Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Vzhůru k profitům: Risk-Reward-Ratio


Doporučené příspěvky

To Airmike.

S Vašimi posledními větami souhlasím.Zde se rozebírá jenom RRR z jednoho směru a většinou jenom z oblasti futures.Například v pozičním obchodování akcií,kdy předpokládáme,že budeme mít otevřenou pozici v řádu dnů,je velice zajímavé zkoumat RRR podle nálady trhu,kdy mě nezajímá žádná TA,žádná cena,ale pouze spekuluji na nějakou zprávu a s ní spojenou pozitivní náladu,jak dlouho vydrží,nebo kdy vyprchá.
Někdo otevírá pozice na několik let,kdy se snaží nalézt dno medvědího trendu a otevřít pozici na následující,celý býčí trend,kdy mu nevadí sekundární korekce.To se už ale dostáváme trochu někam jinám,kde RRR hraje úplně jinou roli než je tady zmiňováno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 60
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pěkně se diskuze na toto téma rozjela (tu)
to kahiros: backtest určitě, ale v reálu se k tomu v začátku těžko přiblížím. Proto z psych. pohledu pro sebe jsem si nastavil zatím nižší RRR. Zlatou střední a jednodušší cestu.
to Stanley: jestli jde udržet cca 50% úspěšnost a zároveň zvyšovat RRR, proč se o to nepokoušet... Tím v podstatě snižuju risk na 1 obchod.

- souhlas, že zvyšování RRR při obchodech jde s vývojem obchodníka. To je určitě dle mě ta správná vývojová cesta.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

Pouziti vyssiho RRR prinasi nizsi uspesnost.
Pouziti nizsiho RRR prinasi vetsi uspesnost.

Tuto tezi nezpochybňuju, jen pochybuji, že bych s jedním obchodem denně měl celkově vyšší zisk než s 5 obchody. Jeden obchod denně neznamená jeden zisk denně, mohou přijít také ztráty, i několik za sebou, za tu dobu budu se svými 5 obchody denně v zisku. Samozřejmě to neznamená, že se zříkám větších profitů, nemám žádný pevný PT, vystupuji podle aktuální situace na trhu na základě S/R úrovní.

Jack

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

s tím co napsal Tomáše v článku lze jedině souhlasit,ale toto co popisuje na to musí být člověk jak hodně odolný po stránce hlavy, i zkušenosti tam musí být,ale hlavně jistota,že to co dělám není na 100 ale na 110%, a vím že si můžu dovolit pár rozjetých obchodů ztratit na SL,že na některém dalším dosáhnu na ten "zlatý trade",který mě to bohatě vynahradí,jenže tak jak píše PET není to tak jednoduché dívat se jak trh běhá tam i zpět v řádu stovek dolarů.Rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem není ani tak v tom jestli má někdo win 35% nebo 55%,ale v tom,že člověk k úspěchu čas od času potřebuje opravdu pěkný trend na kterém se pěkně sveze,a to dle mě obchody s pevným PT nižším jak 1:3 nenabízí.Takže já se hlasím ke skupině rozhodně co největší RRR i za cenu nižšího win,věřím že tudy vede cesta,ikdyž se bohužel moc podle toho zatím nechovám.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teď mi popravdě článek nasadil tak trochu brouka do hlavy. Když jsem při tvorbě systému stál před otázkou, jestli zvolit vyšší % úspěšnosti obchodů, nebo vyšší RRR (a tím pádem sice vyšší profit ale nižší úspěšnost), vybral jsem si právě tu vyšší úspěšnost za cenu nižších výdělků. Vše jen pro to, abych při přechodu na live neměl až takové problémy s psychikou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nazoru je dost z obou stran, proto uz nebudu opakovat nekolikrat recene..dovolim si ale pripojit jednu myslenku, ktera tu - prekvapive - jeste nepadla...

rada diskutujicich ma podle prispevku zafixovane v hlave nejen to, ze jim se silnymi vstupnimi filtry utece spousta mensich ziskovych obchodu..ale taky podle me, ze se malokdy trefi do velkeho pohybu (zminovanych 30% WIN%) - tudiz je to vzdy vyhodi na zakladnim SL nebo BE a budou mit velke ztratove obdobi a velke drawdowny...

jenze to mi moc nesedi...proc? ---

1.)vysoka selektivita obchodu neznamena ze budu brat signaly od pasu jako pri malych PT - a tudiz pri jednom nebo treba zadnem obchode denne se muze stavat ze budu mit ztratovy tyden nebo dyl..podle me by to spis melo znamenat, ze se musim skutecne naucit velmi dobre vyhodnocovat POTENCIAL a NALADU TRHU a vstup co nejvic priblizit 100% TUTOVCE...tzn. pouzitim vstupnich filtru se snazit minimalizovat riziko, ze trh nepujde aspon par set dolaru mym smerem...
2.)a s vyssim RRR podle me navic nejde o to zustat treba cely den na zakladnim SL nebo BE a divat se jak trh skace z +600 na -50, ale EFEKTIVNE S CITEM trailovat az kam to pude - tzn, ze neudelam treba zamyslenych 600USD, ale kvuli jedne necekane volatilni korekci treba jen 450USD -----ale porad je to daleko vic nez 200USD!!

samozrejme muzou byt casto vystupy na BE+nekolik jednotek nebo desitek dolaru, ale prave diky par velkym obchodum mesicne, napr. nad 500USD, to muze byt v celku hodne slusne...

pokud vzdycky, za jakekoli situace useknu rozjety obchod na mensim PT, nedostanu vubec nikdy ten obcasny "megaprofit"...

tot muj nazor...sam tedy vnimam vyssi RRR hlavne jako neco, co me neomezi, ale naopak pomuze rozeznat dobry obchod od vic riskantniho..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já už zkusil oboje. Dokázal jsem obchodovat s PT na 750$ na ER2 při současném trailování SL podle korekcí. Bohužel to se mi dařilo jen v ziskových obdobích. Jakmile přišlo ztrátové, a těch u mě jako začátečníka bylo mnohem více, přestal jsem to zvládat. NEchci přijít o další peníze, tak posunu SL blíže......
Tak jsem si postavil systém na nízké PT. První PT na pokrytí jednoho ztrátového obchodu, druhý výše. Průměrně jsem na NQ v obchodě tak asi minutu, dvě. No a to taky není ono.
A tak dávám dohromady MM tak (ještě to nejedu live, teprve to po novém roce půjde do simu), abych měl jeden nižší PT s vysokým winratio, což potřebuju pro svoji psychickou pohodu, a další kontrakty chci managovat trailing SL.
Tímto věřím, že vyřeším jak svoji potřebu vyššího winratia a zároveň budu z trhu tahat i větší částky, pokud se rozjede. A hlavně nebudu muset dělat třeba 5 vstupů denně, v čemž je vždy riziko, že mi trh zkoriguje a vyhodí se ztrátou.
maitreja

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.

Mám zasebou backtest a pomalu se začínám procvičovat na demu, ale už při backtestu mi bylo jasné, to co tu bylo zmiňované - menší RRR, větší úspěšnost a naopak. Stanovil jsem si proto PT na uroveň, při které je velmi dobrá uspěšnost s menšími profity, ale pro moji psychiku to bude určitě lépe stravitelné. Jednak si nedovedu představit, nízkou úspěšnost (i když v backestu mi vyšel větší zisk s vyšším RRR a menší úspěšností) a jednak si myslím, že nováček nedokáže filtrovat obchody tak jako zkušený obchodník, který (a věřím tomu) dokáže mít vyšší RRR i úspěšnost a to díky selekci vstupů a získaným citům k trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to madra
jo mas pravdu jde predevsim o psychiku, nejen i v miste vstupu a filtrovani ale hlavne v posouvani PT a odhadnuti sily trhu a relevantni S/R urovne. prohlidni si vyse uvedeny screen, mohl jsem do trhu vstoupit minimalne na 3 patterny FinWinu, ale po filtraci swingama a Low PreMkt jsem vstoupil az na opozdeny FinWin signal ale ty hlavni starosti teprve zacaly!!! a to kde vystoupit??? celkem 3x jsem prehodnotil silu trhu a posunul PT a SL pritahnul vzdy do vzdalenosti 350USD..takovou jsem predpokladal korekci pri tak silnem trendu. A stejne jsem to nevydrzel az do konce a to uz byl profit na 1 kontrakt 1166USD.
je to o psychice...
divam se na trh pod uhlem 361°

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...