Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Videotutoriál: NinjaTrader a vlastní automatizovaná obchodní strategie


Doporučené příspěvky

Bangladez:

Zdravím, tak tady je ten YM: www.edisk.cz/stahni/23347/YM.7z_20.98MB.html
Nešlo to ani najednou vyexportovat, kolik je těch dat, tak je to na 3 části.

Strategy analyzer nepoužívám, jenom se mi nechtělo pořád hlídat datum a kontr. měsíc při backtestu, tak jsem si z toho vždycky udělal jeden kontinuální a workspace na backtest.

Jinak je ještě jedna možnost jak udělat kontinuální kontrakt, dokonce ani ne tak časově a hardwarově náročná jako slučování přímo v NT. Jak už jsem to pár měsíců nedělal, tak jsem na to zapomněl. Stačí vyexportovat data z kont. měsíce, které chcete (např. YM12-07 - 13.9.-12.12.), ten soubor pak přejmenovat na YM##-##.txt a znova naimportovat. To samé zopakujete u těch ostatních a vznikne vám ten kontinuální YM##-##.

ER2 už určitě zvládnete sám, já už mám pro dnešek exportování dost... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 122
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj všem,

jsem začátečník a chci požádat znalé kolegy, kteří se pohybují v NT jak vyřešit natažení historických dat a spustit je v NT a otestovat?
Už jsem prolezl spoustu vláken, ale asi jsem trošku mimo, protože data jsem si už stáhnul a přes Tools - Historical data - Import je nemohu otevřít. Samozřejmě, že jsem je umístil do složky Import. Pokud tento proces udělám otevře se okno Import Historical data a tam označím a otevřu ER2 ##-## a pak se ukáže okna "Loading Data". Po načtení půlročních dat se okno ztratí a nic....................

Prosím o radu............. vím, že někde dělám chybu, ale nevím kde.

Předem děkuji za jakoukoliv imformaci

:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Bangladezi,

díky za pomoc, ale mě to pořád nejde. Jsem asi fakt telátko. Udělal jsem to jak jsi říkal......... dal jsem tools - instrument managera - a pak do instrument listu zapsal ER2 ##-## a nakonec jsem dal OK. Pak jsem přes Import udělal celou proceduru jak jsem psal v předchozím příspěvku. Asi nevím co dál, třeba mi chybí ještě něco dodělat.

Vím, že máš spousty jiných starostí, ale moc by mi pomohlo kdybych to rozchodil. Mohl by jsi mi poradit jak backtestovat? Jde to v NT?

Díky za jakoukoliv odpověď

Atlas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Atlas:

v instrument manageru zadat do NAME: ER2 dat SEARCH (vyhleda ER2), dole zvolit EXPIRY: ##-## a kliknout na sipku "doleva" (v levo vedle GLOBEX) aby se pridal do sort listu ... Tim vznikne ER2 ##-##, ktery se sparuje s nahranym historical souborem STEJNEHO NAZVU...

Projdete si vsechny clanky o NT je tam vsechno popsano ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj ve spolek, jak řešíte v rámci automatizované obchodní strategie začátek a konec obchodní seance ? Například mám naprogramovaný ipulzní system a nejlepší výsledky v rámci backtestu mě generuje na DAXU od 9.00 do 10.00 hodin. Tento čas zadávám při vstupních hodnotách backtestu, ale při aplikace na živý graf není možné tento čas nikam zadat. Jediné na co jsem přišel je nastavit je nastavit časové rozmezí ve vlastnostech grafu, ale to si nebude to pravé ořechové, protože v tento moment jde celá strategie doháje, neboť drtivá většina obchodů nemá při vstupech prakticky žádné volume a tím nulové plnění viz. přiložený graf. Mockrát díky za jakékoliv info.

6123

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim vespolek
nevim zdali si nekdo zvas oblibil krome paternu 5034 ktery nam zde predvedli tomas s petrem..oblibil take patern 5014...jestli ano poskytuji ke stazeni tento patern zde:

www.edisk.cz/stahni/74600/tuCCISetup1c.zip_8.29KB.html

mne funguje v NinjaTraderovi zatim bez problemu..

pokud budete mit nake dotazy nabo problemy s jeho instalaci dejte mi vedet...pokud nebudu moct odpovedet...bude to z casovych duvodu protoze se chystam na cas vypnout...

kdyby nekdo nevedel jak si indikator nainstalovat, tak dejte vedet, genius75 vam to vysvetli :)

s jeho vytvorenim bylo osloveno vice programatoru...
nejlepe a nejrychleji se to podarilo tomuto:

Mark Whiting
www.whitmarkdevelopment.com
804.381.6530

doporucuji se na nej obratit kdyz si nebudete vedet se zavedenim svych pomahatek do NinjiTradera a nejen tam...

Take bych zde chtel vyzvat zajemce o zavedeni techto paternu do platformy Thinkorswim aby zacli oslovovat jakoukoliv formou pany techniky z techsupportu z teto platformy...myslim si ze je jen otazkou casu a mnozstvi zadosti o zavedeni techto CCI pomahatek zcela automaticky do jejich study...mozna by nejkratsi cestou bylo osloveni primo natvrdo jejich 3 majitelu kteri z TOSu nevytahuji paty a casto ponocuji...zatim se nestydi tvrdit ze klient je u nich panem...kdyz nas bude vic..myslim si ze by k tomu mohlo dojit pred vanoci...nekde jsem tu cetl ze v jednote je sila..
preji hodne uspesnych trejdu v tomto hektickem obdobi..
-T-

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to maitreja

Nemám k IS zatim nic co by stálo za řeč, jsem v začátcích, ale obchodní systém jsem se rozhodl postavit na pricipu IS. Mám v plánu vyzkoušet jak profit targety, originál výstupy tak například výstup 123.
Zatím bojuji jak určovat trend na vyšším timeframu a omezit obchodní hodiny. On je totiž zcela zásadní rozdíl při nastavení obchodních hodin ve vlastnostech grafu (tak to asi backtestuje NT) a omezit hodiny pomocí tvého tipu.
Pokud nastavím omezení ve vlastnostech grafu, tak všechny indikátory berou vstupní hodnoty s viditelných informací na grafu. Při vložení tvého tipu, je graf zobrazen celý,ale je pouze nastaven časový úsek kdy obchodovat a kdy ne.
Co se týká určování trendu na vyšším TF, tak se to snažím řešit pomocí triku a to následovně. Elder doporučuje 5x vyšší TF. Pokud obchoduji na 5 minutovém, tak při každém nově vytvořeném baru vezmu close každé 5 úsečky zpět do hloubky požadované EMY (např. 34) a s těchto hodnot si spočítám EMU a zobrazím na svojim aktuálním TF. Jak říkám vše je ve stupni vysoké rozpracovanosti, ale ve finále chci AOS použít jen jako lepší indikátor, protože pokud cena narazí např. na SR, tak systém asi bude zbytečně generovat ztrátové obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

maitreja Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak problém s časem jsem vyřešil - protože
> používám klasický TF, tak počítám úsečky od
> začátku session.
> např. Bars.BarsSinceSession > Nevyřešilo mi to ale druhý problém - chci
> otestovat jednotlivé dny, takže potřebuju
> rozpoznat, zda úsečka právě zpracovávaná v metodě
> onBarUpdate() je pondělní......
> Víte někdo, jak na to?


public bool TDW(int den, DateTime datum){

if (datum.DayOfWeek == DayOfWeek.Monday && den == 1 ) return true;
if (datum.DayOfWeek == DayOfWeek.Tuesday && den == 2 ) return true;
if (datum.DayOfWeek == DayOfWeek.Wednesday && den == 3 ) return true;
if (datum.DayOfWeek == DayOfWeek.Thursday && den == 4 ) return true;
if (datum.DayOfWeek == DayOfWeek.Friday && den == 5 ) return true;
if (datum.DayOfWeek == DayOfWeek.Saturday && den == 6 ) return true;
if (datum.DayOfWeek == DayOfWeek.Sunday && den == 7 ) return true;
return false;
}

protected override void OnBarUpdate()
{
if ( !TDW( tdw, Time[0]) ) return;


}



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...