Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co vše lze dokázat na burze (a jak na to)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 88
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Velmi, velmi zajímavé.
Z rozhovoru s Markem. Pro inspiraci i s originálem.

Jak vysvětlíte svou schopnost mít tak vysokou úspěšnost?
Je to tím, že se opravdu bojím trhů. Zjistil jsem, že největší tradeři jsou ti, kteří se nejvíce bojí trhů.
Můj strach z trhů mě nutí zdokonalovat své načasování s velkou precizností.

How do you explain your ability to win such a high percentage of the time?
Because I have a real fear of the markets. I have found that the greatest traders are the ones who are most afraid of the markets. My fear of the markets has forced me to hone my timing with great precision.

BillA
~ ~ ~ IDT jsem proto, abych, když už jsem, byl to, co bych byl rád ~ ~ ~

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jednou Mark .

Ačkoli je gepard nejrychlejší zvíře na světě a dokáže na pláních chytit jakékoli jiné zvíře, bude čekat až bude absolutně jisté, že svou kořist uloví. Může se schovat na týden v buši a čekat na pravý okamžik. Bude čekat na mládě antilopy, ale ne na jakékoli mládě antilopy. Dá přednost takovému, které je slabé, nebo kulhá. Pouze tehdy, když už nebude žádná šance, že by přišel o svůj úlovek, zaútočí.

Although the cheetah is the fastest animal in the world and can catch any animal on the plains, it will wait until it is absolutely sure it can catch its prey. It may hide in the bush for a week, waiting for just the right moment. It will wait for a baby antelope, and not just any baby antelope, preffereably one that is sick or lame. Only then, when there is no chance it can lose it's prey, does it attack.

BillA
~ ~ ~ IDT jsem proto, abych, když už jsem, byl to, co bych byl rád ~ ~ ~

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mark naposled.

Chování geparda je pro mě ztělesnění profesionálního tradingu.

Když obchoduji pořádně, je to jako když se hraje kulčník. Když můj vnitřní pocit z podmínek v trhu není dobrý, neobchoduji. Mé načasování je kombinací zkušeností a mého nervového systému. Když mi můj nervový systém řekne, abych vystoupil z pozice, je to proto, že chování trhu ve mě odstartuje něco z mých znalostí a zkušeností. Něco, co už jsem někdy viděl.

Také tolik ve svých obchodech neztrácím, protože čekám na ten přesný pravý okamžik. Mnoho lidí nebude čekat na vytvoření okolností, které si sami určili. Půjdou do lesa i když je ještě stále tma. Zatím co já počkám až se rozední.

Když obchoduji doma, často pozoruji vrabce na zahradě. Když jim rozdrobím chleba, nazobnou malý kousek a odletí s ním pryč. Vrátí se, nazobnou další malý kousek a zase s ním odletí. Musí do chleba klovnout možná stokrát, než uzobnou to, co zvládne holub jedním klovnutím. Ale to je tím, že holub je holub. Nikdy nedokážete zastřelit vrabce. Je prostě moc rychlý. To je způsob jak daytraduji.

Stává se například, že jsou dny kdy S&P jde nahoru. Ale já se nesnažím zachytit vzestup už dole. A když se dostane pohyb nahoru jsem už pryč. Vezmu si jen střed, kde je momentum největší. Tak je pro mě trading jako když se krmí vrabci.

Příklad s gepardem je pro poziční obchodování. Vrabci pro daytrading. Jedno mají společné: čekají na příležitost, ve které nemohou nic ztratit.

BillA
~ ~ ~ IDT jsem abych když už jsem byl to co jsem rád ~ ~ ~

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáš
Objednal jsem si zmiňovanou knížku.
Zajímalo by mě jedno anglické slovo z věty: ... Samozřejmě, mohl jsem vydělat ještě více, kdybych nebyl na sebe tak přísný, ale takto já zkrátka obchoduji.
Našel jsem na netu podobný Markův výrok ... Of course, I could have made alot more money if I wasn't so cautious, but that is the way I trade.
Výraz cautious: opatrný, obezřetný, prozíravý mi sedí víc, než přísný.
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím tě.
Jsem čerstvě zaregistrovaný. Aproto reaguji na sérii tvých příspěvků až nyní. Mě osobně zaujal článek o
Marku Weinsteinovi velmi a hluboce.
Protože nevládnu AJ, prosím tě o laskavost: zda bys mi neposlal překlad alespoň toho nejdůležitějšího
z rozhovoru s Markem. Zatím každá myšlenka tohoto tradera mi přijde oroginální a přitom jednoduchá
a silná. A tvůj překlad v příspěvcích mě oslovil nejvíc.
Předem ti děkuji za odpověď. A když se rozhodneš neztrácet s tímto čas, i toto pochopím.
Arena

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Arena:
Ahoj, nejsem sice BillA , ale zkus pouzit google translator translate.google.com/translate_t#
Neni to uplne super preklad, takovy kostrbaty :) ale pro pochopeni myslenek by to mohlo stacit.
translate.google.com/translate?prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fnewsgroups.derkeiler.com%2FArchive%2FMisc%2Fmisc.invest.stocks%2F2006-05%2Fmsg00282.html&sl=en&tl=cs&history_state0=

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Skvělý článek.
Přímo mě donutil zavést si znovu statistiku mojí úspěšnosti při investování. Z mých 84 obchodů bylo zatím 55 ziskových - což není nic moc (před krizí se mi dařilo líp, nesthl jsem se dostatečně rychle přizpůsobit).

Každopádně je článek dobrou inspirací, stejně jako váš skvělý citát: (tu)

„Neexistují limity - a to naprosto v ničem. Vše je možné a reálné. Pokud něco nejde, je to jen naše vlastní volba a přesvědčení. A hledám-li pochybnosti v úspěchu druhého, jen tím ukazuji svoji vlastní slabost a neschopnost.“

Naštěstí se podobnou filizofií v poslední době taky řídím a osvědčuje se v různých částech života...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 years later...

×
×
  • Vytvořit...