Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - programování (strategie)


Jezinka

Doporučené příspěvky

Zdravim, dnes bych rad pozadal o radu pri reseni nasledujiciho problemu:
Mnou naprogramovanou strategii jsem dukladne vyzkousel v Strategy Anajyzer. Vcera jsem tuto strategii pustik zive.
Vykazala 3 x vystup pres SL. Problemem je skutecnost, ze pri dnesni dodatecne analyze vcerejsiho dne se tyto 3 vystupy neznazorni ani v Strategy Analyzer, ale ani v grafu (kteremu jsem tuto strategii priradil) na datech vcerejsiho dne. Nedovedu si vysvetlit ten rozdil. Vedel by nekdo radu? Takto zacinam pomalu pochybovat o spravnosti vysledku
testu pod Strategy analyzer. Za pomoc dekuji predem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kisip:
Záleží, jaká máte data. Jestli zkoušíte BT v analyzeru třeba na 60 minutových datech, tak se používají jen OHLC hodnoty (asi spíše jen close) 60m grafu. Když máte malý PT a SL, NT si prostě "tipne", co bylo protnuto dříve. U vstupů to je těžko říct. Jestli jsou na základě indikátorů, tak si zkontrolujte, že máte zapnuto počítání až na konci baru, nikoli průběžně.
Abyste odhalil, proč se strategie chová jinak v BT a jinak ve FT, musíte mít udělané trasování a pak si porovnávat logy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam takovy zaludny dotaz. Nevi nekdo o zpusobu jak vytvorit v NT projekci ceny? Myslim tim, ze by se mi vykreslovala dalsi svicka s cenami na zaklade vypoctu.
Priklad:
Chci vykreslit svicku, ktera by nasledovala po aktualni s tim ze ceny (high, close, open, low) by byly prumerem stejnych cen minulych 3 svicek.

A kdyby jeste tento "indikator" vytvarel DataSeries ktery by tuto svicku zahrnoval, tak znacka ideal :)

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Technicky niečo podobné robí indikátor HeikenAshi, ktorý ako vytvára dataseries s prepočítaným OHLC, ako aj v Plot metode prekresluje sviecky.

BobSk


davidoff77 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mam takovy zaludny dotaz. Nevi nekdo o zpusobu jak
> vytvorit v NT projekci ceny? Myslim tim, ze by se
> mi vykreslovala dalsi svicka s cenami na zaklade
> vypoctu.
> Priklad:
> Chci vykreslit svicku, ktera by nasledovala po
> aktualni s tim ze ceny (high, close, open, low) by
> byly prumerem stejnych cen minulych 3 svicek.
>
> A kdyby jeste tento "indikator" vytvarel
> DataSeries ktery by tuto svicku zahrnoval, tak
> znacka ideal
>
> D.
>
> "Začněte si plnit své sny co nejdříve, protože
> jinak si Vás najde někdo, komu začnete plnit ty
> jeho."


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit jak v Ninja Traderu provést to, aby mě program upozorňoval na patterny? Nejde mi ani tak o kód, spíše o to kam to zapsat. Když ho zapíšu jako strategii znemožní se pak obchodování přes Chart Trader. Jde mi opravdu jen o to aby program upozornil, nikoliv rovnou vstupoval. Mohu tedy k zápisu kódu využít indikátor?
Snad jsem svůj dotaz popsal přesně :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den potřeboval bych pomoc.
Do indikátoru Current DayOHL v NT 7 vepsat časovou podmínku, tak aby indikátor začínal počítat od určité hodiny. Jde mi oto aby při zobrazeném grafu s premarketem indikátor začínal počítat od 15:30 a ne od 00:00 a tak nebil premarket zahrnut do výpočtu indikátoru. Zkoušel jsem vepsat časové podmínky přímo do indikátoru ale nejsem programátor a tak jsi nevím rady, všem děkuji za pomoc.

S pozdarvem Red.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ještě jednou prosím o radu. Podařilo se mi napsat kód, vše zkompilovat, ale program ne a ne reagovat na podmínky. Nakonec sem celý kód smazal a odle tutorialu v helpu jsem vytvořil jednoduchý indikátor. Ten funguje bez problému. Poté sem do něj schválně zkusil připsat jednoduchou podmínku
if (CCI(50)[0] > 0)
{
Print("Neco");
}

Vše zapisuji do metody OnBarUpdate, ale okno se zprávou "Neco" se ne a ne objevit ačkoliv podmínka platí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Príkaz Print nezobrazuje okno, ale text z príkazu Print sa zobrazuje v Output Window, to si treba z menu NT zobraziť a potom pozerať na texty, ktoré tam pribúdajú od príkazov Print.

BobSk


zdevran Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak ještě jednou prosím o radu. Podařilo se mi
> napsat kód, vše zkompilovat, ale program ne a ne
> reagovat na podmínky. Nakonec sem celý kód smazal
> a odle tutorialu v helpu jsem vytvořil jednoduchý
> indikátor. Ten funguje bez problému. Poté sem do
> něj schválně zkusil připsat jednoduchou podmínku
>
> if (CCI(50)[0] > 0)
> {
> Print("Neco");
> }
>
> Vše zapisuji do metody OnBarUpdate, ale okno se
> zprávou "Neco" se ne a ne objevit ačkoliv podmínka
> platí.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...