Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Harpoon Capital


jirikostka

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Tomáši,
zkušeností je tady na tomto fóru i s HC více než dost, stačí se trochu "proukousat" diskusemi, na všechny otázky zde jsou již odpovědi, a ne jen jedenkrát. Přečti si toto vlákno celé, a když si zadáš do vyhledávače jméno tohoto brokera (Harpoon Capital), najdeš další zkušenosti. Rovněž doporučuji přečíst vlákno o Global Futures. Já vím, že je pohodlnější zeptat se a očekávat odpověď, ale pro ty z nás, co na tyto a podobné otázky již (mnohdy nejednou) odpovídali, je to už ztráta času. Taky jsem se musela postupně prokousávat diskusními příspěvky při hledání odpovědí na své otázky, a teprve když tato odpověď nikde není k dispozici, je namístě klást otázku, případně založit nové vlákno. K převodům peněz je tu též množství zkušeností a příspěvků, i já jsem na toto téma psala, takže sorry, nebudu se opakovat, je toho tady skutečně dost. Věnuj tomu trochu času a hledej. Najdeš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Právě jsem narazil na tuto rubriku ohledně společnosti Harpoon Capital, u které bych asi začal obchodovat. Trochu mě zaráží, že diskuzní příspěvky jsou staršího data, tak nevím jak je na tom se službami tato společnost v dnešních dnech. Může mě někdo dát čerstvé reference o spolupráci této společnosti ? Moc děkuji dopředu. Vlada.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Vlado !
S Harpoon Capital obchoduju na ostro od června 2006. Žádný vážnější výtky nemám. Intradeně neobchoduji, protože to díky jejich poplatkům dost dobře nejde, stím jsem byl ale předem smířený. Zabývám se krátkodobým swingovým obchodováním a na to mi Harpoon respektive telefonický kontakt s p.Kosem plně vyhovuje. Převod peněz na obchodní účet proběhl v pohodě. A výběr zisku taktéž, peníze jsem měl za tři dny na účtě v ČR.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím tetsuo.

Mohu se zeptat, zda Ti Kos potvrzuje všechny vstupy a výstupy hned mailem? Nebo musíš čekat na další den?

Jsi spokojený též s rychlostí mailové komunikace? Nebo vše řešíš výhradně telefonicky?

A poslední otázka, zkoušel jsi posílat peníze k a od Harpoonu výhodněji přes nějakého prostředníka?

Předem díky za Tvé postřehy.
Já s ním teprve začínám, mám zkušenosti jen s IB.
A tak mne zajímají věci které se mi zdají být u Harpoonu nestandardní.

Petr fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vlado: poslal jsem ti mail..

Petr fi: Ahoj ! Hmm vstupy, výstupy se mi potvrzujou v platformě, ze který zadávám příkazy. V mojim případě BEST.
U elektronických trhů dostanu potrzení samozřejmě okamžitě. U pitových trhů je to občas různý ;) Obvzlášť
v případě, že se na pitu děje něco mimořádnýho. Jde o to že makléř na parketu preferuje vykonání příkazu,
ale na potvrzení už tak nespěchá.. Je třeba s tim počítat a když to potřebuju nutně vědět, zavolám p.Kosovi a ten zaurguje někoho přímo na parketu a potvrzení mi pak dorazí na platformu.

Rychlost mailove komunikace - mailem jsem komunikoval jenom na začátku jednání s Harpoon a když chci uskutečnit nejaký převod. Vše ostatní a samotné obchodování hlavně, řešim přes telefon.

Peníze posílám standartně..

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj vespolek,
jen abych se s Vámi podělil v jaké fázi jako naprostý začátečník v komoditách jsem u Harpoonu:

1) O komodity jsem se začal zajímat teprve někdy koncem října, moc zkušeností tedy nemám ale myslím že vše potřebné mám zvládnuté a vím dobře do čeho jdu
1) Otestoval jsem aplikaci Best Direct během prosince
2) Odeslal jsem podepsané stránky smlouvy do USA
3) Odeslal jsem před 2 dny základní vklad do USA. Spěchal jsem tak protože kurz dolaru bude možná brzo horší a beru to jako svůj jistý první spekulativní krok - pokud něco v počátku obchodování prodělám a rupnou mi pak nervy a budu chtít své zbylé peníze z účtu zpět, mohu pak vydělat na nějakém případném vyšším kurzu dolaru a tím se mé ztráry mohou z části či plně vykompenzovat. Jinak bych asi tak na otevření účtu nespěchal a začal až někdy v březnu či později.

Peníze přes prostředníka pan Kos neradí posílat. Prý je nutné vždy znát odkud budou peníze odesílány a kam budou přijímány (pokud se rozhodnu peníze vybrat). Mohou to být 2 různé účty. Ale asi žádný prostředník. Poplatek tuzemské bance většinou činí kolem 1% částky, maximálně např. 1200 Kč, ale ještě něco si možná bere banka v USA za přijetí platby což si nejsem jistý ale počítám s tím.

Vím, že mají vysoké komise, ale chystám se obchodovat přesto zpočátku intradenně jeden e-mini fond. Komise by měla být kolem 15 USD. Když vezmu v úvahu, že nic nemusím měsíčně platit za aplikaci a intradenní grafy, že mají nízké marginy, brokera komunikujícího v češtině s českým mobilním číslem, tak to zas tak hrozná suma není. Prostě ji zakalkuluji do svých naplánovaných ztrát a zisků. Na poziční obchodování si zatím netroufám kvůli vysokým komisím a možnosti gapů, jednoduše nemám na to zatím peníze které bych mohl takto riskovat. :-)

Jediné negativum které mě mrzí je to, že testovací Best Direct rozhraní lze užívat jen měsíc bezplatně a pak případný zájemce musí platit kolem 30 USD měsíčně. To je škoda, nemohu tak bezplatně nanečisto zkoumat své obchodní strategie v daném programu. Ale už jsem se s tím smířil, pojedu už prostě naostro.

Příště se asi ozvu až jako komoditní embrio provedu svůj první ostrý obchod. :-)

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasi,
index futures emini S&P 500 je fajn, jen tech 15$ je vice nez dost. rekl bych az smrtelne :-) temer vsude se dostanes pod 5$. to je slovy vice jak trikrat mene (pocitam komise pri malem volume). urcitre se tu najde nekdo kdo ti vycisli kolik musis vydelat ty akolik on a jak je to nevyhodne.
tve vyhody se daji vyvratit rychlosti blesku. temer kazdy broker ti nabidne zdarma platformu a data zdarma. komunikaci v cestine snad jen global futures. jejich komise 5-6$. neni to lepsi? a navic brokerovi volat nemusis vubec, takze se muzes porozhlednout jeste po levnejsich. a margin? jiz neni problem sehnat za 500$ emini. ale hlavne margin neni do zacatku az tak dulezity. pokud te broker bude lakat, hele dam ti 500$ a ty tak muzes jet vice kontraktu tak ruce pryc.
neni treba na zacatek hledat takto nizky margin. casem ti ho snizi sami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši:
myslím, že ES není úplně jednoduchý trh. Většina začínajících volí spíš YM - výhoda v nízké hodnotě bodu a tedy menší rizika např. vzhledem k SL, nebo ER který má sice vyšší hodnotu bodu, ale asi lepší poměr hodnota bodu/ charakter pohybů trhu.

Ale vždy je to individuální.

S živým obchodováním opravdu není kam spěchat. Je potřeba se připravit na to, že vše není takové jak se na první pohled může zdát. Je dobré postupovat po krůčcích a nespěchat. A být úpřímný hlavně sám k sobě. Je to spíš o systematickém probojování se jednotlivými kroky.

A taky vydržet i finančně.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové děkuji za informace a názory. Vím přesně co máte na mysli a souhlasím s Vámi.
Pokusím se jen popsat co mě vedlo k výběru Harpoonu a proč postupuji trochu jinak než by postupoval již pokročilý obchodník:
Chci si na e-mini ověřit své testované možnosti reálně a pak časem (pár měsíců) postoupit i na poziční obchod (sleduji nějaký čas CORN který bych chtěl zkusit, domnívám se že bude pro mě jako pro začátečníka také vhodný). Něco mě těch několik intradenních obchodů bude stát oproti jiným brokerům, ale nechci momentálně rozjíždět 2 účty u dvou různých brokerských domů odděleně pro intradenní a pro poziční obchody. Alespoň z informací které mám se témeř každý broker vyplatí jinak a k nečemu jinému je lepší ho preferovat. Ten telefon v češtině osobně oceňuji hlavně kvůli mé nízké dovednosti mluvené angličtiny, jsem na tom spíše lépe v písemném styku. Cítím ho jako potřebný pro sychr kdyby se něco zlého přihodilo (výpadek netu či jiné problémy), abych se v krizi jednoduše a rychle dovolal a snadno domluvil.
Jinak pro intradenní obchodování bych spíše zvolil IB. Na druhou stranu IB je patrně zas slabší pro poziční obchody prováděné elektronicky (netuším jaké jsou tam elektronické možnosti pitů, ale když ne žádné tak zřejmě ne takové, jako u PFG).
Osobně bych si chtěl pro obchodování zvolit ideálně tyto brokerské domy:
Pro poziční obchody elektronicky zadávané PFG (jako začátečník jsem si však vybral jejich česky komunikujícího prostředníka Harpoon).
Pro intradenní obchody bych si zvolil IB (je možné že časem si u nich založím účet).

Tedy teď právě mám čerstvě založený účet u PFG přes Harpoon, jsem zvědavý jak to půjde. Pokud se mi podaří něco intradenně vydělat do plusu na těch vysokých "smrtelných" komisích (jsem realista a ocením jen když se nedostanu do mínusu), pak si mohu být jistý že to funguje a zvládnu intradenně snadněji zhodnocovat účet u IB. Bude to pro mě taková průprava vysokými komisemi pro intradenní obchody se kterou počítám. Já totiž bohužel zas tak moc intradenních obchodů v týdnu neplánuji a časově nestihnu, bude jich sotva tak 4 týdně a to v pozicích trvajících maximálně tak 1 hodinu. Časem se chci soustředit spíše jen na pitové obchody (bez zkušenosti s několika skutečnými intradenními obchody jsem si však slíbil, že do toho nepůjdu, i když to jsou to 2 zcela rozdílné přístupy).

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,
Harpoon je na intradenní obchodování e-mini trhů vražedný, vím, o čem mluvím, sama mám ještě pořád u nich část peněz, ale na ID jsem si zřídila účet u IB. Tam musíš mít min. 5K, ale jak už tady zmiňoval 911, Global Futures má margin 500$ a komise kolem 6$ a taky česky hovořícího brokera pana Jamese Kuzela. Já začala taky u HC, a věř mi, že 15-17$ R/T za e-mini je zatraceně hodně. Hlavně v počátku, když to ještě tak moc neumíš, zničí tě to. Já na pár obchodech prodělala cca 200 babek, ale na komisích mě to stálo 300, takže výsledek byl -500$ za pár málo obchodů. HC je dobrý jen a pouze na pozice, v žádném případě na intradenní obchodování. Důrazně tě varuji - pácháš finanční sebevraždu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tome,

vybral sis sam. ale je take mozne ze vsechny tvoje 4tydeni obchody budou v -. jinak vlastne ani nechapu proc kdyz jsi u PFG tak Harpoon nenabizi jejich komise + nejake to fee navic. je to jejich IB, ne? ovsem pokud primarne chces pozicne tak budiz, btw. u Global muzej jet taky pitove obchody a navic tam muzes volat pres skype, tedy zdarma. otazkou vsak zustava jake informace ti poskytnou, protoze predpokladam, ze je beres jako full service brokera, takze budes chtit konultovat vstupy a vystupy a radit. na harpoon jsem nenasel zadne reakce (asi sem spatne hledal)

no dej vedet jak se ti dari

preju mnoho dobrych obchodu a $

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...