Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Harpoon Capital


jirikostka

Doporučené příspěvky

to pentax: zvláštní, protože mě poslal mail, ve kterém bylo uvedeno:
Penezni prevod udelejte prosim sem:

Bank Name:JPMorgan Chase Bank, N.A.
Bank Swift #: ...........
Bank ABA #: ...........
Bank Location: New York, NY
Account Name:PFG,Inc.Customer Segregated Funds Account
Account #: .............
Customer Name: ..........
Customer Account #: ..............

Normálně mu v pondělí zavolej a uvidíš, že to půjde
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím Pentaxi,

možná že máš od pana Kose údaje zcela správné, ale bankovní úřednice ve tvé bance ti asi neumí poradit jak dané údaje správně uvést do papírového jednorázového příkazu k úhradě, je to tak?
Já peníze zasílal z České spořitelny, kde se na to holčina jen podívala a hned mi poradila kam co ve formuláři na papíře vyplnit. Přes internetové bankovnictví jsem to raději neriskoval, nejsou tam přesně ty položky které jsem čekal a navíc pokud tam jsou, umožňují vyplnit jen kratší řetězce než je třeba. Raději jsem si připlatil 200 Kč za přepážkové vyřízení, je to jistější.

Následující informace mi ta holčina v bance poradila vyplnit do kolonky Banka příjemce:
Bank Name
Bank Location
Bank swift

Do kolonky Instrukce jsem vyplnil dle její rady informace Customer Name a Customer Account.

Do kolonky Název účtu jsem samozřejmě vyplnil Account Name.
Do kolonky číslo účtu jsem uvedl číselný kód účtu Account.
Do kolonky směrový kód banky jsem vyplnil číselný údaj svého Bank ABA.

Třeba ti mé informace pomohou.

Truant

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim vsechny.
Chci se zeptat na harpoon spolecnost. Mam u nich otevreny ucet a chtel jsem si na nej poslat penize, ale nikdo se mi jiz delsi dobu nehlasi. Pouzivam email adresu na info a take na pana Kose. Volal jsem na telefon a ten je odpojen. Nevi nekdo co se tam deje a jestli je jeste nejaka jina cesta jak se s nimi spojit?
Diky za odpoved

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Marbate,
to je nějaké divné. E-mail se dá vysvětlit tím že zapadl u pana Kose do spamového koše a proto jej nečetl, na e-mail není při odesílání komukoliv mimo ČR nikdy stoprocentní spolehnutí. Na to se doporučuji pana Kose zeptat telefonicky, zda jej obdržel či proč dosud nereagoval.
Ale to že nikdo nebere ani telefon je zvláštní. Odpojený zřejmě nebude, před pár dny jsem na něj volal a odpojení by bylo určitě všem včas oznámeno. Buď jsi volal v hodiny, které jsou zcela mimo pracovní dobu a telefonickou podporu v Chicagu a telefon byl vypnutý, nebo jsi třeba spletl telefonní číslo. Přikládám jej raději zde: 774872337

Truant

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Jo u Harpoonu lze obchodovat elektronicky eurodolar.Poplatek je 17.62 dolarů za celý 1 kontrakt.Ale je to k ničemu,protože eurodolar se moc nehýbe,tak abys vůbec vydělal na poplatek.Ideální je emini russell.Tam se to ted docela solidně hýbe a tak není problém ten poplatek utáhnout,pokud ovšem nejdeš rovnou do ztrátových obchodů.Jinak pan Kos normálně telefony bere a je celkem v pohodě.Jenže ty poplatky u něj jsou moc vysoké a tento brooker je dobrý na rozjezd s jedním kontraktem a na vyhrabání se v začátcích.Kdo tyhle začátky vůbec přežije a chce obchodovat více kontraktů,tak by pak měl uvažovat o založení si účtu ještě u jiného brookera,kde nejsou komise tak veliké.Jinak platforma best trade je docela v klidu a stabilní.Myslím,že pro začátečníky je ideální a graf i data nelagujou a pracují souměrně.Při trošce cviku to lze docela slušně vychytávat i přes vyšší poplatky u Harpoonu.Mi se od Harpoonu nikam nechce,ale budu muset změnit Brookera právě z důvodu navyšování kontraktů a s panem Kosem o nějaké výraznější slevě na komisích není vůbec řeč.


Zatím hoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je nutné si u Harpponu platit BestDirect? tuším, že za to chtějí 50$ měsíčně. Já bych chtěl přez tohoto brokera obchodoval pozičně ,pitově, corn a sugar, a na to si vystačím s grafy na internetu plus TNT. Je nutné si platit Best Direct, nebo je možné se domluvit a zadávat příkazy třeba jen přez telefon?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sice je to docela offtopic v tomto vlákně, ale taky jsem na začátku když jsem narazil na komodity chtěl dělat corn, sugar a podobné například přes zde zminovaný Harpoon, nebo Global Futures a podobné společnosti, ale nakonec jsem to vzdal, právě kvůli těm komisím jak píše 911. Nakonec jsem se rozhodl pro interactive brokers, to co chci já obchodovat (poziční trading), tak tam jsou poplatky od $3.46 - $6.10 ... takže naprosto bezkonkurenční.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím jestli se platí best direct,ale normální best trade úplně stačí a je zadarmiko.Graf tam je a volume taky,tak si myslím,že to stačí.Mi stačí jen minutový graf a pevné nervy.Vlastně obchoduji celou dobu jen short pozice na ER2 a ničím jiným si ani nezatěžuji hlavu.Většinou čekám na prudký trend nahoru a když už to trenduje přes deset bodů,tak to líznu na short.S trochou citu lze vychytávat otáčení se trendu.Je fakt,že někdy třeba až na pátý pokus,ale když se mi to podaří vychytat,tak to pak i stojí za to a kompenzuji si ty vysoké poplatky u Harpoonu.Na lepší způsob,jak vydrbat s těmi vysokými poplatky u Harpoonu jsem nepřišel a nechtěl jsem zatím měnit brookera,pokud stejně zatím obchoduji jen s jedním kontraktem.Jinak bych se toho Harpoonu a těch poplatků zase tak nebál,jak tady všichni píšou.Pokud fakt k tomu člověk přistupuje s kouskem citu,tak vlastně lze špatné obchody končit už se ziskem 20 dolarů.Někdo prodrbává na každej obchod i 500 dolarů a hlavně,že se chlubí,že má poplatek 5 dolarů.Já ty vysoké poplatky eliminuji maximální koncentraci a citlivostí a pokud se dostanu již do minimálních ztrát,okamžitě končím pozici.Ale pokud si ty vstupy člověk řádně a citlivě natrénuje,tak už pak tak nějak podvědomě vstupuje do pozic,které prakticky okamžitě začnou trendovat v mém případě dolů,protože obchoduji jen short pozice.Ted v posledním měsíci jsem to měl jednodušší v tom,že Russel spadl asi o 110 bodů dolů.Ale i tak se dá ještě i po tom pádu každej den třeba i jen na korekcích vydělat 500 dolarů na 1 kontrakt na short.Uznávám ale,že pokud bych měl začít obchodovat s více kontrakty a jakože se na to chystám,tak nebudu lenit a mizím i s prachama k nějakému levnějšímu brookerovi.Přesto jsem Harpoonu vděčny za pocit jistoty,který mi dal především tím,že kdykoliv je možnost po telefonu v českém jazyce ukončit pozici a promluvit si s panem Kosem a probrat s ním počáteční problémy.Což pro mě v počátcích znamenalo více,než mít komisi 5 dolarů u jiného brookera,který by se mi třeba vůbec nevěnoval a nedomluvil bych se s ním.Prostě jsem nabyl jistoty,že komoditní obchodování opravdu funguje a ted se podle toho můžu zařídit dále.

Tož se zatím mějte,hoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 911:

my začátečníci musíme někde začít, chápu, že Vy jako ostřílený obchodník to už vidíte jinak. Ale nějak nevím co je na tom hloupého, když chce někdo obchodovat, např. ten omýlaný Sugar, tak ten se elekteronicky neobchoduje a platit za komise 20$ , pozičně na pitu, mi nepřijde zas tak nenormální, to je snad běžná komise ne? (u nás za to chtějí 50$)

to Kurdubele:

Díky za info. Předpokládám ale, že sem každý napíše že jste sebevrach, ale mě se to líbí jak to máte vymyšlené a že Vám to funguje. Když tak natím přemýšlím je to vlastně zajímavý obchodní plán, když máte drahé komise tak aspoň nad obchody více přemýšlíte. Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

opat,
za 1) ja psal ze jen hlupak tam obchoduje emini. jeste vetsi hlupak obchoduje komodity nebo futures u CR brokera. pokud chces cukr, tak ok. ale i tak si myslim ze bych nasel mnohem lepsiho a levnejsiho. Harpoon je jen pro ty, co maji neodkladnou touhu si pokecat v cestine a maji tak falesny pocit bezpeci. na elektronicke trhy to proste neni. a je jedno jestli ses ostrileny obchodnik nebo jsi teprve ted otevrel ucet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

můj názor je, že Harpoon je vynikající volbou pro ty, jenž chtějí vyzkoušet nejen elektronické trhy, ale zejména pitové poziční.

Začátečník patrně vloží na svůj traderský účet odhaduji maximálně tak 5000 USD na zkoušku. Tato částka však u pitových obchodů není vzhledem ke své výši vhodná pro klasické pitové poziční kontrakty (kde jsou velké pohyby), ale je vhodnější spíše pro mini kontrakty, na kterých se trader začátečník může relaitivně s menším rizikem naučit všem záludnostem a zákonitostem pitových pozičních obchodů např. s kukuřicí, pšenicí ši sojovými boby a zkusit, zda svůj obnos zhodnotí či zlikviduje.

Zdá se mi však, že většina zde radících traderů se zaměřuje ryze na elektronické intradenní obchody a na jejich základě radí všem začátečníkům či hatí jejich plány - pro ty opravdu není Harpoon levný. Na pitové obchody má však Harpoon myslím ceny dobré, potřeba velikosti účtu je také nízká, kvalita telefonické podpory je slušná a aplikace je zcela zdarma. Pro začátečníka, který se nehrne prioritně do intradenních elektronických obchodů, ale zajímají ho pitové poziční obchody, je to myslím velmi dobrá volba. Navíc takto rozsáhlejší možnost obchodovat kromě elektronických i různé typy pitových obchodů např. Interactive Brokers nenabízí, takže je opravdu zbytečné stále od Harpoonu někoho odrazovat.

Kdo chce zkoušet poziční obchody s co nejmenším rizikem, opravdu se mu příliš možností jaké komodity zvolit nenabízí. Elektronické trhy to většinou nejsou, u nich jsou velké denní pohyby, klasické kontrakty taktéž, takže doporučuji pitové mini kontrakty a ty jsou u Harpoonu skutečně za dobrou cenu.

Truant

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to 911:

Myslím, že se zde srovnávají jablka s hruškama. Harpoon je úplně jiný typ brokera než IB. U IB Vám nikdo hlídat pozice nebude, na všechno jste jen vy sami a vaše obchodní platforma. Já osobně si myslím, že do začátku je broker, který je ochotný hlídat pozice i poradit v případě nejasností lepší, než on-line broker. Až se člověk s burzou lépe seznámí, byla by hloupost u takového brokera zůstat, když můžu mít poplatky 3x menší. Hodně také záleží na stylu obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...