Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co vše lze dokázat na burze (a jak na to)


Doporučené příspěvky

to paveln:
Omlouvám se.Přehlédl jsem se.Píše tam o tisícech obchodů, takže to opravdu bude zdřejmě intradenní.No neříkám že neexistují třeba i úspěšní skalpeři.Sám proti intradennímu nemám nic.Sám ho dělám.Jen poslední dobou přemýšlím jestli opravdu více úspěšných obchodníků není na vyšších TF.Samozdřejmě že to chce trochu navýšit účet ale zase se člověk nemusí tolik potýkat s psychologií a rychlostí trhu.Kolikrát se mi stane že se mi vstup nevydaří kvůli rychlosti trhu, nebo problémy s hlavou.
A když se člověk trochu zamyslí, tak opravdu většina z lidí jako Larry Williams,Joe Ross,Ed Seykota,Jesse Livermore,Tom Basso,John Person, a řada dalších dělá primárně poziční obchody a ostatní dělají spíš jako zábavu.Kolik takových znáte v intradenním?Určitě jsou, neříkám že ne.Možná tolik těch jmen není proto že intradenní je v podstatě masově používáno až několik posledních let.Nevím.Jen mě to tak napadlo a hledám cestu k obchodování s co největší úspěšností, alespoň pro začátek.
Tom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 88
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tom77:
problém s psychologíí ti příjde že je větší na intraday? podle mě to takhle nejde škatulkovat.když to vezmu podle sebe tak pro mě je zase psychologie o mnohem těžce představitelnější na pozičním obchodování. nedokážu si představit že budu v trhu přes noc. to je jedna věc a druhá že na pozičním máš mnohem větší čas přemejšlet a zpochybňovat svůj obchod.rychlý reagování který je potřeba pro intraday nepočítám do psychologický stránky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3:
Já to zase beru tak že při pozičním má člověk čas si promyslet obchod.A nebere každou blbost co se mihne.Právě časový stres je dost velkým nepřítelem když je člověk navíc pod tlakem emocí.A to mi vychází v psycho profilech že jsem celkem kliďas až flegmatik :-).Ale každý to může vnímat jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,
velice hezky, motivujici clanek.

O par prispevku vyse par kolegu rozebira psychologii obchodovani. Daytrading, swing trading a pozicni trading maji sva pro a proti a kazdemu vyhovuje neco jineho. Ja osobne mam velky problem s trpelivosti, takze pri daytradingu se casto necham strhnout k akci a pri pozicnim tradingu mam problem cekat na ten "spravny" signal. Takze mi relativne nejvice vyhovuje swing trading. Jednoduse receno, mam rad akci, avsak prilis mnoho akce je mi spise na skodu.

Cit pro trading take povazuji za klicovy. Casto pozoruji sam sebe. A casto take zjistim, ze do trhu lezu jen za ucelem vydelani penez, tj. tlacim na pilu a snazim se v grafu videt patterny, ktere tam jednoduse nejsou, nebo hledam cestu, jak v dane situaci na trhu vydelat, aniz bych rozumel, co se v trhu deje. Oboji je spatne. Tim, ze pozoruji sam sebe jsem schopen tyto sve "spatne" vlastnosti eliminovat a cekat, az prijde vhodna situace pro swing trading.

Take se zde diskutuje o "demo soutezi". S realnym tradingem to nema nic spolecneho, kazdopadne soutez jako takova je dost realna a pokud nekdo ten Porsche vyhraje, at uz s realnym, nebo nerealnym systemem, tak si jej jednoduse zaslouzi, protoze vyuzil svoji prilezitost. O to lepe, kdyz nemusi nic riskovat. Myslim, ze to je dost podobne psychologii tradingu. Jsou lide, kteri nebudou obchodovat profitabilni jednoduchy system, protoze, dle nich, jednoduchy system "nemuze" v trhu vydelavat. Jen doplnuji, ze se nesnazim nekoho napadnout, rikam to pouze jako priklad, kterym chci ukazat, jak je nase mysleni nastaveno. Je to i muj problem, proto o tom mluvim.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj lemning, jasne, ze na trhu tie vysledky dosiahnute boli a este k tomu u XTB brokera!!! klobuk dolu vsetkym, ktori su na prvych prieckach a drzim samozrejme palce!!! Od tychto ludi by som sa rad aj nieco priucil, to vsak zial asi nebude mozne. Ja som to zabalil, ako som tam videl po tyzdni vysledok 5000%. Ked skoncil obchod na nule alebo len s jednym bodom, tak asi vedel preco to mal zastavit a opacne, preco v obchodoch pokracoval.
Myslim, ze tito ludia nie su stratovi ani v realnych obchodoch. 50 000 Eur za jeden mesiac vsak nie je zle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tři ztrátové dny za dva roky daytradingu - přiznám se, že tohle mi hlava nebere. Nechci nijak zpochybňovat tento velmi hezký motivační článek, ale takovou strategii si neumím prostě představit a dokonce si říkám, zda to není proti podstatě trhů. Víte někdo trochu více o strategii kterou tento superčlověk používá? Děkuji za případné další informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pitr77:

nevim jestli se tady nesnazis propagovat XTB, ale ve clanku si dostal mnohem lepsi navod nez jak si hrat. Na demu vydelat velke penize neni vubec problem. Je to hlavne o stesti, nalozis si nejvyssi mozny pocet kontratku a vyberu si stranu. A bud mam zhodnoceni 1000% nebo stejnou ztratu. To nema s realnym tradingem nic spolecneho, takze to sem nepis, protoze lidi to tady moc nezajima.

Pokud by te zajimal realny trading, tak si precti tu knihu Market Wizards. Tam mas dost prikladu lidi, kteri vydelali daleko vic a pouzivali pri tom dost striktni MM. A pak existuji dalsi knizky, kde opravdu uspesni obchodnici popisuji sve systemy. Takze prostoru pro vzdelavani mas dost.

A jestli jsi ti to jeste do ted nedoslo, tak si opravdu myslis, ze clovek, ktery vydelava penize na trzich, tak bude ztracet svuj cas v nejake soutezi?

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...