Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Praktické tipy pro používání stop-lossu v daytradingu


Doporučené příspěvky

Mna by zaujimalo, co by ste povedali na situaciu na obrazku. To sa mi stalo na ER2 1 min. Swing v uptrende potvrdeny WCCI, zrazu sa mi narychlo prerazil stoploss a trend pokracoval. Zatial som nenasiel v tychto situaciach ine riesenie ako to oplakat a nastupit na dalsej prilezitosti. Experimentoval som aj s viacerymi tickmi, ktore ale zhorsuju celkovy vykon. Taktiez zhorsuje celkovy vykon aj myslienka mentalneho stoplossu zalozeneho na pravidle Close 6207

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

fyzik: Neni duvodu proc oplakavat. Prace tradera neni mit vzdy pravdu, nebo se ji ucit mit. Nekdy to vyjde nekdy to nevyjde. Dulezite je jit do obchodu s tim ze vime presne kdy chceme vystoupit posunot SL atd. tedy zname predem mozny zisk i jasne dany risk. To je jina rovina obchodovani zalozena ciste na Risk managementu. pocet zisk a ztraty obchodnik kontrolovat nemuze, jedine co muze kontrolovat je risk a RRR.

6208

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V tomto případě bych vstoupil na proražení S/R úrovně , kterou bych umístil nad chop a tudíž bych byl v trhu až na dlouhé zelené úsečce. Pak by mě SL nevyhodil. Jedná se zde o špatné načasování vstupu. Pokud bych chtěl skalpovat chop pak bych vstupoval o něco dřív než vy a rychle bych vystoupil s malým PT, nejhůře na B/E. Takže bych se SL vyhnul v každém případě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, je to zrejme o subjektivnej definicii chopu. Ja som mal na vstupe pocit, ze sa uz prerazil maly chop a navyse telo celej sviecky je nad EMA34. Len som netusil, ze chop bude pokracovat vo vacsom tuneli a cena sa zase odrazi nadol. (Zneisteny tymto som sa bal vstupit na dlhej zelenej sviecke.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobne pouzivam todays hi&low indikator nastaveny overnight. prikladam studii kiwi7.dll kterou jsem musel prejmenovat na kiwi.jpg abych ji mohl prilozit(tzn stahnete a prejmenujte zpet na kiwi7.dll) + nahrajte ji do c:/sierrachart/data/ nastaveni a celkovy vzhled jsem prilozil k obrazku... hodne stesti!

6217

6218

6219

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sydney2:
v SCH je indikátor pod názvem "Pivot points", jsou počítané z minulého obchodního dne

jeden z výpočtů je z na Finančníkovi: www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/pivoty.html
jinak kalkulačka je třeba zde: www.mypivots.com/calculators/pivot-point-calculator.aspx
kontrola správnosit umístění dle trhu a druhu: www.mypivots.com/dn/

to co poslal jenaL jsou taky S/R úrovně a dosti silné, jen nejsou fixní

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sydney22:
takhle, spis to beru jako s/r urovne, tzn z hlediska vhodneho RRR nevstupuji tyreba do obchodu ktery je blizko globex pivotu nebo i h&l dne. Naopak pri odrazu nebo pripadnem DT/DB na globex pivotu nabo H/L dne slouzi timto zpusobem presne opacne(zprostredkovva vysoke RRR. Proste to funguje jako klasicka S/R uroven. jine moc nesleduji-v mem pripade sleduji spise swingy. Hodne stesti s timto silnym nastrojem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dovolil bych si pár poznámek
Moc hezké, ale podle mě tu je jeden problém, například mě se málokdy podaří svézt se v [bold] pořádně v trendu[/bold], kdyby každý vítězný obchod v intradenním obvhodování měl znamenat jízdu v trendu tak je to v pořádku, jenomže trend se málokdy podaří vychytat, například v trhu miniDJ (YM) nastoupit do trendu který znamená zisk třeba 400 USD se podaří málokdy, mě (se to během papertradu eště nepodařilo), abych se svezl v tomto trendu musí za 1) takový trend vůbec nastat 2) musí můj systém dát signál. No a tyto podmínky se podle mě málokdy splní.
A za další vstoupit být v profitu 100 USD a potom díky minikorekci pouze 10 USD to není pro psychiku obchodníka moc dobré. Myslím si že většina profi traderů používá malé stoplosy a na nějaké dlouhé ježdění v trendu moc nevěří, jízdu v trendu mají jako svátek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...