Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co vše lze dokázat na burze (a jak na to)


Doporučené příspěvky

Ransford

ked napise redaktor slanok, a su v nom citacie co dotycny trader povedal, tak to potom musi ist na autorizaciu, clovek s ktorym bol rozhovor urobeny musi potvrdit. takto to je aspon u nas , ale viem si predstavit ze to tak nieje vsade :), ale na druhu stranu kto by riskoval zalobu :)

co sa tyka XTBcupu, vobec nechapem na co potrebujes nazor tomasa. myslim ze novacikovia sice v tradingu zacinaju, ale niesu nesvojpravni. :) niesme v skolke, ale na fore kde sa bavia dospeli ludia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 88
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Alter:

tak jedine co jsem si z toho dlouheho blogu vzal je to, ze clovek nema cist diskuze na forexfactory.com :). Jinak tam bylo jenom potvrzeni toho, co je vseobecne zname, takze je videt, ze to funguje i tomuto obchodnikovi.

Ransdorf:

doporucuji si precist Market Wizards. Potom budes vedet, ze ten redaktor, co delal ty rozhovory, je portfolio manager hedgoveho fondu, takze moc dobre rozumi tomu na co se pta a tomu co mu vybrani traderi rikaji, takze o nepochopeni, ci o rozhovory site horkou jehlou rozhodne nejde.
A tato kniha vznikla, protoze jeji autor jeste jako individualni trader byl schopen vicekrat otocit 10.000 USD do 100.000, ale nedokazal se dostat vyse z teto hranice. A proto ho napadlo udelat interview s nejlepsimi tradery, a to takovym stylem, aby to pomohlo podobnym obchodnikum jako je sam autor. Takze ty rozhovory jsou velice srozumitelne a pochopitelne.
A ze vsech rozhovoru mi vychazi to jedine co je nutne pro uspech v tradingu bez ohledu na system:

disciplina
striktni moneymanagement.

A jeste co je na tomto autoru vyborne, ze to pise velmi srozumitelnou anglictinou (aspon ty svoje texty a otazky), takze tuto knihu muzu jenom doporucit. Navic za kazdym rozhovorem je strucne shrnuti toho nejdulezitejsiho co v rozhovoru padlo.
I kdyz treba nekde je to dost omezene. Napr. u Seykoty je to shrnuti zamereno pouze na psychologii. Autor se venuje hlavne zname vete: "everybody gets what he wats out of the market" (kazdy dostane z trhu to co sam chce), coz na nej udelalo velky dojem, protoze do te doby na trhy takto nepohlizel a ukazalo mu to, ze podstatna je psychologie.

Ale treba ja jsem si vzal ze Seykoty i to, ze za jeho uspechem krome hlavy je i striktni moneymangement, protoze na kazdy obchod riskuje max. 1% kapitalu. A dale, ze i kdyz vyvinul svuj vlastni AOS, podle ktereho se ridi, tak stejne je jeho obchodovani hodne diskrecni, protoze on rozhoduje jaky trh, kolik kontraktu atd. Takze vidim, ze AOS neni cesta, protoze jednak nejsem genialni inzenyr z MIT, ale i kdybych byl, tak stejne o uspechu bude rozhodovat psychologie, protoze do trhu nezadava pokyny system ale ja.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Kniha mi vcera prisla a jako prvni jsem hned precetl kapitolu o Markovi,protoze jsem byl proste zvedavej. A zaujali mne tam krome toho co je zminene v clanku jeste spousta jinych veci. Napr, ze nikdy nepouziva SL :). Ale ted vazne. Zajimavy je jeho komentar k televiznim reportum o tom proc trh napr. pada. Vzdy Vam v TV reknou,ze je to v dusledku vybirani zisku,ale uz nikdy nereknou,ze hlavni duvod proc jde trh opravdu dolu je,ze lide se zbavuji svych ztrat. "Pokud by si vsichni vybirali jen zisky,to by bylo opravdu krasne".

Nicmene se mi hodne libila i jeho paralela o nejrychlejsi selme na svete vs pozicni obchodvani, a krmeni vrabcu vs intradenni obchodovani. Paraleli tradingu a bezneho zivota mam hodne rad a tahle sedi jako vysita. Kdo knihu ma jiste vi o cem mluvim. Netvrdim,ze se ztotoznuji se vsim jak Mark pise, zejmena ten jeho psychologicky SL jde mimo mne,nicmene funguje mu to a vi co dela, a jen z jeho rozhovoru jsem si uz cosi odnesl.Tesim se na zbytek knizky.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli máš tradingovou morálku zvládnout, tak víš, kdy z trhu vystoupit a nemusíš zadat pevný SL. Každý takový asi nebude - někdo by vystoupil příliš brzy, někdo vůbec a skončil by jako Larry Williams, který přikupoval a nakonec krachnul...proto SL existuje a učíme se s ním pracovat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Ono je v podstate uplne jedno jestli ten SL pouziva nebo ne. To je jeho problem.Ocividne mu to tak vyhovuje a je profitabilni. Myslim si, ze ten clanek byl dobrej, kazdej si v tom musi najit to, co muze pouzit, nejakym zpusobem popripadne upravit nebo uplne vypustit. To je podle mne hlavnim cilem vsech clanku tady na financniku.Ne,aby lidi delali vsechno co se tady rekne,ale dulezite jsou ty podnety a idee,ktere denodenne cerpame z nejruznejsich zdroju, ale mnohem dulezitejsi potom je s takovymi umet dale pracovat a byt schopni je efektivne pouzit pro nase vlastni obchodovani, trading je proste business,kterej si kazdej sije na miru.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já nevím jestli to zde na serveru již někde není, ale zatím jsem nenarazil na konkrétní nebo alespoň zaokrouhlená čísla, reprezentující výsledky Petra a Tomáše. Chápu, že v česku otevřeně říct, jak se má někdo dobře je horší než heilovat na Václavském náměstí, ale přesto by mě tato čísla zajímala. Nepatřím mezi závistivé, spíš mezi ty, kteří hledají motivaci v úspěchu druhých.
Spokojil bych se samozřejmě i s výsledky jiných traderů a moc rád.

děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Filips:
co si tak pamatuju tak myslim že Tomáš se pohybuje kolem 2000-5000$ na kontrakt.Že prý mu stačí i těch 2000 a opravdový peníze získá navyšováním kontraktu. Kdo ví jak je to v reálu. Fakt netušim. Ale asi těžko bude mít třeba 10 000 na kontrakt..
Myslim si ale že není důležitý kolik má on ale kolik chceš mít ty a kolik je reálný z trhu získat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex Napsal:
-------------------------------------------------------
> > Kniha mi vcera prisla a jako prvni jsem hned
> precetl kapitolu o Markovi,protoze jsem byl proste
> zvedavej. A zaujali mne tam krome toho co je
> zminene v clanku jeste spousta jinych veci. Napr,
> ze nikdy nepouziva SL . Ale ted vazne. Zajimavy
> je jeho komentar k televiznim reportum o tom proc
> trh napr. pada. Vzdy Vam v TV reknou,ze je to v
> dusledku vybirani zisku,ale uz nikdy nereknou,ze
> hlavni duvod proc jde trh opravdu dolu je,ze lide
> se zbavuji svych ztrat. "Pokud by si vsichni
> vybirali jen zisky,to by bylo opravdu krasne".
>
> Nicmene se mi hodne libila i jeho paralela o
> nejrychlejsi selme na svete vs pozicni obchodvani,
> a krmeni vrabcu vs intradenni obchodovani.
> Paraleli tradingu a bezneho zivota mam hodne rad a
> tahle sedi jako vysita. Kdo knihu ma jiste vi o
> cem mluvim. Netvrdim,ze se ztotoznuji se vsim jak
> Mark pise, zejmena ten jeho psychologicky SL jde
> mimo mne,nicmene funguje mu to a vi co dela, a jen
> z jeho rozhovoru jsem si uz cosi odnesl.Tesim se
> na zbytek knizky.


Zdravím, mohl by jste mi prosím napsat, kde jste tu knihu objednával? Předem díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáš
Díky za článek. Přišel v pravý čas. Stejně jako Petrův o DT/DB.
Ukázal mi na cíl, který CHCI: Minimum ztrátových dní.
Líbí se mi Markům postoj: "Samozřejmě, mohl jsem vydělat ještě více, kdybych nebyl na sebe tak PŘÍSNÝ, ale takto já zkrátka obchoduji".
Pomohl mi "přepnout na sim“ a nechat to tak, dokud se na sim neposunu blíž ke svému novému cíli.
Tento nově objevený cíl rezonuje s mým pravidlem, že "DOBRÉ" je bývá nepřítelem "NEJLEPŠÍHO".
Malý cíl i když je malý dokáže zastínit, i mnohem větší a LEPŠÍ cíl.
Prostě tak, že se na něm člověk zasekne a zůstane u něj. Nebo ani ten malý nezvládne. Dokonce to může být i tím, že ten malý je neschůdný (nerealizovatelný) a ten větší a LEPŠÍ by schůdný byl.
Slovo "do pranice": myslím, že s trochou nadsázky je možné, aby byl KAŽDÝ … FENOMENÁLNÍ".
Cena je nesmírně vysoká, ale kdo jí bude chtít zaplatit bude na to mít.
Nejde o platbu v CZK, USD ani EUR. Jde o něco co může ovlivnit téměř každý: o PŘÍSTUP K VĚCI.
S tím co s Petrem nabízíte (literatura, semináře, fórum, a hlavně nadstandardní přístup k věci) nabízíte vše potřebné.
Je možné začít s nulovými náklady a časem si třeba "dovolit" investovat 250 Kč za Kompletní průvodce psychologie obchodování!
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...