Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TELE 02 - dividenda


Millis

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 67
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Hlavně by mě zajímalo kam by mě takovej CFD broker mohl odkázat :) A hlavně ono je dost možný že se najdou lidi který měli Tele long, protože čekali korekci po tom hustým propadu, a protože čekujou jen stránky XTB tak o propadu po divi neměli ani šajnu, víš kolik různejch lidí bez zkušeností se určitě zláká soutěží o porsche která zrovna probíhá? :-) ... no jsem zvědavej jestli to bude mít nějkou dohru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tohle dneska vyslo na xtb

Vzhledem k výplatě dividendy na podkladovém aktivu instrumentu TELO2 ve výši 50 CZK na akcii, budou veškeré pozice na instrumentu TELO2 korigovány swapovými body jako důsledek teoretického poklesu ceny podkladového aktiva. Znamená to tedy, že veškeré pozice na instrumentu TELO2, které nebyly uzavřeny před koncem obchodní seance dne 12.9.2008 budou zatíženy plusovými swapovými body v případě dlouhých pozic a minusovými swapovými body v případě krátkých pozic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže hned Vám řeknu jak to u nás v čechách chodí ...

Transakce samozřejmě proběhla tak jak jsem popisoval, na účet se mi připsalo 126 tisíc zisku (kdyby mě nedali jenom TP (412Kč), ale to kde to otevřelo (393Kč) (moje blbost) tak jsem vydělal snad 180 tisíc, ani nevim ..), ale řikám OK, peníze připsány, požádal jsem o výběr, všechno šlo hladce, večer mi přišlo daily confirmation kde byly všechny tyhle transakce potvrzeny, ... druhej den už mi volá pan Tupý z XTB, že transakce byla zrušena, protože ještě bude provedena korekce z důvodu dividendy, a že ještě dnes mi bude ta korekce provedena, tj 16.9. (WTF? 16.? proč 16.? rozhodnej den 17., ex date 12.) ... takže následovali námitky ... Já: kde jste o tom měli informaci že se tohle bude dít? ... Pan Tupý: je to na našich webových stránkách .. Já: Neni ... Pan Tupý: Je, já vám pošlu na mail odkaz kde ... byl mi doručen mail kde byla jenom informace o tom že to bude probíhát (To jak dali teď potom do novinek..) .... následuje další telefon: Já: Pane Tupý, měl jste mi poslat ten odkaz kde to je ... Pan Tupý: Pardon, Já Vám to řeknu, je to v Otázkách a odpovědích (!!!) ... Já: Tam jste to dali teď, předtím jsem tam koukal a nebylo to tam... Pan Tupý: Ne, tam to bylo už předtím ... konec rozhovoru, čekuju stránky, volám znova, tentokrát mluvím s jiným člověkem ... Já: Pane XXX, tak jsem to prohlíd a řekněte mi když už to tam bylo předtím jaktože na Anglický verzi, ani Polský verzi to není vůbec a slovenské verzi toho je jenom zlomek (Stále to tam neni, sami se koukněte), přitom nabídka Instrumentů je stejná, chcete říct že kdybych obchodoval tuhle transakci v Polsku tak se nic neodečítá?? ... Pan XXX: Polsko může mít jiný nastavení podmínek ... Já: Ale pan Tupý mi řekl že tehle příkaz přišel z matky v Polsku a proto s tím nic neudělá ... Pan XXX: blablabla, kecy, bez argumentů ... takže jsem se rozhod že to zajdu konzultovat přímo k nim do společnosti, což se zatim nestalo ...
Mezitím jsem zistil plno dalších věcí proti nim, který stojej zato vysvětlit...
za 1... jaktože se v minulosti žádný korekce po dividendách neděli když obchodujete plno dividendovejch titulů už pěkně dlouho ... (pozor, koukněte na stránky, do novinek přibylo upozornění že bude dividenda na GE, s tím jak bude probíhat a kdy... NOVINKA!!! jakto že to tak nebylo v případě O2 a nikdy v minulosti??..srovnejte si ty dvě upozornění, (doufám že tu telefoniku nezměněj mezitim, k tomu se dostanem ...)
za 2... proč když má tahle korekce probíhat pomocí swapovejch bodů mi byla provedena až po ukončení transakce podobou jednorázového strhnutí částky z účtu ale v případě GE se to už děje pomocí Swapovejch bodů a na ex-date??
za 3... pecka, měl jsem na demo účtu otevřenej opačnej příkaz, tedy Buy na telefoniku, ale žádná korekce do plusu zatím neproběhla :-D ... divný??

Jedno je jasný, uhodil jsem hřebíček na hlavičku, a podle XTB jsem nebyl sám, pro ně to teda znamená super ztráty pokud to neututlaj a nezahladěj, takže dělaj všechno možný aby se tak stalo. Strhli mi korekci ve výší 167 tisíc ale já na tom vydělal jenom 126, to znamená že nejenže mi sebrali zaslouženej zisk, ale ještě mě vokradli o dalších 40 tisíc.

Nejhorší na tom je, že já jsem student a vážně nevim jak ty peníze dostat zpátky, mam na ně všechny materiály, stáhlý jejich stránky, výpisy, hromadu důkazů, všechno hovoří proti nim ... právníka si ale těžko dovolim, takže mi řekněte co mam dělat? :S Za jakoukoliv pomoc nebo informaci budu vděčnej, pokud ty peníze z nich dostanu, tak se samozřejmě nebránim odměny tomu kdo mi v tom trochu pomůže ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...