Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Harpoon Capital


jirikostka

Doporučené příspěvky

S největší pravděpodobností jsem opravdu do nebe volající hlupák a opravdu jsem v počátcích měl neodkladnou touhu pokecat si s panem Kosem v češtině.Jsem citlivější človíček a v otevřených pozicích se musím dostávat do nižších stavů vědomí,abych se nezhroutil.Přiznávám,že jsem v počátcích potřeboval nějakou berličku a upnul jsem se tímto na Harpoon.Jenže já si vůbec nedovedu představit,že bych začínal u on-line brookera mluvícího anglicky,protože bych od strachu nebyl vůbec schopen otevřit pozici.Já než otevřu pozici,tak mám pro jistotu puštěny oba počítače,kdyby jeden zkolaboval a na mobilu nachystáno číslo k vytočení na pana Kose,kdyby spadl NET.Toto mě dostatečně uklidňuje.A teď co ten ER2 dělá poslední měsíc takové psí kusy,tak jsem obezřetný 2x.Trvám si však neochvějně na tom,že i přes vysoké poplatky u Harpoonu se lze odrazit ode dna a po malých krůčcích s jedním kontraktem vyčkávat na vrcholy nebo dna a tím vychytávat otáčející se trendy.Pokud člověk opravdu neblbne a končí špatné obchody ještě v malém plusu a nebo ve velmi mírném mínusu,tak si ani nějak moc hlavu s tím poplatkem neláme.Myslím si,že daleko horší je nechávat otevřené pozice v mínusu v přesvědčení,že se snad trend ještě otočí a dostanu se alespon na nulu.Já ztráty končím hned,protože prodělaných 200 dolarů znamená 11 komisních poplatků u Harpoonu.To znamená 11 pokusů zkusit odhadnout otočení trendu na vrcholu.Můj nejhorší výsledek s účtem na ostro je,že jsem nejpozději na pátý pokus schopen uhodnout otočení trendu.To je pro mě prostě statistický fakt.To znamená na poplatcích ulítnout 88 dolarů.Jenže teď ER2 lítá denně i o 30 bodů.To znamená zhruba maximální potenciál 3000 dolarů na 1 kontrakt.To je prostě taky statistický fakt.Proto se domnívám,že není hloupé obětovat svých v nejhorším případě 88 dolarů na poplatky,pokud s největší pravděpodobností bude otočení trendu alespon o deset bodů,což znamená 1000 dolarů na 1 kontrakt.Takto jsem se já popral s těmi poplatky u Harpoonu.Zatím takto obchoduji sice jen 14 měsíců a po celou dobu všichni píšou,že jsem hlupák u Harpoonu,a tak všem už jen říkám ,,ano jsem hlupák,ale stále ještě v plusu na kontě,,.

Tak se zatím mívejte

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Stanley,

no ja mam brokera, ktery poradi, normalne s nim komunikuju pres IM ci telefon, je to kamos, poradi i co se trejdingu tyce (a pord jsem pod 5 babek) hlida pozice. co si pod tim predstavujes? i id nejde nic hlidat. ja jen rikam, ze obchodovat id u Haropponu je hloupost. pokud si nekde platis full service, tak jsou proste mnohem lepsi domy kde je lepsi servis co se tyka zazemi analytiku, research a hlavne ten broker sam obchoduje danou komoditu taky. ale me je to jedo, pro me za me obchodujte emini za 50$

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kurdebele,

a proc bych nekomu mel davat na er2 20 babek, kdyz muzu dat jen 5. to muzes hadat smery i u online brokera. ted je proste volatilni obdobi, to se proste stava na tom neni nic divneho. taky nikdo nenechava zadne pozice v minusu a nedoufa ze se to otoci. jsou urcita pravidla co se lidi snazi dodrzovat. lidi maji jasne SL a mit ucet u HC tak musi mit SL o 2 ticky nize. coz nekdy kdyz se chyti slip 1-2tikcy tak uz jsi 4 pryc a jeste se nic nedeje. no pokud stabilne vydelavas live, tak jak rikam, pro me za me :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolím si přidat svoji zkušenost s tímto brokerem: Asi hodinu před koncem obchodování prislušného pitového trhu jsem přes platformu Best Direct zadal příkaz na otevření spreadu pomocí limitních prikazů na obě nohy spreadu. Asi 20 minut před koncem obchodování jsem z vývoje trhu usoudil, ze zřejmě se do obchodu pomoci limitních příkazů nedostanu a chtěl jsem tedy spread otevřít pomoci příkazu MOC. Po nedobrých zkušenostech se změnou příkazů na pitovém trhu jsem proto napřed zadal zrušení limitních příkazů u obou noh spreadu. Počkal jsem, až se na objeví v příslušnem řádku informace o zrušení a začal připravovat příkazy MOC. Než jsem je však stačil odeslat, vyskočily krátce po sobě okna informující o provedeném otevřeni obou kontraktů spreadu. Bral jsem to tak, ze díky zpožděné komunikaci s burzou se oba kontrakty otevřely ještě před doručením příkazu ke zrušeni.
Následující den jsem obdržel od PFG mail s výpisem, ve kterém bylo otevření obou kontraktů spreadu potvrzeno a já byl spokojen. Překvapení mne čekalo až další den, kdy došel od PFG další mail s výpisem, ve kterém bylo oznámeno zrušení jednoho z kontraktů spreadu. Neprodleně po přečteni mailu jsem tento problém po otevření burzy nahlásil Harpoonu. Bylo mi sděleno, že věc prošetří a sdělí co nejdříve výsledek. Upozornil jsem na skutečnost, ze trh se pohybuje nežádoucím směrem, tj. zbylý kontrakt jde do ztráty. Po řadě urgencí jsem se dočkal konečného vyjádření od p. Kose až čtvrtý obchodní den po nákupu zmíněného spreadu a to v tom smyslu, že platí opravený výpis a že taková věc se může kdykoliv stát. Ani slůvka omluvy, ani náznak ochoty uhradit příp. ztrátu.
Samozřejmě již u tohoto brokera nejsem a užívám si nízké poplatky u IB (přestože moc angličtinou nevládnu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

No, co jsem kde o pitovém obchodování četl(ještě neobchoduji naostro), tak jsou tam změny zadaných příkazů dost problematické. Tím samozřejmě nechci obhajovat brokera(je divné, že nedošlo ke zrušení obou noh spreadu), ale je podle mne lepší u pitu čekat na potvrzení vstupu či výstupu smskou či telefonem. Ale jak jsem řekl, nemám s tím praktické zkušenosti. Může to být i chyba brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Nazdar troska slovenciny pre zmenu,
Ja som momentalne vo fazy ked sa pozeram po solidnom brokerovi a pre mna by bol idealny taky ,ktory by so mnou komunikoval cez mail ciste len na zadanie vstupov a vystupov z obchodu pozicneho a na zaciatok len MINI kontrakty.
Presurfoval som toho uz fakt dost a stale jaksik nie a nie sa rozhodnut na Slovensku O bodov ale u Vas je vyber lepsi,ale taktiez jedny su za iny zas nie. PRETO VAS PROSIM NAZNACTE ASPON LAIKOVI v brokerskom svete kam by sa mal ubrat resp. ku komu ;). Ja som jednoduchy a mam rad jednoduche veci, preto ani z tohto nerobim vedu chcem len zodpovednej osobe zadat prikaz mailom a byt si vedomi toho ze to aj spravi tod vse.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Dobry vecer Vam vsem,

NEDOPORUCUJI tohoto Brokera, nebot vyse poplatku za sprostredkovani obchodu je zbytecne vysoka a AROGANCE se kterou jsem se s timto brokerem setkal.

Obchoduji s www.AMPFutures.com $4.90 In a $4.90 Out, $500 Margin na contract v hlavni obchodovaci case
(Amerika).

Mnoho zdravi a obchodnich uspechu preji Vam vsem,

Best Regards, Roman
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...