Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Otázky a odpovědi začátečníků


Doporučené příspěvky

Mno, jako začátečníka by mne tento článek asi těžko posunul dál, to je můj názor. Vše se dá najít v manuálu. Začínající by si měl především na začátku ujasnit dvě věci: 1)jaký mám kapitál=co tedy mohu obchodovat 2)časové možnosti.
S tohle větou(její první polovinou) z článku ohledně výběru brokera nemohu rozhodně souhlasit: "Začínající trader by se neměl v žádném případě rozhodovat podle toho, co si kdo myslí nebo co by mu kdo doporučil..." Naopak, ti, co přes toho či jiného brokera už nějakou dobu obchodují, mohou začátečníkovi dodat velice cenné a hlavně reálné informace, když se rozhoduje, přes koho bude obchodovat. Takové zkušenosti druhých jsou pro začátečníka k nezaplacení. Jinak se zbytečně zvyšuje riziko, že je zaplatí vlastními penězi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

pro novacky&Stanley:
obchoduji fultime momentalne u dvou brokeru a s vyse zminenou vetou z clanku bez okolku souhlasim. Zvlaste po zkusenosti kdy jsem si zalozil ucet u spolecnosti u ktere obchodoval jeden"dlouhodoby trader" ktery me krmil vicemene pohadkami(s motivaci mensich komisi). Pozdeji jsme si zalozil ucet u dvou "prumernych spolecnosti-infinity+tradestation" taky na vrele doporuceni, tam jsem byl ale obezretnejsi a uz jsem veskere detaily moznosti a mych potreb dukladne projednaval pouze s brokerem. Nikdy nevime kdo nam co a hlavne s jakou motivaci rika a uz vubec ne tady na diskuzi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1. Broker - osobní zkušenost je osobní zkušenost, určitě se nikdo nerozhoduje jen podle názoru jiného, ale doporučení " zkušenějšího" je velmi cenným vodítkem.

2. Mě nejvíce zaujalo ..."Věnujte co nejvíce času hledění do trhů a získávání citu pro trhy....co nejméně času software a programování (je lepší trávit čas hleděním do trhu, než vymýšlením počítačových kódů)."
Jednak proto, že programování houby rozumím a deprimují mne takové různé kˇody, na které občas narazím. Ale hlavně - největším přínosem je to, co člověk sám na grafech časem nakouká. To skutečně to nejdůležitější - rozumí tomu a nikdo mu to už nevezme.


Pěkný den všem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Mám jen 5000,- Kč – dá se s touto částkou začít obchodovat?"

Jednoznacne pisi ze ano!!!

rekl bych ize jde o seriozni trading co se tyce minilotu na forexu. Rozhodne je to pro zacatecnika milionkrat lepsi na vyzkouseni systemu v praxi a na ostro nez jet hnedka 1lot ci kontrakt na ER2..... kde pri nedodrzeni systemu muze za den prijit klidne o 25 % svou blbosti....


je rozdil jestli zacatecnik pride o 50 dolaru blbosti preklepem nesoustredenosni hamiznosti svym egem ci jinou kravinou kterou zacatecnici delaji neustale dokud si neuvedomi ze to tak delat nejde - Nez prijit o 500 dolaru ................... ci dokonce o 5000 nebo o 20000 tis dolaru.

myslim ze by se tu melo hodne brat ohledy na zacatecniky a ne jim ihned vnucovat nazory pokud nebudes mit 5000 dolaru ucet tak neji trader a nejde o seriozni trading!!!!! s minilotama se da tradovat a da se postupne navysovat az na jeden lot (jak vy rikate seriozni trading). Je to bezpecnejsi do zacatku nekolikanasobne lepsi a psychyka je opravdu milionkrat lepsi

neberte to jako urazku vasi prace ale tak to vidim ja a vim ze nejen ja...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Svůj názor nikomu nevnucuju. Pouze popisuji fakt, který plyne z toho, že již 4 roky poznávám osobně tradery po celém světě a vím, co je realistické a co ne. Začít s 5000,- kč na mini-lotech? Proč ne. Je to totéž jako jít s 5000,- kč hrát mariáš. Je to dobré pro zábavu, pobavení, zkrácení si chvíle.

Ať si ale samozřejmě každý dělá, co chce. Pokud někdo slepě veří v to, že na mini-lotech zbohatne, pokud chce někdo dál trvat na tom, že obchodovat s 5000 kč je úžasné, je to jen a jen jeho věc a já mu přeji hodně štěstí. Sám jsem v tomto byznysu hodně dlouho a s hodně známými na to, abych to z realistického úhlu pohledu považoval za totální blbost a utopii...... Ale co já vím, že. Těším se na všechny ty novodobé milionáře, co svůj byznys vystaví na 5000,- kč účtech a minilotech!

Hodně štěstí a neberte mou jízlivost osobně, jak říkám, každý má právo si jako svobodný člověk dělat, co chce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

avatar

pre zaciatocnika je to lepsie ako stratit vela penazi naraz, ale o serioznom tradingu sa hovorit neda. je to skusanie , sposobene nedockavostou a pocitom ze uz uz sa chce zaradit do skupiny Traderov. problem je ale v tom ze hned ide do toho s vedomim, ze ved 5000 korun nic neznamena. a pocase zacne gemblovat a nie tradovat. to je proces, ktori si prejde kazdi. tento proces ma ale dve vyznamne nevyhody.

1) rookie ma tendenciu vkladat na ucet stale rovnako male mnozstvo penazi aj ked uz prostriedky ma s tym , ze vsak nejde o ziadne velke prachy, a postupne odrovnava jeden ucet za druhym

2) nauci sa vsetkym zlozvykom ktore mu s tohto gamblingu plynu, nedodrzuje plan, Hlada vychodiska u lacnych brokerov, navysuje pozicie neumerne k uctu , system MM nema podlozeny planom. a postupne sa odrovnava.
takymto postupom sa od tradingu vzdaluje stale dalej a dalej, a da to kopec prace dostat sa spat na startovaciu ciaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomasi jenze ja pisi ze seriozni trading jde delat i na minilotech. Vy pisete neustale o zbohatnuti o kamaradech o dlouhem baktesting systemu a pak napisete zalozit ucet s 5000usd pokud mozno jit delat trh ER2 kde bod je 10 dolaru.

Novacek kterej nikdy nebyl na trhu live tech 5000 USD v 90% projede a co je lepsi projet 5000 usd a dostat lekci nebo 500 usd na mini a dostat lekci.

Neni jednodusi zpusob nez jet live mini loty postupne zvysovat az na lot a pak jet vice lotu. Postupne se zlepsovat.

Nic co je hrrrr neni dobre. A o zbohatnuti co vy tu na vebu pisete je pro kazdeho individualni nekomu staci 1000USD mesice (15000 kc coz nema ani 70% lidi v republice) a nekomu nebude stacit ani mega na mesic....

a ohlene seriozneho tradingu nejde vysi kapitalu vlozeneho do tradingu ale o vedomostech, a zkusenostich.

Muzete vlozit do tradingu klidne 20 tis USD ale pokud nebude mit novacek tucha co je to live a jak se zachova jeho hlava live tak mu to nebude stacit!!!!!.

Neboli tim chci rici jen se pochlubte kolik lidi na Emini2 kurzech prislo o penize (ze sli do live obchodovani po emini 1) ja tam byl a ja sem videl ty ruce nahore)))) jenze to se tu nepise...

a neberte mou jízlivost osobně, jak říkám, každý má právo si jako svobodný člověk dělat, co chce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to avatar: Mylsím, že Tomáš ani Petr neříkají na kurzu E-mini 1, že by se někdo měl bezhlavě vrhnout do obchodování ER2. Říkají: Nejdříve dlouho a pečlivě backtestujte. Když to půjde dobře, pak dělejte paper trading. Když i paper trading půjde dobře, zkuste teprve livetrading. A navíc varují všechny, že je nutné mít StopLoss a upozorňují na psychologickou stránku věci. K těmto pravdám jsem se doparcoval taky, ale stálo mě to mnoho úsilí a peněz. Finančníci nabízejí rozumnou zkratku, nikoliv bezhlavou akci. Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

avatar: Teorie je hezká, ale.....
Tady pánové mluví o tradingu na burze, a o tradignu takovém, kde si člověk může vydělat na živobytí a více. Ne o nějakém hraní s 5000,-Kč na burze nebo jinde vedle svého zaměstnání (případně při podpoře od OSSZ). Po zkušenostech co mám já, věřím tomu co Tomáš píše.
Ať se tady někdo, ale opravdu poctivě, přihlásí, kdo začal s částkou jen 5000,-Kč a dotáhl to během rozumné doby tradingem na slušnou měsíční výplatu tak, že se živí už jen tradingem, a aniž by musel k těm 5 tisícům Kč dodávat nějaké další peníze.
Před takovým člověkem smeknu a půjdu se k němu učit....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...