Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak dlouho vám trvalo začít skutečně obchodovat?


Doporučené příspěvky

milas
Pokud vidíte tyto formace a nejen pozpátku, ale i v reále pak už stačí jen vstoupit do trhu, zadat SL zhruba pod low dna v případě longu a výstup řešit např. posouvaným SL podle lineární regrese 88. Ted už stačí jen u tohoto vydržet i v obdobích , kdy se nemusí dařit dobře. Mimochodem taková ztrátová období jsou u každé strategie a nelze se jim vyhnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 75
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ahoj !
Mám otázku hlavne na tých ktorý začali reálne obchodovať do 6-8mesiacov,pretože zhruba toľko -cca 5mesiacov času mám len na trading a a toto obdobie mám finančne vykryté. Chcel by som tento čas čo najefektívnejšie využiť .Včera som začal backtest. Môj obchodný systém som si založil na informáciach z knihy ,, Jak se stát intradenním finančníkem“ .Čiže 3 paterny FinWin 2/v, 0/v, Big/v a formácie Double Top /Bot... a výstup Mplay 1-2-3. Hľadať všetky paterny na grafe súčasne sa mi zdá momentálne dosť náročné. Uvažoval som ,že najlepšie asi bude každý patern backtestovať zvlášť na mesačných dátach grafu a tak to točiť, striedať dookola až sa mi to nedostane pod kožu. Takže moja otázka pre tých ktorý začali obchodovať v čase hore spomenutom. Mali ste vlastný obchodný plán, alebo ste získali OP na kurze ai? Používali ste na začiatku ,myslím backtest, paper-trading a live len na jeden patern ,formáciu, alebo viac? Prípadne akú? Čo Vás osobne najviac a najrýchlejšie posunulo dopredu aby ste mohli čo najskôr a pritom profitabilne obchodovať účet aspoň 1500 dolárov na mesiac. Rád by som si zadelil čas čo najlepšie, neskúšal zo začiatku veľa OP, a prípadne na začiatok všetko maximálne zjednodušil. A HLAVNE ZAČAL AJ REÁLNE OBCHODOVAŤ. Rozmýšlal som či by nebolo vhodné backtestovať len čas v ktorom neskôr budem obchodovať tj.15:30 -18:00 aj viac rokov dozadu. Vopred ďakujem za Vaše odpovede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majko:
Každý může mít jiný pohled na tuto problematiku. Osobně si myslím že backtestovat víc jak půl roku dozadu nemá cenu. Situace na trhu se hodně měnila a mění. Zkus při backtestu používat nejdříve jen 2 protitrendové a 2 trendové patterny. Nebo jen jeden a jeden . Dále bych ti doporučil backtestovat to období, které budeš potom reálně obchodovat - to znamená - kdy budeš mít čas a klid na práci. Například 15,45 - 18,00 a potom třeba 20,00 - 21,45. Po backtestu a jeho vyhodnocení si zkus 2 - 3 měsíce papertraiding - no a když to bude fungovat tak začni live. Takže do tvého limitu 6-8 měsíců se můžeš vejít....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj všem,

čas kdy začít live obchodovat, tak tuto otázku si teď kladu taky hodně často a to hlavně z toho důvodu, že se zde dočítám často o tom, že tomu spousta lidí věnuje spoustu času - např. půl roku backtest, půl roku paper trading, pak demo účet a po dvou letech zkusit opatrně live..... nebo aspoň 2měs + 2měs + 2měs.....

Finančníka sem objevil někdy začátkem tohoto roku a čtení mě doslova uchvátilo, nic méně neměl sem v tu dobu sebemenší výhled na to abych dal dohromady vstupní kapitál, takže podrobné sudium a přípravu jsem ani nezačal. Dneska toho lituju, protože bych měl alespoň psychickou podporu, že jsem tomu věnoval dost času. Hříčkou osudu jsem se totiš dostal alespoň k minimu (5000USD), se kterými je možné začít. Je to cca měsíc a od té doby čtu a čtu. Cca tu samou dobu backtestuju (jednoduše - S/R, double T/B a doplňuju to klouzavým průměrem) a od min. týdne sem začal s papertradingem - no a to je ten problém :) :
30.7. jsem nakoupil na hodnotě 962 1 ZSX09 (soybeans) - odražení od supportu, to samé v případě ZLZ09 soybeanoil na hodnotě 35,40 - double bottom, pak tam mám z 30.7. ještě 3 podmíněné nákupy: 1 ZWV09 540 limit, 1 KEZ09 590 limit, 1 MWZ09 625 limit - vše opět na základě double bottom, no a nakonec dneska bych dal příkaz k nákupu 1 ZCZ09 na základě odražení od supportu..... (vše na CBOT)

Počkám jak se toto vyvine a nejraději bych od příštího týdne zkusil demo účet a cca za měsíc a něco bych chtěl zkusit live.... Protože když sem viděl např. jak se v červnu odrazila ZCZ09 od resistence - tak sem si úplně postesknul, že u toho už člověk nemůže být live ;)

Rozepsal sem se tu o tom tak dopodrobna proto, že vy zkušenější mně nejspíš hned dáte studenou sprchu (kterou asi nejspíš i potřebuju):) abych se trochu probral - na vaše postřehy a názory se už těším a předem za ně děkuju...

PS: v těch příkladech se neobjevuje SL, ale samozřejmě s ním počítám - ten ale ještě musím vychytat, takže sem ho tam zatím nerozepisoval...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj k.i.mi,
určite ti tu nikto nebude dávať studenú sprchu :), ved ide o tvoje peniaze a keď tak, trh ťa vyškolí sám. To kedy máš ísť live, ti tu tiež nikto nepovie a ak áno, tak ho určite nepočúvaj, lebo to by si mal vedieť len ty sám na základe testov svojho systému. Niekto to zvládne skor inému to trvá dlhšie, ale treba si uvedomiť, že pri live už ide o reálne peniaze a ak sa ti obchod nepodarí, tak už ti ich nikto nevráti len preto že si nováčik, alebo že si sa pomýlil. Takže ak chceš ísť live, tak musíš mať istotu v to čo robíš a ak ti teraz náhodou nejaký obchod utečie, tak naozaj nemusíš ľutovať, aj zajtra je deň a trhy tu budú i o mesiac i o rok, takže takých obchodov ešte bude. Ak si čakal nejakú konkrétnu radu, tak tej sa odomňa nedočkáš, lebo neobchoduješ s mojími peniazmi :), ale napríklad ja sa venujem tradingu tretí rok, už idem live, ešte nezarábam, presnejšie nie som v pluse, ale pracujem na tom každý deň :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kimi,

odpoveď je jednoduchá, do live vstúpiť až keď svojmu obchodnému plánu absolútne dôveruješ, a dôvera je tvorená spísaním každého detailu plus backtesty za pre teba dostatočne dlhé obdobie a počet obchodov (u niekoho 100, u niekoho niekoľko 1000), a uvedomuješ si, že jeden stratový obchod nič neznamená, jeden stratový mesiac nič neznamená (pri live si toto budeš potrebovať reálne dostať do krvi), tak potom.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To k.i.mi.

Podle mého názoru a mých zkušeností,je nejdůležitější zvládnout psychologii.Tyto pochody,které v nás probíhají,jsou ve vypjatých situacích stále stejné,ať děláme cokoli.Uvědomujte si Vaše chování ve stresových situacích a poznávejte svoje chyby,které se snažte minimalizovat.Vím,že každý jsme jiný,pro někoho není stres problém,ale pro druhého to je bohužel zásadní brzdou.Dokud ale neovládneme svoje emoce,náš prostor pro zisky se hodně zmenšuje.

Vše ostatní je jenom technická rutina.Například signály indikátorů jsou pouze linky změněné z výsledků matematiky základní školy.Proto je nepřeceňujme.Mají svoje silné stránky,ale v některých situacích nám dávají chybné signály,protože jsou pouze založeny na logice čísel,které nemají s náladou trhu nic společného.Když budete používat indikátory,snažte se pochopit na jakých základech jsou vytvořeny,jejich logiku a v jakých situacích jsou jejich signály ještě důvěryhodné a kdy to jsou pouze hodnoty bez větší záruky.Když začínáme řešit nějaký problém,vždy máme komplikovaná řešení.Až postupem času,když do dané problematiky opravdu pronikneme,začínáme ho zjednodušovat a dostaneme se do nepřímé úměry,že méně indikátorů,je více.Je důležité pochopit co od TA očekáváme,pochopit jací jsme,abychom zvolili to co nám vyhovuje a ne něco co jsme jenom někde na studijních grafech okoukali.Musíme se s ní sžít,musí vycházet z nás a musíme jí věřit.Když nás potkají nezdary,musíme si uvědomit,že to je přirozená součást tradingu a nesnažme se hned obchodní systém překopat a svádět na něho vinu neúspěchů.Možná,že za to vůbec nemůže.

Možná,že při obchodování na papíře dosáhnete velmi povzbudivých výsledků,ale vůbec to neznamená,že je budete dosahovat i na živo,protože pak se Vám do Vašeho rozhodovacího procesu budou motat emoce.Proto je nutné dodržovat pevný a tvrdý money management.

Proto zvládněte svoje emoce,obchodujte podle svojí TA,která Vám vyhovuje,kontrolujte jí tvrdým money managementem a uvědomte si,že výstupy z pozic jsou mnohem důležitější,než vstupy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mahrlo, gandalf33, MERKUR1

mockrát vám děkuju za reakce. Uvidím, zkusím to, tak jak se to zatím ubírá - tzn. nejdýl za 14dní zkusím založit demo účet a podle toho co mi z něj vyplyne to pak zkusim na ostro. Když to člověk sleduje a zaznělo to i od Vás, tak často tady zaznívá, že člověku musí jeho obchodní systém padnout jako když (a je to vlastně taky citát) "sednete do novýho auta a hned na poprvé poznáte, že to je přesně to ono jako by bylo stavěný Vám na míru".... ZATÍM mi příjde, že by to mohlo být v mým případě to ono.. čas ukáže...

Cítím v sobě to napětí jakým směrem se to bude ubírat, jestli dokážu zvládnout všechny ty aspekty o kterých se tady pořád hovoří a opět jste je zmiňovali i Vy. Je to tu fakt příjemný prostředí a je fajn mít si s kým popovídat k různým tématům a vyměnit si názory a zkušenosti... Doufám, že budeme mít možnost si ještě popovídat - že se po mně za 2 měsíce neslehne zem :) ;)

Ještě jednou - zatím díky a přeju vám hodně štěstí


k.i.mi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Celkokva priprava na ostre obchodovanie mi trvala asi rok.
Ten rok zahrnoval ziskavanie informacii o obchodovani na burze, ale aj u mimoburzovnych obchodnikov a nejaky cas mi trvalo, kym si informacie sadli a zistil som ze sa budem ucit od ludi okolo financnika. Samozrejme backtesting, papertrading a postupne prisposobovanie si obchodneho planu. Teraz je to uz rok, co obchodujem nazivo avsak stale sa snazim dostat na nulu, aby som mohol v buducom roku zacat zarabat.
Aj mna na zaciatku "postihlo", ze som sa dostal do profitu a potom equity krivka zacala padat a padat.
Robim este stale chyby a snazim sa z kazdej poucit. Niekedy mam pocit, ze to ide velmi pomaly, ale na druhej strane, dolezite je ze sa clovek zdokonaluje, lebo ked sa pozriem spatne dva roky dozadu, tak ten postup je znacny - aspon co sa vedomosti tyka a napozeranie pohybu trhu je tiez nezanedbatelne.
Odhodlanie je a vydrz tiez, este aby prostriedky vydrzali do doby, kym nebudem pravidelne profitovat a zivit sa tradingom.
Dufam, ze Vas to aspon trochu povzbudi! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Mňa trading uchvatil asi niekedy v Apríli 2008 a ešte stíle sa učim dávam tomu čas a pomaličky ale perdca je vidieť posun.Začal som pomaly backtest svojho systému a mžno v lete začnem live ale všetko chce čas a mňa to niako neštve pretože ešte musím dokončit strednu, teda to by sa ťiež patrilo.Každy sme iní a preto aj množstvo času ktorí potrebujeme na prípravu zaávisí len od nás samých.





------------------
Nikdy nieje tak dobre aby nemohlo byť ešte lepšie. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mně trvalo asi rok a půl než jsem začal obchodovat naživo. Musel jsem přečíst více knížek, byl jsem na semináři spreadového obchodování, účastnil se setkání a nakonec jsem naprogramoval systém pro automatické obchodování na Forexu. Není to žádný scalping, používám minimálně hodinové grafy. Samozřejmě jsem musel vychytat spoustu technických chyb a dělat tisíce testů. Potom, co jsem si systém ověřil na demu, jsem začal obchodovat live.
Pak jsem ho chtěl chtěl ale "vylepšit" a zároveň jsem zvedl riziko. A tisícové ztráty na sebe nenechaly dlouho čekat...
Vzpamatoval jsem se a nasadil původní, prověřenou verzi s nižším riskem. Od té doby mám konzistentní, plusové výsledky. Jsem rád, že jsem si mohl takové osobní selhání prožít, hodně mě to posílilo.

Hodně úspěchů :)

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj všem zúčastněným!

Ještě jednou chci opět všem poděkovat a zároveň dát tím i najevo, že tu sem pořád a zem se po mě rozhodně ještě neslehla, tak jak sem psal v minulém příspěvku.-) Přecijen od tý doby nějakej ten čas uběh.... Už sem na vlastní kůži poznal pár důležitých věcí....jako např. že po pár měsících učení může stabilně ziskově obchodovat opravdu jen superman....že psychologie obchodování je pěkná mrcha.-) atd atd..... Takže opět sedím a snažím se pochytit co nejvíc ze všech článků a zkušeností ostatních.... Při tom se snažím pomalu ale jistě dávat dohromady svůj skutečný obchodní systém, protože to co jsem párkrát na zkoušku použil, tak to obchodním systémem nazvat nejde - to bych urazil celý význam toho slovního spojení... .-)

No zkrátka sem poznal, že to chce ještě spoustu a spoustu práce než se dostaví alespoň náznak toho, že se ubírám správným směrem

Můžu ale říct, že mě to pořád strašně baví a naplňuje na tom pracovat a taky sem rád, za to, že to jde tak jak to jde, protože pak teprve člověk zjistí, že to není "spousty peněz zadarmo", ale že musí vynaložit spoustu usílí a když se dostaví úspěch, tak je to fakt zasloužený.....

Tak ať se všem daří a já se zase ozvu až přijde čas.-)

Zatím se mějte:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Moje odpoved na titulni otazku: od doby kdy jsem se zacal o trading zajimat to trvalo k live uctu 7 mesicu, dalsich 13 jsem zjistoval jak jsem absolutne nepripraven - prisly prvotni ztraty a preslapovani na miste. Po tehle dobe temna uz zacalo obdobi konzistence; cili k zacatku "skutecneho" obchodovani mi cesta trvala dohromady 20 mesicu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to: radim2
jak tak na Vás koukám a čtu Vaše příspěvky, backtest je pro Vás hračkou, škoda, že se neumím s Vámi spojit, potřeboval bych poradit s backtestem. Když narazím na správné vlákno, stejně skončí o něčem jiném. Škoda, že se tu neobjeví zkušený backtester, který by v lecčems poradil.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...