Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - programování (strategie)


Jezinka

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

davidoff77: Já osobně se strategiemi problém nemám, jsou tu i hezká videa, nicméně, sem tam někdo určitě něco potřebuje. Třeba se ozve i někdo další.

Měl bych dotaz ohledně strategie. Mám naprogramovanou strategii, která mi určuje vstupní body (do indikátoru jsem to již nezvládl převést). Strategie funfuje jen jaký si zvýrazňovač, jsem ve fázi back testů.
Chtěl bych se zeptat, zda je možné vypnout hlášku odhledně potvrzení aktivace strategie, popřípadě úplně nejllépe, aby mi strategie naběhla již aktivní při spuštění NT?

Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Ladousek:
Spis bych si z toho udelat indikator nez to delat pres strategie.
Vypnuti potvrzeni jsem nenasel, tipl bych ze to nejde a nekdy budme radi za to :)
Nicmene pro beh strategie potrebujes mit aktivni pripojeni. Sice jsem dany postup nezkousel, ale zkus si u datoveho pripojeni zapnout connect on startup a pak graf nezavirat a ulozit to jako workspace. Ted to nemam moznost zkusit, ale dej vedet jestli to funguje :)

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Autoconnect mám již dlouho nastaven a bohužel na strategie to nemá vliv. Kdybych uměl předělat strategii na indikátor není co řešit, ale u indikátorů si s wizardem těžce nerozumím. Strategie jsem zvládl takřka okamžítě, ale ty indikátory jsem nepochopil. Snad časem, poohlédnu se po nějakém videjku, určitě to někdo již řešil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přátelé poraďte jaký směrem se mám dívat když chci, aby mi při vstupu do trhu NT vytvořil SL ve výši ATR zaokrouhlého na nejvyšší celé číslo (a případně také PT).
Já jsem plácl o pár příspěvků výš ATM, ale ve skutečnost tomu nerozumím, o programování potuchy mám a můžu to i někomu zadat, jen si chci ušetřit tu detektivní část, abych zjistil, kde mám začít, vy tu říkáte indikátory, NS...kudy na to?

díky,
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jirib,

pre Buy sa dá napr. takto:

SL:
this.SetStopLoss( CalculationMode.Price, vstupnaCena - Math.Ceiling( this.ATR(10)[0] ) );
this.SetStopLoss( CalculationMode.Ticks, Math.Ceiling( this.ATR(10)[0] ) / this.TickSize );

PT:
this.SetProfitTarget( CalculationMode.Price, vstupnaCena + Math.Ceiling( this.ATR(10)[0] ) );
this.SetProfitTarget( CalculationMode.Ticks, Math.Ceiling( this.ATR(10)[0] ) / this.TickSize );

Pozor, toto zaokrúhlenie na celé číslo sa dá použiť na trhu ES, YM, kde má bod nízku hodnotu, nie na 6E a pod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jirib:
Pokud to má být ve strategii a chceš to zaokrouhlovat kvůli hodnotě ticku příslušného instrumentu (aby se cena posouvala jen na takové cenové úrovně, které daný trh umožňuje), tak použij pro zaokrouhlování raději tohle:
Instrument.MasterInstrument.Round2TickSize(double price)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

jirib Napsal:
-------------------------------------------------------
> skvělé díky, já obchoduju YM, proto chci
> zaokrouhlovat.
>
> Kam ale patří ten kód? Co s ním mám dělat?
>
> díky,
> Jirka
>
>
> --
> If you need a road, make a road.

jirib, v NT sú v menu Tools/Edit Ninjascript/Strategy nejaké ukážkové základné stratégie, skús pozrieť stratégiu SampleMaCrossOver na oboznámenie so stavbou stratégie + help.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidoff77:

v zásadě zatím jen kopíruji 2v a 0/v pattern zde z finančníka. podmínky pro tyto patterny jsem bez potíží nahodil do wizardu pro strategie, nicméně s indikátorek, který by mi v místě vzniklého paternu vyhodil šipičku s popiskem paternu převést neumím. Když se snažím píše mi to, žejiž mám proměnné použity a potom se v ztrácím.
Pro rejpaly, strategii mám pouze pro rychlejší zvýraznění těchto oblastí. Zvykám si na grafy.
Díky za ochotu

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...