Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - programování (strategie)


Jezinka

Doporučené příspěvky

Dobrý podvečer vespolek

Potřeboval menší radu. Dělám si takový malý indikátor do NT7, který mi označuje signály ke vstupu dle WoodiesCCI, abych něco nepřehlédl. Data toho vstupu si zároveň formátuji do textové podoby a programově zkopíruji do Windows schránky, abych je mohl následně vložit do deníku. Bez problémů z toho dostanu hodnotu SideWinderu a ChopZone, ale bohužel už tam není informace o LSMA. Sice si mohu spočítat jeho hodnotu, ale nedaří se mi přijít na to, podle čeho to určuje, jestli vykreslí červenou nebo zelenou pro indikaci. Nevíte jak na to ?

Pokud by byl zájem, mohu se pak o ten indikátor podělit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,
chci se zeptat, jestli někdo nenaprogramoval indikátor, který by vykresloval swingy (něco jako ZigZag) s konkrétními pravidly, např. 2 svíčky s vyšším H,L,C následované 2 svíčkami v nižším H,L,C pro vrchol swingu (viz Kompletní průvodce úspěšného finančníka)? Zakreslovat to ručně v bactestu je dost zdlouhavé. Nebo jak řešíte zakreslení swingů? Děkuji za odpověď!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tom8:

zpravidla se to řeší tak, že se to nezakresluje - člověk to vidí přímo z grafu a nemá potřebuj to kreslit..tj. řekl bych, že to je pouze o cviku, než se ti to dostane do krve..třeba bych si jen projížděl grafy a říkal si "tady je swing, tady je swing atd", nebo si to čmáral do grafu jen od oka, abych k tomu měl i tu praktickou část..tj. primárně bych se to neučil v backtestu, ale jako samostanou věc..

taky je potřeba říct, že pokud má člověk pro swingy nějaké pravidlo, tak se může s přechodem na jiný timeframe měnit..stejně tak může každý člověk vidět swingy trošku jinak..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

Díky za odpověď, je fakt, že by to čověk měl po trocha cviku vidět od oka.

Ještě jeden tech. dotaz, funguje vám HiLoOfTimeRange indikátor v NT7? Ten, co jsem tu stáhnul, mi při kompilaci hází nějakou chybu na řádcích 82-85, bohužel nejsem programátor, abych si s tím poradil. Nevím, kde je chyba, poradí někdo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

dokazal by nekdo v NT7 zprovoznit nasledujici:
v excelu, csv nebo textaku bych si udelal tabulku, kde jeden sloupec by byly cisla S/R urovni a druhy sloupec by byly jejich strucne nazvy. A pak by se tento soubor naimportoval do NT7 a jednotlive S/R by se mi ukazaly jako cary v grafu a vpravo by mely svuj strucny nazev.

diky, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tom8 Napsal:
-------------------------------------------------------
> majkll:
>
> Díky za odpověď, je fakt, že by to čověk měl po
> trocha cviku vidět od oka.
>
> Ještě jeden tech. dotaz, funguje vám
> HiLoOfTimeRange indikátor v NT7? Ten, co jsem tu
> stáhnul, mi při kompilaci hází nějakou chybu na
> řádcích 82-85, bohužel nejsem programátor, abych
> si s tím poradil. Nevím, kde je chyba, poradí
> někdo?


Tie riadky kde je chyba treba upravit nasledovne:

DrawLine("L1"+id, true, StartBar, h, EndBar, l, Color.Blue, DashStyle.Dot, 1);
DrawLine("L2"+id, true, StartBar, l, EndBar, h, Color.Blue, DashStyle.Dot, 1);
DrawLine("L3"+id, true, EndBar, l, EndBar, h, Color.Green,DashStyle.Dot, 3);
DrawLine("L4"+id, true, StartBar, l, StartBar,h, Color.Red, DashStyle.Dot, 3);

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim,
>
> dokazal by nekdo v NT7 zprovoznit nasledujici:
> v excelu, csv nebo textaku bych si udelal tabulku,
> kde jeden sloupec by byly cisla S/R urovni a druhy
> sloupec by byly jejich strucne nazvy. A pak by se
> tento soubor naimportoval do NT7 a jednotlive S/R
> by se mi ukazaly jako cary v grafu a vpravo by
> mely svuj strucny nazev.
>
> diky, Lada
>
>

Robil som podobny indikator, ktory z externeho suboru nacita data a maluje ich do grafu. Mozem poradit, ako na to.
Zjednodusene, treba mat pevnu strukturu tych dat (v textaku, vyexporotovane z excelu), mat ich oddelene jednoznacnym oddelovacom, casovy rozsah platnosti. Indikator sa dostane k suboru cez parameter - cestu k suboru. Indikator si data nacita, dekoduje a pre rozsah platnosti vykresluje do grafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax Napsal:
-------------------------------------------------------
> BobSk:
>
> za jakoukoliv pomoc budu vdecny. S tim casovym
> rozsahem platnosti a indikatorem bych potreboval
> poradit.
>
> Lada
>


Ten rozsah platnosti je to, pre ktoré časy sa má úroveň zobraziť. Môže to byť napr. dátum, ak je jedna úroveň pre celý deň, alebo čas od a čas do, ak je nejaká úroveň len pre časový úsek v rámci dňa.
Skúste vytvoriť nejakú vzorku dát, ktorú potrebujete vidieť v grafe - v textovej forme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BobSk

platnost to bude mit vzdy cely den. Na dalsi den si udelam nove hodnoty a ty bych pak vkladal znova. Nejde sem prilozit textak, tak jsem ho ulozil na edisk:

www.edisk.cz/stahni/68379/vzorek.txt_2.01KB.html

Hodnoty v textaku jsou oddeleny tabelatorem.
pro jistotu jsem udelal jeste csv:

www.edisk.cz/stahni/99736/vzorek.csv_2.01KB.html

diky, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax Napsal: ------------------------------------------------------- > BobSk > > platnost to bude mit vzdy cely den. Na dalsi den > si udelam nove hodnoty a ty bych pak vkladal > znova. Nejde sem prilozit textak, tak jsem ho > ulozil na edisk: > > http://www.edisk.cz/stahni/68379/vzorek.txt_2.01KB > .html > > Hodnoty v textaku jsou oddeleny tabelatorem. > pro jistotu jsem udelal jeste csv: > > http://www.edisk.cz/stahni/99736/vzorek.csv_2.01KB > .html > > diky, Lada > Zdravím, skúste indikátor na http://www.edisk.cz/stahni/56328/SRLevs.zip_2.38KB.html Testoval som to na ES, niektoré čiaru tam máte na rovnakej úrovni, tak sa text k nim prepisuje. Predpokladá sa štruktúra z txt súboru...

15718

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax Napsal: ------------------------------------------------------- > BobSK: > > mohl by ses jeste podivat na prilozeny obrazek. V > argumentech indikatoru mi pise unknown, ale me > prijde, ze cestu mam zadanou spravne. > > A dnesni vzorek dat, ktery pouzivam: > http://www.edisk.cz/stahni/13168/Levely.txt_2.46KB > .html > > Diky, Lada > Zdravím, skús si otvoriť output window - tam sa vypíše ak indikátor súbor "nevidí" a tiež pozri do Log záložky - či tam nie je nejaký oznam o chybe. Skúsil som dnešný vzorek dát, mne funguje. Aj cesta môže byť s medzerami, len musí byť presná.

15727

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BobSk:

omlouvam se, ze te porad tak zneuzivam, ale Ninja ma problem s nactenim souboru, pise mi to nasledujici chybovou hlasku:

Failed to call method 'Initialize' for indicator 'SRLevs': Input string was not in a correct format.

Ja tam zadavam nasledujici cestu, kde mam soubor ulozeny:
C:\Documents and Settings\Ladislav\Plocha\LAP\Levely\Levely.txt
Tak nevim co se mu na tom nezda. A to jsem zkousil i jine umisteni (napr. z flashky apod.) a vsude stejny vysledek.

diky, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...