Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

no_one Napsal:
-------------------------------------------------------
> prosim nevite jak sehnat historicka data e-mini
> trhu na ninja trader zdarma? drive se mi slo
> pripojit v pohode k zenfire (jak je to ukazano
> tady v nejakem video tutorialu) ale od urciteho
> okamziku se nepripojim ani nahodou.
> poradite/pomuzete nekdo prosim?

Ty data jsou tam zdarma zabudovany, jen se pripoj na External data feed a zobraz si graf, v data series nastav "Days to load" treba 1000. Jde to nekolik let zpatky, nebo potrebujes vice?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

diky za rychlou reakci, ale covece nejde mi to. resp jde mi jen jeden graf - YM - a sice asi proto, ze ten jsem drive mel napojeny od zenfire (takze se mi asi stahnul nejak do pc a ted se prehrava z historie).

kdyz ale chci pustit jiny trh, treba ES, neotevre se, otevre se mi jen prazdne okno a nic.¨

nevis kde je problem prosimte, ja to tady morduju jak blazen

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mozna mas podobnej problem jako jsem mel ja pred par dny, po preinstalaci NT mi nesly grafy vubec v zadnym trhu, bylo to jen prazdny okno. Odinstaloval jsem to, smazal vse pod Dokumentama od Ninjatradera a nainstaloval znova, pak to zacalo zas chodit. Ale nevim jestli tohle je ten samej pripad. Davam screen na ukazku, nemam licenci na NT ani zadny placeny data, ani brokera, presto se mi zobrazi historie bez problemu, pripojeni External data feed. .

26484

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
připojuji se do debaty
mám nainstalovaný program Ninja a chci se připojit k Zan-Fire. Přes položku File - Connected - Zen Fire a napíšemi to:
Login failed: You can´t connect while having an open External Data Feed´. Market replay connection´or´Simulated Data Feed´Connection.
Nevíš v čem je chyba?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hm, diky.
takze ty zobrazis historii vsech trhu v pohode pres External data feed jo? Ja jsem jel furt podle tech video tutorialu ale to uz ted nejak nejde..

mimochodem, nevis nahodou, jak pretahnout ty stazeny historicky data (treba konkretne ten trh YM), kterj mi tu jde, na druhy pocitac, kde mam nainstalovanyho novyho ninju? tam se mi nejde nikam pripojit a External data feed mi nic neukaze.

nevis v jakym adresari a kde se ta data ukaladaji?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zalezi co myslis tim "stazeny historicky data". Jestli mas na mysli market replay data, tak to je snadne. Jen prekopirujes C:\Users\tvojejmeno\MyDocuments\NinjaTrader7\db\data na ten druhej komp, ale ja bych se na to vykaslal. Muzes si je stahnout znova na tom druhym kompu. A hlavne, kdo by chtel delat replay na tech samejch dnech dvakrat? Pro zobrazeni historickejch grafu nejsou tyhle data potreba, ty jsou jen na replay. Druhej typ dat co se daji stahnout je pres Historical data manager, s tim jsem nikdy nic nedelal a uprimne receno myslim ze to je temer k nicemu. Jak jsem psal, historicka data jsou zabudovana v platforme pres external data feed, takze neni potreba mic pretahovat z jinyho PC. Vse funguje od nainstalovani samo od sebe na libovolnem PC, data si ninja postahuje sam podle potreby na YM, ES, a kterykoliv jiny index. Tedy pokud vse funguje tak jak ma. Video tutorial nevim kterej mas na mysli, jestli ten market replay tak to funguje stale stejne jako vzdy. Zen Fire jde jen 30 dni a pak to uz nijak neobnovis, tedy nevim o zadnem zpusobu ktery by stale fungoval (drive to slo, ale to uz se zmenilo).
Rikas ze se to nejde nikam pripojit na druhem PC, tzn. kdyz klines na Connect - External DF tak se nepripoji? To jsem jeste nezazil, jedine zkus vypnout Windows firewall, ale nevim. Toto mi vzdy slo, i kdyz treba grafy nejely.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

grendel Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
> připojuji se do debaty
> mám nainstalovaný program Ninja a chci se připojit
> k Zan-Fire. Přes položku File - Connected - Zen
> Fire a napíšemi to:
> Login failed: You can´t connect while having an
> open External Data Feed´. Market replay
> connection´or´Simulated Data Feed´Connection.
> Nevíš v čem je chyba?

To je trivialni, prvni se musis odpojit od toho, k cemu jsi pripojeny momentalne. Klikni na File - Disconnect a ta polozka ktera je v jinem odstinu cerne, je ta co musis nejdriv odpojit. Potom ti pujde se pripojit na zen fire.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

na zenfire se pripojit nejde. a nove nainstalovanej ninja se mi k zadnym datum skrz Exterenal Data Feed nepripoji. teda aspon me ne. kdyz kliknu CONNECT - External data feed tak se pripojim, to jo, vlovo dole zelena, ok..ale trh mi to zadny nezobrazi - normalne si zadam trh, v te tabulce si nastavim 3 min timeframe, zpetne treba 300 dni a nic, prazdne bile okno.. tak nevim.

ted jsme s pritelkou zkouseli, nainstalovali jsme ninju verzi 18 na jeji komp (nikdy tam nebyl) a zkusil jsem se pripojit krz Exterenal Data Feed, tabulka - grafy - tf 3 min- nezobrazilo se mi ani ťuk. nechapu..

nevim.. takze rikas vypnout firewall.. hmm.. ok.. nevim co to je ale zkusim to najit :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one Napsal:
-------------------------------------------------------
> na zenfire se pripojit nejde. a nove
> nainstalovanej ninja se mi k zadnym datum skrz
> Exterenal Data Feed nepripoji. teda aspon me ne.
> kdyz kliknu CONNECT - External data feed tak se
> pripojim, to jo, vlovo dole zelena, ok..ale trh mi
> to zadny nezobrazi - normalne si zadam trh, v te
> tabulce si nastavim 3 min timeframe, zpetne treba
> 300 dni a nic, prazdne bile okno.. tak nevim.

Pokud sviti dole zelena - Connected, tak se na firewall vykasli, tim to nebude. Zni to jako ze mas stejnej problem jako jsem mel ja pres vanoce. Tohle by ti NT delat nemel, ale bohuzel je plnej chyb a tohle nekdy dela. Odinstaluj ho, smaz vse pod Documents (Dokumenty) - adresar NinjaTrader a pak to znova nainstaluj, me tohle pomohlo.
Detaily zde, ale moc uzitecnych informaci tam taky neni: www.financnik.cz/forum/read.php?23,163488,247995#247995

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neco pres dva roky a vysledky posledni dobou kolem nuly, coz se da povazovat za velky uspech. Alespon tak to hodnotim ja, neztracet penize v tradingu je ta nejtezsi cast. Dostat se pak do profitu, uz snad bude jen otazka casu, pokdu clovek vydrzi ten stres, resp. pokud se nauci nestresovat vubec :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

shaquel Napsal:
-------------------------------------------------------
> tak jsem se konecne napojil na data. a prosimte
> detroi, nejde ten market replay spustit nejak lip
> nez to delam? ja to musim stahovat den po dni.
> proc to neprehrava ten graf cely, kdyz si ho
> otevru treb rok zpetne?


shaquel market replay je primarne pre day trading a je defaultne nastaveny na stahovanie po dni. mimochodom ked si chces obchodvat na replay, tak ti aj tak staci stiahnut vzdy jeden den, viac aj tak neobchodujes (iba ak by si si pustal replay na vacsie rychlosti, co je podla mna hlupost). ak vies po anglicky a mas dost trpezlivosti tak niekde na forach najdes skript, ktorym sa da stiahnut viac dni naraz.

ak chces obchodovat pozicne, myslim, ze pri replay sa ti cely graf vykresli naraz vzdy ked skonci. ak chces obchodvat pozicne podla technickej analyzy tak replay vobec nepotrebujes, pretoze si mozes naprogramovat vlastny backtest co je ovela rychlejsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

shaquel Napsal:
-------------------------------------------------------
> tak jsem se konecne napojil na data. a prosimte
> detroi, nejde ten market replay spustit nejak lip
> nez to delam? ja to musim stahovat den po dni.
> proc to neprehrava ten graf cely, kdyz si ho
> otevru treb rok zpetne?

Zrovna jsem chtel odepsat. Dejv ma pravdu, musis to stahovat po jednotlivych dnech a nemela by to byt velka prekazka. Ja si vzdycky stahnu jednu seanci denne, vecer po close, a pak ho sjedu na replay. Na vice nez jednu replay stejne nemam v konkretni den cas, takze nemusim vic nez jeden den stahovat. Pro pouhe zobrazeni dat na grafu, abys mel historii, stahovat nic nemusis, to si Ninja nacte sam. Ale pro prehrani na replay ten konkretni den stazeny mit je nutne.

Jeste se to da resit jinym zpusobem, pokud mas ziva data, muzes si v Tools => Options => Data zatrhnout "Record for market replay" a pak uz jen nechas bezet "Market analyzer" na PC v dobe obchodnich hodin, a pridas si do nej trhy ktere chces "nahravat". Samy se ti pak ulozi jejich market replay data. Toto jsem delal drive, kdyz jsem mel Zen Fire demo. Poukladal jsem nekolik mesicu dat asi desitky ruznych trhu, ale nikdy jsem to pak na nic nevyuzil. Pokud nekoho toto zajima, muzu napsat vice. Podminkou jsou ziva data v platforme, takze jedine placene nebo demo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...