Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Harpoon Capital


jirikostka

Doporučené příspěvky

  • 1 year later...
  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Služby pana Kose z Harpoon Cap. využívám od roku 2007. Rozhodl jsem se v minulosti pro něj z důvodu komunikace v češtině, proto, že je dislokován "přímo na místě činu" a proto, že zastupuje PFG, což je poměrně dost významný US broker. Fakt je, že komise, které u něj platíte nelze rozhodně nazvat nízkými (např. ZC za cca 24US RT). Nicméně v té době byl pro mne důležitější pocit "bezpečí" než o pár dolarů nižší komise. Pan Kos nabízí možnost telefonického kontaktu přes českého operátora (za pár kaček české číslo až do US). Takže když Vám spadne platforma či se stane cokoliv jiného je možno česky přes telefon problém okamžitě vyřešit. Za celou dobu jsem tuto službu využil jen jednou. Klaplo to perfektně a hlavně v té chvíli jsem si jako začátečník uvědomil, jak je pro mne důležité takovou možnost mít. Navíc, pokud jako začátečník obchodujete čas od času jeden kontrakt a víc ztrácíte než získáváte není pan Kos k zahození. Pokud neobchodujete a třeba i měsíce se vzpamatováváte ze svých ztrát nic neplatíte. Prostě, až se jednou otřepete vrátíte se ke svému nezměněnému účtu a pokračujete tam, kde jste před dávným časem skončili. To si myslím taky nelze dovolit všude.

Při zakládání účtu je pan Kos zcela logicky velmi ochotný, vše má již propracované tak, že když budete postupovat podle jeho pokynů účet 100% v pohodě založíte. Sice jsem si to neprověřoval, ale asi je nutno myslet na to, že je nutno posílat peníze z účtu jehož majitel je shodný s tím, kdo smlouvu podepisuje. Tzn. podle mne, že si nemohu u Harpoon založit účet a fundovat jej z účtu své manželky (tu) . Mohl by to být problém. Co se smluv týká, nějaké potvrzení bych asi neočekával. Amerika je evidentně jiný kraj a jiný mrav a jsou tam zřejmě schopní uzavírat smlouvy jen podáním ruky asi ve smyslu slovo dělá chlapa. Tak to berte jako fakt a podle toho si také své obchodní partnery za velkou louži vybírejte.

K platformám. Nejstarší Best Direct jsem v minulosti používal. Má problém s českým prostředím. Takže jsem si pomocí virtualizace nainstaloval další verzi WIN s US prostředím a vše fungovalo. Dnes využívám Best Direct8 (zdarma) a Best Pro Trader (poplatek 0,5USD RT), oboji v národním CZ prostředí. Jen v Best Direct8 mi nejedou grafy k mé spokojenosti, ale ty lze tahat i jinou cestou. Best Pro Trader mi jede bez problémů.

Člověk narazí u pana Kose až v okamžiku, kdy začne trochu víc obchodovat. Platit stovky dolarů denně za komise je skličující pohled. Navíc , když člověk vidí, že u souseda by to bylo klidně i za polovinu. Pan Kos o komisích nevyjednává. Prostě on poskytuje služby a ty něco stojí. Když jsem po něm chtěl sdělit, co by mi z jeho pohledu v rámci jeho full servisu mohl nabídnout více než běžný discount či online broker, dostal jsem pro mne překvapivou odpověď, že pro účty pod 100000USD obchodní doporučení neposkytují. Pěkné, že! :S
Další "kámen úrazu" je komunikace s panem Kosem přes email, rozhodně to není "to pravé ořechové" (alespoň dle mých zkušenosti). Jakmile Vás má, rychlé odpovědi se nedočkáte. Pokud Vám vůbec odpoví, tak si na odpověď pár dní počkáte. Zase na druhou stranu Vás to neskutečným způsobem vytrénuje. :D

Závěr: Pan Kos dá začátečníkovi určitě jistotu. Je třeba za ni, ale pořádně zaplatit. Na druhé straně to začátečníka naučí postarat se sám o sebe a pochopit, že v konečném důsledku musí spoléhat jen a jen na sebe. Určitě to není zkušenost k zahození.

[bold]Nicméně po téměř třech letech jsem dospěl k závěru, že nastal čas pro změnu. Rád bych u PFG zůstal, ale ne s komisemi na úrovní pana Kose. Může mi někdo může poradit, jak a ke komu přesídlit budu mu neskonale vděčen.[/bold]

PS: To, co jsem zde napsal, jsou jen mé osobní zkušenosti a pocity. To neznamená, že musím mít ve všem, co jsem tu napsal 100% pravdu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

×
×
  • Vytvořit...