Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TELE 02 - dividenda


Millis

Doporučené příspěvky

Trochu to tu sleduji a řeknu k tomu asi toto:

Divím se, že jsi do toho šel s tolika penězi, když jsi to víceméně mohl čekat, však jsi sám vyprovokoval tuto debatu. To teda já bych to maximálně zkusil s něčím menším. Sorry, ale koledoval sis.

Ale abych nebyl za zlouna, tak jak to popisuješ, to vypadá, že chyba je na jejich straně a když už nic, tak by to v nejhorším měli nějak srovnat, abys nebyl tratný. Tím by ti zalepili ústa a příště by podobnou věc anoncovali dříve.
Jinak je fakt, že jako student se proti nim jen tak asi nechytneš, to bych teda zkusil kontaktovat další lidi, kteří na toto doplatili a udělat to nějak společně.
Díval se na fórum na jejich stránkách? Neprobírá se to tam?

V každém případě držím palce ať se to nějak vyřeší k minimálně neztrátovému stavu.

Patrik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 67
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Koukam skoda, ze jsem v patek nezachytil tenhle thread driv, mozna bych Te presvedcil abys to alespon castecne pozaviral nebo si dal aspon PT na pad o divi...

Zkusil bych z nich vymlatit, na zaklade jakeho bodu smlouvy / vseobecnych podminek tu korekci provedli. Pokud je tam nejaky dostatecne obecne znejici bod (slozita veta znamenajici "broker si muze strhnout jakoukoli castku kdykoli se mu zamane"), tak mas asi smolika :-(

Dalsi co muzes zkusit je zminit se ze to das do Cernych ovci nebo podobneho poradu. Brokersky business je postaveny na duvere a oni nepotrebuji, aby se o nich rikalo ze okradaji klienty. Akorat nevim, jestli by to do televize vzali, tohle je dost odborna problematika ktera vetsinu divaku zajimat nebude a nebudou ji asi ani chapat :-/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo, jinak je potreba mit na pameti, ze pokud je chyba na jejich strane, tak pouze v nedostatecnem informovani. Jinak je to co provedli naprosto normalni, standardni postup u derivatu.

Mimochodem, myslim, ze tu korekci delali po divi i u derivatu na jine podklady, akorat tam nebyl nikdy tak velky pad a lidi na nej neshortovali, takze si toho nikdo nevsiml a nekricel. Tedka kdyz maji ten prusvih s Teletem, tak to u GE radsi dali vedet extra. To by museli byt UPLNI amateti, aby jim takova zakladni vec utekla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jako studen mas jen jedinou sanci. Televizi
bez osobne do XTB. po telefonu nic nevyresis. chtej Tupyho. mej s sebou vsechny argumenty. troufnu si rict, ze pres google cash se da dohledat "drivejsi podoba jejich stranek". a zacit vyjednavat minimalne o tom abys byl na 0. at ti na zaklade smlouvy ukazou proc ti to ztrhli. s tim ze ted obcansky judo a v ceske televizi je taky neco bude ted zajimat jakse chova cesko/polsky broker a okrada studenty. musis byt asertivni, vedet co chces. neni to jednoduchy.
dalsi "utok" bych videl, jestli mas znameho co umi delat www, tak udelej neco jako www.anti-xtb.cz a popis ta ten pribeh a dej tam obrazky. je to lepsi nez text.
zaloz tady i na konkurenci podobne vlakno. bude te to stat cas ale mohlo by tohle cele pomoct. hlavne zacni hned. pokud nemas na pravnika, zkus SOS (sdruzeni ochrany spotrebitele). oni maji tyhle pripady radi. tim argumentuj u Tupeho.

P.S. ja to nepocital, ale kdyby ti neodecetli divi tak si v zisku a kdyz ji odecetli, tak si -40k. byly ta vyse toho swapoveho bodu sprava/ospraveditelna?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lemming:
XTB neverim ani T mezi X a B.takze bych si to prepocital. skoda, ze jako komunita traderu nemuzeme nejak ucine pomoct.

mills
bohzel jsem proveroval uverejneni zkusenosti na idnesu, ale to je nepruchodne. zijou z jejich reklama a nezajima je to. takze zkusit Hospodarky a EURO. Euro ma rado tyto kauzy. jak rikam, dej si vse dohromady, napis to na "konkurencni fora" - ty co maji vahu jsou jen dalsi 3 a pak se vsema materialama sup do novin a televize. a do konce tydne zajdi do XTB. ti hajzlove jsou v Pobrezi ulici, hned za Hiltonem.

a rada na zaver, rikali jsme to tady davno, ZAPOMEN NA XTB. je fakt, ze tohle, kdo akcie obchodoval musel cekat, ale XTB ma radu dalsich chyb.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911: Podle udaji Millise: Prodaval za 450, dokupoval za 412 => rozdil 38 bodu. Profit mel 126 tisic, z toho vychazi cca 3316 Kc / bod. 50 bodu korekce na dividendu by tedy mela byt ve vysi 50*3316 = 166 tisic. To je v dobrem souladu s temi 167 tisici co uvadi, ze mu odecetli. Rozdil pricitam tomu, ze uvadi castky zaokrouhlene na tisice. Takze XTB odecetlo penize spravne.

(Ja si o nich taky nemyslim nic pekneho, ale tady opravdu jediny problem z jejich strany vidim v te informovanosti klientu.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lemming: to neni jen o informovani - pokud na ucet pripsali penize - tyto mohly byt pouzity na dalsi investice... - copak by delali s takto otevrenymi pozice? Pozavirali je a privodili klientovi dalsi ztraty? To je jako bys dostal urok v bance pripsany na ucet (= autorizacni disponibilni zustatek) a za dva dny banka rekla sorry, spocitali jsme to blbe a sebrali ti stovky tisic... Proste zaklad je v tom, ze to XTB melo blbe, prodelali a ted se to snazi takto hloupe (a dokazatelne - btw. www.archive.org) zamest pod koberec... - tvrdim, ze takoveto financni prostredky nikdy nemely byt klientovi pripsany na ucet...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJaSoft: Nekde vyse jsem psal, ze u Interactive Brokers se mi se single stock futures stalo neco podobneho. Taky mi pripsali prostredky ktere pak strhli zcela v souladu s podminkami (teda, delali to na prikaz clearing housu, ne sami o sobe). Stalo mne to nejakych $250 nebo podobnou castku.

Samozrejme XTB ma cast masla na hlave, _mohla_ informovat lip, ale Mills ho tam ma minimalne stejny "objem". Sel naivne s velkym objemem penez do obchodu ktery "smrdel" uz na prvni pricichnuti a ani se nesnazil si overit, ze to probehne jak predpoklada. Pritom to mohl udelat zcela trivialne napriklad zavolanim na XTB infolinku. Jo, kdyby mu tam rekli, ze se nic korigovat nebude a on to mel nejlip nahrany, tak bych byl prvni kdo mu poradi, at tam prijde a rekne "Bud bude do pul hodiny tady na stole 169 tisic, nebo podavam tresni oznameni na podvod!". Jenze on to neudelal a i tady na foru se zeptal dost pozde a spis na to, jestli Tele spadne nez jestli v tom neni nejaky hacek.

Proste v tradingu vas nikdo za rucicku vodit nebude, tohle je tvrdy business, tady zadny "ale ja jsem myslel" neplati. A cim drive tohle clovek pochopi, tim min penez ho to bude stat.

Toz tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím

je smutné čist, že když si někdo svou chytrostí vydělá peníze tím že přečůrá brokera MM který neměl ani páru že se mu to může stát, nakonec stejně vysmekne a peníze sebere. Dle mě všichni MM mají ve smlouvě takovou tu formulaci, že můžou kdykoli zlikvidovat účet a sebrat peněžní prostředky, která je v obecné rovině. Tudíž tudy dle mě cdesta nepovede. Jak psala 911a, musíš přitlačit na to že jim uděláš anireklamu, toho se oni budou bát více než ČNB, je jasný že XTB moitoruje stránky finančníku- stačí si najet na jejich forum.
Jak říkal 911, navštívit osobně XTB a slušně,ale velice trvdě oznámit že s tím půjdeš do TV, ale tam bych šel až v případě že budeš mít nějaké doklady od TV že to opravdu poběží nebo že jsi s nimi jednal. Neboj se, stačí napsat diskusi OKRADENI A NESPOKOJENÍ KLIENTI XTB a přihlásí se tuny lidí, kteří by v TV taky řekli svůje story. Postavit XTB před takovou věc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, za prvé bych chtěl všem poděkovat za pomoc, minimálně to dodá odvahu :-)

Samozřejmě teď pracuju na zprávě a sbírám důkazy, chystám se s tím nejdřív k ním, bydlím kousek od nich, tak jak říká 911, argumenty mam, diktafon pujčenej, pokud to nezahladim u nich pujdu s tím samozřejmě dál.

Na argument že oni to dělali předtím ty korekce jenom to nebylo vidět a že je to standartní postup - je to standardní postup, ale oni to nedělali, věř mi, přečti si znova ty důkazy ... oni to maj dělat pomocí swapovejch bodů, tak jak píšou a jak to budou dělat v budoucnu, ale mě to udělali jenorázovým strhnutím částky z účtu, protože pomocí swapovejch bodů to můžou dělat jenom když je ta pozice otevřená, jenomže když já byl v obchodu tak voni vůbec netušili že by se měli nějaký korekce po dividendě dělat, a když jim to došlo, já už byl dávno z obchodu, takže museli vymyslet jak to udělat jinak ... za 2. na demo účtu mi žádná korekce provedena nebyla :-) ,.. za 3. ta informace na stránkách o tom že se tak bude dít přišla až po uzavření transakce, já mám bohužel kopii pouze anglickejch a polskejch stránek kde ta informace o dividendách není !! na český to stihli dát a tvrdit mi že tam byla už v pátek, takže bych teď nejvíc potřeboval sehnat historii stránek XTB z 12.9.08 ale já jsem si jistej že to tam nebylo, ale jim to dosvědčim jenom když je získám, ale i tak si myslim že když o tom není nic na Polskejch kde maj centrálu a kde se TELO2 obchoduje taky, tak to o něčem svědčí ...

Věřte mi, XTB jsou ty největší lamy a ošetřený to neměli a kdyby ten pokles nebyl takovejhle, tak pořád vědí hovno ... Já byl jenom naivní a nevěřil že si s mejma penězma vážně můžou dělat co se jim zachce ... bohužel oni můžou, minimálně je to zkušenost díky ní už CFD Brokera nikdy ...

PS: Ikdybych zavolal na infolinku, stejně bych to neměl nahraný, tak jako nemam kopii stránek z 12.9., kde info nebylo ale oni mi stejně tvrděj že bylo, potom co ho tam dali 3 dny potom, co bych s tim nadělal ... Já se zeptal tady na foru jestli Tele spadne protože jsem věděl že pokud jo tak to vyjde a taky to vyšlo, ONI MI POSLALI NA MAIL POTVRZENÍ DNE KDE JSOU VŠECHNY OBCHODY POTVRZENÝ, ZISK PŘIPSÁN A VÝBĚR PENĚZ PROVEDEN... a najednou mi potom volaj že je něco jinak a že mi výběr neprovedou, stejnej člověk kterej mi potvrdil výběr peněz mi potom volá že to nejde protože ... proč to nevěděl už předtim??? To je asi jasný ... protože obchod byl v pořádku !!! Oni to zjistili pozdě a snažej se to urovnat a zahladit, ale já to nenechám ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...