Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Praktické tipy pro používání stop-lossu v daytradingu


Doporučené příspěvky

Já osobně jízdu v trendu miluji. Je to časově náročná a fantastická hra. Já obchoduji ted v zimě jedině když začínají velké trendy. Což bývá v průběhu dne tak 2-3x. Obchodní systém jsem si nastavil právě na velké trendy. Rozhodně při změnách cen není potřeba panikařit. Jde o plynulý vývoj trhu. Je mi uplně jedno jak trh pohybuje s cenami, já to neovlivním. Mám nastavený SL a pod ten nehodlám trh pustit. Pokud k tomu dojde pak jsem se mýlil v trendu a čekám na další trend. Správně píšeš, že z malým riskem se nikdy nedočkáš velkého trendu. Ty trendy tam jsou prakticky denně, jen si je musíme umět najít a přizpůsobit jim svou strategii a hlavně se nebát riskovat!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ještě k těm SL nebo spíše MM. Z dlouhodobého pohledu mi vychází na 100.000 účet max . 10 kontaktů na SP a NQ a u TF to je poloovina vzhledem k jeho dravosti. Po zkrácení to pak dělá každých 10.000 účtu jeden kontrakt. Podle mě jsou toto bezpečná čísla, která vás nezrujnujou. Dále je vhodné používat rychlé krácení kontraktů v případě určitého procentního propadu na účtu, aby se zamezilo škodám většího kalibru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

to kosatomas

3% účtu na obchod je v intra. dost i pro zkušeného obchodníka a pro začátečníka HODNĚ MOC veliké riziko.
Co začít backtestovat a sledovat jiný trh? Třeba pro začátečníky vhodný NQ - použitelný SL od cca 40 USD. To je při účtu 5000 USD risk pod 1%, to už je o dost větší prostor pro dělání blbostí, které zajisté v live přijdou. :)

Good luck.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...

Dle mého názoru je stoploss pouze pojistka na dobu kdy nemůžete být u počítače a kontrolovat zavření obchodu, nebo když vám vypadne proud nebo internetové připojení.

Jinak spoléhat na stoploss pro účel zavření obchodu je nesmysl, protože vždy přijdete o již vytvořený zisk. Zavírat obchod je třeba na základě podmínek obchodní strategie a to i tehdy, když ihned po vstupu do obchodu dojde k opačnému vývoji grafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doplnění předchozího .... problé souvisí s časovým rámcem a s tím jak je počíán indikátor (nebo indikátory).
Indikátory běžně se počítají například z Close poslední uzavřené svíčky - tedy svířka č.1. To může být pro potřeby zavírání obchodu například ve 4-hodinovém grafu problém. Proto je třeba zvážit, zda indikátory pro uzavření nepočítat z Close poslední ještě otevřené svičky č.0.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jistě prudký pohyb trhu občas nastane a nedá se tomu zabránit.

Obchodní strategie počítá samozřejmě s určitými podmínkami ... pohyby trhu, neumí vše.

Pokud dojde k prudkému pohybu trhu "mimo obvyklé hranice" jistě z toho bude ztráta - to není nic co by nás překvapilo.

Stoploss by měl být nastaven tak, aby při obvyklých pohybech trhu "nezlobil". Pokud jsou tyto limity překročeny skončíme na stoploss. A možná při obdobném zpětném pohybu opět vstupujeme do obchodu.

Pokud dochází k prudkým pohybům častěji -- není tento obchodní nástroj vhodný pro tuto obchodní strategii

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...