Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak dlouho vám trvalo začít skutečně obchodovat?


Doporučené příspěvky

yax:
nikdy jsem netvrdil, ze je to skutecne obchodovani, ale je to urcite lepsi nez demo.. Co se tyce emoci, urcite mate pravdu v tom, ze jich tam moc neni, ale porad lepsi nez demo a navic vyhoda live uctu, i kdyz minilotoveho je v tom, ze uz jste v realnem prostredi(rekotace, pomale plneni, atd..). Kazdopadne dekuji za nazor, kritika je samozrejme dulezita a vitana.. Pekny den a hodne uspechu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jen si dovolím vložit svůj soukromý názor na věc.

Zcela se shoduji v tom, že lepší je reál než demo. Otázkou zůstává po jaké době jít do live obchodování. Netuším, jak dlouho [b]japapatramtara[/b] zkoušel demo, ale určitě bych nešel do rizika peněz bez předchozího dema, bektestů ap.

Já už demuji vic jak rok a stále nemám odvahu riskovat reálné peníze, neboť ani na demu se svým přístupem k trhu si nejsem jist. Čím jsem si jist je to, že pokud bych teď založil živý účet, tak o ty peníze v krátké době příjdu, nebo druhá možnost, že bych po prvních ztrátách neměl odvahu otevřít další obchod.

Tak že můj pohled na věc. Demo určitě a po tak dlouhou dobu, až si věřím víc jak na 60% [i](jak to ale změřit :-( ) [/i].

Už mne to několikrát lámalo, že tam vložím alespoň nějakou malou částku (€ 500-1000), ale zatím jsem odvahu nenašel.

Bez legrace. Teď když se mi některý den hrubě nezadaří na demu, tak to ku podivu moje mamina hned pozná, že se mnou něco je. A to nemá tušení, že je to ztráta na demu. Tak si umím udělat představu, co by to se mnou dělalo na live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula
já sem demoval , myslim že nepřehánim když řeknu 3 roky, pak založil live, zkusil to. první obchod na BE+1 zavřel strachy celej bezsebe, srdce až v krku. potom se trh rozjel a udělal 140 pips v mém směru. nedá se to srovnat. Od tý doby zas demuju. psychyka na to nemá, musim si bejt víc jistej tím, co dělám. jinak mě z toho na live trefí šlak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to japapatramtara:

u forexu je to asi jine nez u futures, protoze tam ja mam kvalitni data jak realna, tak na demu a exekuce je taky stejne rychla (broker OEC). Takze tam tato vyhoda realu neexistuje. A navic tam clovek musi zacit z vetsim uctem, takze trenink na vychozich cislech je jenom na miste.

Uz dostkrat se tady na serveru rozhorela diskuze, jestli je lepsi demo (s realnou vysi uctu) nebo trenovani v realu (s minimalni vysi uctu) a ja se vzdycky ptal, jestli ti co propaguji min. ucet v realu znaji nejakeho fulltime obchodnika, ktery takto zacinal a ted se tradingem zivi a zustalo to bez odpovedi.

Tak vam preji at vam se to podari (tu).

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax Napsal:
-------------------------------------------------------

> Uz dostkrat se tady na serveru rozhorela diskuze, jestli je lepsi demo (s realnou vysi uctu) nebo
> trenovani v realu (s minimalni vysi uctu) a ja se vzdycky ptal, jestli ti co propaguji min. ucet v
> realu znaji nejakeho fulltime obchodnika, ktery takto zacinal a ted se tradingem zivi

Pak je ještě možnost, že někdo začne s malým účtem a neuvažuje o větším. Těch možností bude asi celá řada. Primárně šlo ale o to, zda demovat, jak dlouho, za jak dlouho na demu otevřít účet, jak velký ap.
Já se přikláním k názoru, že je lepší po určité době na demu live účet, byť by malý, než pouhé demo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tiez si myslim ze live ucet je zas maly krocik vpred. Proste studium, backtest, papertrading (demo) a live mini-ucet. Ono totiz ta psychika urobi velmi vela, a navyse s kazdym clovekom to mava trochu inak. Pre trading sa hodia vlastnosti typicke pre skusobnych pilotov a jazdcov F1. Ti nikdy nepanikaria a su schopni robit rozhodnutia aj vo chvili ked im chcipne motor, alebo sa rutia v 320 do steny... Lenze len malo ludi taketo vlastnosti ma od prirody, ti menej obdareni musia na sebe makat, zvykat si na svoje vlastne reakcie a ucit sa robit rozhodnutia pod tlakom. A to sa v deme nenaucite. Na live-ucte sice tiez neriskujete spociatku vela, ale uz vedomie toho ze "o nieco ide" vam dokaze zabrnkat na nervy.

Co sa tyka realneho obchodovania po par mesiacoch od chvile, ked ste zistili ze existuju burzy - venoval som sa bojovym umeniam, ktore maju s tradingom dost spolocne. Vela borcov nabehlo do klubu, naucilo sa udret tak aby si nezlomili ruku, a uz si mysleli ze su frajeri a mozu sa postavit komukolvek. Samozrejme kazdy trochu skusenejsi bojovnik z nich narobil sekanu. Clovek musi mat odmakane dlhe a dlhe mesiace, musi mat absolutne zazite zakladne pohyby a reakcie, musi dokazat citat protivnika a reagovat okamzite, aby sa mohol oznacovat za aspon mierne pokrocileho. Myslim ze v tradingu je to o tom istom - kym nebudem trhy citit, kym nebudem po kratkom pohlade na graf presne vediet co a preco sa deje a kym nebudem mat dopodrobna osahane formacie a indikatory, tak ma na live trhu neuvidite. Nech to kludne trva aj roky. Nechcem ist na trhy prezivat. Chcem is vyhravat ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid
problém je ve mně a tím pádem ve všem. Udělám systém, mrknu jak pracoval v minulosti, vypadá to hezky, začnu ho zkoušet v přítomnosti na demu. Něco vyjde, něco ne, a mě napadne jak to zlepšit. Čili pořád něco na systému měním, zlepšuju, upravuju. Tím pádem nejsem schopnej vydržet dělat "jednu věc". Jedu furt dopředu a dopředu, aby to fungovalo líp a líp. Nedokážu se přinutit zaseknout vývoj a říct si "tohle je finální verze, teď to otestuj, jestli ti to bude fungovat měsíc dva na demu ". Asi je to tím, že se bojím, že to fungovat nebude, což bude dost krutá rána mému egu=nedokázal jsem to, nejsem schopnej vydělávat tradingem, i když jsem tomu věnoval dost času. Ono je fakt, že takovej jsem i v životě, pořád něco někam valím, vymejšlím nový řešení problémů, ale mám strašnej problém a nechuť dotahovat věci do konce. Na live nemůžu, protože se nedokážu přinutit nehýbat svým systémem a pár měsíci na demu vytvořit k tomu systému náležitou důvěru. Je fakt, že trhu rozumím čím dál víc a víc a mám lecos nakoukané, ale co je mi to platné:(? Teď jsem třeba vymyslil hodně bezpečnou a hezkou věc na trendující trh. Když on se ale trh většinou hýbe v rangi, nebo se mrňá víceméně kolem SR. Uniká tak spousta signálů a mě to drásá nervy. Takže momentálně hledám, jak stejně bezpečně obchodovat trh, kdy mi můj stávající systém říká, že není rozjetý trend. Taky mi dost vadí ztráty, potřebuju něco s velkým množstvím winů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: yamato
to jsem rád že neobchoduju forex ale zlato, špatně se bojuje s někým kdo che vyhrát :)

jinak k tomu demu, já na něm nikdy neobchodoval ale kdyby ano tak bych ho nedokázal brát vážně, jsou to virtuální peníze a o ty se nebojím...

můj cyklus byl: live(ztrátový)->backtest->změna systému->backtest->změna systému->backtest+live->změna systému->backtest+live

a to vše za necelý rok

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...