Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Zvládnutí supportů a resistencí - konkrétní ukázky a komentáře


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 49
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky



to jiji1
presne tak modra linka je S/R uroven potvrzena nejen vrcholem v 15:33 ale i dlouhym chopem ktery ji potvrzoval zdola a po prekroceni ji zase testovali skalperi zhora, vsimete si ze v dobe kdyz jsem byl jiz v obchodu tak jsou u SL2 tri svice proti sobe v plne sile na RB1,5, ale na jemnejsim TF by to byli skalperi co tam radili a hybali s trhem umele nahoru a dolu ve stejnem 150USD kanalu, nemel jsem obavy ze by se odrazila, pote co pattern 0/100 sel tak razantne ale mel jsem obavu z velke korekce na teto urovni.
budes li neco jeste potrebovat tak klidne pis, jeli to prinosem rad se podelim, at se dari
mas dnesni cely obchodni screen ? mam ho sem dat s komentarem, byl tam jeste jeden zajimavy obchod...
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes se mi povedl jeden obchod, tak ho sem dávám. Trh stoupal nahoru tam utvořil vrchol a dočasné high, při sestupu se utvořil pattern 0/100 short, vstoupil jsem (můj vstup označen červenou šipkou i na dole na CCI). Měl jsem PT nastaveno 300 USD, dalo by se očekávat že trh dojde až na denní low, nedošel nejenom na denní low, ale ani né na můj stoploss, trh se zpomalil, očekával jsem že se spomalil stejně jako na úrovni mého vstupu, to se ale nestalo a nastala otočka, já jsem vystoupil na posouvaném stoplossu (to se ukázalo jako velmi dobrá věc). Výsledek + 110 USD

6976

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro Gordon
svoje „výtvory“ dávám do vlákna „Daytrading 2008„ sem: www.financnik.cz/forum/read.php?14,90509,page=14
Za jakýkoliv tvůj komentář (či kohokoliv jiného) budu jen rád.

Tvoji nábídku s díky přijímám a hned ji využiju :-) Mám tady pár takových hnidopišských.

Dotaz k Tvému dnešnímu 2. obchodu (19.12.2008).
Píšeš, že si's počkal na otočení trendu + signál 0/100 + prolomení swingu. Pokud se nepletu, tak jsi vstoupil přibližně na ceně 484,5 v 18:28.
1) A já se ptám, Ty chápeš jako vrchol up swingu nejvyšší close hodnotu? Protože já beru jako vrchol high úsečky. A proto podle mé logiky je swing proražen o úsečku dál.
2) A v tom samém obchodě nastupuješ na základě 0/100. Už v tom tvým obrázku a potrdil jsem si to na svým grafu taky, ten pattern není dokreslenej. Podle mě se pattern dokreslil o úsečku dál. Nepřijde ti to riskantní takhle agresivně vstupovat?

3) Ještě zpět k prvnímu dnešnímu obchodu, kde jsi mi dovysvětlit, že „0/100 sel tak razantne“ a proto bylo nepravděpodobné, že se trh otočí na první S/R úrovni. Tim „razantně“ myslíš, že byl velký sklon na CCI indikátorech?

Opět díky za případné odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jiji

ja to neberu jen technokraticky ale take citem trhu, hlavne ceny a jelikoz cena vytvorila na me vstupni usecce u 2 obchodu jakesi spodni S/R uroven...3 candel na stejne cene, tak jsem sel do obchodu razantneji a zvolil cross swing pri close usecky, delam to casto

2/stejne tak jako agresivnejsi vstup kdyz neni pattern dokreslenej, jde o cit

3/ razantnost jsem posoudil dle rychleho prorazeni swingu, rozumej..dve plne cervene candel za sebou
na CCI koukam az potom

hezky den, teda noc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hm, cit
Jak bys popsal ten svuj cit? Je to neco racionalniho treba jako "hm, todle dno je opravdu silne a jeste podporeno patternem..." a nebo je to neco nemeritelneho, nepocitatelneho, noco uvnitr rika "ted uz to pujde jen nahoru".
Ja na sobe pozoruju, ze obcas je situace, kdy si rikam tak tady je to jasny a cekam na pattern, ale ten vubec neprijde. Takze u me je to mix obojiho. No a na ten svuj dojem si zatim netroufam sazet, takze pokud to neni perfektni, tak to radeji nic. Hodne to filtruje vstupy, ale touhu zobchodovat kazdy pattern jsem uz myslim prekonal.

Obchodujes nekdy ciste PA bez FW patternu?

Diky za pripadne odpovedi a ja uz jdu taky do hajan....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jiji1

no, ze siroka receno, mozek ma dve hemisfery, jedna se nauci ciste technokratickemu pristupu a ta druha ji tak trochu "bohem", to je ten cit pro vec, tisice hodin nazirani na trhy bez racionalniho vysvetleni "proc" jen fixace urceni trendu, opakujicich se situaci atd, neni to sarlatanstvi ci vesteni z koule ale pochopeni sameho a podvedomeho rozhodovani te druhe hemisfery, spatne se mne o tom pise, neb nenachazim ani slova, ale Tomas ve sve knizce o tom taky pise a doporucuje spoustu literatury o teto psychologii

a obchoduji vzdy patternove situace FinWin, maji sice nuance nebo dokonce tzv. vstoupeni pred close, nebo cross swing na close /jak jsi si vsimnul / jde o cvik, taky delam spoustu kopancu a s tim spojene ztraty

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro priznivce FinWinu prikladam dalsi screenshot, tentokrat starsiho data, v grafu je asi 6 FinWin signalu ale ja jsem vzal jen dva a ten prvni , oznacen 12 zkoncil na BE+1, a ten druhy byl jsi dle meho OS ze se trh otoci down, naznacilo dost silne S/R uroven a DT, ktery byl jeste ve stredu kulateho vrcholu, cekalm jsem na signal dlouho neb neobchoduji pro profity do 350USD slibeny screen

6986

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to krakra prohledl jsem si se zajmem tvuj screen, predpokladam ze tento pattern nastal hned po open range, trh se nadechl do long/pokracoval v dlouhodobem up trendu/ a potom udelal korekci , ktera se obvykle pri takto etablovanem trendu zastavi na nejake S/R urovni , ci swingu utvorenem v Premarketu, cos se taky stalo jelikoz pattern nebyl podporen ani DT ani cross swing ani nekolikanasobne otestovani S/R urovne, dala se ocekavat jen slaba korekce osobne radeji obchoduji OR/open range/ kde dochazi k odrazeni od Hi ci Low do korekce kolem 350USD opet prikladam screen..trh musi mit prostor pro korekci, doplneni gapu ci silne definovany trend /nejlepe vse najednou/

6987

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gordon:
OK, děkuji za komentáře.
Beru to že se korekce zastavila oprávněně dříve než jsem čekal. Formace kde se trend po OR zastavil se jmenuje zakulacený vrchol, při sestupu dolů se trend (korekce) zastavila spíše na retracementu než S/R úrovni z premarketu, tato S/R úroveň je podle mě tak slabá že ji nelze považovat za kvalitní S/R úroveň.

Díky

více komunikace mezi tradery

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...