Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak dlouho vám trvalo začít skutečně obchodovat?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Mne 2 roky trvalo zacat skutocne realne obchodovat, ale neprislo to samo. Na zaciatku clovek vsetko skusal, raz jeden system potom druhy, nic nefungovalo totalna frustracia. O tradingu som podvedome rozmyslal stale aj v spanku. Cital som vsetko co mi prislo pod ruku ohladne tradingu, zopar knih mi velmi pomohlo, vela knih mi paradoxne nepomohlo na zaciatku a iba ma zmiatlo. Neskor som zistil ze vela knih pisu neuspesny traderi, ktory si takto zarabaju na zivobytie, a taketo knihy maju v podstate nulovu hodnotu. Neskor som zistil, ze vela veci co sa pise o tradingu, a povazuje sa skoro za svate pismo vobec nefunguje. A potom prisiel zvrat u mna, zacal som skusat aj veci ktore by nemali vobec fungovat, a oni paradoxne fungovali. Tento rok bol pre mna velmi tazky, bola to defacto poriadna skuska pre mna. Lebo ak by som si mal predstavit najhorsi variant pre moj system, tak tento rok by to splnal na jednicku z hviezdickou a napriek tomu mam za tento rok zhodnotenie uz cez 100%, povodny plan bol niekde okolo 400% az 1000%. Trading som stale bral ako Rubikovu kocku, vedel som ze sa da poskladat, len som potreboval prist na to ako to dosiahnut.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911,
ja to dobre viem, tvoje postrehy si vzdy rad precitam a tvoj system tiez poznam, mam napozerane i obchody ktore si tu davnejsie prezentoval,financnika sledujem dva a pol roka, moj prispevok smeroval skor na druhu stranu diskutujucich, ktori tu hladaju nejake garancie a istoty. Ked funguje trading niekomu v amerike nevidim dovod preco by nemal fungovat i niekomu z CR alebo SR, len tu ide o to ze im to nikto nezaruci. Mne osobne napriklad zacina ako tak fungovat po 2 1/2 roku a to i vdaka napr. tvojim prispevkom ale i dalsich ako su Libic, Airmike,Danek........ Ale za tuto dobu som nikdy nemal potrebu zistovat ktori z vas kolko zaraba alebo nieco podobne. Skratka otazky podobneho typu nemam rad. Takze len tolko na upresnenie aby nedoslo k omylu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim. Od objavenia Financnika cez rozne backtesty az po otvorenie realneho uctu prebehlo u mna cca 5 mesiacov. Par ludi pise ze uz par rokov skusaju ale este nemaju odvahu otvorit vlastny ucet. Na zaciatku som si myslel ze aj so mnou to bude rovnake ale rozmyslal som ze Financnika precitaneho mam, strategiu otestovanu mam aj na backtestoch a na deme som sa zacinal nudit tak som sa rozhodol ze je cas vniest do toho dalsi prvok a tym je psychika s ktorou sa stretnem jedine na live a tak som sa rozhodol. Ak si spomeniem na svoj prvy obchodny den tak to vam poviem ze som totalne vybuchol ved uznajte rozhodnut sa nezobrat obchod po troch stratovych pretoze som si myslel ze bude stratovy to je chyba hodna pätky. Obchod bol jeden z najziskovejsich po takej rane som radsej pc vypol. Druhy den som pochopil a dakoval sam sebe ze SL stale zadavam spolu s prikazom ved akonahle som vstupil do obchodu vypadlo spojenie na pol hodinu (tejto zachrane vdacim Financnikovy ktory tu stale opakuje dolezitost SL). Takze ako je uvedene v jednom clanku : NAJDOLEZITEJSIE JE ZACAT...

Juro KE

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

911
Byl by si tak hodný a poslal návod na rubika i mě:
Jen přidám svůj případ, na jaře to budou dva roky co koukám do grafů (demo, zKusil jsem i live), ale stále jsem v mínusu. Myslel jsem, že časem se budu zlepšovat, ale nic takového s neděje, protože nejsem schopen vymyslet systém, který by dával stabilní, byť třeba horší výsledky. Navštívil jsem i nějaké školení, ale v pravo grafu to nikdo neučil-uprostřed to již umím sám. Takže vlastně nepřidávám příspěvek za jak dlouho to začne fungovat, ale kdy to ještě nefunguje!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

milas
vymyslet obchodní systém je jednoduchá věc, ty skutečně složité věci přijdou až potom. Jenom jestli nemáte náhodou velká očekávání od systému. Není to jako chodit do práce a každý den vydělat nějakou kačku a nic v podstatě neriskujete. Tady to funguje trochu jinak. Musíte riskovat vaše peníze a mnohokrát o ně přijdete než se trefí solidní ziskový obchod. Bohužel mnoho lidí se přes ztrátové obchody nedostane k těm ziskovým, protože se začnou domnívat, že jejich strategie není dost funkčí. Ale to je nesmysl. V konečném efektu se výsledky všech strategií dost podobají. Rozdíly nastávají jedině v řízení počtu pozic. Zde může být postup konzervativní nebo agresívní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já teda nevím, ale OS je asi dost individuální záležitost. Komoditám se věnuji cca. čtvrtým rokem. Nikdy jsem nebacktestoval nepapertradoval(ale na různých demách jsem nějaký ten rok strávil), neboť hledím kupředu a ne zatím co bylo. Indikátory ani oscilátory už nepoužívám...ale to vlastně až od chvíle co jsem si kdysi přečetl podpis uživatele tuším "911".

"All indicators are derivatives of price; every oscillator value depends on price action that has already occurred. Nothing can occur in an oscillator before it occurs in price."

Naprostá pravda...tak mám radši jen svou hlavu :-)

Mno...vlastně po očku koukám na Volume, ale jinak hledám jen S/R (a double) úrovně a trendy a zamýšlím se spíše nad správným vstupem a výstupem do trhů (trendů). Do toho se snažím sledovat fundamentální dění...ale to spíš kvůli všeobecnému přehledu než že bych si myslel že budu rychlejší než trh.

Nekamenovat :-) prostě jsem si jen zvolil svou cestu...jak to půjde do budoucna to se teprve uvidí. Abych pravdu řekl live jsem teprve dva dny a od té chvíle si nejen nemyslím že by to byla jednodušší cesta k výdělku než normální práce ale rozhodně mám pocit že jsem zestárl o deset let

:D

Když se vám někomu bude chtít napište mi jak jste se cítili po prvním vstupu do trhů...protože já měl pocit že mi srdce proletí hrudníkem a řekne pápá...jojo manuál...hlavně zůstat v klidu (když jsem si vzpomněl jak jeden z adminů napsal v článku, že nejlepší je se u trhů nudit vybouchl jsem smíchy :-) alespoň jsem měl chvíli jiné myšlenky) ...

Držím vám všem palce (tu) už vím jaké to je

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

MNovak:
Děkuji za reakci, představu mám tak 20-50dolarků na obchod na mini účtu v SP500, popř. méně agresivní měn. pár, je to příliš?
Jak jsem psal, problém mám se systémem, to jsem úplně vedle, nemám měřítko srovnání, nevím jak filtrovat, atd., a hlavně učit se můžu, zkoušet také, ale v 15ti letech mě někdo učil létat s érem a když jsem v 16ti měl první sólový let, tak jsem neboural ani potom, tady jsem v karambolu stále, a po té době co to zkouším mám dokonce pocit, že jsem si vybudoval zcela obrácený náhled, proto bych rád požádal, jestli by někdo byl tak hodný a velkorysý a neukázal nějaký ten systém, abych věděl na co mám hledět, já na to fakt nepřišel. Prý je to stejně nepřenositelné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

milas
než začnete uvažovat nad výdělky raději uvažujte jak vymyslet vstupy a výstupy, aby vám generovaly zisk. Strategií je na zahraničních forech celá řada. Já osobně jsem nikdy nepoužil ani jednu z nich, protože jsem jim nerozuměl. Nidky nenahlídnete do hlavy tvůrce, kterému to může fungovat. Sedte před grafy a všímejte si co předchází trendům, jak vypadaá graf před trendem a jestli toho nevyužít. Otevřete více časových období a sledujte jak se chovají ceny v různých časových rámcích a časem se vám začte v hlavě tvořit strategie vaše vlastní. Já tímto stávil tisíce hodin. Není to hned jak by si to spousta lidí přála. Těch pádů a pocitů bezmocnosti tady zažijete skutečně hodně. Mnoho lidí takový tlak neunese a přastanou. Je to jen na vás a vaších schopnostech vydržet. Podle mého brokera výdělky z obchodování se začínají dostavovat v průměru až třetím rokem obchodování.
Můžete obchodovat zde popsanou strategii dvojitý vrchol, dno. Je v tom problém?
Je to funkční strategie, která mnohem lidem vydělává.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

určitě klíčem pro většinu ziskových lidí které znám bylo nevzdávat se a hlavně POUČIT SE Z CHYB.

mě to trvalo cca 2 roky, ale je to opravdu individuální.

nejdříve to chce vytvořit stovky strategií, než člověk pochopí, že nejspolehlivěji fungují ty zdánlivě nejprimitivnější a nejméně uvěřitelné pro laika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemyslím, že na profitabilné obchodovanie je nutný vlastný systém. Veď ked človek preberie hotový systém od niekoho iného, stále si ho minimálne trošičku poupraví aby mu vyhovoval.

Mne napr. nevyhovujú PT, nikdy ich ani testovať nebudem - exit v polovici trendu, ďakujem pekne, radšej budem mať v priemere 4 stratové obchody za sebou a jeden ktorý to vykryje plus prihodí bonus, čiže veľmi, veľmi mierne upravený FinWin testujem s vlastným exitom - PSAR podľa vlastných pravidiel, za 2 týždne 5000 premenených na 10000 na TF 08Z, iba pattern 2v. Drawdown bol cez 3000 USD na takom krátkom období, som veľmi, veľmi zvedavý na všetky štatistiky po dokončení zvyšných 3 a pol mesiaca (pol sept - dec).

Aby som veľmi neodbočoval od témy, mám veľmi demanding prácu ktorá nenadeľuje veľa voľného času, napriek tomu som si počas zhruba 1 roka dokázal nájsť čas na prečítanie vačšieho množstva kníh o tradingu. Potom zhruba 3 mesiace boj s NT - zistenie reality ohľadom historických dát, prekusnutie nastavení, ovládania atď.

V súčasnosti mám tieto veci zmáknuté a backtestujem. Prechod na playback trading a paper trading predpokladám o 4-5 mesiacov (chcem mať full backtest FinWin na TF 08Z a 09H). Však ja sa opäť za nejaký čas ozvem, aká je so mnou realita.. :)

Všetkým odporúčam tento prístup - čítať knihy velikánov a finančník.cz články o psychológii, stále dookola, až kým sa vám biblické rady Larry Williamsa nevryjú pevne do pamäti - je naozaj nádherné

- PRICHYTIŤ sa po 13 losing obchodoch za sebou chciet opraviť systém, pretože som presvedčený že je nefunkčný a NEUROBIŤ TO, pretože som o tom 100x čítal a viem že to vedie ku skaze

- PRICHYTIŤ sa po 13 losing obchodoch chcieť NEZOBRAŤ signál, pretože dôvera v systém je prudko dole a NEUROBIŤ to, pretože som 100x čítal, že skipovanie obchodov po viacerých neúspešných spôsobí že človek nevezme tie ziskové, ktoré ZÁKONITE prídu (po sérii 13 losing prišli sporadické winy, potom asi 10 wins po sebe - z toho 6 win zhruba 30-70 USD, a 4x po 450 az 900 USD, bohate vykryjúce komplet všetky straty)

- PRICHYTIŤ sa chcieť meniť systém za behu, a neurobiť to...

atď atď. - zatiaľ sa mi všetka tá teoretická príprava vypláca, odporúčam. Len nie je treba skĺznuť do nekonečného čítania kníh - ako hovorí Tony Robbins, "After reading approximately 800 books on self-growth, I've realized that what distinguishes between an average and a successful man, is TAKING ACTION."

Snáď som prudko od témy neodbočil, potreboval som sa vyliať :)

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za reakci všem.
MNovak:
OK vidím, sice se zpožděním, protože jsem přijel před chvílí z práce. Můžu mít ještě dotaz? Já vidím jen dvojité dno v 20,32-20,38. Ty dvě vlny nakloněné up od19,35 do 20,32 se dají brát též jako 2x dno? A jak zjistím potencionální zisk v tomto případě?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

MNovak:
Teď šel SP500 i ostatní tituly pár dní buy, no a ty dvojitý dna jsem tam pozoroval, jak v historii, tak v realu a mám pocit, že si na svoji otázku, jak zjistím potencionální zisk, dokážu odpovědt sám. Opravdu stačí říci jen na co se má začátečník zaměřit a ono se někdy v kebulce rozsvítí. Tak díky za nápovědu o sledování detailu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...