 USD a to je taky částka, kterou vyděláváte/proděláváte při pohybu o 1 tick :) Jinak řečeno na pohybu o 1 tick vyděláte hodnotu jednoho ticku a to je v tomto případě 12.5 USD na každý kontrakt. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Filip88:

U Soybeans (ZS) je to trochu matoucí. [bold]Cena futures kontraktu je uváděna v centech za bushel[/bold] a kontrakt obsahuje 5000 bushelů (viz ten odkaz od Honzy K.). Jeden tick představuje opravdu čtvrt centu a má hodnotu 12,50 USD. To také znamená, že uzavírací cena ZSN15 tento pátek 940 1/4 znamená cenu za bushell 9,4025 USD. Aby se mi to nepletlo raději počítám u zrnin s násobkem 50, nejmenší pohyb je 0,25. Sice to neodpovídá definici ale v dolarech je to jednodušší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

rád bych se zeptal backtestujících mírně pokročilých začátečníků akciových indexů (intradenní data), jakou formu zvolili:
- NT + koupená historická data (můžete se podělit odkud?)
- SC + jejich historická data (SC5)
- jiný způsob?

Jsem na začátku, přečetl jsem si manuál na finančníkovi, několik knih od autorů webu a absolvoval jsem webinář emini1.
Nyní řeším jak získat kvalitní data na backtest mého prvního OS.

Poradí někdo?
Díky


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kody30:

Jsme na tom úplně stejně. Zbacktestoval jsem více než 3 měsíce TF v SierraChart s daty, která jsou tam k dispozici a musím říct, že mi nepřišla moc kvalitní. Některé dny chyběly nebo končili uprostřed dne.

Nainstaloval jsem NT a řeším, jak tam integrovat data. Nebo kde je případně koupit.

Vypadá to, že sem už moc sdílných pokročilých traderů nechodí, což je škoda...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...