Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Zvládnutí supportů a resistencí - konkrétní ukázky a komentáře


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 49
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to krakra

na CCI 50 presne v 11:00 udelal Pattern FS , neni to FinWin, nejprv V a potom otoceni na 0 lince, ale trend nebyl stabilizovany, mohl nasledovat klidne chop. cekal jsem na cross swing v cene 721,8 a pote CCI14 ukazalo muj oblibeny pattern 2W, tj 2V za sebou do trendu a se zvysujici/snizujici/ se hodnotou paty vecek do trendu, To nastalo a tak jsem to vzal short 721,15 a sel na PT 330 k S/R a pote posunul ve 12:19 SL na BE+1 a PT na 700, trh udelal korekci...vazne jsem v tu chvili uvazoval o sve normalnosti neb jsem z profitu ztracel takrka 250USD, nakonec jsem si sel udelat kavu a pote PT 700USD!!! neudrzel jsem emoce a JUPIIII jsem rval jako kluk, tot vse
do lepsiho amatera mam jeste daleko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gordon: V 11:00 pattern FS ??, nemyslel jsi náhodou v bodě označeném číslem 11 ? U patternu 2W nezáleží na tom zda jsou véčka v běžné oblasti ? Není mi jasné kde (v kolik) jsi vlastně vystupoval ?, ve 12:19 kdy jsi posouval stoploss, měl obchod svoje maximum už za sebou. Stop posouváš možná trošku pozdě, já ho zase posouvám asi brzo. Bavíme se o stejném screenu ? viz. obrázek

6988

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gustav

mel jsem ucet jiz pred rokem ale to se obchodoval woodey, a potom jsem presel na FinWin a zacal znova backtestovat a sim minimalne 3 mesice, ale to je ted fakt jedno, jde o to cemu jsem se naucil a cemu verim, traiduji 1,5 roku stridave sim a live ale opravdu se zvladnutym OS a psychologii tomu verim az posledni 3 mesice

ale radeji se bavme nad grafama ne? to nas vsechny prece posouva dal
at se vam dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to krakra

sorry jasne myslel jsem obchod 11, omlouvam se, pod timto obchodem byl pattrn FS

jinak 2W ...vecka teda jejich paty museji byt v bezne oblasti a nejlepe je kdyz mezi patterny V je hodne spicata korekce, a paty vecek smeruji do trendu, u long stoupajici hodnota u up klesajici, a uplne super je kdyz dojde jeste ke cross swing ci S/R , neb to vesmes znamena ze pri prvnim 2V cena crossla swing a nastoupili skalperi a udelali korekci a potom nastoupili profici a vydali se dal..tot filozofie paternu 2W...snad to neni slozite...ale jak rikam jen v patternech to clovek technicky hledat nemuze...ten cit je fakt dulezity a tak ted daleko vice pracuji na intuici, psychologii trhu, a take stale sebekazni

doufam ze jsem vas nenudil a at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gordon:

Ahoj, chtěl bych tě požádat o vysvětlení tvého obchodování v Open Range

"[ital]osobne radeji obchoduji OR/open range/ kde dochazi k odrazeni od Hi ci Low do korekce kolem 350USD
opet prikladam screen..trh musi mit prostor pro korekci, doplneni gapu ci silne definovany trend /nejlepe vse najednou/[/ital]"

V OR nemůže docházet k odražení od Low High, protože v té době eště žádné high low určit nejde, dá se určit buď z premarketu nebo z předchozího dne, což nevím jestly jsi to tak myslel.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak já teda nevim........ale dokud se nezačalo mluvit o Priceaction na komoditnim chatu, tak tu o tomhle tématu byla zmínka jenom v komoditnim manuálu. Já bych to viděl tak, že si páni finančníci všimnuli jak je tohle téma na chatu populární a tak ho hned začali vydávat za svuj nápad. K tomu ještě zrušili komoditní chat, aby neměli knkurenci v poskytování informací, který se přeci můžou prodat formou kurzů...............prý "z důvodu nízkého zájmu diskutujících", což je samozřejmě totální kravina............bylo tam deno denně odhadem 30-40 přítomnejch lidí.........a jenom proto že tam někteří přispěvatelé nedodržovali pravidla a oni tomu neuměli zabránit, tak to rovnou celý zavřeli. Ani vzdáleně nedoufam, že tu ještě zítra tenhle svůj článek najdu, ale napsat sem to musel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to krakra

pri OR je velice dulezity PreMkt,,tzv Globex pivoty, a kdyz si zbacktestujes 1 rok jen OR zjistis ze odrazeni od Hi/Low je dost casty jev, jeste to musi samozrejmne splnovat dalsi podminky,,, jako je velikost pohybu v PreMarketu min 6 bodu u TFka na RB grafu1,5 a taky kde lezi EMy. nesmi lezet uprostred ceny PreMarketu

a jinak jak rikam patern 2W obchoduji i v nebezne oblasti neb jde o cit pro trh, vzdyt CCI je vyraz momenta....to je predchozih chovani, a kdyz treba je trh v cenovem kanalo do 350 USD a potom se rozjede tak momentum jde az do oblasti pres 200 velmi rychle ale vlastne trend teprve zacina...atd...at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pattern 2W na screenu z 30.4.

zde byl OR jak podle ucebnice, trh byl etablovan dlouhodobe UP
diference PreMarketu byla cca 6 bodu
po otevreni trh provedl korekci a vytvoril patern 2V..ja ho nebral nebot bylo blizko Hi PreMarketu a cekal jsem na prorazeni tak aby close usecky bylo nad Hi
dalsi korekce a vytvoreni patternu 2V , tentokrat je to muj oblibeny 2W pattern a prorazeni Hi a cross swing
obchod do trendu, nakreslil jsem si Trend line na Low Premarketu a Low korekci a usoudil ze trh bude vzrustat v cenovem kanalu a dle toho postavil SL=210 a PT420
po cross S/R I jsem umistil SL 50USD pod ni
exekuce SL, k protnuti PT chybel 1tick

mejte se a zase dneska pridam nejaky ten screen

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gordon
takže abych si to ujasnil, ještě 9.12.jsi tvrdil, že obchoduješ jen simulačně ale již 20.12. píšeš, že jedeš 1,5 roku střídavě sim a live. Což by se dalo pochopit ale přečti si prosím své příspěvky staré jen několik měsíců a uvidíš sám jak špatně lžeš. Od toho je tu historie příspěvků aby si mohl každý zobrazit vývoj jak sebe, tak někoho jiného, je to dobré pro motivaci ale taky pro zasmání.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...