Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co vše lze dokázat na burze (a jak na to)


Doporučené příspěvky

Kdo obchoduje na demu, pořádně neví jak to funguje live, to je ten problém. Až to otestuje za peníze, možná bude taky mluvit jinak. Když má člověk otestovaný system a slušné profity na demu, tak si myslí že to tak půjde dál i za peníze. Ale to není pravda. A každý si to musí otestovat sám, co to s ním udělá. Na to je dobrá kniha od finančníka Psychologie obchodování - ta mi dala hodně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 88
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Libic:
Děkuji za další podnětný pohled na věc ohledně TF.Mám právě podobný problém při daytradingu ohledně emocí.Snažím se už přes dva roky na sobě zapracovat.Poslední dobou mi dost pomohl pocitový denník.Tam člověk opravdu vidí kolik signálů bere oproti plánu.Ale stejně to není úplně ono.Proto jsem začal přemýšlet nad vyšším TF, případně nad swingy.Mohl by jste alespoň přiblížit na jakém TF obchodujete, případně jakou strategii?
Díky.Tom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

.... nerozumiem aka propagacia brokera a aki bohati rodicia, tak to snad nie! 5000% zhodnotenie za tyzden bolo asi nahodou, tak to sa mi nechce verit. mam precitane vsetky knihy z oblasti tradingu, aspon co boli doteraz vydane v cestine a zaroven testujem niektore obchodne systemy, takze neplacam urcite do vetra. trosku chapem uspesnych v danej sutazi, ze sa chcia zviditelnit, nakolko trading je dost osamely business! ked niekto napise o vas clanok v novinach, tak je to trosku aj o slave. mozes zarabat mesacne na nove porsche alebo ferrari, ale ak k tomu beries antidepresiva, tak to nie je urcite vhodny business. zial aj toto som uz pocul o traderoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pitr77: No, ze mas trochu delsi vedeni :) Nekolik lidi tady napise, ze hra XTB a realny obchodovani je o necem uplne jinym (a nekteri dodaji i napovedu proc) a Ty porad rikas jak to zhodnoceni udelal na realnym trhu :)

To mas jako kdybys tvrdil, ze znas cloveka co je fakt spickovej jezdec formule 1, protoze v pocitacovy hre jezdi Monte Carlo rychlejc nez Schumacher :)

Jinak osobne nemyslim, ze to je nahoda, proste vychytal, jak se da na demu skalpovat. Ale to nic nemeni na tom, ze v realu by to takhle neslo a u XTB uz rozhodne ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pitr77

klud klud, obcas sa tu vyskytnu horuce hlavy. nikto to nemysli zle. aspon dufam. je jasne ze ludia co urobili 5000% nesli na nahodu, teoreticke zaklady musia mat dobre, a urcite su to neni luckeri. v sutazi sa proste hrali a urobili kolko urobili. na live uctoch mozno robia tiez zisk. ide o to ze to co robili nieje az take umenie. ako by sa mohlo zdat. a co sa tyka popularity,:) tak tu ziskali mozno v laickych kruhoch. traderi si s XTB a tej ich sutaze robia akurat tak srandu, pretoze horsieho brokera ako je XTB je dost velky problem najst. jedine co maju je marketing, a aj ten im pomoze akurat na klientov ktory o tradingu nevedia zhola nic :), realny obchodnik si u nich nikdy ucet neotvori

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pitr77

tak to lze rici uz jen jedine. Tak si pockej, az soutez skonci a vyjde nejaky rozhovor s vitezem. A pak zacni obchodovat jako on. :) A preji hodne uspechu. A take hodne silne nervy az vsadis cely ucet na jeden obchod.

to all:

pokud jeste nekdo necetl Market Wizards, tak mohu jenom doporucit. Je to vyborna motivacni kniha, kdyz clovek vidi, co je mozne. A navic je zajimave, jak kazdemu funguje neco jineho, ale na tom zakladnim se vsichni shoduji. A to je hlavne mit to srovnane v hlave a z toho vyplyvajici disciplina. A pak co se tyce samotne techniky, tak aplikovat striktni money management na ochranu kapitalu. Takze klasicke:

1. drzet ztraty male
2. nechat zisky rust
3. riskovat na jeden obchod minimalni procento kapitalu

a to samotne staci :).

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pitr77..
tak nevim, ale připadá mi že si buďto placenej infiltrátor od XTB, nebo že o live tradingu nevíš vůbec nic......a nebo v horšim případě obojí.

5000% zisku během tejdne prostě NENI možný a to neříkam proto že bych jim to záviděl.........takovýho výsledku totiž dosahujou tito soutěžící systémem "všechno nebo nic".............a když jim to nevyjde, tak si založí další soutěžní účet a jedou znova.....................Já osobně, a troufam si říct že kdokoliv kdo jede aspoň pár měsíců live, by se od těchto "obchodníků" nechtěl přiučit vůbec nic..................abych navázal na tvoji poslední větu, tak tito lidé pravděpodobně v reálných obchodech nikdy nebyli, protože kdyby byli takhle úspěšní v reálu.............měli by snad potom zapotřebí zabíjet měsíc života hranim si s amatérama, když by to samý mohli mít v live a mnohem víc? (lepší platforma, gfrafy, brooker,...)

Prostě si nejdřív zkuste trading live, abyste tu pak moh vykřikovat, že to de udělat 5000% za jeden týden.............pokud nejsi hazardér, co do každýho obchodu vloží 100% svýho kapitálu zabokovanýho v marginu........tak to prostě NEJDE.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Eifi inac hasite tu pitra, ale skutocnost je taka ze mal za prvy tyzden aj +3 dni 2000% . nejde o to ze by sa to nedalo, nemusi riskvat ani hop alebo trop, da sa to urobit s 10% riskom na obchod. ja som si to vyskusal a poviem uprimne podobny trading sa da aj na live ucte, akurat s tym rozdielom ze risk obmedzite na 0,5 %. a nie 10. sak si to aspon nahodte do excelu a nemusite sa tu hadat o tom co je mozne a co nie. ja som zo SL 10-15 a riskom 10% za 3 dni urobil asi 400% ani neviem kolko presne. nieje to nic nemozne.jeden den sem kludne hodim lebo mi ostal v poste, tak sa kludne pobavte. :) Btw>nechajte to uz tak , dost sa ta diskusia zvrhla, a taky dobry clanok to bol.

6366

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Citace z jednoho starsiho prispevku od autora clanku:

"kdo se bude snažit eliminovat riziko na nulu, bude též vydělávat nulu". Abyste mohl eliminovat riziko na nulu, musel byste najít na svou stranu výhody o velikosti 100 procent. To tedy znamená, že byste musel mít systém, který vám dá 100 procentní pravděpobobnost v tom, kam trh půjde. Jenomže něco takového je zcela nereálné."

www.financnik.cz/forum/read.php?18,11185

Citace z tohoto clanku:

"Reálná je však ještě jedna věc - daytradovat dlouhodobě s úspěšností téměř 100%"

Uprimne se ztotoznuji s prvnim prispevkem od Tomase, a to na 100% :) .At uz s timhle cislem polemizuje kazdej jak chce, ja se 100% uspesnost v trzich hledat rozhodne nehodlam.Ztata casu. Hlavne souhlasim co k tomu napsal Tomas v te prvni citaci. Na ten prvni artikl ( prispevek od tomnese,druhy) jsem narazil nahodou a myslim si,ze ma dalekosahle vetsi prinos nez tento clanek at uz je sebevic motivujici. Tim nerikam,ze neni od veci si precist obcas pribehy uspesnych,to rozhodne ne,ba naopak je to velmi dobre pro dalsi nakopnuti,motivaci a posileni a upevneni viry v obchodovani, ALE predevsim pro zkusenejsi tradery,kteri dokazi s takovymi ojedinelymi statistikami rozumne nalozit, kdy to berou s nadhledem a respektem.Zacatecnik by mel byt se ctenim takovych clanku opatrny.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,
Říkám si že ten člověk musel mít určitě něco s nervy pokud byla úspěšnost 99%, ale taková nervová porucha jistě není na škodu. Sám zažívám dny, kdy se tak neuvěřitelně pluje s trhem a člověk má pocit, že všechno už jednou bylo, tak proč to neobchodovat znovu. To je pak skvělá pravděpodobnost, procenta a vůbec, ale zdaleka ne jako tenhleten sniper a pak jsou tu ještě pořád zatmění, netrpělivosti a mimoplánové roupy, kterých tento člověk musí být již dokonale zbaven, hezký cíl. Každopádně souhlasím, že hledat 99 procentní úspěšnost by asi bylo ztrátou času a možná i chuti. Jinak dík za tip na knihu, snad se k ní dostanu a rozhovory budou podrobnější.

PS: Když už to zklouzlo k XTB "súťaži" (co si budem nalhávat - šlo o Česko - Slovenské klání), přisadím do ohně. Jejich reklama s hudbou inspirovanou (dle mého) Need For Speed a ona postava plešaté profíka (PP) mě při sledování internetových zpráv natolik dožrala (chtěl jsem se smát ale to jsem nemohl, neboť jsem měl tu čest slyšet ji asi potřetí v jedné hodině, navíc byla neúměrně nahlas), že jsem si řekl a dost, jdu se jim podívat na zoubek a na tu jejich platformu... No chvíli mi to trvalo, koukal jsem kolikrát že vlastně mám kliknout než mi to dovolí uzavřít obchod, graf šel sice roztahovat ale už ne hustit tak jak jsem potřeboval, pak koukám na ten zablokovaný margin, taky síla... koukám na spread na GBP/AUD 10 pips, kterýžto mám rád a říkám fajn, standart... a pak už jsem se nestačil divit, neboť jsem po jednom velmi ziskovém obchodu vstoupil do druhého (s vědomím toho že vzdálenosti SL jsou docela na prd...) a koukám že i když to jde mým směrem jsem v tak pitomé ztrátě a bez volných peněz - zadívám se líp a vidím spread 70 pips!!!! Slyšel jsem o brokerech kteří spready natahují - a s takovýma jsem teda neměl nikdy chuť nikam jet - obchoduji ještě pořád GBP/USD nebo je to už jihoafrický rand??? Celému nákladu jsem dal sbohem a nechal pozice už bez SL vytuhnout - ať si plují kam chtějí (hodně mě uklidnilo nechat pár lotů na holičkách) a hned mi bylo jasné kde PP vzal na P... po dvou dnech jsem kouknul a ujistil se že těch 10 pips byla opravdu výjimka... Tak asi tak...

Přesto přeji 99%-ní úspěšnost!
W

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nikde nepadlo ani slovo o tom, ze "pravdepodobne" ti velmi uspesni lide v soutezich nejedou jen na jednoum uctu, ale ze jich maji nekolik (vice nez 10). Potom se ty vymazane ucty v jejich statistice tak nejak neukazuji. A "vpred " postupuji jen ty uspesne ucty. Nemyslim si, ze se da vyhrat stylem : vymazu jeden ucet, tak si zalozim dalsi ... pokud by to vymazal treba v 1/2 souteze, tak uz by ztrata (casova) na ostatni byla moc velika.
Navic, soutez jede na specialnich strojich a XTB se jim jiste bude patricne venovat. Takze asi nebude hrozit nejake rekotovani cen, pomala/zadna odezva serveru atp.
Kdo si mysli, ze demo / soutez je podobna/stejna, jako live trejding, tak asi ma ponekud naivni predstavy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja nevim, ze se nechate takhle vyprovokovat. kdo investuje obchoduje live, tak moc dobre vi ze tyhle ty vysledky jsou nerealne. ano, kdyz se zadari, da se zhodnitit v celkem kratke dobe ucet o stovky i tisice procent, ale nejde to do nekonecna.
principy jak uspet v techto soutezi jsou celkem jasne, nestaci na to jen jeden ucet. vyherce ma povedomi o trzich nebo se tim i zivi (kdyz shortuje bovespu tak asi neco vi) ale je to neprenositelne do live tradingu. takze nechte pitra pitrem, protoze to evidentne nechce pochopit a vy s nim ztracite cas

ad profesor: kriticke mysleni neni na skodu. ne vsechny souteze jsou koser. sam jsem z oboru, kde jednim z nastroju jsou spotrebitelkse souteze a divil by ses.

ja sem uz asi 20 let velmi dobry v hre "Sazky a dostihy" takze si pristi tyden pujdu asi vsadit na koniky mam dost zkusenosti :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...