Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
to stejné já. Také ten samý problém, také bez reakce ze strany Zen-Fire. Někde v diskuzi jsem našel info, že zen-fire již nespolupracuje s Ninja-Trader od začátku 2014. Tak teď přemýšlím, co dál.
Také hledáte levnější formu, jak se dostat k datům a propojit to s nějakakému software (grafy)?

Zvažuji teď buď SierraChart vč. dat nebo napojit rovnou SCH na Interactive Broker - nevím, zda lze koupit tu základní osekanou část SCH bez dat a připojit to na Interactive Broker. Problém je v tom, že než Vám založí účet u IB, sebere to zase spousty času. Hledám na diskuzích, jaké jsou kvalitná data a jak hluboko do historie bych ty data měl přes SCH a jaké přes IB a jak by to bylo nákladné, ale nějak se tomu nemohu dohledat. Často o tom již bylo v minulosti řečeno, ale jedná se o staré info. Zjistil jsem, že toto info, je velmi časově pomíjivé.

Mohli bychom hledat spolu ;) Nebo by nám mohl někdo pomoci?

Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
díky za reakci. Je to přesně tak, jak píšete. Nezdá se mi ale, že by Zenfire přestal poskytovat data pro Ninja trader, protože na stránkách je zmíněno, že teď nově naopak nabízejí kromě Ninja traderu ještě další platformu a Ninja trader je uveden přímo na stránkách ke stažení.
Zkoušela jsem tam napsat ještě jednou z jiné adresy, tak ještě počkám, jestli se neozvou. Když tak dám vědět.
Software bych zatím měnit nechtěla, NT mi vyhovuje, tak zkusím hledat, abych program nemusela měnit.
m.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, k čemu tedy používáte NT, když nemáte data?

Já v tuto chvíli hledám nějaký software, se kterým mohu stáhnout data a začít backtestovat... Abych se do toho trošku dostal. Jsem ve fázi, kdy jsem přeplněn všemožnou teorií a trošku se v ní ztrácím a mám pocit, že praxe bude to, co mě zase posune někam dál. Protože praxe mě zase vtáhne zpátky k tomu, že budu mít chuť pročítat teorii.

s.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vysoce kvalitni tikova e- mini data cca 3roky zpět,včetně demo platformy Sierra nebo Ninja lze získat na po registraci na www.optimusfutures.com.staci se registrovat, e-mailem přijdou hesla pro připojeni k datafeedu. Kdo nemá sierru a chce ji tak si stačí udělat u Sierra účet.nevim jak u NT ale sierru lze používat pro backtest i po vypršení trialu.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

to PPavell:

Zdravim, na tu stranku www.optimusfutures.com se musim registrovat přes 'Open account' nebo to jde ještě nějak jinak? Nechce se mě tam zadávat tolika osobních informací, když to chci využít jen jednou pro stažení těch historických dat do SCH. Popříadě nezná někdo nějaký jinej způsob kde sehnat nějaký historický data e-mini ? Zkoušel jsem to už všude možně, ale vždycky se na něčem zaseknu.

S pozdravem Václav.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, měl bych prosbu, mohl by mi někdo udělat tak 2 screenshoty z trhu EMD kdykoliv v období od 2005 do 2011 (mezi 15:30 a 22:00), ideálně na minutovém grafu a tak aby bylo vidět o které datum se jedná. Získal jsem data z tohoto trhu a rád bych alespoň přibližně ověřil, zda jsou přesná. Děkuji moc za odpověď!!!
afreb

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzo K.,
děkuji moc. Bohužel se mi ukázaly odchylky od dat se kterými jsem to porovnával (respektive všechny ceny jsou posunuté), porovnával jsem to s daty, které někdo ukládal na uložto ( emd-d-1m-2003-2012). Nevím tím pádem, jestli data jsou použitelná, protože posun cen je různý, zřejmě podle kontraktních měsíců, ovšem v tom zmíněném souboru jsou kontraktní měsíce pospojovány. Nevíte náhodou, kde lze získat levně data EMD (na disktradingu jsem je bohužel nenašel)?

Ještě trochu offtopic- někde jste psal, že průměrný slippage máte v EMD 1,6 ticků- to je dohromady za vstup i za výstup (na jeden kontrakt)?

Děkuji předem za rady a pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rozdíly v hodnotách budou padat na vrub adjustaci, tudíž pokud máte data posunutá, ale jinak jsou konzistentní, nemělo by to pro backtest vadit. Data, která jsem zobrazil, jsou neadjustovaná, ty která najdete porůznu na webu, budou velmi pravdpěodobně adjustovaná.

Co se týče slippage - počítejte s touto hodnotou (spíše vyšší ke 2 tickům s výraznějšími fluktuacemi mezi -2 až +8 ticků) na KAŽDÉ STRANĚ !!! EMD je v tomhle tak trochu index, který nikdy nechápu, proč ho vůbec obchoduju, marginy drahé jako kráva, realtivně nízká likvidita a do toho velké slippage :D Ale zase mi vykazuje vysoký průměrný zisk na obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...